Ako sa da prejst z bulimie na zdravy zivotny styl?

Príspevky na uvedené témy
Napíšte v tejto téme
mirka1

Ako sa da prejst z bulimie na zdravy zivotny styl?

Poslať od mirka1 » 25 Mar 2014, 20:06

ahojte, v minulosti som mala anorexiu, ktora trvala 5 rokov...mala som 43kil pri vyske 164cm...teraz mam 19rokov a pozostatky anorexie su vo mne dodnes...no chcem o inom

no po troch rokoch anorexie som zacala zvracat-boli to asi dva roky, ked mi nasadili liecbu hormonmi a odrazu som pribrala skoro na 70 kil...za dva roky som schudla, mam 58-59 kil...obvod pasa mam 78... a chcela by som vediet

ako mozem sa stravovat a kolko a ako cvicit, aby som mala ploche a pevne bruucho-moju rizikovu partiu?

denne ckvicim 50 brusakov, plus prechadzky 6km a rehebilitacie koli skolioze chrbtice...no mne sa zda, ze chdnem pomaly...a obcas estek tomu aj zvraciam...-nasledok bulimie...este neviem uplne prestat vracat, stale kazdy rok sa k tomu tak asi

4x az rok na take dva-tri dni vratim...

ako sa teda mam zbavit obcasneho vracania a zaroven spevnit a zostihlit telo?vahu mam v pohode, ale kazdy mi koli bruchu tipuje viac kil a potom ma to stve

PROSIM PORADTE

Obrázok užívateľa
kikuš

Re: Ako sa da prejst z bulimie na zdravy zivotny styl?

Poslať od kikuš » 26 Mar 2014, 19:48

ahoj mirka, vitaj na fóre, je to super, že chceš niečo so sebou urobiť thumb2 . Nie som odborník na bulímiu, ale myslím, že keď budeš silná, dáš to xbehx V prvom rade si načítaj všetky Mirove články na tomto webe, pozri aj videá, no a asi najdôležitejšie bude spracovať hlavu toothsmile .
Začni úplne pomaly, aby si to vládala spracovávať. Držím ti silno palce. thumb1
1.3.2014 - 103 kg (výška 180 cm, vek 41)
8.2.2015 - 80 kg
cieľ: udržať cca 80 kg
"Čo všetko môžem dokázať? Všetko, čo si zaumienim." H. Schliemann

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 28 Apr 2014, 06:33

ahojki Mirka, psychika je zaklad, to ozaj, na nej treba pracovat, ale predpokladam, ze to robis nejakym sposobom, ci?? Co sa tyka jedla, myslim si, ze stihla a zdrava zaroven mozes byt tym stylom, ze budes jest pravidelne a vyvazene, ako aj tu Miro pise na stranke. Mrkni do kalkulky BMI, kolko by si mala jest. Neviem, aky mas prijem, ak nizsi, tak mozes postupne navysovat. Pohyb pri tom akykolvek, prechadzky su super, aj ked tie brusaky by si nemala robit len same, mozes Ta seknut v krizoch, ak budes cvicit len brucho, treba telo precvicit cele (a pri brusakoch aspon chrbat). Ide pekne byt vonku, mozes pridat aj bicykel, alebo plavanie. Strava 5x denne, pit dostatocne.. Nebojis sa jest?
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Kristín

Poslať od Kristín » 08 Aug 2014, 12:38

Ja mám podobný problém, síce nevraciam, ale moje telo sa po vyššej dávke jedla cíti nepohodlne, cítim sa príliš plná príliš nafúknutá unavená strhaná a vôbec mi nieje dobre ale ak chceš dať dole z brucha a vôbec z tuku celého tela musíš začať cardio ako pisali bicykel švihadlo, skákanie beh, hocičo pričom sa pohybuješ skáčeš toto by si mala približne 30 minut robiť a potom 10 až 20 minut sa venovať bruchu, brušakom posilovacim svalom. Cviky striedaj nájdi si na nete cviky na brucho navyšuj série a keď aj robíš brušáky rob 20 brušákov, potom iný cvik na brucho a dalších 20 brušákov. Ale nájdi si fakt rozmanite cviky aby si tvoje svaly nenavikli iba na tie brušaky a spevnovala si cele brucho :) Zaroveň tiež odporučam si prečitať Mirove rady ohľadom cvičenia aj stravovania, strava je základ, ktorým budeš pri výkone namáhať a spevňovať svaly ak budeš zle jesť nikdy si brucho poriadne nespevníš, takisto v ňom môžeš mať zadržiavanu vodu, tak veľa pi a nesoľ príliš.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 14 Aug 2014, 08:43

Kristin, a kolko asi jedavas?? Mozno ten pocit nepohodlnosti je skor psychicky problem viac ako fyzikalna potreba, nutnost.. Ono jedavat prilis malo nie je dobre urcite..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

zuzulka340

Poslať od zuzulka340 » 03 Dec 2014, 14:51

Ahojte babuľky vyskúšajte cvičiť s vaku shape...mne to veľmi pomohlo... pri mojej obezite som len troška upravila stravu čiže som predišla opakovanej bulímii a aj mi to skvelo pomohlo vytvarovať postavu...skúste...fakt je to skvelá vec

Napíšte v tejto téme