Otázka na Mira

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
neska

Re: Otázka na Mira

Poslať od neska » 24 Nov 2008, 13:56

tini, vďaka za milé slová a povzbudenie,... idem už zase v zapisovaní a rátaní, ako som už spomínala od septembra, tretí mesiac.Občas padne nejaká tá výnimka (oslavy ), ale snažím sa to potom vykompenzovať , že uberiem niečo iné a dohromady nikdy neprekročím 7000kj napr.

Navyšovala som na 6500 -6800 pred týždňom, trocha išlo dole, (300 g ), tento týždeň už ani gram,tento krát skúsim seknúť trochu viac. Niečo medzi 5000- 5500kj.Snáď nepriberiem :roll:
Držím ti palce, nech tie dve kilá zlezú rýchlejšie a ľahšie ako mne. :wink:

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 25 Nov 2008, 08:10

K bazálnemu metabolizmu. Ten článok bol na webe dávnejšie a budil kontraverzie. Potom som ho stiahol. Teraz som ho pri upratovaní objavil a na kontraverzie zabudol. Myslel som, že "zmizol" nejakým omylom pri prerábaní webu. Takže obratom ho idem prepísať. V zásade v ňom Zora W zhrnula niekoľko vzorcov ako ukážku, ako rôzne sa táto záležitosť počíta. Ja si o bazálnom metabolizme myslím, že je to celkom irelevantné číslo, ktoré ak nie sme v laboratórnom prostredí nemá význam. takže sa ospravedlňujem za opakované vnesenie chaosu. ak by článok za chvíľu náhodou zmizol, tak viete, že sa mi jeho úprava nepodarila.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2018: 78 až 82 kíl, ako kedy :roll: 54 rokov,191 centimetrov
---
Aktuálne stretnutia a výlety sa dajú dohodnúť aj tu.
---
Tipy ako schudnúť. Ak sa ale chcete len pobaviť, tak to skúste na webe SchudnutAKO.sk :-)

Obrázok užívateľa
Estera

Poslať od Estera » 25 Nov 2008, 08:40

Miro Veselý: ďakujem za aktualizáciu. Podľa Tvojho výpočtu /teda ZoryW/ mi vychádza bazálny metabolizmus 6 840Kj. Endokrinológ mi na novom prístroji založenom na meraní impedancie zistil hodnotu 6400. Je to zrejme dobrá zhoda, nie?
Na prístroji som stála 30 sekúnd, ruky a chodidlá boli v styku s meracími časťami prístroja.
Dostala som dva papiere plné údajov.Príležitostne prinesiem.

Obrázok užívateľa
neska

Poslať od neska » 25 Nov 2008, 08:53

ďakujem za odpoveď....

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 26 Nov 2008, 07:37

jasné tá zhoda je prakticky úplná. presnejšie sa ani jedlo nedá pripraviť.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2018: 78 až 82 kíl, ako kedy :roll: 54 rokov,191 centimetrov
---
---
Tipy ako schudnúť. Ak sa ale chcete len pobaviť, tak to skúste na webe SchudnutAKO.sk :-)

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 26 Nov 2008, 20:28

Miro, mas teda pocit, ze ten vypocet je prakticky uplne zbytocny, pokial teda za nim nie su aj lekarske merania?
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 27 Nov 2008, 08:34

hmm. čo je to úplne zbytočný. môže mať zmysel ako jedno z možných čísel. ak človekl vôbec nevie, kde začať, môže mu toto číslo dať NEJAKÚ latku, cieľ. potom číta knihy, radí sa s ľuďmi a cieľ sa mierne mení, upresňuje. alebo zostáva, ak je dobrý. vždy lepšie s takýmto číslom
(alebo s výpočtom v mojej bmi kalkulačke, tak to rátam inak, viacero vzorcov). je to niečo podobné, ako keby niekto dostal kreditkartu. ak pozná svoj mesačný plat (a má rozum) neminie tou kartou viac, ako zarobí. inak sa dostane do problémov. a výpočet v tom článku (dosť masívne som ho zmenil...) by mal fungovať.
---
---

Obrázok užívateľa
neska

Poslať od neska » 27 Nov 2008, 12:25

Vďaka za doplnenie o tie staršie vzorce.Tam sa mi páči, že sa tam počíta aj s vekom aj s výškou. Takže v tých mi BM vyšiel na 5200 kj cca.

V tom pôvodnom ( od Zory W ) mi vychádza 5400 kj.Tak isto mi to vyšlo aj pred úpravou. Ale zmenilo sa , že si môžem odpočítať 2000 kj, ak chcem zhodiť 2 kg mesačne. Lenže to mi výjde číslo 6700kj cca, pri ktorom už nechudnem :?

Ak si odpočítam 4000 kj tak mám zase prijať do 4700 kj a to je málo. Takže niečo medzi tým ? Starých dobrých 5500 kj ? :wink:

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 28 Nov 2008, 11:52

200 kJ na deň je zanedbateľný rozdiel. Ak nechudneš pri 6700 tak to treba skúmať. Vážiš a počítaš to? Ako dlho si na 6700 vydržala? Nemôže to byť spomalený metabolizmus?
---
---

Obrázok užívateľa
neska

Poslať od neska » 28 Nov 2008, 12:02

Ono to je určite spomalený metabolizmus. Ako som už spomínala, schudla som v živote celkovo tri krát (deti ), ten posledný 16 kg. Ešte mi chýbajú 4-5 kg ku spokojnosti.

