Otázka na Mira

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Napíšte v tejto téme
Janye

Otázka na Mira

Poslať od Janye » 15 Máj 2005, 16:30

Mám 172cm výšku a váhu približne 64kg,ako som tu už niekedy spomínala,schudla som 20kg.Myslíš že moja váha je normálna?Lebo velmi by som chcela schudnúť na 60kg.A všetci moji blízky priatelia a rodina mi hovoria že mi šibe,že 20kg stačí.Ale ked ja na sebe ešte nejaké tie nedostatky vidím..Ako napr.silnejšie stehná,boky a pupok.Mám 21 rokov.

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Re: Otázka na Mira

Poslať od Miro Veselý » 15 Máj 2005, 17:08

Na takú otázku sa nedá odpovedat naslepo. Teoreticky si pri 172/64 v norme s BMI 21,6 a na chudnutie už dôvod byť nemusí. Na druhej strane schudnutím 20 kil asi šlo preč aj niečo svaloviny a o to sa menia pomery. Potom je možné, že je tuku viac a môže byť stále trocha viditeľný, aj keď BMI je zdanlivo v poroadku.

Čo s tým: Ak to dokážeš, nastala chvíľa na cvišenie, najlepšie poradiť sa. Posilniť celkovo všetky svaly. A ak to (ako napríklad ja) nedokážeš, potom stačí, ak si už začneš svoju hmotnosť skôr strážiť, než uberať. Presnejšie by sa k tomu mohol vyjadriť niekto, kto sa vyzná, na internete a naslepo to proste nejde. Nebolo by totiž dobré, ak by si sa dostala do opačného extrému. Radšej nejaké to malé kilko navyše, ako problémy s podvýživou.

Inak po schudnutí už človek len ťažko dosiahne optimálnu postavu, Je lepšie nechcieť hľadať dokonalosť, na tú sme mali myslieť pred rokmi, keď sme sa napchávali. V tvojom veku sa však zameraj radšej na to, aby sa ti už váha nemohla vrátiť, pretože ak k tomu máš nábeh, bude to celoživotný boj. Držím palce.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2018: 78 až 82 kíl, ako kedy :roll: 54 rokov,191 centimetrov
---
Aktuálne stretnutia a výlety sa dajú dohodnúť aj tu.
---
Tipy ako schudnúť. Ak sa ale chcete len pobaviť, tak to skúste na webe SchudnutAKO.sk :-)

Janye

Poslať od Janye » 17 Máj 2005, 18:01

Dakujem ti,:-)

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 19 Máj 2005, 13:17

No to je predsa jasné: ráno sa treba najesť. silnú vôľu si skúšaj na tom, čo budeš jesť.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2018: 78 až 82 kíl, ako kedy :roll: 54 rokov,191 centimetrov
---
---
Tipy ako schudnúť. Ak sa ale chcete len pobaviť, tak to skúste na webe SchudnutAKO.sk :-)

Janye

Poslať od Janye » 28 Máj 2005, 12:35

Miro,po tom čo si tolko schudol,nevšimol si si na sebe že by si bol viacej nervozny alebo podráždený?Lebo mne sa zdá že čím menej vážim,tým som nervoznejšia,a nie je to tým že by som hladovala..

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 28 Máj 2005, 15:08

Nie, ja som v pohode, čo môžu potvrdiť ľudia zo stretnutí trebárs. Myslím, že som dokonca pokojnejší, než predtým. S tou podráždenosťou by som hľadal najskôr chybu v sacharidoch - ak je ich primálo, môže sa to tak prejaviť. Inak niektorí ľudia potom, čo schudnú začnú byť zlostní, to by stálo za úvahu riešiť s psychológom / psychiatrom, dôvodov može byť veľa. Inak ja spásam aj dosť potravinových doplnkov. Geriavit, DMAE, Gingium, Magnézium, Lecitín, Omega 3 kyseliny, Magnézium ako základný balíček. Predsa len strava z hypermarketu a rýchlená zelenina z trhu myslím nepatria medzi nutrične najdokonalejšie jedlá.
---
---

Janye

Poslať od Janye » 28 Máj 2005, 16:48

dakujem :-)

bbfh

Poslať od bbfh » 29 Máj 2005, 15:42

Mozem potvrdit, ze DMAE + Piracetam ( + Lecitin + B-komplex ) hodia cloveka do pohody. Berte to ale, pls., ako subjektivny pocit.

