cvicenim znizit svalovu hmotu

Športom k trvalej šíhlosti
Napíšte v tejto téme
maros_PO

cvicenim znizit svalovu hmotu

Poslať od maros_PO » 07 Júl 2016, 15:32

Viem ze je to tema taka pol na pol urcite aj so spravnou zivotospravou a s jedenim. Rozhodol som sa to dat tu.
Ako mlady som posilnoval len sice rekreacne ale vdaka tomu mam robustnejsiu/svalnatu postavu a urcite viac svalov ako priemerny clovek s mojou vyskou a vahou. Tuk neviem odhadnut, nie je dolezity momentalne.
Moja otazka je, ako cvicit/stravovat sa aby som celkovo "schudol" ale aj zo svalovej hmoty.
Chcel by som mat tabulkove hodnoty teda niekde okolo vyska minus 100. Momentalne mam samozrejme aj tuk ale verim, ze keby som dal dole, tak stale proste bude kopa svalov, ktore uprimne nechcem :) a skor fajdim v poslednych rokoch vsetkemu aerobnemu, tazko sa to vysvetluje, asi najjednoduchsie je prirovnat to k tomu, ze skor vyzerat ako maratonec ako fitnes guru :)?!??!
tesim sa na rady. prosim neodhovarat a nekriztizovat, iba slusna kritika :)!
dik

Katka_50

Re: cvicenim znizit svalovu hmotu

Poslať od Katka_50 » 08 Júl 2016, 20:13

Ahoj, nejdem ťa kritizovať, ani slušne.
Najprv byť tebou, si veľmi dobre rozmyslím či sa dám na to aby som sa dala na stratu svalovej hmoty pokiaľ nie si max. vyrysovaný. A dala tu aspoň fotku, lebo subjektívny názor je často nereálny a zbytočne zveličený.
No a to prečo ti radím najprv neriešiť to či más veľa alebo málo svalov a ako by si sa ich chcel zbaviť, skôr by som ti poradila, aby si sa sústredil na to schudnúť čo najviac tuku- čo ide ooooo mnooohooo ľahšie so svalmi ako bez nich. Potom keď sa zbavíš toho tuku uvidíš koľko vlastne máš tých svalov a aký si vlastne "veľký" a ak sa nebudeš sám sebe páčiť tak POTOM zhadzuj tie svaly.
No a každopádne schudnutia svalov pôjde s minimom tuku samo. Nebudeš mať žiadne zásoby energie- až na svaly, ktoré zásobuje glykogén-svalový cukor, telo po nich siahne, lebo budú znamenať preňho zdroj energie a navyše aj záťaž, lebo budeš v kalorickom deficite a telo sa bude snažiť šetriť energiou (svaly tú energiu spaľujú)
Ak chceš byť bežcom určite choď najprv touto cestou, lebo nech si akýkoľvek športovec, tak svaly potrebuješ a teraz by si o ne len zbytočne prišiel, zbav sa tuku to je tvoj nepriateľ a potom rieš svalový objem.
Vek:22 rokov, Výška: 164cm,
Bielkoviny 120g- 2040 kJ
Tuky 70g- 2660 kJ
Sacharidy 180g- 3060 kJ
Spolu energia: 7760 kJ
do 30.8.: 58kg

Napíšte v tejto téme