PPP?

Príspevky na uvedené témy
Napíšte v tejto téme
zanebudka

Re: PPP?

Poslať od zanebudka » 11 Sep 2009, 12:58

Dakujem Vam vsetkym za podporu :)

Ja som tiez rada, aj ked dnes to zase nevyzera ruzovo, ale ja to zvladnem a prekonam!
Vcera som bola na kamoskinej rozlucke so slobodou, perfektne sme sa zabavili, aj ked ma tahalo po case ist domov, som velmi rada, ze som tak neurobila. Presunuli sme sa na diskoteku a pretancovali noc az do rana :) A bolo to super, po sto rokoch zase medzi ludmi, len si tak tancovat a tancovat a bavit sa. Len dnes odpadavam od unavy, snad aj za to moze, ze zase trochu vymyslam s jedlom... Ale to prejde, zajtra sa predsa nebudem na svadbe obmedzovat :D

zanebudka

Poslať od zanebudka » 13 Sep 2009, 13:50

Ahojte, takze sa hlasim po svadbe :)
Zabavila som sa, uzila si chvile s kamaratmi, zatancovala som si, dobre sa najedla :) Snazila som sa jedlo neriesit a jedla som to, co ostatni, predjedlo, polievku, aj druhe-to bolo dobre, aj ked nie prave najzdravsie, ale tak nebudem hadam odmietat jedlo :)) Mali sme bravcovu panenku plnenu susenymi paradajkami a kaparami, americke zemiaky a omacku, bolo to super. Dokonca som ochutnala aj z kolacov, slaneho peciva, tortu, popijala som hruskovicu :) a dala som si aj po polnoci zo svedskych stolov, bola som uz hladna. Som rada, ze som sa konecne nemusela stresovat a izolovat iba kvoli jedlu, naozaj to za to nestoji! Krasny zivot, ked si ho clovek moze uzivat :)
Nehovorim, ze to bolo uplne v pohode a bez nejakych blbych myslienok, ale som ich ignorovala, ved ich to raz prestane bavit.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 13 Sep 2009, 14:09

zanebudka paradicka, akoby som tam bola s Tebou, tak to zivo pises.. Presne o to ide, znova zazivat slobodu, a to je skvele, tak to ma byt.. jasne, ze raz ich to uplne prestane bavit!! Si skvela, ved Ty mas na tom najvacsiu zasluhu..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

magdalena

Poslať od magdalena » 13 Sep 2009, 14:48

zanebudka: sledujem a citam Ta uz dlhsie. To co si dokazala, je fantasticke. Blahozelam Ti xclapx
Mozes byt na seba pravom hrda. Radost zo slobody mas urcite obrovsku, zasluzis si ju :D

Luss: Tebe velmi drzim palce v boji s uzkostou. Viem, co to je panicka uzkost a s jedlom to u mna nemalo nic spolocne, pokial viem. Da sa to, tak vela zdaru, aby si to zvladla xclapx

zanebudka

Poslať od zanebudka » 13 Sep 2009, 20:40

Dakujem zienky, ste uzasne skvele, ale to neprehanajte, lebo mi naprsi do nosa za chvilku :) Musim sa mat stale na pozore, lebo este ani zdaleka to nie je idealne, tak nech nahodou nezaspim na vavrinoch.
A dalsia vec, co ma tesi: som doma u rodicov a aj ked je tu vaha volne vystavena a stale poruke, tak mi ani nenapadne na nu skakat. Skocila som na nu iba ked som prisla a to len pre kontrolu, ci som uz konecne nieco pribrala a planujem na nu skocit, ked budem odchadzat, aby som videla, ako sa podarila vykrmna u rodicov :D

a tini, mozno preto si vies predstavit, akoby si tam bola so mnou, lebo si ma uz videla :) ja si ta tiez teraz viem lepsie predstavit, ked si citam nejake tvoje zazitky :)

