Prosím pomôžte mi, som zúfalá, ďalej nevládzem...

Príspevky na uvedené témy
Post Reply
Zúfalá
Posts: 1
Joined: 04 Dec 2011, 20:38

Prosím pomôžte mi, som zúfalá, ďalej nevládzem...

Post by Zúfalá » 04 Dec 2011, 21:26

Všetkých vás na začiatok srdečne zdravím, a chcem vám povedať, že vás veľmi ale veľmi obdivujem za to čo ste dokázali, a čo stále robíte pre svoje zdravie....viete aj ja mám túto stránku (články, fórum, atď.) naštudovanú od A po Z...lenže... :(

Lenže problém je v niečom inom, rozhodla som sa, že sa obrátim na vás, to z toho dôvodu, že denno denne čítam vaše príspevky, príbehy, všetko čo ste dokázali spraviť pre svoje zdravie, krásu....
Ooou, prepáčte, najprv som sa asi mala predstaviť, takže mám 15 rokov (v januári 16) a chodím do 1. ročníka na strednú školu, kde sa mi mimochodom veľmi páči, a aby som si neporiekla zatiaľ mi to tam ide, čo sa týka učenia, nových známostí, kamarátov a hlavne triedneho kolektívu, s ktorým som sa základnej bola spokojná minimálne...

Noo asi by som mala prejsť k tej hlavnej podstate, prečo som založila novú tému a prosím vás o pomoc...lebo ja už naozaj nevládzem, som z toho úplne zúfalá...čo vystihuje aj moje používateľské meno...môj príbeh sa začal takto....
Približne pred rokom a pol som vstúpila nevedomky do nejakého veľmi, ale veľmi začarovaného kruhu...zo začiatku to bolo normálne, po letných prázdninách (začiatkom septembra, a príchodu školy) som si všimla, že som dosť výrazne pribrala, rozpapala som sa cez prázdniny, hlavne sladkostí po večeroch a tak, zo začiatku som to neriešila, lenže pamätám si ten deň zlomu, kedy mi preplo v hlávke povedala som si ,,idem trošku schudnúť"...nečítala som články o zdravej strave, len s môjho podvedomia som si vydedukovala, že treba vylúčiť sladkosti, veľmi mastné jedlá a hlavne jest tak 5 krát denne...čo bol nápad sám o sebe dobrý...tak som začala...lenže dopracovala som sa k takému štádiu že: Raňajky- Jogurt, nejaké musli....Desiata- Jablko...Obed- minimum napr. rizota....Olovrant- mrkva....Večera: zel. šalát........samozrejme váha klesala rýchlo, čo sa mi páčilo..a začínala sa mi páčiť viac aj svoja postava...jasné že som bola stále čím ďalej tým viac nervózna, podráždená, malátna, nič som nevládala...ale nepripisovala som to tomuto môjmu jedeniu resp. nejedeniu....dá sa to nazvať možno aj mentálnou anorexiou, uvedomujem si, že som mala aj skreslenú predstavu o svojom tele...bola som už dosť chudá a chcela som ešte viac a viac........