Počítam a zapisujem na flore tri mesiace. Môj príjem za týždeň je max. do 40 000kj. Jeden týždeň viac iný menej. Preto som sa zaujímala o ten výpočet, lebo mi v ňom vyšlo, že mám ísť max. do 4700 kj, ak by som chcela schudnúť....neponáhľam sa extra, ale to státie váhy ma dosť znechucuje.

Dnes som dostala zaujímavý email, reklama z roku 1939. Bola tam modelka, ktorá pekne pribrala po istom výrobku. To my tu máme iné starosti.Sranda nie ?

Chcela by som to tu dať, keby sa podarilo.
Prílohy vo fóre sa zobrazujú len pre prihlásených používateľov.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 28 Nov 2008, 18:50

hej, to je z povojnoveho obdobia, ked nebolo co jest.. mne to uz tiez raz doslo..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Obrázok užívateľa
neska

Poslať od neska » 28 Nov 2008, 19:47

hmmm, asi medzivojnové :wink: .
Ale tiež si myslím, že vtedy proste bolo in byť bacuľatá( aspoň tak som to pochopila, keďže je tam veta :"stanete se daleko žádoucnejšími "....dnes je zase ideál krásy byť štíhly, bez zbytočných tukových vankúšov :wink: ..my sa tu snažíme schudnúť a ony sa snažili byť pekne zaoblené.. :wink:

Obrázok užívateľa
XYA

Poslať od XYA » 23 Feb 2009, 10:17

ale som sa pobavila na tom článku, aká by som v tej dobe ale bola sexica :mrgreen:
vek 27, výška 170, váha štartovacia 66 kg (28.3.08), cieľ 58 kg a pekná postava
Obrázok

dajka143

Poslať od dajka143 » 11 Júl 2009, 14:43

mam 15 rokov,meriam 160cm a vazim 65kg....chcela by som strasne schudnut aspon takych 10kg...uz tolko krat som sa pokusala schudnut...prosim vas keby ste mi mohli neako pomoct...skusala som raz chudnut tak ze som pomaly nic nejedla...ziadne sladkosti,pecivo...jedla som dva razy do dna... a to tak ze ranajky-jogurt..a obed-bol normalny...a to bol koniec mojho jedalneho listka..do vecera som to vydrzala..ale vecer prisiel na mna taky hlad ze co som vydela to som z jedla a teraz som opet nabrala este viac kil...nevem si pomoct...viem ze robym chybu ...nevem si sama urobit jedalny listok...ja nevem co robyt...prosim vas pomoste mi...!!!dakujem

dasenka

Poslať od dasenka » 11 Júl 2009, 21:11

dajka...viem ako sa citis a prosim neurob teraz chybu! Si este mlada, tak si naozaj davaj pozor, ako schudnes! V ziadnom pripade to nepojde tak, ze zjes dva jogurty cez den a potom sprasis celu chladnicku! Tak dopadnes ako ja, tak sa nedaj na nespravnu cestu. Mas stastie, ze si nasla vcas tuto stranku. Precitaj si zelene pole Clanky o chudnuti a je tam aj priklad jedalneho listka, ked si nebudes vediet dat rady. Musis hlavne vela jest, aj ked sa ti to zda dive, ze pri chudnuti treba jest, ale je to jedina spravna cesta. Podstatne je vsak, co budes jest! Jedz vela zeleniny surovej, malo ovocia lebo v nom je vela cukru, staci ti jeden az dva kusy denne. Papaj celozrnne pecivo, sunku ale nie salamy, syr tvrdy ale nie tavene syry a pi vela vody. Vodu normalnu z vodovodu a nepchaj do seba ziadnu balenu, prifarbenu, pricukrenu chemiu, aj ked ma na obale 0% cohokolvek! To, ze je na nejakom obale napisane 0% alebo light su bludy, staci si precitat zlozenie potravin. Nepapaj ziadne polotovary, cipsy, tycinky sladke ani slane, ziadne cokolady a dobosky a ani Bebe dobre rano a podobne vratane zapekanych musli atd. pokial si to neurobis sama doma! Papaj radsej biele jogurty, nie vsak smotanove. Pi mlieko polotucne, ale nie vela, pretoze to nie je napoj, ale potravina! Ty vsak teraz este rasties, tak potrebujes vela mliecnych vyrobkov koli kostiam. Masko papaj biele kuracie, morcacie, kralika, ryby, telacinu, jahnacinu, chude hovadzie nepripravene na tuku! To ty ale nemozes asi ovplyvnit, pokial zijes s rodicmi, ako ti varia.... No pokus sa maminu nahovorit, ci by ti nepomohla :wink: Nezabudni aj na to ze ktorekolvek orechy su energeticka bomba, ale su velmi zdraviu prospesne, takze mozes zjest tak za malu hrst. Nepapaj ale ziadne solene a prazene! Arasidy su humus tym sa uplne vyhybaj. Polystyrenove chlebiky tiez nie su vyhra, to sa oplati radsej celozrnny rozok si dat. Pokukaj sa tu, poprecituj si clanky a ked nebudes vediet ako, kludne sa opytaj :wink:
Vek:39, vyska 160 cm

Napíšte v tejto téme