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 30 Máj 2005, 08:08

Práve som zistil, že DMAE sa slovenskému distribútorovi minulo. bbfh, ty ho kupuješ kde?
---
---

Tess

Poslať od Tess » 31 Máj 2005, 18:30

Janye ...este ani nie som chuda a uz som kopec nervov. Manzel tvrdi, ze to mam z toho chudnutia. Vraj, ked som bola najtucnejsia vo svojom zivote, tak som bola aj najkludnejsia.

Miro...to s tymi sacharidmi a nervozitou/podrazdenostou je pravda? Myslim, nejak vedecky podlozene? Zistila som totiz, ze v tej mojej "diete" je asi malo sacharidov. Zrejme dovod mojej podrazdenosti? Ja totiz jem pecivo iba rano, aj to 2 kusky a inak len polievky, zeleninu na vsetky mozne sposoby + tofu + sem-tam malo masa.

bbfh - verim, ze ta kombibacia, hodi cloveka do pohody. Obavam sa vsak, ze take pripravky nemozem konzumovat, ked kojim :-(

....zrejme sa budem musiet s krasnou postavou a vyrovnanou psychikou rozlucit...aspon do casu, kym dcerka prestane javit zaujem o moje mliekarne...

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 01 Jún 2005, 07:07

Tess: O tých sacharidoch to je bežne dostupná informácia v odbornej literatúre. Napríklad v tej knihe od Kunovej. https://vesely.blog.sme.sk/c/2901/Dobra- ... yzivy.html netreba jesť biele rohlíky (majú vysoký glykemický index), môžeš voliť strukoviny, trebárs. Uprednostni celozrnné pečivo a chlieb, alebo si peč chlieb doma.
S postavou sa lúčiť nemusíš, papaj aspoň vitamíny, napríklad Materna je určená pre matky. Alebo si daj denne Gravimilk, aj tam je húfik vitamínov, je to vynikajúce mlieko pre kojace ženy, ja sa ním idem zadrhnúť :-) Vhodnú kombináciu ti odporučí lekár. Pritvrdá diéta by mohla byť počas kojenia tiež vecou, ktorú ťažko odporúčať.
Aha, ešte niečo:
Okrem svojej postavy mysli aj na to, že máš dieťa. Ak dokážeš jesť zdravo, naučíš ho to na celý život a zvýšiš šancu, že v dospelosti bude štíhle. Príklad je v tomto smere ideálny.
---
---

bbfh

Poslať od bbfh » 01 Jún 2005, 19:05

Miro> mal si reklamu svojho casu na stranke, tak tam :) ale uz ho nekupujem, len som to chcel na sebe testnut. Teraz sa snazim davat do pohody bez pomoci chemie - je to tazsie, ale da sa.

Tess> to stymi sacharidmi a podrazdenostou je pravda - dobra cokolada funguje ako DMAE :D (prehanm) - a ano, je to podlozene vedecky. Tie preparaty neber ked kojis (myslim dokonca, ze na pribalovom letaku sa to ani neodporuca) - uz aj preto, ze stimuluju mozgovu cinnost, z coho (o.i.) vyplyva zvysena spotreba niektorych dolezitych latok (napr. vitaminy zo skupiny B), ktore by ti mohli chybat - to, samozrejme, plati nielen pre dojciace matky - odporuca sa preto preparaty obsahujuce piracetam (alebo aj ine tzv. smartdrugs) kombinovat s vitaminmi.

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 02 Jún 2005, 07:43

bbfh, dík. našťastie už som objavil iného distribútora, uvidíme. za pár dní ho dajú do predaja. škoda že sa o týchto veciach tak málo vie medzi ľuďmi, potom sa to aj zle zháňa.
---
---

kathka

Poslať od kathka » 02 Jún 2005, 08:51

Miro, prosím, daj mi vedieť adresu toho nového distribútora DMAE, lebo som sa tiež pokúsila cez internet objednať u toho pôvodného, ale nekontaktovali ma a ani nič neposlali.:-/
Ďakujem.

Napíšte v tejto téme