Žiť naplno

Kto schudol, neskončil. Nasleduje trvalá kontrola jedla a cvičenie. Kto po schudnutí nekontroluje papu a necvičí, čoskoro zas priberie.
Post Reply
dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Žiť naplno

Post by dodoriven » 29 Oct 2018, 19:10

Už som na to prišiel ako im čo najdlhšie uvidím vzdiaľujúce sa päty. Je to jednoduché.

Kúpim si ďalekohľad. xdancex xbehx xdancex

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Žiť naplno

Post by dodoriven » 29 Oct 2018, 19:36

Škovránok najsmutnejšie na tom je, že ten čas, (aj keď okruh je pomalý - 25 pravouhlých zákrut) je naozaj pravdivý.

Taktika je jednoduchá, len neviem ako tie dve presvedčím, že by som sa pomocou horolezeckého lana s nimi spojil-priviazal k nim.

User avatar
Helka
Posts: 1603
Joined: 01 Jun 2012, 20:10

Re: Žiť naplno

Post by Helka » 29 Oct 2018, 19:56

Dodo, že "medzi galaktická liga", si ma pobavil. :-))) toothsmile
To Dorka je teda iná liga, čo sa týka športových aktivít, ja som oproti nej len taký amatér. To vieš, dôchodkyňa, nevie čo s časom, tak na staré kolená skúša všetko možné. xbehx A ďalekohľad nekupuj, moje päty uvidíš aj bez neho, len aby som sa ja ešte nepozerala na tvoje, a na Dorkine nám ani ďalekohľad nepomôže. -rofl-
68 rokov, 163cm
01.2014 - Váha:66kg, Pás:70cm
07.2021 - Váha:77kg, Pás:71cm

"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

User avatar
Helka
Posts: 1603
Joined: 01 Jun 2012, 20:10

Re: Žiť naplno

Post by Helka » 29 Oct 2018, 20:14

Dorka, ten beh vyzerá celkom zaujímavo, tak nech ti to vyjde, potom daj report.
Ja som teda nakoniec cez víkend vybehla do Karpát, keď už som bola v BA, bolo mi ľúto to nevyužiť, škoda, že si sa nepridala.
Uži si výlet a nech sa makronky vydaria. thumb2
68 rokov, 163cm
01.2014 - Váha:66kg, Pás:70cm
07.2021 - Váha:77kg, Pás:71cm

"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

User avatar
Helka
Posts: 1603
Joined: 01 Jun 2012, 20:10

Re: Žiť naplno

Post by Helka » 29 Oct 2018, 20:20

Dodo, to lano nie je zlý nápad, len či by nás oboch Dorka utiahla, lebo ja sa jednoznačne pridávam do závesu. thumb2 Chúďa Dorka nebude to mať vôbec ľahké, tak ale ona je makačka, to ešte dovtedy natrénuje. -rofl-
68 rokov, 163cm
01.2014 - Váha:66kg, Pás:70cm
07.2021 - Váha:77kg, Pás:71cm

"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Žiť naplno

Post by dodoriven » 29 Oct 2018, 20:37

Jedna vraví, že tá druhá je lepšia, tá druhá, že zas tá prvá. Ja Vám už neverím. Pre istotu Vám natriem lepidlom podrážky obom.

Vraj vybehla som si len tak do Karpát - a keď som už nerozumela slovám na smerníkoch, tak som sa otočila. ..........................

...............no iste amatérka ako vyšitá xudivx

Inak len aby si vedela, ten chlap čo si ho predbiehala v prvom stúpaní bol Haile Gebrselassie. xbehx xbehx xbehx xbehx xbehx xbehx xbehx

User avatar
Dora
Posts: 4828
Joined: 13 Apr 2009, 13:10

Re: Žiť naplno

Post by Dora » 30 Oct 2018, 05:23

Dobré ráno všetci, vidím, že to tu žije. Teším sa na spoločné stretnutie, bude asi veľa smiechu. O chvíľu idem do práce, veľmi sa mi do toho vetra nechce, ale niet inej možnosti. A dávam si dnes oddychový deň. Včera som to prehnala aj s behom aj v posilke. Telo potrebuje relax - takže dnes len chôdza, mám to nastavené na niečo cez 11 000 krokov.
Vo štvrtok a piatok mám dovolenku, cestujem so synom na dva dni na jedno čarovné miesto - po stopách minulosti. To bude tiež viac o chodení ako cvičení. Veľmi sa teším. Aj jedlo budem mať "miestne" - mám rada občas takýto reset. A isto bude aj nejaké dobré pivko.
Počas týždňa mám málo času na písanie, ale čítam, čo sa tu deje. Užite si dnešný sviatok xstrechx
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Žiť naplno

Post by dodoriven » 30 Oct 2018, 05:38

Dorka ak isto pekný deň a aj výlet so synom. Nech sa darí.

