Polievky

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Obrázok užívateľa
Mrs.D

Re: Polievky

Poslať od Mrs.D » 06 Nov 2009, 19:49

apolenka boršč znie úplne super, je to top medzi polievkami! :)

nedáš nejaký super recept k dobru?
štart - 28.10.2010 - 93 kg
Obrázok

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 06 Nov 2009, 19:55

Mrs.D: myslíš na ten boršč? No..... ja by som ho urobila tak, že chudé hov. mäsko, prípadne kur. stehná alebo morč. stehná podusiť na troche cibuľky a oleja, môže byť aj cesnačiť. A ak ty nechceš mäsko, tak len podusiť na tom zeleninku. K mäsku pridať nakrájanú kapustu, koreňovú zeleninku a dusiť. K tomu ešte pridať bobkový list, korenie a prichutiť /soľ,vegeta,bujón - kto ako chce/. Osobitne si uvariť cviklu. Už pred dohotovením pridať buď nakrájanú, alebo nastrúhanú cviklu. Kto chce, môže aj na kocky nakrájané zemiaky. No a keď sa všetko uvarí do mäkka, ak chce niekto aby to bolo hustejšie, tak môže trochu zo zeleniny odobrať spolu s vývarom a rozmixovať. To zahustí polievku. A ten jogurt ako kto má rád. Buď ho dať rovno do zmixovanej hmoty a nechať prejsť varom, alebo už len do hotovej polievky ozdobiť na tanieri a potom zamiešať. A ešte doporučujem pridať aj nakrájaný kôpor proti prdkaniu :-))) . Ale to je najlepšie až ku koncu varenia. Ak nechceš to mäsko, tak na konci si nastrúhaj na tom strúhadle - väčšie slzičky údené tofu. Bude to mať určite dobrý šmak.
No a ešte.... mne viac chutí boršč, keď sa robí z kyslej kapusty. Má to lepšiu chuť. Ale môže sa aj kombinovať kyslá s čerstvou.
vek: 48, výška 164 cm, najmenej 57 kg/, cieľ 60 kg /dátum? - hlavne nastálo
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.
Ide to veľmi ťažko, ale nádej zomiera posledná. A ja chcem zvíťaziť sama nad sebou.

Obrázok užívateľa
jaro

Poslať od jaro » 06 Nov 2009, 19:58

hehe apolenka, kmin mi za tu cestu stoji :-))) . Ale nie.. Ja som pisal, ze by som mal viac robit, ak chcem vsetko utiahnut, dost sa flakam. A vcera mi volali, ze tu auticko bude koncom buduceho tyzdna xdancex , do dvoch tyzdnov na nom mozno zacnem zamakavat. Aj s mensim zadkom xstrechx , ako som si slubil :D ..
Za letenku som dal nejakych 45eur jeden smer, to sa este dalo.. Spiatocnu som zatial nekukal, to ma cas.. hehe, dobra tema pri polievkach. Idem na intervaly a hrrr jazdit.
44r

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 06 Nov 2009, 20:00

jaro: noooo, to je dobrá cena za letenky pre kmín :-)))
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.
Ide to veľmi ťažko, ale nádej zomiera posledná. A ja chcem zvíťaziť sama nad sebou.

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 06 Nov 2009, 20:04

Mrs.D, milujem polievky, kde tvorí prísadu Miso. Mňam xpapax Je to predsa bielkovina, dá sa šupnúť do zeleninových polievok. Myslím, že takou polievkou nič nepokazíš
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

Obrázok užívateľa
jaro

Poslať od jaro » 06 Nov 2009, 20:06

apolenka, este dodaj rikapkine kolaciky.. xclapx Pravdupovediac, ak nechcem zcvoknut, musim z tohto ostrova obcas vypadnut..
44r

Obrázok užívateľa
Mrs.D

Poslať od Mrs.D » 06 Nov 2009, 20:19

Dora: ďakujem, poobzerám sa po obchodoch kde sa to dá zohnať a istotne vyskúšam.. mám strašne rada sladkokyslú polievku čo sa kupuje v "čínskych" reštauráciách, tak by som rada vyskúšala tento zázrak, ako náhradu za tú moju sladkokyslú..

kde kupuješ miso pastu ty?
štart - 28.10.2010 - 93 kg
Obrázok

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 06 Nov 2009, 20:30

jaro: tak ideme na výmenu? Ty príď sem a ja prídem tam :-))) . budeme vypadnutí obaja a nescvoknutí. Teda ja niekedy nescvoknutá z domu a mojich akčných detí. xmurx
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.

Obrázok užívateľa
jaro

Poslať od jaro » 23 Apr 2013, 15:58

ja sa podelim s jednoduchou, pre mna velmi chutnou polievkou, ktorej sa neviem dojest xhamx . Dala by sa nazvat zelerovo mrkvova, tu je postup, ako som ju zrobil:
-treba oprazit najemno nakrajanu cibulku
-neskor pridat trocha posekaneho/ pretlaceneho cesnaku
-ked to je uz fajne uprazene, zalejeme vodou, davam horucu z konvice, nech to dlho netrva.
-prihodit par vacsich mrkiev v celku + na velke kusy (cca 3cm pasy) nakrajany vacsi zeler a posolit, pripadne podla chuti koreniny, kmin... Mrkva sa mi zda, ze sa vari dlhsie, ako zeler, tak sa moze supnut prva a potom si kludne ocistit zeler a pridat neskor. Ten by sa totiz nemal uplne rozvarit, bude sa struhat.
-ked je zelenina uvarena, treba ju vylovit. Tretinu z nej rozmixovat aj s trochou vyvaru, tretinu nakrajat na kococky a tretinu nastruhat na jemnom struhadle (ja som vlastne zo zeleru nastruhal dve tretiny a tretinu som rozmixoval). Toto je pre mna najdolezitejsi bod, musia vzniknut take tenke sliziky. Totizto, moc mi nechutila, ked som zeleninu nastruhal nahrubo, alebo komplet rozmixoval. Vsetko dokopy spravi dost hustu, vonavu polievku. A to je asi vsetko, fantazii sa medze nekladu, idem na treti tanier thumb2 . Mozno som ju tu niekde spominal, po tolkych rokoch na fore si uz nespominam toothsmile .
Obrázok
44r

Lenka6

Poslať od Lenka6 » 08 Júl 2020, 23:26

Polievky robím najmä zeleninové, tak ze cast zeleniny rozmixujem a sú hustejšie .. pridavam niekedy aj ovsene vlocky a ta zeleninka sa da vselijak kombinovat... aj rajčinovú robím s vločkami... a este pridavam lahodkove drozdie z bioobchodu a do zeleninovych stipku kurkumy napriklad.
36 rokov, 166cm

Obrázok

1.1.2019 - 112,4 kg
1.1.2020 - 107,2 kg
1.7.2020 - 106,2 kg
1.8.2020 - 100,5 kg
1.9.2020 - 100,3 kg

Napíšte v tejto téme