Luss
Kontakt:

Poslať od Luss » 14 Sep 2009, 00:29

teraz ma čaká skúška, zajtra som pol dňa vonku s kamarátom čo o mne nevie, pozajtra so skoro chalanom čo o mne tiež zatial nevie, a potom 4 dni na chate s novými spolužiakmi, kde budú vraj variť hrozne a mastne, ale nechcem si tam nosiť vlastné jedlo aby si o mne na ďalších pár rokov spolužiaci o mne nevytvorili mienku na základe toho.. takže sa už týždeň snažím presvedčiť svoju hlavu, že mi to je viac ako nejaké polkilo čo tam možno priberiem a aj tak ho potom zasa schudnem a to že to jedlo bude chutiť fakt hrozne.. a keď to takto za sebou čítam tak viem že mám pravdu ale myšlienky sú svine.. ešte aj trocha uvažujem že si vezmem niečo svoje pre prípad žeby som nebola jediná kto si tam donesie niečo vlastné - totiž o tom ako tam varia hnusne som sa dozvedela od normálnych ľudí - ale bojím sa že by to skončilo výhradne mojou stravou aj keby neviem čo tak ešte uvidím.. ale chcem si to aj užiť a bojím sa aj toho, že keď to všetko zjem budem taká vyklepaná a nervózna že bude so mnou sranda ako na pohrebe.. alebo že to nezjem a budem proste hladná.. no čo, nejak to proste dopadne ale bola by som si vďačná keby som sa prekonala nakoniec:)) no ale úprimne prežívam agóniu ale snažím sa zachovať si zdravý rozum.. a fakt asi keď to človek napíše hneď je to lepšie:)

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 14 Sep 2009, 08:52

luss, podla mna si vezmi aj daco svoje trvanlive, ako posednu zachranu, pre pripad, ze by to jedlo bolo ozaj nezjeditelne. Ale inak sa mi zda rozumne tie dni prezit aj na hocakom jedle, a nehladovat. Urcite ktoviekolko nepriberies, pravdepodobne aj vobec nic. Podla mna su vztahy dolezitejsie ako jedlo. Nebudes tak jest cely rok. A organizmus niekedy potrebuje aj zmenu, takze neboj..

Luss
Kontakt:

Poslať od Luss » 14 Sep 2009, 09:19

asi to tak aj spravim.. kupila som si zopar konzerv nejakych gulasov a hovedzieho a bravcoveho s nejakou omackou a zjedla by som to tam s chlebom. nic zdrave, ale ani podozrive, a je tam energeticka hodnota na obale a (fakt ze by som tam jedla aj langose s tatarkou keby viem presne kolko maju kj). a ako desiatu a olovrant by som si kúpila nejaký nanuk alebo keks. navyse tam máme dosť športovať. ale az by som mala byt jediná kto si tam bude jest vlastny obed tak to radsej pretrpim. aspon ranajky budu v pohode - zemle s maslom a džemom takým nakrabičkovaným - to sa dá prežiť. ja viem, znie to asi strašne choro ale čo už..

