Jesenna temicka

Kto schudol, neskončil. Nasleduje trvalá kontrola jedla a cvičenie. Kto po schudnutí nekontroluje papu a necvičí, čoskoro zas priberie.
Obrázok užívateľa
Helka

Re: Jesenna temicka

Poslať od Helka » 02 Sep 2014, 21:22

Priska, ja mám z rôznych zdrojov také info, že raz denne by mali byť kompletné bielkoviny
spolu, ja sa to teda väčšinou snažím dodržiavať, pre istotu. ;)
Veď nakoniec to nie je problém, pretože obed býva väčšinou kompletný, ale napr.tofu, tempeh
a pod. sú už kompletné bielkoviny, takže tam to už neriešim, to len pri ostatných strukovinách.
vek: 64
"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 03 Sep 2014, 05:34

Helka, ja viem tak, a pisali to aj v tej knizke, co si mi doporucila, ze to nemusi byt v jednom jedle, ze to uz je prekonany nazor, staci, aby to bolo v ramci dna. Ale aj tak zvacsa to tak mavam v tom obede napriklad alebo aj veceri, ze oboje v jednom.

Priska inak este mam oblubene na olovrant aj akekolvek ovocie (mango, broskyne, hocco), a posypane nahusto tym makom ci orechami struhanymi :kuchar: Aj ked k tomu tiez este zvacsa daco pridavam, aj podla toho, kedy jem a ako som hladna a kedy jest budem. Inak tie chia mam pocit, ze to neni len blud, ale ze fakt davaju energiu. Idem dnes dokupit ;) Na obed si beriem napr. mam taku zmes huby na cibulke, do toho som dala cuketu a baklazan a vrazim este do toho asi cicer z domacej konzervy (zavaram si strukoviny do poharikov). A teda este jasne z obilovin a pseudo jedavam aj amarant, quinou, to druhe ma vela bielkovin, to prave chcem castejsie radit, a aj celozrnnu ryzu. Ostatne aj vzhladom na to, co som citala o lepku (uz aj kvoli muzovi) a hodne sa mi to potvrdzuje z viacerych stran, aj lepok obmedzujem - a teda psenici sa snazim vyhybat ako takej. Preto aj ten chlebik razny celozrnny. Ale zas na chut si obcas kupim dake akozecelozrnne pecivko aj v obchode. Nechcem tie zmeny robit krcovito, to sa mi nikdy nevyplatilo, ako ma to pusti ;)
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

mirda

Poslať od mirda » 03 Sep 2014, 21:18

Ahoj Tintin, dúfam, že sa ti dobre darí, veď si najštíhlejšia v chotári......
Zdravím ťa a thumb2

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 04 Sep 2014, 01:06

mirdaaaaa toothsmile toothsmile toothsmile toothsmile toothsmile

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 06 Sep 2014, 06:03

Vdaka jednej skvelej osobke mi vo stvrtok boli dopravene prosim pekne naaaadherne hodzinky s GPS Garmin.. tak som ich vcera spojazdnila, dnes ak sa nic neporve, tak pojdem s nimi na cucoriedky vyskusat ;), ci dobre meraju;) alebo iba behat.. tesim sa, su este aj na vzhlad pekne sive s ruzovym a takymi rastlinnymi ornamentami.. Cize nielen funkcna vecicka.. Od utorka idem na konferenciu do Ciech, kde samozrejme planujem aj behavat, takze ich beriem tieeeez.. sa tesiiiiiiiim.. konecnce sa mi nebude vybijat mobil.. Mi to totiz hlavne pri dlhsich aktivitach ako bicak dost uz prekazalo - aj ked sme sli na tie kysuce, po 75km sa mi to vyplo a dovi dopo.. toto ma vydrz 8 hodin pri aktivnom chytani signalu.. a vsetko pekne zaznamenava ;) Aj ked mobil tiez bude prakticky kvoli mapam a podobne, tam sa daju pozerat, ale vyzera, ze uz na zaznamenavanie aktivit budem pouzivat toto. A teda, velmi sa tesim z toho plavania, vcera som uz trochu mala aj pocit, ze to celkom ide.. je to skvely pocit.. treba zavriet oci, vypnut mozog a vnimat vodu ;) Pochvalil ma aj moj ucitel, tak sa asi naozaj aj cosi zlepsujem ;)

Obrázok užívateľa
Ani

Poslať od Ani » 06 Sep 2014, 12:29

Tini prosím ťa aké máš tie Garmini? Ja som pozerala na tie forerunner 15, nemáš nejaké referencie? Vieš myslím či sú spolahlivé. Nemám okolo seba veľa športovcov toothsmile .
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 47, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ: 80 kg (do 31.12.2019)

eviku3

Poslať od eviku3 » 06 Sep 2014, 21:32

Tini určite si dobrá vo všetkých smeroch či už ide o plávanie, behanie, bicyklovanie si skrátka super a si pre mna vzor,