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Žiť naplno

Post by škovránok » 30 Oct 2018, 06:08

Ahoj Dodo, nebuď smutný xdancex , však do jari popracujeme na sebe, a dáme to, aspoň taký podpriemer xstrechx , želám nám obom, veľa chuti do cvičenia toothsmile ,
Dorka, uži si pekný výlet so synom, a kade sa to idete túlať, nejaké archeologické vykopávky?
pekný voľný deň želám toothsmile

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Žiť naplno

Post by dodoriven » 30 Oct 2018, 12:37

Škovránok beriem Ťa za slovo. Každý týždeň sa Ťa opýtam, či si nezaspala na vavrínoch.

Určite to dokážeme. Ja zatiaľ síce nebehám veľa, (suma sumárom zatiaľ 1km), ale zato o to pomalšie. toothsmile

Verím, že ak by sme bežali v dvojčlenných družstvách, ja s Tebou, proti Dorke a Helke, tak my skončíme na krásnom druhom mieste, zatiaľ čo ony by v tom behu skončili až predposledné. Takže vydržať.

Tak to nevzdávaj. xbehx
Pekný deň. xdancex

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Žiť naplno

Post by škovránok » 30 Oct 2018, 12:45

DOdo, haha -rofl- , no super, tak idem s Tebou do toho, takže 1 km? a to denne ??? myslím si, že druhé miesto je krásne, mne by stačilo striebro k spokojnosti úplne xdancex
tak si idem dnes xbehx, no zmeriam koľko mi to dá, podám večer hlásenie xpckx pekný deň toothsmile

User avatar
Helka
Posts: 1603
Joined: 01 Jun 2012, 20:10

Re: Žiť naplno

Post by Helka » 30 Oct 2018, 14:25

No športovci, to aby som začala seriózne trénovať, lebo teraz beh flákam, tak ale zas o to viac turistikujem. Aby som nakoniec neskončila až za vami. :roll:
No a u mňa to ešte stále nie je súvislý beh, pekne to prekladam chôdzou, takže Dorka ma asi do tandemu nevezme a nakoniec budeme 3 proti 1.
Škovranok behať by sa nemalo denne, stačí obdeň a radšej prestriedať inými aktivitami.
68 rokov, 163cm
01.2014 - Váha:66kg, Pás:70cm
07.2021 - Váha:77kg, Pás:71cm

"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Žiť naplno

Post by dodoriven » 30 Oct 2018, 17:20

Škovránok: To ako dokopy za niekoľko mesiacov - presnejšie bol to môj prvý dlhší beh-poklus (vlani na jeseň som si odlomil kus driekového stavca a to už som bol vo fáze svojho chudnutia a ozdravovania. No a keď som začal v máji rehabilitačne cvičiť, tak ma tak seklo, že som myslel, že som si ten stavec zlomil znova, a preto som sa neponáhľal a začal pred necelým 1,5 mesiacom s indiánskym behom. Presnejšie by sa to u mňa malo nazývať indiánska chôdza. toothsmile

Zo začiatku budem chodiť behávať 3 x do týždňa (a 2 x pôjdem do toho parku aj keby fúriky z neba padali). Postupne sa chcem dostať na 40 až 45 minút behu. Zároveň v tri voľné dni budem posilňovať a 1 x do týždňa totálny relax ( masáž atp). xdancex

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Žiť naplno

Post by dodoriven » 30 Oct 2018, 17:59

Helka, pozeral som sa na Tvoju korešpodenciu s Dorkou, (tam Tatranská desiatka, tam zas iná desiatka atď - presvedčil som sa, že ste nerozprávali o pive), takže ak som to správne pochopil, potom ten beh prekladaný chôdzou u Teba vyzerá takto: najprv ideš chôdzou na štart, potom odbehneš 10 km a nakoniec to opäť preložíš chôdzou a odchádzaš preč.

No ale ak sa chceš pridať do víťazného družstva, tak my dvaja nemáme nič proti. Takto dúfam na tretinky tú vyšportovanú Dorku nejako predsa len udoláme. xdancex xdancex xdancex

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Žiť naplno

Post by škovránok » 30 Oct 2018, 20:22

Ahojte, tak sa idem pochváliť, 15 min kalanetika, 2,6km chôdza, 1km beh v kuse, trval 10,2min. , walkovanie 4 ,31 km, posilňovanie vlastnou váhou. Nesmiernu radosť mi robí, že som odbehla v kuse 1km. Moje bežecké pokusy boli dávnejšie, a chcem sa pochváliť, že mám priateľa Miloša Škorpila, občas sa mi ozve. U neho som si poštudovala správny beh, tak sa o to usilujem, nebola som vôbec zadýchala, bežkalo sa mi super. No nech mi to vydrží. ahojte
Dodo, asi by sme nemali zahlcovať Dorkinu tému, nevymyslíš nejakú novú pre nás xstrechx
trebárs ako bolo z gauča na maratón, tak u nás z gauča do Tatier, alebo prekonávame svoju lenivosť, odmenou nám budú krásne tatranské výhľady toothsmile toothsmile toothsmile

Post Reply