zanebudka

Poslať od zanebudka » 14 Sep 2009, 11:06

Luss, ono to neznie choro, ono to chore je...
Uz sa vykasli na vecne pocitanie kJ! Nikam to nevedie, akurat presne tam, kde si teraz ty...nedokazes sa tesit, ze niekam ides a budes sa bavit, ale rozmyslas len o tom, co tam budes jest. Nechces sa toho uz nahodou zbavit? Lebo pre mna je to neskutocne zvazujuce, obmedzujuce a sialene a rychlo, rychlo chcem z toho prec! Radsej budem mat 2-3 kila naviac, ale budem stastna a nie vecne ustrachana, nespolocenska stvora, ktora nedokaze chodit medzi ludi, lebo sa nevie normalne najest! Dokedy chces byt ovladana jedlom? Jasa v poslednej dobe pozeram na ludi, ako sa bavia o blbinach, chodia von, riesia si svoje mensie, ci vacsie problemy....proste, co zivot prinesie. A takto to chcem aj ja. uz ma nebavi riesit, ci 42.8kg alebo 43.2kg a od toho, aby sa odvijala moja nalada cely den. Uz ma nebavi riesit, ci na ranajky 104g alebo 109g chleba. Uz ma nebavi riesit, ze by som aj isla niekam, kam ma volaju kamarati, ale predsa si mam dat o hodinu "svoje jedlo", tak radsej nepojdem a budem si sama depkarit na izbe. To nie je zivot, preboha! Chces ho takto prezit? Vecne mat v hlave kJ a prepocitavat a strachovat sa? Odkedy som prestala pocitat kJ zije sa mi o milionkrat lepsie. Mam viac casu a hlavne menej myslienok, co by som dnes este mala a co by som uz nemala a bla bla bla bla.... Proste jem, teraz sa snazim tucnejsie a viac sacharidov, ale vobec to neriesim prepocitavanim prijmu. proste si nekupim normalny jogurt, ale smotanovy. Nedam si jeden chlieb, ale 2-3. Lebo ziaden normalny clovek jedlo nevazi a nepocita prijem (neurazte sa, vsetci chudnuci, prosim, myslim ludi, co to riesit nemusia).
Uz som sa ta to pytala, ale nerozmyslala si nad tou psychologickou?
A mozem vediet, ako teraz priblizne jedavas?

Luss
Kontakt:

Poslať od Luss » 14 Sep 2009, 20:48

momentalne 8800 kj denne:))) ako čo kedy.. ak sa mi podarí tak 6X denne, raňajky a obed do 3000 kj, večere do 2000, desiaty do 500 kj a zrátam to aby mi to denne vyšlo.. zvačša zdravé veci keď jem sama, lebo mi to proste chutí, ale s inými ľudmi si dám aj iné.. napr. dnes - ráno celozrn. chlieb s francúzskou nátierkou, k tomu malá konzerva fazule s kukuricou v mexickej omáčke, desiata cuketa, obed kúpená biela bageta s kuracou šunkou a čerstvým syrom (a to som si s kamarátom ešte pokrytecky robila srandu zo zdravej stravy), olovrant zas cuketa a večer sa práve dojedám chlebom s horčicou a párkami a ešte dnes niečo bude.. buď niečo sladké alebo alkoholické(príde ku mne prespať kamarát - filmový večer) - je pravda, nebaví ma to stále rátať, je to blbosť a ani neviem prečo to robím, dokonca by som mohla asi aj jesť trocha viac, ale striedajú sa u mňa rôzne obdobia.. občas ma jedlo napadne len občas a občas ho riešim celý boží deň a prepadajú ma z toho depky.. ale psychologička.. no tak ti poviem, naši čakajú ďalšie bábo a aj keby nie ani tak by som nevedela kde na to zohnať.. ale až na tie sprosté kj som urobila pokrok aspoň v medziľudských vzťahoch, čo tiež nie je krátkodobá záležitosť..

Luss
Kontakt:

