Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Príspevky na uvedené témy
Kristín

Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Poslať od Kristín » 24 Júl 2014, 19:03

Zdravím vás, mám 18 rokov a veľký problém. Začala som chudnúť pred troma rokmi a úspešne som schudla 20-22 kg. Prvých 10 šlo rýchlo začala som intuitívne jesť päťkrát denne a jedla som prakticky všetko, nebola som však spokojná a tak som o rok prešla na jedálniček požičaný od kamarátky. Nebudem klamať, tá jednoduchá predstava, že mám na papiery všetko, čo potrebujem viedla k tomu, že som s tým začala. Bola to diéta bez pečiva na báze rýžových chlebov, zemiakov, kuracieho morčacieho fitness tyčiniek a ďalších tých doslova"zdravých" záležitostí (ešte aj zapekané musli) no a na tom som zotrvala tak mesiac, pokiaľ som nezačala byť zvedavá. Moje hľadanie za skutočnou pravdou chudnutia pokračovalo začala som byť posadnutá tým čo, ktorá zelenina obsahuje, aké vitamíny, čo ponúkajú rôzne potraviny, že zapekané musli sú plné cukrov atď a nevravím, že je to zlé... keď som zo svojho jedálničku vystriedala zapekané musli za ovsenné vločky a rýžové chleby som úplne obmedzila ostalo mi jesť polievky, zemiaky, kopa zeleniny, kuracie, morčacie, syry zemiaky ryžu celozrnné cestoviny a ovocie plus mliečne vyrobky. Schudla som ďalších 10 kg a potom som zlenivela nastalo obdobie keď som jedla pravidelne ale prestala som cvičiť, samozrejme že som pribrala 5 kíl naspäť čo pre mňa znamenalo doslova katastrofu, automaticky som po štyroch mesiacoch začala opäť cvičiť, ale tým že som sa naučila prakticky všetko o strave a vedela som že jesť celozrnné pečivo je správne jednoducho už som mala preštudované všetko aj racionalnu stravu a vedela som že robím zle, pustila som sa do doslova drastickeho energetickeho prijmu, ktory tvoril asi 2000kj denne z toho prevažovali bielkoviny a tuky ako sacharidy. Prakticky som jedla (polievky, vajičko, rozmixovany banan,zeleninu, tvaroh, jogurt...kokos, orechy) Čo je tak málo...viem, po mesiaci som sa rozhodla s tým prestať, na minimum času ma osvietilo a tak som dva tyždne bola na racionalnej strave lenže čo sa určite stalo? Pribrala som... pečivo mi nechutilo, neviem ho jesť priznávam, že tá snaha hneď padla, všetko sa vrátilo na minimum energetickeho prijmu a momentálne som na tom dosť zle, keďže sa z toho neviem vysomáriť nechcem pribrať a viem že ak začnem zdravo racionalne jesť stane sa že opäť priberiem. Chcela by som aspoň zistiť ak sa dá, za koľko by som si mohla naštartovať metabolizmus aby to trvalo čo najmenej času, keď cvičím každý deň niekedy dve hodiny denne. Ja viem, že som spravila chybu a dúfam, že sa ostatní poučia z toho môjho problému. Mám jednoducho panický strach, že váha ukáže viac a neviem či mám váhu vyhodiť alebo sa s tým proste zmieriť na nejakú dobu... :( Chcem byť zdravá, chcem cvičiť, ale nechcem pribrať. Momentálne jem to isté, čo v ten mesiac drastického chudnutia a v pohode by som pokračovala, ale svedomie, že robím zle ma doháňa do bodu, keď sa na vás obraciam s prosbou o pomoc... Mám 155 cm a 51,5 kg

Obrázok užívateľa
kikuš

Re: Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Poslať od kikuš » 24 Júl 2014, 20:03

Ahoj Kristín, krásny príspevok. Krásny v tom zmysle, že si úplne presne pomenovala svoj problém a navyše ho chceš vyriešiť thumb1 Vieš, čo je správne, že potrebuješ kvalitnú racio stravu, no zároveň ťa brzdí predstava pribratia. Najlepšie by bolo začať pomaličky pridávať, každý týždeň niečo, aby si sa vyhla prudkému nárastu hmotnosti. Keď budeš pomaličky zvyšovať príjem zaraďovaním vhodných potravín, budeš môcť aj odsledovať váhové zmeny. Je ti jasné, že máš spomalený metabolizmus a potrebuješ ho naštartovať, takže určite začni hneď, aby si si neublížila, lebo potrebuješ kvalitné živiny. Daj 5x denne dobrú racio papu, veľa pi a sleduj, ako budeš reagovať. Ak priberieš 2-3 kg, nič sa nedeje, ale daj si pozor, aby si neskĺzla do opačného problému - obžerstva. Si múdra a máš na vec správny pohľad, preto si myslím, že sa ti podarí naštartovať sa a vykročiť správnym smerom. Držím ti palce a možno by bolo dobré, keby si sa aj ozvala, ako postupuješ, je tu veľa fundovaných ľudí okolo stravy, ktorí ti určite poradia toothsmile
1.3.2014 - 103 kg (výška 180 cm, vek 41)
8.2.2015 - 80 kg
cieľ: udržať cca 80 kg
"Čo všetko môžem dokázať? Všetko, čo si zaumienim." H. Schliemann

