BEŽECKÁ témička

Športom k trvalej šíhlosti
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
tini

Re: BEŽECKÁ témička

Poslať od tini » 22 Sep 2014, 06:30

ahojki jaro, no prvy kilometer sme hlavne bezali, potom je tam stupanie na Duben, to sme uz sli. ja som bola teda fakt vdacna za tych chalanov, aj ze som vobec na nic natrafila, vyzera to na spolupracu aj do buducna.. bolo kopec srandy, a teda aj to, ze vykonnostne nie sme az tak daleko, aj ked on keby to slapli, tak isto pojdu rychlejsie a maju aj skusenosti z takychto dlzok, ja nie. Ale maju zasadu kopce sa nebezia, co je ostatne ultratrailova zasada asi dost obecne, a to mi vyhovuje, ja viem ist dost rychlo do kopca, ale bezat strme kopce - nieeee..
A to gps je v poriadku, ten nas veduci skupiny ;), on to tam ma omaknute z kazdej strany (ten co behava 30ky denne), a tiez meral, vravel, ze ta trasa nema 50 celych kilometrov. Ono to bola taka turisticka akcia vlastne, my sme boli asi jedini bezci, tak sa s tym nepinkaju. Jemu namerali hodinky podobne ako ja (oni sli trocha inu trasu, este na jednu horu hore), a to ma lepsie (garmin 310 tusim). Takze realne celych 50km to zrejme nebolo.. Ale skusim pozriet tie nastavenia, ak ich najdem, kvoli ovalu. Hoci tam beham malo casto.
Co to je ta autopauza?
Takze vlastne sa snazis o taky ten beh cez spicky, som si aj myslela. Inak ja tiez to mam v plane, ale aj teraz behavam dost uz takto, aj tie mensie kroky a vyssiu kadenciu skusam, aspon sa snazim, ako kedy - tym, ze mam kopce, prirodzene Ti to ide. Inak tych 180, to neni daky extrem, ale fakt ze mi to dost zvysuje tepy, co je vraj aj spociatku normalne. Ale na pretekoch normalne, co ale u mna zas neznamena uplne cez patu, ja som nedupala nikdy.. a jeden moj kamarat profi bezec ma na poslednych pretekoch pochvalil, ze aky mam pekny bezecky styl a ani na zaver nie som unavena ;) (asi som tak len neposobila ;) ), tak asi najhorsie to nebude, ale zlepsovat je furt co, musim sa aj vedome drzat rovno chrbat, lebo casom mam tendenciu sa hrbit.
Jedno co vsade odporucaju, ze s tym treba opatrne a postupne.
a som rada, ze bolesti je menej, na tu nohu este davaj pozor, nech sa to nezhorsi, ale super, ze aspon ostatne pominulo!!!
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Obrázok užívateľa
maldi

Poslať od maldi » 22 Sep 2014, 09:47

Tini, si super s tou 50 km trasou thumb2 Ja som sa zacala tiez snazit behavat cez spicky, ale uz druhy krat som nutena prerusit pravidelnost behania, lebo najprv ma rozbolelo jedno chodidlo a teraz druhe, neviem, ci to nie je koli tym spickam, ze som na to nebola zvyknuta, alebo co.
Obrázok

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 22 Sep 2014, 14:25

maldi, cez spicky to chce hlavne cas a postupne.. lebo fakt z toho moze bolet kdeco, aj chodidla, aj achilovky..