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 07 Sep 2014, 19:13

eviku, si zlata, snazim sa.. dolezite je robit veci s radostou a zanietenim, ono to potom ide.. neide predsa o vykony ;)

ani, ja som si nechala poradit, tieto co mam ma aj Priska aj jeden kamarat, obaja spokojni. Je to Garmin Forrerunner 110.Aj som s nim dnes prvykrat bezala, SAMA som zvladla aj instalaciu, na PC, dake rozumy teda mam od Prisky, ale hlavne som hrda, ze som k PC nemusela volat muza.. Su fakt jednoduche na obsluhu a je tam vsetko, co nam treba. Meraju pulz, cez gps zaznamenavaju trasu, vlastne neviem co este, mne toto staci ;) Mrkni pripadne daky popis. Priska by ti viac k nim napisala, ma ich dlhsie. Ja som ich vcera mala aj vo Fatre na cucoriedkach.. POMOC boli celeeee fialoveeeeeee, ale krasne to slo dole, ten remienok je parada.. a aj mi zmokli a ok, vraj aj plavat sa da s nimi do 10m, ale skusat to nebudem radsej. Ale plavat zajtra ideeeem, sa tesiiiiiiim ;)

Dnes ranny beh a potom maraton kuchynsky.. varenie 2 obedov, pecenie torty, muffiniek, do toho pranie, vesanie, atd atd... ked som sa vcera flakala po horach, musela som dnes dobehnut;) Ale to zohybanie mi mozno ponatahuje svalovicu;) Ten ranny beh bol skvelyyyy.. hmla, 2 srnky v nej, 2 usmievavi cyklisti, ticho.. akurat ze suche na sebe som mala asi len tie hodinky;), dost vlhko bolo..

Mrzi ma, ze nestiham moc sledovat forum, ale fakt dako nestiham.. Zvacsa som si nasla cas rano, ale teraz jak som pridala plavosku, uz mi to nevyda.. a furt je co robit dako.. Ale ja si casom najdem system.. Aj tak je to zvlastne - mam taky vnutorny pocit, ze som sa preradila do inej zivotnej kategorie - sportovca ;) Strava teraz v pohode, zatial mi moj styl funguje, brucho slo dole, vlastne aj ine obvody, a este aj pojdu ;) Citim sa skvele (a aj tak vyzeram, by som napisala, ale nenapisem ;) ;) ;) ) Beha sa mi lepsie.. Je to sila, ze aj cca 2 kila na vahe co urobia s vykonom pri behu, resp. aj s pocitom pri behu.. Tesim sa aj ze NIC neriesim, strava je prirodzena a samozrejma sucast zivota, a davam na nu doraz nie kvoli chudnutiu.. ale kvoli sportovej vyzive ;) Ked chcem robit, co mam rada, musim predsa poriadne jest ;) a dnes sa mi tak nadherny chlebik vydaril.. skusim dako foto pridat, len z mobilu sa mi to tak blbo stahuje..

Obrázok užívateľa
nagini

Poslať od nagini » 08 Sep 2014, 08:44

Ahoj Tini, pamatas na chlebiky co doniesol Miro na zeleznu?Vies ich nazvy? Chcem najst v teme o chlebikoch, uz ma nebavi nahanat v obchodoch tie vhodne dakujeem
04/2017
výška: 173
hrudník: toothsmile
pás: toothsmile
boky: toothsmile
Váha : 83 kg

skorica

Poslať od skorica » 10 Sep 2014, 12:10

Ahojte, bojovnici. Chcem sa opytat, mate tu na stranke temu o chia, vase nazory pripadne recepty z tychto semiacok?
Hladala som, nenasla. zaujali ma tieto semiacka, dnes som ich prvy krat vyskusala a dodali mi vela energie - sama by som si to ani nevsimla, len kolegovia ma upozornili, ze moc bucham nohami a bubnujem po stole a stale mnou myka - mam sedave zamestnanie. Zajtra vyskusam pred fitkom, tam tu energiu spotrebujem :) Mate tu niekto dlhsie skusenosti s ich uzivanim?

Dakujem, skorica
Obrázok

Obrázok užívateľa
Priska

Poslať od Priska » 10 Sep 2014, 13:11

Skorica ja si zvyknem robit chia proteinovy puding, protein rozrobim vo vode a pridam semiacka... alebo teraz rano davam aj do zaliatych vlociek... alebo si mozes spravit nieco take ovocne pudingoidne... xpapax
A ucinky... ci ti ja viem, ja som aktivna tak ci tak... ;)
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

"Nas zivot je taky, akym ho robia nase myslienky..."
"Disciplina je mostom, medzi cielmi a vysledkami."

skorica

Poslať od skorica » 10 Sep 2014, 14:47

Priska: dakujem, a nepozorovala si zmeny v treningu, ked si das / nedas pred nim tie chia?
Obrázok

Obrázok užívateľa
Priska

Poslať od Priska » 10 Sep 2014, 15:09

Skorica, nie, zadne "zazraky" ;)
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

"Nas zivot je taky, akym ho robia nase myslienky..."
"Disciplina je mostom, medzi cielmi a vysledkami."

