Jesenna temicka

Kto schudol, neskončil. Nasleduje trvalá kontrola jedla a cvičenie. Kto po schudnutí nekontroluje papu a necvičí, čoskoro zas priberie.
Obrázok užívateľa
tini

Jesenna temicka

Poslať od tini » 02 Sep 2014, 10:37

No, prvy september ma vyprovokoval.. k zalozeniu temy, ako inak :) Tesim sa na jesen, odkedy som zacala behat je krajsia ako zvycajne, hmla i dazd sa zrazu javi uplne inak a aj sere dni sa pohybom preziaria.. Tak sa na nu tesim, a dufam, ze aj nejake Tatranske kopceky na mna este pockaju.. a ze sa konecne naucim plavat (uz na tom pracujem).. Ani som nevedela, ze mam plaváreň za rohom.. Za 35min som tam ako na koni, aspon sa pred nou preberiem.. A teda konecne, sa daky tucik odstahoval do Humpolce, dufam, ze sa tam zabydli a nevrati sa spat :), citim sa fakt lepsie.. Mam pocit, ze posledne upravy v stravovani mi urobili dobre, tak nejak aj celkove sa citim menej unavena, viac vladzem, travenie funguje.. Zacala som citat Bukovskeho pre zeny.. A velmi sa mi pacila stat o tom, aka je super zdrava cokolada :) Drzim sa toho, a celkom to funguje :), nemam vobec chut na sladkosti, ale horku cokoladu si v klude dam, tak nejak sa mi to nutkanie na sladke a kdeco vyjedat zmizlo.. Vlastne toto mi fungovalo aj pri chudnuti, psychicky som sa viac uvolnila, a pritom vaha spolupracuje, tesim sa :)
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Obrázok užívateľa
Priska

Re: Jesenna temicka

Poslať od Priska » 02 Sep 2014, 12:01

Tinka napisala by si mi jeden denny jedalnicek aky mas teraz? Nejes uz mliecne? Mna by to zaujimalo aj preto ze nejes ani soju, ani seitan, tak ake mas zlozenie BST a kolko KJ... prosiiiim ;)
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

"Nas zivot je taky, akym ho robia nase myslienky..."
"Disciplina je mostom, medzi cielmi a vysledkami."

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 02 Sep 2014, 12:50

Priska, dakedy sa k tomu hadam dostanem, ja teraz tak nejak priblizne vychadzam z toho, ako som sa stravovala pred asi rokom, ked som tiez mala takuto stravu, vtedy som to aj nahadzovala a ratala, vychadzali mi v pohodke bielkoviny okolo 80, ked som sa aj extra nesnazila. Sice soju nejem, ale strukoviny viac menej denne, a este aj na orechoch a celozrnnych obilninach naskakuju bielkoviny pekne. Nemam moc cas sa teraz tomu venovat dokladnejsie ..

Obrázok užívateľa
kikuš

Poslať od kikuš » 02 Sep 2014, 13:11

tini, to o tej zdravej čokoláde si myslela takto " " ? Ak nie, napíš bližšie.
1.3.2014 - 103 kg (výška 180 cm, vek 41)
8.2.2015 - 80 kg
cieľ: udržať cca 80 kg
"Čo všetko môžem dokázať? Všetko, čo si zaumienim." H. Schliemann

Obrázok užívateľa
Priska

Poslať od Priska » 02 Sep 2014, 13:44

Kikus, myslela to vazne ;) https://www.akv.sk/index.php?option=com_ ... iew&id=994
https://www.akv.sk/index.php?option=com_ ... &Itemid=30
Tinka nemusi to byt presne, len na inspiraciu 5 jedal denne, bez soje... sak ked budes mat cas... thumb1
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

Obrázok užívateľa
Vivien34

Poslať od Vivien34 » 02 Sep 2014, 15:00

Pre zaujimavost na doplnenie bielkovin bez masa - nasla som stanok na agrokomplexe a pozrite si zlozenie BST a teda hlavne bielkoviny v Paleo ľanovych cestovinach. Kupila som aj Sezamove vretená. Potom len na cestovinky brokolicovo cuketovu alebo rajcinovu podusenu zmesku - vecera za 10 min :-)
https://www.diawellness.eu/cestoviny
1.1.2014 76,1kg
ciel: 60 kg

Obrázok užívateľa
Priska

Poslať od Priska » 02 Sep 2014, 15:37

Vivien, dikes, len to su vajecne cestoviny a to vegani ni xudivx xpapax
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 02 Sep 2014, 16:00

kikus hej, on tam pise, ze horka cokolada od 50 percent vyssie podla chuti (sam pise ze nad 72 percent mu nechuti, ako ani mne zvacsa), je zdravotne super a teda aj kvoli tym obsahom dobrych latok.. (vraj teda tepelne spracovanie az tak nevadi, ako som zas inde citala, ktovie) 20-40g povazuje dokonca za zdraviu PROSPESNE. Jasne, ze v kalorickom prijme s tym musi clovek rata.. ale potesilo ma to, ani ma to nenapadlo, ale fakt, ze teraz ak tak dam horku coko v takej miere (nie zas ze tu hornu hranicu, podla chuti), nemam vycitky a este robim aj daco pre moje zdravie :) A pre moju hlavu to urobilo tolko, ze zrazu mi sladke nechyba, ani nemam nutkanie jest sladkosti ine.. a este aj vaha sa pohla dole, hoci to suvisi jasne s viacerymi vecami.. thumb2

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 02 Sep 2014, 16:03

a este - po vyluceni mlieka aj zdravotne mi dako je lepsie, mam pocit, ze mam lepsiu plet, aj ked to je skoro este hodnotit asi, a travenie dako lepsie funguje, to moze byt nejaky moj osobny problem - ono aj IgE som mala na hranici, tak asi fakt ze mliecne bielkoviny zrejme nie su pre mna idealne. Celkove mam taky lahsi pocit, a viac energie, su to pocity, tazko to nejak kvantifikovat.

