Pečenie alternatívnych chlebov

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
apolenka

Re: Pečenie alternatívnych chlebov

Poslať od apolenka » 23 Okt 2008, 21:09

kajka45: čo moja, smiešno ti je voľačo??? Však som len pekne. Ale potom som už bola lenivá, tak som len chlebík z toho.
vek: 48, výška 164 cm, najmenej 57 kg/, cieľ 60 kg /dátum? - hlavne nastálo
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.
Ide to veľmi ťažko, ale nádej zomiera posledná. A ja chcem zvíťaziť sama nad sebou.

Obrázok užívateľa
kajka45

Poslať od kajka45 » 23 Okt 2008, 21:23

apolenka : hej,smiešno :lol: zas si ma premenovala :wink:
viem,že si šikovnica šikovná :wink:

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 23 Okt 2008, 21:28

kajka45: no dobre, tak si zvykaj moja. To vieš, to už prichádza staroba. Na to už mám nárok :lol:
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.
Ide to veľmi ťažko, ale nádej zomiera posledná. A ja chcem zvíťaziť sama nad sebou.

Obrázok užívateľa
kajka45

Poslať od kajka45 » 23 Okt 2008, 21:28

apolenka : a ešte musím napísať,že ten recept nie je moj,pečiem žemličky podľa TINKINHO receptu na chlebík,takže : ešte raz TINI : vďaka :wink:

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 23 Okt 2008, 21:38

kajka45: no dobre, tak viem zase niečo nové. Tinkááááá, vďakáááá. Cmuk pre obe. Už sa polepším. Ale keby nie, však vieš :mrgreen:
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 24 Okt 2008, 13:57

kajka, a najlepsie je na tom, ze ten "moj" recept na chlebik je povodne od ZUZKY_K!!

ale k veci. POMOC a hroza, co sa to dnes u mna v kuchyni deje!! Kajka, kebyze nie som slusne vychovana.. no HRUUUZA, co za budu si to na nas tymi zemlickami usila!! Su strasne!!! Vlastne strasne dobre!!! Sa mi pecie druha varka, troska som obmenila receptik.. A moje nervy. Kebyze nie som slusne vychovana vo vlastnej rezii, tak sa do nich pustim bez rozumu.. Takto som spapkala iba 2 (vychadzaju mi tak okolo 40g), s doporucenym masielkom a troskou soli (som ich malo osolila).. Ale tomu sa neda odolat.. ze jedlo na chudnutie.. Ha-ha. To je uz jedlo pre pokrocileho chudnuceho, co ich nezozere naraz vsetky;)) Aj ich odfotim, ako vysli, no nadherne.. Aj deti sa uz na ne tesia.. Su troska tvrde, ale nie ako minule (to som si isla vylamat zuby).
Kajka, co robis proti tej tvrdosti korky? Som potrela vodou s troskou olivaku na zaciatku. Ale je to prave take mnam chrumkave.... Pre istotu su uz v sacku a idu pekne kde maju byt.. nie do bruska, do mrazaku..

takze pre inspiraciu v mojej verzii Kajkine zemlicky:
2 salky celozrnnej psenicnej muky kaufland
2 salky raznej celozrnnej psenicnej muky kaufland
1 salka polosvetlej muky kaufland
1 balicek susenych kvasnic
1 smotanovy jogurt (koncila mu zaruka, inak by som dala normalny)
pol caj. lyzicky C vitaminu praskoveho
1pl hnedeho cukru
2pl olivaku
2pl sezamu celeho
2pl lanovych semienok
2pl ovsakov
1,5 lyziciek soli
voda od oka

Vyhoda tejto zmesky bez cerstvych kvasnic je ta, ze sa da namiesat dopredu. Ja si takto vzdy aj na chlebiky navazim na viacero, do sackov, a potom uz len vysypem zmes a pridam olej s vodou a vyrobim cesto. A myslim si, ze mi vykyslo velmi pekne. Buchticky som nevykrajovala, ale podla apolenkinho vzoru som ich gulkala - kedze v mojej bezlepkovej kuchyni moc prasit s mukou nemozem, tak toto je ovela praktickejsie - muku som si dala do misky, lyzicou oddelovala primerane gulky a pekne urobila zemlicky, popichala vidlickou a bolo. tie som potrela vodou. a piekla akoze do ruzova, co mi nikdy neni jasne, co to vlastne znamena, ale podarilo sa.. nabuduce posypem aj dakymi semienkami.