Obrázok užívateľa
Bellaa

Poslať od Bellaa » 22 Sep 2014, 17:39

Tini, super, si ozaj makac ;-)
Naposledy upravil používateľ Bellaa dňa 22 Sep 2014, 19:48, celkovo upravené 1 krát.
30r., 173cm

Cieľ: byť spokojná sama so sebou :-)

Obrázok užívateľa
jaro

Poslať od jaro » 22 Sep 2014, 18:51

Tini, maldi, radsej tu techniku nenazyvajte beh cez spicky, lebo to je zasa iny extrem (podobne ako beh cez paty) Niekto by to mohol zle pochopit a zacal by behat ako baletka (päta privysoko), co by pravdepodobne viedlo tiez k zraneniu. Staci patu zdvihnut par mm-cm a pri dopade ju niektore techniky aj dovoluju jemne polozit na zem. A mozem potvrdit, zo zaciatku bola zmena bolestiva, ale lepsi sa to pomalicky.
Tini, tú autopauzu fr110 nemaju, takze ju vypinat nemusis. Je to funkcia, ze ked zastanes pri aktivite (gps vyhodnoti, ze si spomalila pod nejaku rychlost), tak sa zastavia stopky. Napriklad pri behu v meste pri zastaveni na semaforoch ap.. Ja tú funkciu nepouzivam.
41r/177 cm; max 106 kg v 2013..

Obrázok užívateľa
kikuš

Poslať od kikuš » 02 Nov 2014, 16:57

ahojte bežci, ak viete, poraďte: Chcem si kúpiť bežecký pás. Dôvody sú osobné - mám problém od detstva s uchom a v zime, keď chodievam behať, napriek všetkým možným ochranám mi to stále nejak prechladne. Takže späť k problému - už dlhšie pozerám po nete a chcela by som nie motorový, ale obyčajný magnetický, aby bol čo najmenej energeticky náročný, ale zase neviem, či stoja tieto lacnejšie za niečo. Mám stacio bike magnetický a tiež ma mnohí odrádzali, že to dlho nevydrží, ale kúpila som trochu kvalitnejší a k dnešnému dňu mám cca 2000 km toothsmile Zavše ho drahý premaže a dotiahne a je fajn. Ak s bežeckými magnetickými pásmi máte nejakú skúsenosť - prihrajte, budem vďačná xstrechx
1.3.2014 - 103 kg (výška 180 cm, vek 41)
8.2.2015 - 80 kg
cieľ: udržať cca 80 kg
"Čo všetko môžem dokázať? Všetko, čo si zaumienim." H. Schliemann

Obrázok užívateľa
maldi

Poslať od maldi » 09 Nov 2014, 20:24

Mili spoubehajuci, teraz, ked sa zavcasu stmieva, urcite behate aj po tme a podaktori aj po lese. Netreba sa bat diviakov, vsak? Ked svietim celovkou a fucim ako jez, tak oni sa vyplasia, ze?
Obrázok

Obrázok užívateľa
jaro

Poslať od jaro » 10 Nov 2014, 21:56

maldi, diva svina vie byt svina. Ale aby sa prave tebe nieco s nou prihodilo, musela by to byt velka nahoda. Vcera som okukol zopar videi, ako svina napadla ludi, zozrala zivemu cloveku ruku od ramena a podobne.. Ked budes v tatroch, chod do muzea tatranskej prirody a uvidis, aka velka vie vyrast. Maju tam exemplar, z ktoreho by som sa v lese potento..
41r/177 cm; max 106 kg v 2013..

Obrázok užívateľa
maldi

Poslať od maldi » 11 Nov 2014, 08:47

Jemine Jaro, ty si mi teda dodal odvahy -pomooccc- Ale kedy napada svina cloveka, iba ked si chrani mlade, nie?
Obrázok

Obrázok užívateľa
strbske

Poslať od strbske » 12 Nov 2014, 11:57

Konečne som sa pred dvoma mesiacmi vrátil k behu, keď som celé leto naberal silu do lýtok na "forefoot" techniku bajkovanim na cesťáku :). Prečítal som si skvelú knihu od Christophera McDougalla a od minulého týždňa behám do práce (škoda 72€ za električenku). Mám to 2 x 3,8km, čo dávam za 20 - 25 min (jeden smer). Budúci rok si chcem na behanie vyrobiť sandále. Preteky ma nejak nelákajú, keďže masové akcie nemám rád.
november 2012 - 126 kg
október 2013 - 87 kg
november 2014 - 93 kg
moja téma