Občas, hlavne cez víkend sa mi stalo, že som sa trošku prejedla..dala som si niečo sladké, malé a skončilo to tak, že som toho pojedla dosť veľa...ale bol to minimálny záchvat, cez ktorý mi váha veľmi nestúpla...a keď aj cez týždeň znova klesla....začala som si uvedomovať že naozaj papám málo a veľkou náhodou som narazila na túto vašu stránku, kde som si všetko prečítala a všetko pochopila....začala som to používať aj v praxi...čiže realizovať zdravé chudnutie, aj keď pri minimálnom príjme KJ (okolo tých 6000 denne)...počítala som pekne B-S-T....a zrazu som bola šťastná, mala som viac energie, darilo sa mi, veľmi mi to prospievalo...vydržala som takto dlho...bola som krásne štíhla, dokonca asi až extrémne....lenže vyvrcholilo to nejako začiatkom septembra tohto roka (čiže rok od začiatku tohto všetkého, tohto špekulovania s jedlom)....
V škole, čiže od pondelka do piatka som papala ako stále, zdravo približne pri tom príjme...no prišiel víkend...pamätám sa na sobotu, kedy som sa brutálne prejedla...pokračovalo to aj v nedeľu...od pondelka do ďalšieho piatka som šla zase pekne...neuvedomovala som si vážnost situáciu a brala som to tak že ,,stáva sa, asi mám nízky príjem, telo si pýta, asi navýšim tie moje nešťastné KJ"... !!! ale jasné, že som pri tej ,,prejedačke" pribrala tak som si pveodala, ešte týžden, nech niečo zhodím a potom navýšim, lenže prišiel ďalší prejedací víkend a ďalší, a znova ďalší aaaaž do teraz :(((
Momentálne som na príjme 5500 KJ (pravdaže len cez pracovné dni)......potom zasa príde to peklo z názvom !!! ZÁCHVATOVÉ PREJEDANIE !!! xmurx xmurx xmurx
Cez tie dni dokážem pojesť neskutočné ale fakt neskutočné množstvo, jedno cez druhé ,je to strašné...na jednej strane sa pri toom cítim príšerne, lebo viem že zas priberám, ale na druhej strane keď jem tie moje ,,zakázané jedlá" cítim ako keby aj radosť....je to hrozné....ale po prejedení NEZVRACIAM......zašlo to priďaleko, viem..ale viem aj to, že toto je PSYCHICKÉHO charakteru...
Viete som strašná PERFEKCIONISTKA, vždy musím byť tá ,,najkrajšia, najmúdrejšia, najinteligentnejsia, najšikovnejšie" čo sa mi z časti aj darí (píšem úprimne !)...určite to niekde má svoje korene, možno aj tam, akú mám rodinu, moji rodičia sú ako ,,mačka a pes".....matka je alkoholička, po roznych liečeniach, jasné že neúspešných....žijem aj so starou mamou, bez ktorej by som si toto všetko, celý moj život čo sa týka rodičov nevedela predstaviť, lenže na druhej strane, maminu nadovšetko ľúbim a sme ako také 2 sestry, kamarátky (teraz sa drží) ....mohlo by moje PPP súvisieť aj z týmto ??? viem že toto už nieje tým, že mám prehladované telo ale psychikou, poruchou, vážným problém z názvom záchvatové prejedanie, ktoré si plne uvedomujem, áno tak ako píšem uvedomujem si že mám problém, neskutočný problém.....z ktorého sa snažím dostať, ale nejako mi to nejde :((((( xbeex xbeex xbeex som zúfalá, nedokážem ísť za psychiatrom, problém je vo mne....
Prosím, veľmi vás prosím, pomôžte mi, ja už naozaj neviem ako ďalej...chcem z tým fakt presta´t, ničí ma to, vlastne už aj z časti zničilo, psychiku mám na nule, trpím strašnou nespavosťou, úzkosťou, a viem čím to je, pripisujem to tomuto svinstvu PPP !!!!!!!! xbeex xbeex xbeex