Hadajte, co budeme mat s detmi na olovrant :wink:

A teraz som si usila na seba budu, lebo syn zahlasil, ze aj chudackovi tatinkovi musime napiect zemlicky.. Takze budem piect aj bezlepkace. Len, on neni slusne vychovany;)))

Hada
Prílohy vo fóre sa zobrazujú len pre prihlásených používateľov.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 24 Okt 2008, 13:59

rrenatka, ty pecies v pekarnicke? Mozem Ti podsunut receptik, co super funguje.

rrenata007

Poslať od rrenata007 » 24 Okt 2008, 15:20

Tini, ano peciem v pekarnicke. A vzdy to vyzera super, az kym ho nezacnem krajat... Ale nechcem ho uz dlhsie piect, to by bola korka ako uhol.
Peciem podla tvojho celozrnneho vybijaka a potom som skusila aj ten recept na 70, ci 80 percentny celozrnny co si sem dala. Ale ak mas iny odskusany, posli ho. Musim priznat, ze som cvok z tych muk, som myslela, ze psenica a spalda je to iste, neviem ako sa spalda tu vola. Vzdy som pouzivala whole wheat, or whole rye, coz by mala byt psenicna a razna, da sa to aj z takych, pravda???
38 rokov, 174 cm
Najprv ist pod 90 kg, potom 80 kg a skoncit na 70 kg.

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 24 Okt 2008, 18:33

tini: bože, prečo mi toto robíííííš???? Také chúťky. Ja som vybrala mužovi z mrazáku 2 gabetky. Keď som piekla žemličky, tak so videla, že sa mi už žemličky na plech nevojdú. Urobila som teda bagetky. Z jednej som odhryzla a musela som ju dať mužovi, lebo by som ju určite bola zjedla. Mne sa práve zdalo praktickejšie len to guľkanie žemličiek. Lebo nepotrebuješ umývať potom ani pohár, ani valček. Inak skúsim teraz čo si dala tento receptík.
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 24 Okt 2008, 18:42

apolenka, a ani dosku a nezamucim si pol kuchyne11 Super tip.. neviem, kde mam vykricnik..

renci, no mne sa teraz velmi dari ten 80 percentny, kde ide aj 150g bielej muky. A upecie sa. Hoci ja tiez pre istotu pridam 10 min pecenia. Robis to presne podla receptu? Ako dlho Ti pecie pekarnicka a na akom programe? Mas tam taky celozrnny? Mozno by pomohlo preratat recept iba na dakych 400g muky, aby bol mensi a lepsie sa prepiekol.

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 24 Okt 2008, 18:53

tini: ja tiež pridávam do všetkých aspoň trochu hladkej pšeničnej múky. Aby neboli tak veľmi tuhé a mazľavé. Myslím, že to vôbec neuškodí. Naopak.
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 24 Okt 2008, 18:57

apolenka, ja som to praveze predtym nikdy nerobila, zo zasady, ale tie chlebiky boli presne take moc dake mazlave, tazko upecitelne.. takze som si povedala, ze dakedy je rozumne urobit kompromis. 20 percent bielej muky neni vela.

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 24 Okt 2008, 19:19

tini: ja si myslím, že toľko bielej múky naozaj neuškodí. Nemôžeme byť zase extrémisti. Ja napr. ešte pridávak do cesta aj pšeničné otruby. Takže si myslím, že tých prospešných látok je tam až,až. A ako pečiem také viac vybíjané, tak to vidno veru aj na stolici. Aneviem, či je až tak vhodné pre črevá, aby sme im dodávali také "drátenky". Dáš im vybíjaný chlebík, veľa zeleniny, ovocko a už mám drátenku ako vyšitú. Nič nie je dobre preháňať. Lebo niekedy je menej viac.
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 24 Okt 2008, 21:13

Apolenka, hadzem Ti sem moj aktualny chlebik
80% celozrnny chlebik MNAM do pekarnicky

250g razna celozrnna muka
200g psenicna grahamova muka kaufland (alebo spaldova celozrnna, alebo psenicna celozrnna)
(alebo davam 300 raznej a 150 tej druhej)
150 polosvetla muka kaufland
25g olivovy olej
1,5 Polievk.Lyz. tmavy cukor
1 a 1/4 Cajovej lyzicky suseneho drozdia
1.5 caj. lyz soli
1/4 praskoveho C vitaminu
300 ml mlieka
120 ml vody

Tak take podobne mam asi 4 teraz zamrazene v mraznicke. A posledny sa mi vydaril najlepsie, a ani neviem preco. Troska som vzdy variovala muky, len som si nepisala, kam co davam, som trubka, vsak. Hlavne treba presne namerat vody, ked jej je vela nevyjde, a tiez kvasnice treba dat akurat.. pridam aj foto.
Prílohy vo fóre sa zobrazujú len pre prihlásených používateľov.

Obrázok užívateľa
kajka45

Poslať od kajka45 » 25 Okt 2008, 08:18

tini : chlieb aj žemličky vyzerajú supééér :D

Napíšte v tejto téme