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 13 Nov 2014, 13:29

maldi, neviem, ja tu som viac krat presla okolo veeeeelkej svine aj na sidlisku, aj v lese stretavam. Tie nase su pokojne, ked ma zbadaju, pracu sa z chodnika, cesty. Neviem, mozu byt nebezpecne, to urcite, treba mat usi a oci otvorene, ale zas prehnane sa bat, neviem ci je dobre.. Ale pre pokoj duse skus najst tereny bez svin radsej.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 13 Nov 2014, 13:31

strbske cafki, ja tiez chodim do prace 3 kilaky, sice nie behom, ale pesi, je to ozaj paraaada, za kazdeho pocasia ;) Ked idem do plavosky po ceste, mam to asi 6km. Behat to nebeham len preto, ze sa dost spotim a nemame sprchu v praci, este som obcas behavala po ceste z prace. Super, ze si sa tak nadchol pre beh!

fitbee

Poslať od fitbee » 15 Nov 2014, 01:38

kikuš píše:ahojte bežci, ak viete, poraďte: Chcem si kúpiť bežecký pás. Dôvody sú osobné - mám problém od detstva s uchom a v zime, keď chodievam behať, napriek všetkým možným ochranám mi to stále nejak prechladne. Takže späť k problému - už dlhšie pozerám po nete a chcela by som nie motorový, ale obyčajný magnetický, aby bol čo najmenej energeticky náročný, ale zase neviem, či stoja tieto lacnejšie za niečo. Mám stacio bike magnetický a tiež ma mnohí odrádzali, že to dlho nevydrží, ale kúpila som trochu kvalitnejší a k dnešnému dňu mám cca 2000 km toothsmile Zavše ho drahý premaže a dotiahne a je fajn. Ak s bežeckými magnetickými pásmi máte nejakú skúsenosť - prihrajte, budem vďačná xstrechx
S frajerkou sme dávnejšie riešili podobný problém a skončili sme pri motorovom. On ten pocit pri behaní na magnetickom bol úplne iný, keď som si to skúšal v obchode tak mi to vôbec nevyhovovalo. :) Plus sme na internete čítali že to je vraj zlé na klby, lebo tým že musíš pás "rozháňať" sama je ten pohyb nejaký neprirodzený… Ale každý je iný, nemá zmysel za to vyhadzovať toľko peňazí keď to potom nebudeš využívať takže si to jednoznačne choď otestovať niekam do obchodu alebo do fitka a uvidíš. A ešte jedna vec, keď pôjdeš do toho motorového tak sa pozri na bažoš, veľa ľudí tam predáva skoro nové pásy (asi nevydarené novoročné predsavzatia :D) za zlomok ceny, tak to potom nestojí až tak strašne veľa. :)
Som tu nový, tak na mňa prosím nebuďte zlí. :) A píšem si aj blog //fitbee.sk o zdravej výžive, behu, lenivosti, obžerstve, okrajovo aj o chudnutí a tak.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 23 Nov 2014, 09:11

Velmi fajn vysvetlujuci clanok o tom behani nizkotepovom, tiez som zacala tak trenovat, aj ked nie je to moc odlisne od predosleho treningu mojho, predsa musim tepy v kopcoch najma strazit..
https://roberthusanik.blogspot.sk/2014/0 ... malte.html

Obrázok užívateľa
kikuš

Poslať od kikuš » 23 Nov 2014, 10:28

fitbee ďakujem za radu, medzitým som už odskúšala v športových obchodoch oba a presne, motorový to vyhral. Už som aj pochodila na bazoši, ale neviem, je to bez záruky, zároveň však fakt za menej...
1.3.2014 - 103 kg (výška 180 cm, vek 41)
8.2.2015 - 80 kg
cieľ: udržať cca 80 kg
"Čo všetko môžem dokázať? Všetko, čo si zaumienim." H. Schliemann

Napíšte v tejto téme