V zdravej strave, čože v papaní podľa vašej stránky chcem pokračovať stále...vyhovuje mi to, aj chutí..ale tie záchvaty...
Áno mám aj nadváhu, potrebujem zhodiť, to ste si domysleli asi už tým ako som spomínala že sa držím toho množstva 5500 KJ čo je typické pre chudnutie...alee čím dalej tým viac priberám, ba ani sa nečudujem pri týchto záchvatoch......ja viem ako mám jesť, viem aj ako by som mala navyšovať stravu aj všetko okolo toho, ale PSYCHIKA, toto všetko :// je to hrozné......a preto vás veľmi PROSÍM !!! Pomôžte mi, musím to zvládnuť sama, je to vo mne, myslím že dokážem byť silná a prekonať to, lebo viem že takto to ďalej už nejde...a som rada, že som sa rozhodla napísať aspoň vám...veľmi milím, ochotným a chápavým ľudom o ktorých si myslím, že ma nebudete odsudzovat, lebo viem a viete to aj vy, že dievčat s mojím problémom je veľmi veľa a stále ich počet stúpa....

Áaaa ešte niečo na záver, vždy som bola strašná samotárka, čo je aj charakteristické pre moje znamenia zverokruhu (kozorožec)...som aká som, ale bola som aj veselá, s kopou kamarátok, vždy úsmevom na tvári, ale ako sa začal moj problém PPP som ako vymenená, mám 1 kamarátku, ktorá aj vie že mám problém ale nevie nič konkrétne...nedokážem sa zabávať, prirodzene sa smiať...mnohý mi povedali, že som sa strašne zmenila, že nevedia ma ani okomentovať že som proste iba ,,ČUDNÁ, totálne ZVLÁŠTNA"........viem čím to je....takže takto :/ xmurx

Fúúúha ako pozerám, som sa veľmi rozpísala, ale ja len pevne dúfam, že sa nájde dobrá duša, ktorá bude mať chuť si to aspoň len prečítať...a kiežby aj pomôcť...prepáčte za tento dlhánsky text...ale ja som raz taká, keď už som sa odhodlala napísať sem svoj príbeh, tak už nech je detailný... ;)

Tak vám všetkým ďakujem za pochopenia a ešte raz, posledný krát prosím aspoň o týcch pár riadkov...a dievčatám s podobným problémom, prajem len veľa sili, odhodlania bojovať z tým.... !!!! my to musíme dokázať.... !!!!!!!!!!!!!!! ĎAKUJEM ! thumb1
Chcem sa vyliečiť, prosím, pomôžte mi v tom...

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Prosím pomôžte mi, som zúfalá, ďalej nevládzem...

Post by tini » 05 Dec 2011, 06:28

ahojki zufala.. Nuz, veru, nechtiac si sa zamotala, ale hladas cestu von, uvedomujes si, ze to je zle, a to je dolezite. Kolko vlastne merias a vazis?? Ja si myslim, ze by si mohla skusit jedno. Postupne zvysovat prijem, na dakych zatial aspon 8000, a to napr, 500kj prihodit za tyzden. Ono pises, ze 5500 je na chudnutie - ono to je uplne hranicna hodnota, pod ktoru by sa malo chudnut ked uz, tak pod dozorom lekara, pre vacsinu ludi je tento prijem aj na chudnutie prilis maly, a pre mladeho cloveka ako si Ty vo vyvoji, duplom. Skus napisat, ako jedavas. Mas tam tuky vobec v strave dostatocne? HM. To by bolo po technickej stranke. No, po tej vnutornej, nebolo by od veci, ak by si to s niekym skusenejsim riesila, mozno aj psycholog, alebo niekto komu doverujes, riesila svoje pocity, vsetko okolo, hladala priciny. Prave tam niekde to treba totiz stopnut. Mozno Ti bude treba zmenit trocha pohlad sama na seba, na veci okolo, postoj k nim, spravanie.. Uvidis. A skus sa psychicky pripravit aj na to, ze kym sa das uplne do poriadku, tak je mozne, ze vaha trocha pojde hore. Totiz tento tvoj sposob stravovania Ti mohol spomalit metabolizmus, a kym sa rozhybe, moze to trvat. Nemusi to byt, ale moze. Ale to hovorim o par kilach, nie ze 10. Asi najdolezitejsie je fakt zvysit normalnu stravu a tie zachvaty vyradit. aj ta normalna strava by nemusela vyzerat extra mega dietne. zarad si aj take veci, ktore Ti chutia, v normalnej miere. Aby sa ta oblast zakazanych potravin vyrazne zmensila.. Drz sa a pis, ako sa Ti dari!
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

adka216
Posts: 2
Joined: 04 Jan 2012, 21:46

Re: Prosím pomôžte mi, som zúfalá, ďalej nevládzem...

Post by adka216 » 04 Jan 2012, 22:00

Ahoj Zufala,som študentka 1.ročníka na farmácii.Mam podoné problémy,a chcela by som ich už konečne riešiť...Ak maš zaujem,bola by som rada,keby si nechala svoje telefonne čislo,alebo aspon uživatelske meno na facebooku,ci mailovu adresu,rada by som sa porozpravala:-)

hanka1111
Posts: 122
Joined: 21 Apr 2011, 17:58

Re: Prosím pomôžte mi, som zúfalá, ďalej nevládzem...

Post by hanka1111 » 07 Jan 2012, 20:26

Ja mam podobne problemy uz jeden a pol roka..ale no snazim sa...A zufala preboha dievca musis pridat na tom prijme!!..Ja som presne robila to co teraz ty a mam o 10 kg viac..a ver mi ze na prijme 8500kj +pohyb to ide len to neskazit vyzieranim...Ja som teraz len tak tak prezila vianoce..no v pondelok koncia prazdniny pernamentka do fitka kupena tak idem makat..lebo chcem..
62kg 6.2.2012
58,7kg 26.8.212

Berry
Posts: 7
Joined: 26 Feb 2012, 02:29

Re: Prosím pomôžte mi, som zúfalá, ďalej nevládzem...