Kristín

Poslať od Kristín » 24 Júl 2014, 22:10

Určite dám vedieť a ďakujem, skúsim to teda pridávať pomaly, ale isto a budem informovať o váhovom postupe. Premýšľala som presne nad tým navyšovaním a postupným, ale napadlo mi, že keď už som tak obmedzená energicky, že to nezaberie a tak povediac som sa zľakla, no za pokus nič nedám... Viete najlepšie na tom je, že si zo svojej mesačno drastickej životosprávy beriem istú motiváciu. Cvičila som vtedy denne hodinu vkuse a nie ľahko väčšinou kickbox cardio, plus drepy s 12 kilovou činkou na chrbte, rôzne cviky na nohy, mužské kliky, päť sérii dookola a v žalúdku som pritom mala minimum jedla, tak som si istá, že zvládnem viac ako vtedy, keď už vtedy som robila veľa a to ma tak motivuje. Vlastne všetko zlé je na niečo dobré, uvidíme čo to prinesie do budúcnosti dúfajme že sa k tomu už nevrátim ani nechcem, lebo je to iba slepá túžba schudnúť rýchlo ale trvalý cieľ je v nedohľade a keď je istota kilometre ďaleko, tak načo to vôbec riskovať? Myslím si, že vy všetci, čo nato idete pomaly ste na oveľa lepšej ceste a určite dosiahnete veľa :) Ja som svojím počínaním aspoň prerobila rodinné zvyky, čo mi trvalo dva roky... (viac sa u nás pije, brat má dokonca budík na každú hodinu aby sa napil, jedia menej bieleho pečiva, viac zeleniny, syrov, kuracieho a varíme zemiaky iba v šupke, mama sa rozhodla dokonca aj piecť zdravé koláče, čo je super :) Niekedy je zaražajuce ako jednotlivec a hlavne mamičky dokážu pekným spôsobom vylepšiť rodinné zdravie, čo ja viem už iba tým pravidelným pitným režimom, zeleninou a ovocím. a ešte raz ďakujem :)

Obrázok užívateľa
kikuš

Poslať od kikuš » 28 Júl 2014, 21:52

ahoj kristín, tak ako? Podarilo sa ti čosi navýšiť xpapax ?
8.2.2015 - 80 kg

Kristín

Poslať od Kristín » 31 Júl 2014, 17:27

Nooo... snažím sa viac jesť navýšila som všetko tuky(orechy), bielkoviny(tvaroh o polovicu) a sacharidy práve pri tých sacharidoch,keď zjem viac tých zemiakov, alebo ryže cítim sa byť veľmi plná až nafuknuta, nenávidím ten pocit, ale asi je to normálne... po polroku bez poriadnej stravy... pribrala som kilo a pol snažím sa viac cvičiť aby som nepribrala viac. inak ďakujem za opýtanie :)

Kristín

Poslať od Kristín » 08 Aug 2014, 12:31

Momentálne som týžden brigádovala v pekárni, keďže nejem pečivo a ani sa tam nemôže jesť, prestávka na jedlo za 12 hodín je jedna polhodinová s tým, že po približne šiestich či 9 hodinách vás na ňu pustia, keďže som v júly režim nedodržiavala presne brigádovala som tam tri týždne a nevadilo mi to, ale teraz čo sa s nažím viac jesť, všetko sa to práve týmto deficitom strhlo, je to hnusné, že ľudia, zamestnanci a aj brigádnici nemajú po troch hodinách prestávku na jedlo a potom sa proste všetci čudujú prečo sú unavení a tak... ja viem že to nejde lebo je to hromadná výroba a niektore stroje musia ísť večne ale jedno jedlo za 12 hodín fakt nestačí zrejme nikomu. Neviem čo mám robiť preto, to musím prečkať dnes mám poslednú smenu, no už teraz viem, že nikdy v živote nechcem skončiť na tomto režime :)

