Žiť naplno

Kto schudol, neskončil. Nasleduje trvalá kontrola jedla a cvičenie. Kto po schudnutí nekontroluje papu a necvičí, čoskoro zas priberie.
škovránok

Re: Žiť naplno

Poslať od škovránok » 20 Okt 2018, 07:05

Ahoj Dorka, ďakujem za odpoveď, mne veľmi pomáha, ak študujem úspešných, snažím sa držať podľa ich rád. Ty si moja méta na Mirovom fóre, Mirko prepáč :wink: , toothsmile rada by som raz nabrala silu a energiu dokázať to čo Ty thumb2

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 20 Okt 2018, 11:36

Ahojte všetci, ste veľmi milí.
Áno, Miselka, nájsť ten vhodný model stravovania a energetického výdaja, je to najdôležitejšie. A takto mi to naozaj vyhovuje.
Keď o tom v posledných dňoch uvažujem, uvedomujem si, že mi k tomu všetkému dopomohlo to, čo nepovažujem zas až za takú pozitívnu vec. Keďže aj mladší syn sa už osamostatnil, som pánom svojho času. Viem, že keby som bola ešte aktívna matka, alebo s niekým zdieľala svoj voľný čas, muselo by to vyzerať celkom inak.
Preto sa skláňam pred všetkými žienkami (a jasne aj mužmi) z fóra, ktoré/í sa do toho pustili, majúc deti, partnerov, a ktoré/í to nemajú ani zďaleka také ľahké ako ja.

A ešte idem na seba prezradiť niečo, na čo sa veľmi teším, čo ale vôbec nepatrí na túto stránku. Prihlásila som sa na jeden "masterclass" - u skvelej francúzskej cukrárky sa naučím robiť, dúfam, že tiež skvelé, makrónky 🥞. Teším sa ako malé dieťa.

Ale aby som nebola len za hriešnicu, hľadám zároveň niekoho, kto sa ku mne pridá na Silvestrovský beh po bratislavských mostoch. Je to 11 km. Možno by to mohlo byť také mini silvestrovské streto xstrechx
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

dodoriven

Poslať od dodoriven » 20 Okt 2018, 16:15

Ahoj Dorka,
nepoznáme sa, no Silvestrovský beh je pre mňa absolútne nevhodný po všetkých stránkach, ale ak by si vymyslela neskôr na jar , keď už aj zem trocha sa vysuší, beh (teda presnejšie pomalý poklus) z Karlovej Vsi na Devínsku Kobylu, veľmi rád by som sa pridal, už len kvôli tomu spoznaniu sa.
Myslím si, že nejaká tá sobota, alebo nedeľa, ako aktívne stretko z fóra by nemusela byť až tak špatná.
Prajem pekný deň.
Dodo xdancex

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 20 Okt 2018, 19:57

Ahoj Dodo, dobrý nápad, nájdem nejaký jarný beh a môžme dať príjemné aktívne stretnutie xstrechx verím, že sa pridajú viacerí, možno aj taká Helka, čo behá pravidelne xstrechx
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 20 Okt 2018, 22:46

Dorka prosím Ťa len nehľadaj žiaden organizovaný beh (ak je to možné - ja sa ale prispôsobím). Možno by sa pár ľudí našlo čo by sa potešilo, no väčšina skôr chce pokojné športové vyžitie v kruhu priateľov s ktorými sa môžu porozprávať o všetkom možnom, no hlavne o chudnutí a udržiavaní hmotnosti. Ľudia pobehujúci všade okolo by túto "rodinnú" atmosféru iba zbytočne narúšali. Trasa sa dá podľa množstva ľudí a podľa ich kondície prispôsobiť (rôzne miesta štartov a spoločný cieľ) od cca 5 km xdancex až po 20 km pre náročných. xbehx

dodoriven

Poslať od dodoriven » 20 Okt 2018, 22:53

....a ešte som zabudol, že samozrejmá vec, že by sa dalo ísť od chôdze až po beh.