Post by Berry » 26 Feb 2012, 03:22

Ach moja :( ... sme vtom dve. Vlastne je nás vtom vela. Mám presne podobné problémy ako ty... Aj som podobne jedla počas mojej anorexie... Ale poviem ti jedno . Pár mesiacov po anorexii je toto záchvatovité prejedanie uplne normálny prirodzený inštinkt po nejedení. Za pár mesiacov to postupne prirodzenie oddznie, ver mi. U každého to može byť inak dlhá doba.. Fakt je, že čím menej si to budeš odopiearať, tým menej sa budeš prejedať alebo mať neodolatelné chute a túžby. Keď máš na niečo chuť, daj si to. Hlavn si nehovor "nesmiem" pretože tým docieliš pravý opak.. vieš ako dobre chutí čokolvek zakázané...Postupne sa budeš prejedať menej často, a v menšom rozusahu, až si zrazu uvedomíš, že si sa mesiac vobec neprejedla... umňa to tak bolo. Viem akéto je :( A ako moc bolí, každé kilo ktoré priberieš.. Viem čo súto hodiny strávené plakaním pred zrkadlom a nadávaním si... xbeex

žravá nemoc
Posts: 1
Joined: 23 May 2012, 11:31

Re: Prosím pomôžte mi, som zúfalá, ďalej nevládzem...

Post by žravá nemoc » 23 May 2012, 11:51

Ahoj zúfalá. Mám presne ten istý problém! Mám tiež 16 rokov a minulé leto som schudla zdravou stravou asi osem kíl. Rok som to v pohode držala, a teraz nechápem prečo, každý víkend sa tak prežeriem že sa mi žalúdok vyduje aj na chrbtovej strane...Potom celý týždeň jem dosť málo lebo si myslím že musím schudnúť čo som sa nažrala cez víkend. A presne som si aj vravela, že začnem viac jesť, aj sladkostí, aby nenastávali tieto hrozné stavy cez víkend.No stále som si vravela, že ešte niečo schudnem a až potom začnem viac jesť. Cez týždeň v pohode a s nástupom víkendu...neskutočne veľa som toho dokázala zožrať. Takýmto spôsobom sa mi samozrejme podarilo pribrať. Momentálne som ťažšia o štyri kilá. Tak som si povedala, že idem chudnuť a posledné dva týždne som cez týždeň jedla fakt málo a aj som schudla asi kilo aj niečo za týždeň. No potom víkend a prežratie a zase všetko späť...Horšie je, že teraz sme mali voľno v škole a ja sa takto prežieram už asi šesť dní a vôbec sa mi nedarí to stopnúť! Až teraz mi dochádza, že je to asi Jojo efekt. Asi sa len telo bojí, že príde zase týždeň počas ktorého budem málinko jesť tak sa snaží predzásobiť.. :/ Ale už mám toho fakt dosť, a idem sa stravovať tak ako pred rokom cez leto...už som zabudla, že nemôžem chcieť tak rýchlo schudnúť a ani tak málo jesť. Lebo potom to tak rýchlo aj naspäť priberiem (alebo ešte viac!). Myslím, že čím pomalšie chudneš, tým pomalšie aj naspäť priberieš. Ale to ty určite dobre vieš thumb3 veľmi rada by som si s niekým o tom popísala, kto to chápe a zažíva podobné stavy po prežratí a zároveň sa pokúsila nájsť nejaký spôsob ako sa z toho dostať!!!tak ak chceš napíš xpckx

Deena
Posts: 22
Joined: 03 Jan 2013, 16:03

Re: Prosím pomôžte mi, som zúfalá, ďalej nevládzem...

Post by Deena » 03 Jan 2013, 16:13

ahojte :) som tu nova a ako citam len tak ocami tak vidim ze mate take problemy ako ja... xbeex ...

User avatar
Stanka
Posts: 1622
Joined: 01 Jan 2013, 11:16
Location: Banská Bystrica

Re: Prosím pomôžte mi, som zúfalá, ďalej nevládzem...

