Som vyliečená anorektička

Príspevky na uvedené témy
Ytak

Re: Som strašne chudá

Poslať od Ytak » 24 Sep 2009, 14:42

mirka: dakujem za pochvalu, vies ze prasce su velmi inteligentne zvieratka a nam ludom sa podobaju naviac :-)))

zanebudka

Poslať od zanebudka » 24 Sep 2009, 15:19

mirka1: laskavo si pis za seba a nie za vsetky anorekticky. Bud si hrda na svoju vychudnutu postavu, ja Ti ju nezavidim, ja mam vychudnutejsiu. A bud si hrda na svoje vypadane vlasy, rozstiepene nechty, nemoznost mat deti, traviace tazkosti a ved ty sama vies, co vsetko ti tato tvoja hrdost prinesie.
Prajem Ti, aby si sa co najskor z toho zobudila a zacala nieco robit, kym nebude neskoro.

mirka1

Poslať od mirka1 » 26 Sep 2009, 09:20

strawberry vtedy som jest chcela ale teraz som si uvedomila ze som spokojna s mojimi kostami vies?a zanebudka ty mas kolko kil?a kolko merias?budes moja thinspo chcem este schudnut chcem 39 naspet ako som mala volakedy kks ja uz nechcem byt prasa ved 43kil je velaaastanem sa este vecie prasa ak priberiem

wyllka

Poslať od wyllka » 10 Feb 2010, 09:34

dobry den,

rada by som Vas oslovila s prosbou o spolupracu. pracujem na diplomovej praci " Vplyv anorexie a bulimie na kvalitu zivota adolescentnych dievcat" s vyskumom pomocou dotaznika kvality zivota. pomocou neho by som chcela zistit ako sa VY citite a vnimate kvalitu svojho zivota, zdravia, partnerstva a dalsich oblasti v zivote. ake su Vase plany, radosti aj starosti.

bola by som velmi vdacna, ak by ste mi s mojim vyskumom pomohli vyplnenim anonymneho dotaznika (cca 26 otazok) -

Staci si kliknut na tento link a vyplnit dotaznik:

www.iankety.sk

Hotovu pracu som prislubila do kniznice ANABELL, preto dufam, ze bude prinosom, alebo aspon zaujimavym citanim.

vopred dakujem, Dominika B.

Obrázok užívateľa
TiNKo

Poslať od TiNKo » 05 Mar 2010, 01:59

súhlasim so Strawberry :-)
Pomaličky zväčšovať príjem kilojoulov...
držím palce! Som si istý, že to zvládneš! xpapax
Make peace, not war!
RAZ BUDE NA TEJ FOTKE MOJE BRUŠKO ! :-)

mirka1

Poslať od mirka1 » 14 Máj 2010, 08:52

kriste zase som tlsta mala som 42 a teraz mam 44do riti ja cem schudnut poradte mi ako mam schudnut najlepsie pod 40 potom budem asik spokojna lebo s takymto telom nedokazem dalej zit som nechutna meram 162a to som uz jak púrasa musim so sebou nieco urobit ale furt zerem a grcam asik mam bulimiu nwm ako z toho von chcem zasa prestat jest a mat anorexiu lebo bulimia ma nici psychicky mam depky z toho ze sa stale prezieram a potom ked sa prezerem naberem aj kil a potom musim ist grcat jujky myslite ze by mi pomohlo keby nic nejem napriklad dva tyzdne?pls odpovezte

amarie

Poslať od amarie » 17 Máj 2010, 19:00

mirka, pozri sa na najkrajsie zeny sveta, za ktorymi sa vsetci chlapi obzeraju - jessica alba, megan fox, monica bellucci... ani jedna z nich nie je ani zdaleka taka chuda ako ty. a to sa mnohym chlapcom pacia este oblejsie dievcata. naozaj si myslis, ze sa budes nejakemu chlapcovi pacit s trciacimi lopatkami, klucnymi kostami a rebrami? ved ked ta bude chciet pohladit, ako keby presiel po radiatore... fuj...

podla toho, co pises, sa v tvojom zivote muselo stat nieco zle, alebo si skratka spadla do kolotoca poruch prijmu potravy... tvoj prispevok z decembra 2008 este znie ako rozumna kocka, ktore chce nieco spravit pre svoje zdravie a pre to, aby bola krasna. tvoj prispevok zo septembra 2009 uz znie ako panovacne rozmaznane decko, ktore ma svoju jedinu pravdu a odmieta prijat akykolvek iny nazor, citujem:
mirka1 píše:vy ma na jedenie nahovarate len zato lebo mi zavidite lutujem vas ste chudery trcia vam speky neviete sa ovladat a preto nutite druhych priberat aby sme neboli chudsie od vas ale my budeme vzdy lebo sme na seba hrde a nikdy nebudete ako my pretoze na to nemate ste prasce a prasce aj ostanete
z toho jasne citit dusevne choreho cloveka, vobec nie kvoli nazoru - ze nepotrebujes pribrat, ale skor kvoli sposobu, akym ho presadzujes a mlatis okolo seba pastickami ako rozmaznany fracek ktoremu beru lopatku v pieskovisku.