Priska, skusim :) Inak tie veggie tycinky co si davala link som si vtedy s inym asi poplietla, som ti ich skritizovala, ale su fakt super zlozenim aj chutovo, aj do terenu, obcas aj normalne k olovrantu to pridam a podobne.. akurat cena by mohla byt nizsia.. ;)

Obrázok užívateľa
Vivien34

Poslať od Vivien34 » 02 Sep 2014, 16:26

Priska, my vsezravci to mame jednoduchsie :-)
1.1.2014 76,1kg
ciel: 60 kg

Obrázok užívateľa
Priska

Poslať od Priska » 02 Sep 2014, 18:08

Vivien, ja sa nestazujem ze to mam zlozite.. moja volba... a som velmi spokojna thumb1 O co myslis ze to maju vsezravci jednoduchsie? Je to viacmenej o prioritach a o chceni... kazde stravovanie xhamx
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 02 Sep 2014, 20:21

Vzdy ide o uhol pohladu ;) ;)

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 02 Sep 2014, 20:35

Priska, no inak ja teda nemam nejake extra invencne jedalnicky, jem, co mi chuti, podla toho ako kedy, nechce sa mi momentalne spekulovat nad nejakymi novymi receptami, takze mnohe mam extremne jednoduche. Ranajky mam vzdy ovsaky, alebo pohankove vlocky, lanove semienka alebo chia, susene brusnice, a rozne druhy ovocka. Desiata to tiez zvacsa vzdy moj razny kvaskovy chlebik, bud domace arasidove maslo alebo tahini, a domaci lekvar, med, zelenina. Obedy zvacsa rozne druhy strukovin (fazula, cicer, sosovica), a toto skombinujem s nejakym typom zeleniny zavarenej ci surovej, a dakymi semienkami. Alebo orechami. A pripadne este tiez s cestovinami. Na olovrant zvacsa napriklad struhane jablka s makom (ale toho tiez davam aj 20-30g na porciu), alebo s orechami, pripadne tu veggie tycinku, alebo aj ovsaky. Ja nejak zufalo neobmedzujem sachace ani poobede, akoze zmensujem ich, ale popri behu a aktivitam mi to nejak na vahu nevadi. A na veceru zvacsa zelenina daka dusena, surova, a zas v kombinacii aj so strukovinou, dake semena, ale aj daco chlebikoidne, teraz aj vela huby som jedla.. Dost energie aj bielkovin je prave v tych roznych semenach a orechoch. Ja to dakedy nahadzem aj do kalkulky, orechov ci semien tak na porciu mam asi 20g. zeleninu vobec neratam, kludne vela, hocikolko, ovsaky na rano asi 60g, tie ranajky dokopy su dost syte. Chlebika na desiatu 100g, na vecer zvacsa tak polovicnu porciu. Este aj tie domace musli tycinky jedavam, hlavne na turach a podobne, alebo ked som hockde v terene, to mi nahradi hociake jedlo. tych strukovin na obed jedavam tak 200g varenych. na veceru ak dam, tak menej. Dost sa aj orientujem podla hladu, cize nemam obavy aj jedla pridat, alebo jest uz po 2 hodinach. Zvacsa mi vyjde 5 jedal, ale niekedy aj 6. Dakedy aj medzi desiatou a obedom zobnem par orieskov, ked mam taky pocit, ku kave. Ked som to vtedy ratala, mne to vychadzalo tak na 80B, tukov asi tiez okolo 70 aj viac, a sachace tak okolo 330? No bolo by treba preratat, ten prijem bol okolo 10000KJ. Tuky su vylucne rastlinne, ostatne teraz uz vsetko.

Obrázok užívateľa
Helka

Poslať od Helka » 02 Sep 2014, 20:52

Tinka, zdravím, s novou témičkou si nesklamala. toothsmile
A k tým strukovinám na obed dúfam dávaš aj nejaké obilniny, pretože len tak dostaneš kompletné
esenciálne bielkoviny. (Strukovina+obilnina=kompletná bielkovina) Raz denne by to tak malo byť,
ostatné jedlá už nemusia obsahovať kompletné bielkoviny. Ale to určite vieš. toothsmile
Ja som sa už tiež znormalizovala a tiež pomaly vylučujem živočíšne veci, mlieko už zasa úplne, lebo
mám pocit, že ten kašeľ a to zahlienenie je z toho. Veď popíšem viac aj do svojej témičky.
Závidím ti tie pohybové aktivitky, ja zatiaľ len chôdza, ale konečne bez barly. :D
vek: 64
"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

Obrázok užívateľa
Priska

Poslať od Priska » 02 Sep 2014, 21:02

Tinka, super dikes to mi staci takyto prehlad thumb1
Helka to neni celkom tak ze musi (!) byt v jednom jedle zastupenie vestkych druhov B, aby si telo vytiahlo komplexne... kludne v pribehu dna bielkoviny z obilovin, strukovin... xpapax
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

Napíšte v tejto téme