Poslať od Luss » 14 Sep 2009, 21:03

Luss píše:momentalne 8800 kj denne:))) az sa musim smiat sama sebe.. môj jedálniček - ako čo kedy.. ak sa mi podarí tak 6X denne, raňajky a obed do 3000 kj, večere do 2000, desiaty do 500 kj a zrátam to aby mi to denne vyšlo.. zvačša zdravé veci keď jem sama, lebo mi to proste chutí, ale s inými ľudmi si dám aj iné.. napr. dnes - ráno celozrn. chlieb s francúzskou nátierkou, k tomu malá konzerva fazule s kukuricou v mexickej omáčke, desiata cuketa, obed kúpená biela bageta s kuracou šunkou a čerstvým syrom (a to som si s kamarátom ešte pokrytecky robila srandu zo zdravej stravy), olovrant zas cuketa a večer sa práve dojedám chlebom s horčicou a párkami a ešte dnes niečo bude.. buď niečo sladké alebo alkoholické(príde ku mne prespať kamarát - filmový večer) - je pravda, nebaví ma to stále rátať, je to blbosť a ani neviem prečo to robím, dokonca by som mohla asi aj jesť trocha viac, ale striedajú sa u mňa rôzne obdobia.. občas ma jedlo napadne len občas (hlavne keď som s niekym) a občas ho riešim celý boží deň a prepadajú ma z toho depky.. ale psychologička.. no tak ti poviem, naši čakajú ďalšie bábo a aj keby nie ani tak by som nevedela kde na to zohnať.. ale až na tie sprosté kj som urobila pokrok aspoň v medziľudských vzťahoch, čo tiež nie je krátkodobá záležitosť..

zanebudka

Poslať od zanebudka » 15 Sep 2009, 09:18

Luss, tak to jedavas urcite dost malo na to, kolko mas rokov...a este mas aj nejaku sportovu aktivitu?
Prestan preboha uz ratat tie kJ, vyser sa na to, uvidis, ako ti bude fajn! A pridavaj postupne na jedle, uvidis, ze sa nic diat nebude. 8800kJ je podla mna malo, aj toho jedla mas primalo, na desiatu a olovrant cuketa? Tak to som aj pocas svojho anorektickeho obdobia jedavala viac... A aj ked som zacala jedavat este viac, tak som nepribrala. ved cele leto len pridavam, skusam, prihadzujem a vaha stale nic. A to uz vobec neratam kJ, a som velmi rada, lebo je to strasne obmedzujuce. Nehovorim, ze bolo lahke sa toho zbavit, ale postupne...a postupne aj pridavat na jedle.
A pozri, psychologicka sa da vybavit aj cez poistovnu, je ich takych viac, ale budes musiet mozno dlhsie hladat nejaku, ktora ti sadne, ale podla mna to za to stoji!

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 15 Sep 2009, 09:54

luss, ja si tiez myslim, ze jest by si mohla aspon 10 tisic kludne ,dokonca by som na Tvojom mieste sa aj o to snazila, do buducnosti je to len plus, ono sa rokmi spomaluje metabolizmus totiz prirodzene. inak aku mas teraz vahu - vysku? Aspon vies, kam mas smerovat, to je super.

Luss
Kontakt:

Poslať od Luss » 15 Sep 2009, 19:57

veď ja to teraz tak rátam aj zato, že som jedla len okolo 8000 a potom so si dala zmerat byzalny met. a vyslo 1595 kcal a ked som si to zrátala podla jedneho webu tak to mi vychádza 10500 mam jest ked si len tak posedávam.. tak teraz fakt pomalicky pridavam uz mesiac.. no a ono to meranie nemusi byt presne ale 2500kj je teda rozdiel... a pritom som sa fakt toto leto aj hybala..
ono tie desiaty take nie su skoro nikdy take male, napr. dnes som mala na desiatu nanuk a poobede activiu ribezlovu nápoj. a pochválim sa že som bola s kamarátom v reštike na normálnom varenom obedovom menu..
ono vy mate pravdu a ja to viem, ale presvedcit o tom moj chory mozog v praxi je tahsie:( ale bojujem.. :) idem zajtra na tu chatu a idem bojovat :)

zanebudka

Poslať od zanebudka » 15 Sep 2009, 20:19

Tak drzim palce na tej chate a gratulujem k obedu v restike!
A k tej desiate a olovrantu...nanuk bol aky? A ta activia napoj je predsa len Lahky & Fit...takze nic moc a vidno, ze si stale vyberas tie "neskodnejsie" varianty...poznam to, aj ja som to robievala stale...

Napíšte v tejto téme