je mi luto, ale v prvom rade si musis upratat psychiku a potom chudnut/pribrat na normalnu vahu, podla toho, ako sa rozhodnes. kludne chod za svojou obvodnou lekarkou a opytaj sa jej, co si mysli o tvojej vahe - alebo si vyber doktora - muza, aby si si mohla byt ista, ze ti lekarka nezavidi. a uvidime, co ti povie - ja odpoved asi poznam. a ked to pochopis a sama si uvedomis, co robis zle, mozeme ti pomoct doladit male detaily (ci uz spolu s tvojim lekarom, alebo bez neho). asi mas sama potrebu so sebou nieco robit, inak by si tu na fore nebola.

drzim ti palce.
Druhe kolo - zaciatok: 11.1.2016, 88 kg
27 r., 174 cm
Ciel 1: Zabehnut 5 km pod 30 minut - splneny 23.3.2016
Ciel 2: Zvladnut skusky z krav magy
Ciel 3: 73 kg do konca roka 2016

Prve kolo - zaciatok: 1.3.2010, 95 kg, koniec: 23.10.2010, 80 kg

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 17 Máj 2010, 20:46

mirka1, skus vyhladat nejaku psychologicku. Si na tom dost zle so psychikou a stravovanim, nevidis sa realne, rutis sa do zahuby, potrebujes pomoc zvonka. Pri 44kg nie si tucna, ako sa vidis. Ak budes takto pokracovat, za chvilu Ti zacnu vypadavat vlasy, zhorsovat sa plet, vypadne Ti menstruacia, budu sa Ti lamat nechty, budes slaba, bude ta bolievat hlava, neprestajne Ti bude dako blbo od zaludka, ci uz od hladu alebo prejedenia.. proste bludny kruh. mas sancu z neho vykrocit, len na tom treba pracovat. Netrap sa striedavo podvyzivou a striedavo prejedanim. to je cesta minimalne do nemocnice, ak nie dakam horsie. Preco chces byt az taka chuda?
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

mirka1

Poslať od mirka1 » 30 Máj 2010, 19:46

no z anorexiou som zacala lebo v siestej triede som zacala dostavat trojky a pritom som bola zdy jednotkarka a tak som si povedala ze rodinu tym velmi sklamem napriklad za jednotku som dostala sladkost a povedala som si ze tak si budem odopierat sladke no a potom som si odopierala napriklad restiku hranolky alebo hamburgery a potom vsetko co sa da kupit v restike drahe a postupne tak to zacalo a postupne som sa zacala tyrat ze som prestala skoro uplne jest a zacala som aj vela cvicit a potom som sa upla na vahu a porucha prijmu potravy bola na svete...no a teraz si rezem ruky takze vahu mam u riti nece sa mi vazit uz ani naco ked som spokojná a vazim 45 posledne asik pred týždňom
Naposledy upravil používateľ mirka1 dňa 11 Júl 2010, 10:20, celkovo upravené 2 razy.

Obrázok užívateľa
tini

Re: Som takmer vyliečená anorektička

Poslať od tini » 30 Máj 2010, 20:06

mirka, mne sa tie fotky v albumoch nedali otvorit, ze su len pre priatelov.. cim si rezes ruky? je toho asi na Teba privela. V tvari vyzeras byt velmi zlata a pekna. Mozno by ozaj stalo za to, nechat si pomoct, toto su veci, ktore nas castokrat presahuju.. neni to jednoduche, vymotat sa z takehoto bludneho kruhu, je dost mozne, ze bez pomoci to ide velmi tazko.. neuvazovala si za niekym zajst?
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

mirka1

Re: Som takmer vyliečená anorektička

Poslať od mirka1 » 05 Jún 2010, 10:22

som spokojna so sebou, staci to udrzat ale nebudem to uz riesit hladom, ako sa podari tak budem udrzovat ked priberiem pol kila na vahe nebudem hladovat, trochu si zacvicim a bude...rezem sa ziletkou alebo tym nozikom zo struhatka na ceruzky na predlaktiach, lytkach alebo bruchu...rezem si ciarky, niekedy aj mena kamosiek, mam tam starsie aj novsie rezy...myslim, ze to poviem na najblizsej kontrole na psychiatrii-pondelok, drzte mi palce
p.s. drzim vam palce v chudnuti a udrziavani vahy