Obrázok užívateľa
Helka

Poslať od Helka » 21 Okt 2018, 16:55

Dorka, zdravím. toothsmile
Vidím, že sa pekne držíš a stále pracuješ na sebe, je to super, teším sa. Na nejaké tie bežecké /poprípade turistické/ aktivity sa rada pripojím, ak bude termín vyhovovať. Niečo o mojich bežeckých plánoch som popísala aj u mňa. Tak snáď nám niečo spoločné zas vyjde.
vek: 63
"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 27 Okt 2018, 14:23

Ahojte všetci, ďakujem za slovíčka. Nechodím sem tak často, ale akosi mi popri mojich aktivitách nezostáva čas.
Ad stretko: vymyslím niečo na marec. Tak, aby v prípade záujmu mohli ísť zdatnejší i menej zdatní. Na jeden deň, kto sa pridá, na dva. Už mám niečo v hlave xstrechx
Ja som mala v utorok menší chirurgický zákrok, tak som cvičila tento týždeň pomenej, ale dnes už idem naplno. Ešte ma čaká beh. Dážď-nedážď pôjdem si ešte trochu zabehať.
Prihlásila som sa na beh, ktorý svojim názvom nepatrí na túto stránku :roll: :roll: :roll: "Žufaňa - koláčikový polmaratón." Teda, prihlásila som sa len na 10 km. Vstupné sú vianočné koláčiky. Teším sa, bez ohľadu na výsledok. Bude to v polke decembra, dovtedy ešte na trénujem xstrechx
Čaká ma príjemný týždeň. Pracujem len prvé tri dni a vo štvrtok už cestujem so synom na výlet "po stopách minulosti". A v sobotu má čaká majstrovský kurz pečenia makroniek 🍥🍩🍮🍪🎂🍛

Váha sa nehýbe, zmenšujú sa obvody. Už sa až tak nestresujem. Verím, že do Vianoc budem "skoro ideálna" smejem sa xstrechx

dodoriven

Poslať od dodoriven » 27 Okt 2018, 15:00

Dorka držím palec thumb1 a veľmi rád sa v marci pridám.

Čo sa týka ideálnej postavy podľa Mirovej tabuľky som zistil, že ja vlastne už ideálnu postavu mám (úplne presne na kilo). :bigradost:
Jediné čo mi tam nesedí, je výška. No ale uznaj, môžem ja za to, že som o pol metra menej narástol?
xdancex

Obrázok užívateľa
Vilma

Poslať od Vilma » 27 Okt 2018, 17:50

Doriii :roll: .ty predsa uz ideálna si thumb1
Vilma ... vek 54
zapamätaj si, že tento deň je prvým dňom zvyšku tvojho života. uži ho a múdro s ním zachádzaj.

škovránok

Poslať od škovránok » 27 Okt 2018, 18:58

Ahoj Vilmuška :bigradost: a niečo k sebe o sebe?

škovránok

Poslať od škovránok » 28 Okt 2018, 06:08

Ahoj Dorka, hm som zvedavá, čo chystáš, čo tak niečo s východom slnka? -anielik- už raz za života by som to chcela zažiť :bigradost:

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 28 Okt 2018, 06:22

čo do pracovných dní ma čaká ešte lepší týždeň len streda a piatok toothsmile daj obvody nech ma nakopneš nemá ma kto

dodoriven

Poslať od dodoriven » 29 Okt 2018, 12:16

Ahoj Dorka.
Ako pozerám Ty si proti mne riadna profesionálka (o Helke ani nehovorím, to je už iná medzi galaktická liga). thumb1

Ja mám za posledný rok nabehaných len 8 km, z toho 3 po doktoroch, a 5 medzi obývačkou, špajzkou a chladničkou. toothsmile

Začal som indiánsky beh pred 1,5 mesiacom a to 5 min chôdza a 20 sekúnd poklus. Postupne sa snažím predlžovať ten poklus. Dnes bolo veľmi pekne a bol som prvýkrát klusať v našom parku. Zabehol - preklusal som (je to úplne jedno, ja som išiel stejne skoro naplno,95% max) celé jedno kolečko + 10 m = 1 km za 12:31 min. Ja viem, nie je to neviem čo, ale mužská ješitnosť nedá, a ja spravím všetko, aby som Vám (Tebe a Helke) na jar stačil (pozerať sa na päty, keď sa mi budete vzďaľovať, čo najdlhšie toothsmile ).

Od 1.11. mi začínajú povinnosti a sem na fórum budem chodiť možno len 1 x do týždňa, tak mi potom daj vedieť do tohto vlákna o tej športovo ladenej stretávke. Ako som už raz vravel, ak ma prijmete, rád prídem.

Pekný deň. Dodo xdancex

škovránok

Poslať od škovránok » 29 Okt 2018, 18:39

Dodo, haha, ma rozveseluješ s tým Tvojím tréningom, vážne uvažujem, že idem s Tebou do toho, však daj nejaký tréningový plán, aby sme pred Helkou a Dorkou v hanbe neostali toothsmile toothsmile toothsmile pekný večer

Napíšte v tejto téme