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 11 Aug 2014, 08:21

Kristin ahoj, a preco nejes pecivo?? Inak to tam mate fakt hrozne podmienky.. Neda sa ani vytiahnut z vacku proteinka a schrumat nenapadne? Na WC tiez nemozte ist?? Vies, akoze po ceste.. NO, drzim palce, nech sa Ti podari z toho dako vykluckovat..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Obrázok užívateľa
kikuš

Poslať od kikuš » 12 Aug 2014, 14:11

kristín, vydrž a rýýýýýýchlo preč z takých podmienok :beh:
a celozrnné, špaldové a také zdravšie pečivo po troške zaraďuj xpapax
toothsmile toothsmile toothsmile
8.2.2015 - 80 kg

Kristín

Poslať od Kristín » 12 Aug 2014, 19:29

Nejem pečivo, pretože ho nemam rada, nechuti mi, citim sa po ňom veľmi zle a proste nemam k jedeniu pečiva absolutne žiaden vzťah :D Ja viem že to znie čudne ale neviem ho jesť a ani sa nechcem naučiť. Keď jem napriklad celozrnnu kaiserku citim sa ako keby som jedla piesok so soľou a paru semienkami. No už som to vydržala dnes som jedla už ako mam navyšujem to pomaly, ale vahe došla bateria tak neviem ako stojim :D:D nešťastie xbehx vam ostatnym držim palce a tu proteinku to by som mohla ale keby mi vypadla z vrecka a videl by to koordinator...tak xbpx :D

Obrázok užívateľa
rozalka

Poslať od rozalka » 12 Aug 2014, 20:04

Ahoj Kristínka, čo tak vyskúšať miešaný nápoj, je ich tu popísaných viac ako dosť, piť hádam len môžete brxe

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 14 Aug 2014, 08:13

kristin, nie je pecivo ako pecivo, to kupovane ozaj nestoji za vela. Ale vidis rozalka mala super napad, urob si nejaky mixovany napoj, vypit to miesto jedla nebude problem asi ani so sefom, nenapadne ;)

Kristín

Poslať od Kristín » 16 Aug 2014, 10:47

No ten miešaný som tuším skúšala do jogurtovej fľaše čo nie je priesvitná a pila som ho, ale nevyšlo mi v počte bielkovin tukov a sacharidov presne čislo, inak by to nebolo zle keby som si mohla nosiť tri fľašky :D:D dve (jedlo) tretia (voda) :D a ďakujem pribrala som dve kila a pol ale to som stale na začiatku tak sa snažim aby to ostalo na troch kilach. :beh: xsvihx

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 16 Aug 2014, 16:44

kristiin, to ti nemusi vychadzat super hodnoty, hlavne ze sa najes, aj ked nebude vsetko tip-top. Ale moznosti je kopu, ak pridas protein nejaky, tak vyjde isto dobre, zvacsa tie v napojoch mozu chybat. Urcite ovela lepsie ako nejest!!!

Kristín

Poslať od Kristín » 03 Sep 2014, 19:38

Ďakujem, momentálne chodím do školy, tak to vyvažujem, ale pribrala som na 56,2 som z toho zničena, no viem, že to muselo prisť... s tym stravovanim čo som mala som ani nič ine nečakala, dufam že sa to už pohne smerom dole. Nemám však toľko peňazi, aby som si zabezpečila kvalitny protein a tolko racionalneho jedla kolko mam zjesť. Musim to nejako vyriešiť Plus som z toho bola taka vystrašena, že som toľko pribrala, až som začala dvakrat denne cvičiť, 7 kilometrov som behala a potom hodinu ešte niečo cvičila, asi to prehaňam a z polovice si to uvedomujem, ale zregenerovať telo po mesiacoch "hladovky" (nizkeho prijmu energie) dá zabrať. nie je to po fyzickej stránke ani tak naročne ako po psychickej, vyrovnať sa s tym že človek priberá cielene a dufať že čoskoro začne chudnuť je pre mňa asi najťažšia vec v živote, no ale som ešte mladá, určite ma toho veľa čaká. Dufajme, že to je iba jedna zo životných výziev, ktoru postupne pokorím. xbpx

Obrázok užívateľa
kikuš

Poslať od kikuš » 03 Sep 2014, 21:33

Kristín, tak toto je neskutočne dobrý postoj thumb2 , a preto si aj myslím, že sa z toho dostaneš, máš obrovskú vnútornú silu a aj keď nebude všetko na 100% podľa zásad zdravej stravy, vydrž xhamx
Telo sa ti odvďačí xstrechx toothsmile
8.2.2015 - 80 kg

Napíšte v tejto téme