nikus

Re: Som vyliečená anorektička

Poslať od nikus » 05 Aug 2010, 19:22

ahoj mirka prosim ta nemozes popisat ako si sa z toho dostala ako sa ti podarilo konecne prbrat a byt so sebou spokojna? mam rovnaky problem a snazim sa z neho dostat a celkom sa mi to dari ale stale to nie je ono. potrebujem pribrat aspon 7 kil a stale to nejde ...

mirka1

Poslať od mirka1 » 31 Aug 2010, 11:15

no keďže ako som spomínala išlo o potrebu si ublížiť, stále som si hovorila, že som zlá dcéra a trestala som s hladom a nadmereným pohybom a keď už toho doma mali dosť, tak som sa s anorexiou rozlúčila a dala som prednosť bulímii..dali ma opeť na liečenie a tsm som sa začala rezať...no a s rezaním sa snažím prestať, zaziaľ mi to ide, ale len keď mám v sebe dizercin ale ten je návykový tak som si musela nájsť niečo iné...hocičo...napríklad keď mám výčitky svedomia ta idem niekomu s niečím pomócť a vykompenzujem si ten pcit viny že som urobila aj niečo dobré...ale eešte furt ma rozplače keď moja sestra dáva malej jesť a ke´d malá odmieta tak na ňu kričí:( pripadá mi to ako celý svet podporuje tučnotu...potom som si spomenula na nejaký protiargument ako napríklad: mala som na základke spolužiačku ktorá mala o 5cm viac a o 10kíl viac a bola chudá ako ja a ta som začala športovať a udržovať si rovnakú váhu...a skúsila som to...konečne niečo zdravé v mjom chorom živote bolo to ako objavenie vlastného ja...jednoducho treba si poveda´t že anorexia je ako zelená príšera v hlave a kričí nezmyselné príkazy a naučiť sa sňu poriadna pohádať tak, že nakoniec odíde z vašej mysle
držím palce:)

janca123

Poslať od janca123 » 22 Feb 2011, 17:44

Mirka mna by zaujmalo ako sa ti podarilo tak schudnut ? pretoze ja by som velmi rada schudla viem ze niesom tučná ale i tak to velmi chcem. Mam 16rokov 176cm , a vahu 59 kg mne by stačili len tie 4 kilá . Potrebujem schudnut hlavne v bokoch mam cez ne 93cm a potrebujem 90 alebo aj menej. Stravovala som sa normálne ako sa bezne ludia stravuju to znamená ze mi nerobilo problém zjest vecer chipsi a vsetky podobné kalorické bomby. Toto som však ukončila asi pred mesiacom biele pecivo som vymenila za celozrnné a denne zjem len 1takú buchtu a to nenatretu . Na ranajky len konfleksi na desiatu 1 paradajku jablko a pariku a na obed ryza s calamadou alebo ryzu vymenim za soju alebo zemiaky ci cestoviny. sladkému sa skoro stále vyhybam obcas nejaký maly kusocek.A nechudnem moja váha sa ma drží ako kliešt nejde a nejde stále dolu nerozumiem tomu niektorý píšu ako schudnu pri uprave stravy za týžden aj kilo a ja stále žiadne ale uplne žiadne výsledky... Pritom zapájam aj pohyb denne spravim okolo 120 brusakov a aj nejaké drepy ale moje vysledky niesu ziadne. Moje telo vobec nevníma to že cvicim upravim stravu na nic podobne nereauguje som z toho zufala... Čo mám preto viac spravit... ? Prímem aj to ak mi poradís nejake laxatíva alebo aj rozne metody co zabrali tebe...ja sa chcem len dostat na vytuzenych 90 cm v bokoch

luciliana

Poslať od luciliana » 05 Apr 2011, 16:42

Mirka1
Mám 48 kilo a (160cm )rozhodne sa teda ako prasa necítim , ale stále mám pocit že musím schudnúť ,ale okolie mi vraví že nemusím. Myslela som si to isté čo ty , no až po prečítaní tohoto tvojho "príbehu" ma prešla tá "chuť" chudnúť. Čiže som sa ti chcela len poďakovať a myslím si ,že by tento článok mali vidieť všetky dievčatá tohoto ( teraz už nie môjho ) názoru na vychudnuté kostičky ((:

Napíšte v tejto téme