Post by Stanka » 05 Jan 2013, 21:33

Ahoj zúfalá, keď opisuješ všetky tieto príznaky, sú to príznaky depresie. Keď nemôžeš spať, a stále si niečo vyčítaš. V dnešnej dobe má depresiu veľa ľudí. Poznám dvoch ľudí s depresiou, sú v mojej rodine. Obaja berú lieky proti depresii a cítia sa oveľa lepšie. Depresiu spôsobuje nedostatok sérotonínu - hormónu šťastia. Ten sa vraj vytvára aj pri športe a pohybe na čerstvom vzduchu. xtvx
40.r./ 170cm
15.8 2016 110,7 kg Zadok 131cm /15.10.2017 127 cm / 26.6.2018 116cm
Pupok 6.10. 2017 105cm / 26.6. 2018 96 cm
1.1. 2018 102 kg / 4.11.2018 90,5 kg
Kto chce,hľadá spôsoby, kto je lenivý,hľadá dôvody...

1Lucia1
Posts: 1
Joined: 20 Jan 2015, 13:46

Re: Prosím pomôžte mi, som zúfalá, ďalej nevládzem...

Post by 1Lucia1 » 20 Jan 2015, 14:16

Ahojte,
ako tak pozerám, skoro každá baba je oveľa mladšia ako ja, mám 29 rokov, takže najvyšší čas sa spamätať.
Nejak som sa zamyslela, že mám asi fakt problém, pretože vkuse rozmýšľam nad jedlom, plánujem, počítam kj, neviem sa dočkať raňajok, desiaty, ...plánujem stravu na x dní dopredu presne rozdelenú tak, aby spĺňala % tukov, sacharidov a bielkovín a aby sa to všetko zmestilo do 5000 kj. Keď varím, vypočítam si hodnotu kj a v obchode radšej nakupujem potraviny, ktoré majú napísanú energetic. hodnotu na obale. Stále si hľadám výhovorky prečo nejesť keď ma núkajú iní, hoci je to pre mňa veľmi náročné odolať a nedať si. Už som sa trochu polepšila, pred rokom som cvičila 4x do týždňa HIIT tréningy a jedla do 3500 kj. Teraz už cvičím iba 3x do týždňa miernejšie cardio a silové cvičenia. Pred Vianocami som mala pri výške 172 cm 49 kg. Blížiace sa Vianoce boli pre mňa nočná mora, lebo som bola veľmi disciplinovaná, no keď sa raz rozjem, tak potom mám problém opäť byť disciplinovaná, takže som cez Vianoce cvičila ešte viac ako bežne. Pribrala som 2 kg. Celé moje fungovanie je založené na tom, že celý týždeň som pod kontrolou a v nedeľu mám cheating day, takže jem hlavne sladké ako šialená, potom som v pondelok ako priotrávená, opuchnutá, nafúknutá a zelená. Celkovo nemám pocit, že som chudá, som svalnatá a ak priberiem, tak všetko od pása nadol, mám problémy aj s nerovnováhou hormónov, takže ten tuk sa mi všetok hneď ukladá okolo stehien. No podľa BMI mám podváhu. Gro toho prečo píšem je, že som si uvedomila, že som už psychicky aj fyzicky unavená z neustáleho rozmýšľania a kombinovania jedla tak, aby mi to vychádzalo podľa kj a zastúpenia nutričných hodnôt. Povedala som si, že už nebudem rátať kj, už som sa o to raz pokúsila pred rokom, no po Vianociach sa mi nedarilo schudnúť, tak som ich začala rátať opäť a bolo to ešte horšie, kúpila som si sporttester, takže už mám všetko dokonale pod kontrolou, presný príjem a výdaj. Chcela by som s tým prestať, mám 29 rokov, nedá sa takto fungovať, no keď si predstavím, že mám jesť bez toho aby som vedela, či som neprekročila hranicu, mám pocit paniky a skôr sa bojím toho, že budem jesť ešte menej pre istotu. Nechcem veľmi pribrať, hoci aj keby som, tak by sa asi nič nestalo, no keby sa to sústredilo na mne rovnomerne, čo neviem ovplyvniť napriek tomu, že už x rokov pravidelne cvičím. Odkedy som si začala rátať kj jem oveľa pestrejšie, lebo dovtedy som mala pocit, že si veľa vecí nemôžem dať. Neviem ako sa z toho vymotať, neviem ako prestať rátať výdaj a príjem bez toho aby som z toho bola vynervovaná a priberala. -pomooccc-

Post Reply