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 14 Sep 2014, 13:11

ahojte, no ja sice neprispievam, ale to zas neznamena, ze sa flakam..
Posledne dni sa mi podarilo co-to pobehat v Jesenikoch, bola som tam sice pracovne, ale rana boli moje

V stredu velmi pekny trail udolim Bile opavy popri huciacom potoku a vodopadoch, 8,4km, prevysenie 410m, ale asi stvrtina cesty hore sa nedala bezat, nakolko povodne velmi pekny chodnik sa zmenil na strmu cesticku pomaly lezenie, coz mi ostatne nevadilo. Dole som radsej sla inou trasou, ta bola dost dobre behatelna po uboci udolia uzka lesna cesticka. Vyhlady paradne.

Vo stvrtok hladanie znacky na planovany vybeh na Praded, cize len take pobehovanie kade tade, aj som ju nasla, ale bolo sa treba vratit, moc neskoro som vysla, bolo z toho 6.6km, prevysenie 231m.

V piatok som chcela skusit Praded, hodne vsak prsalo, hmla a tma rano.. a je to daco cez 20km hore-dole, tak do 25.. Kedze som si nemohla dovolit nestihnut vlastny prispevok na konferencii , zmenila som plan a vyrazila len tak naslepo do lesa, 11.5km, prevysenie 380m. Tentokrat po peknej starej asfaltke (ako husenkova draha, dlhy tiahly kopec hore-dole a spat to iste ) Vzhladom na pomerne hustu tmu, hmlu a dazd hlavne v prvej polovici to bola celkom dobra volba. celovka v hmle tiez moc nepomoze

Vcera som vybehla dost neocakavane, nakoniec z toho bolo 12km v milej spolocnosti, 1h29min, 360m prevysenie (alebo 340). Pocasie nadherne ako v lete, daka ozaj diera v dazdi ;)

a k tomu este pridavam dake kilometriky odplavane, vcera a dnes asi tiez, len sa mi poplietlo ratanie, tak neviem ci to bol presny kilometrik. Bavi ma to plavanie stale viac, nadhera je to veu ;), zacinam chapat, ze preco to patri k regeneracii, inak neskutocne pri tom zrelaxujem, aj ked stale sa to len ucim, mam pocit, ze mi to ide uz cosi lepsie.. plavanie je sloboda, no krasa, tesim sa jak male ditko, teraz mam cas, tak idem aj rano zajtra - deti su chore ale len treocha, takto rano im nechybam, do tatier sme tym padom s nimi nesli.. Ale aj tak tam vraj prsi, vsetko je ako ma byt, ja si uzivam vodicky, behu a aj oddychu, idem teda aj co - to upratat (akoby som to nerobila priebezne)

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 14 Sep 2014, 13:20

nagini, myslis tie chlebiky, co sam piekol?? Neviem, ci ma na ne dakde recept, ale mozem sa ho spytat, nech to hodi do temy..

skorica, ja tie chia tiez davam rano pred behom atd, dobre sa to travi, malo by to dost dobre hospodarit s vodou v organizme, kdeco telu dodavat atd.. Ja teda neviem, ze ci to ma na mna nejake extra ucinky, ale skodit to neskodi zda sa, ja rano inak to striedam aj s lanovymi semiackami, su podstatne lacnejsie, a zlozenim hodne podobne, jedina nevyhoda je, ze ich treba tesne pred zjedenim zomliet, inak sa znicia tie latky, co tam prave su dobre. Chia sa daju namocit aj vecer, a ked je clovek na cestach a podobne, nemusis vlacit mlyncek, len vecer zosypes a je. To som aj teraz vyuzila na tej sluzobke. Takze je to praktickejsie. Aj pred pretekmi by som to isto dala, myslim, ze to je fajn potraivna. Ale mne teda nestaci len ten puding, ani rano pred behom, ked som si to robila ako Priska, bola som potom hladna, takze ja normalne si namocim nejake vlocky (casto teraz aj pohankove ci psenove), susene brusnice, chia a zalejem vodou. Rano k tomu dohodim ovocko, teda pokial mam dost odstup od aktivity. Ak nemam, len posypem skoricou, pripadne dochutim trochou domaceho mojho lekvaru (aby sa mi to v brusku dlho netravilo, ovocie urobi moc velky objem). A takto mi to vyjde zjest aj 45min pred behom sa da, alebo idealne hodku, a netazi ma v zaludku. Pred pretekmi 2 hodky (to beham hodne intenzivnejsie). Ale zas rano kvoli ranajkam aj tak skor ako hodku pred vybehnutim uz vstavat je fakt moc skoro..

Napíšte v tejto téme