Prosim o radu

Športom k trvalej šíhlosti
Sofia.S
Posts: 1
Joined: 18 Dec 2016, 23:22

Re: Prosim o radu

Post by Sofia.S » 18 Dec 2016, 23:44

Prosím vás potrebovala by som vážne pomoc..
Tak na začiatok , mám asi spomalený metabolizmus. Doteraz som sa snažila len a len chudnúť. No dostala som sa na váhu 44.5kg.. a už mi to začalo vadiť. Tak som sa rozhodla že priberiem a začnem cvičiť. Myslela som že to bude lahké, no nie je. Po 6 mesiacoch som sa dopracovala na váhu len 48kg. A stále som na nej a medá sa mi pribrať nech robím čokoľvek. Nepáči sa mi moja postava pretože som až moc chudá. Na BMI kalkulačke mi vyšlo že som podvíživená. Mám 164cm. Aspoň to, o čo by som sa chcela pokúsiť, je zväčšiť objem zadku a vypracovať ho na svaly. No nedá sa. Čítala som už rôzne články že treba jesť bielkoviny a cvičiť so závažím. No v iných fórach som videla ako niektorím, ktorý majú rovnaký problém ako ja, sa zo zadku ten objem dokonca stráca. Chcela by som vás poprosiť o pomoc. Čo mám robiť? Už som zúfalá. Za každú radu vopred ďakujem. -pomooccc-

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Prosim o radu

Post by Miro Veselý » 19 Dec 2016, 00:23

Sofia.S snaha pribrať je trocha iný typ problému, ako riešime na tomto fóre. Odporúčam s tým začať u lekára a zistiť aké to má príčiny. Ak je nejaká chyba v strave potom sa s tým pohne relatívne ľahklo, ale niekedy môže byť problém inde a to vám naslepo nikto neodhadne. Potom nejaké tvrdšie cvičenie nemusí stačiť. Možno sa skúste obrátiť na akv.sk kde môžu pomôcť nájsť príčinu, aj postup riešenia.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

PatrikZP
Posts: 4
Joined: 08 Jan 2018, 19:51

Re: Prosim o radu

Post by PatrikZP » 08 Jan 2018, 20:12

Dobrý deň prajem, prevádzkovateľovi, návštevníkom a čítajúcim..
Najprv, som tu nový používateľ, sledujem to tu ale už nejaký rok :)
Volám sa Patrik, mám len 17 rokov, a riešim, a dávam do poriadku to čo som pokazil, resp. zavinil mojim spôsobom života.Kedysi, som vážil neuveriteľných 115 až 125 Kg.A to bez srandy, a vážne.Trpel som vážnou obezitou, spôsobené to bolo mojim spôsobom života.Hmotnosť sa samozrejme ( síce nie moc ) začala starať o to, že som začal mať prvé zdravotné problémy.( Vysoký tlak, zatukovatená pečeň) nejdem sa tu rozpisovať, čo bolo už nezmením...ale chcem vedieť, a chcel by som radu...
Ako som inak na tom momentálne?
Momentálne vážim 79 Kg, pri výške 191 cm to nieje zlé...posledné 2 roky som zmenil úplne stravovanie, zvýšil pohyb,aktívne sa venujem behaniu, chodením po horách, posilňovanie, korčuľovanie...no proste športu sa chcem, a aj budem naďalej venovať...
Za 2 roky som klesol z 125 Kg na 79 kíl.Je to slušný skok k lepšiemu, veľmi sa s toho teším...ale i keď mám vek len 17 rokov, problém s kožou mám aj ja... koža sa mi vzťahuje, ale stále mám ako keby kožu, alebo podkožný tuk, snažím sa brušáky a tak...a tu smeruje otázka na vás, či je šanca, že sa mi tá koža utiahne úplne? alebo poškodenie či bude len minimálne...nemám veľký vek, preto sa pýtam takto...je to veľký váhový skok viem.. inak okrem brucha mám všetko ok, ale to bruchu ma trápi...chcem vedieť či mám ešte šancu,alebo už nie...ďakujem vám veľmi pekne za odpoveď, a prajem všetko dobre v novom roku, nech sa darí dosahovať vaše ciele, ohľadom chudnutia poprípade cvičenia...

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Prosim o radu

Post by Miro Veselý » 08 Jan 2018, 20:35

PatrikZP v tomto ťažko poradí ktokoľvek. Je to individuálne. Kompetentný je asi len lekár sa k tomu vyjadriť. Ale ak raz koža visí, tak asi sa to už nezmení. Len z príspevku nie je jasné ako zlé to je.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

PatrikZP
Posts: 4
Joined: 08 Jan 2018, 19:51

Re: Prosim o radu

Post by PatrikZP » 08 Jan 2018, 20:56

Dovolím si,priložiť foto.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Prosim o radu

Post by Miro Veselý » 08 Jan 2018, 21:00

No veľa nevidieť, asi trocha skrčená koža. Neriešil by som to. Je možné že časom sa to zlepší. Ktovie. Aj keby nie - môže to slúžiť ako varovanie že telo má limity a treba ho aspoň trocha rešpektovať. Zo 120 zraziť na normál je tak čosi dôležité a dobré, že ak by aj zostala takáto spomienka, je to stále fajn. Je dobré, že si sa zastavil a začal konať. Iní to nedokážu a potom riešia 200 kilové váhy. Tam už ide o život.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Prosim o radu

Post by škovránok » 08 Jan 2018, 21:25

Ahoj, blahoželám k váhe, ak Ti ta koža veľmi vadí, poraď sa s plastickým chirurgom, však to svety stáť nemôže.

User avatar
Bellaa
Posts: 906
Joined: 03 Aug 2014, 23:14

Re: Prosim o radu

Post by Bellaa » 08 Jan 2018, 22:21

Skus posilnit jadro tela, bocne brusne svaly..ono to chce svoj cas.. a gratulujem, pekne si to dal :-)

Post Reply