Ovsene vlocky

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Obrázok užívateľa
evul

Re: Ovsene vlocky

Poslať od evul » 10 Sep 2007, 18:31

Ja mam svoj tradicny - vlocky nechat chvilu napucat v horucej vode (zostane mi,ked si zalievam caj), medzitym si v miske pomiesat jogurt (cca.100-125 g),tvaroh (63 g - stvrtina skatulky) a lyzicku-dve dzemu a do toho supnut vlocky. Mnam mnam :)

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 13 Sep 2007, 15:57

ja mam tiez tradicny, ani po pol roku mi to neleze krkom;-) na jogurt (150-200ml) dat 1malu lyzicku (5g)medu, nasypat zmes celozrnnych ovsakov so susenym ovocim (30-50g) a spapkat. Mnam. Ked som chudla, jedla som tie prve hodnoty, teraz v udrziavacke tie druhe. Ja napriklad rozmocne vlocky nemozem absolutne;-)
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

arwen19

Poslať od arwen19 » 13 Sep 2007, 18:37

no, prosila som vas o recepty a za ten cas som prisla na jeden vlastny. napadlo ma to ked som robila na vlastnu oslavu rumove gulky :).
teda: ovsene vlocky s mliekom (ja som dala sojovu nahradku, lebo len to sme mali doma), lyzicku kakaa - toho horkeho a lyžicku struhaneho kokosu. na chvilu to strcim do mikrovnky nech sa zohreje a vlocky trocha napučneju. mnam

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 18 Sep 2007, 23:01

natasa, kde sa ta stevie kupuje? Uz som o tom citala.

soothfinder

Poslať od soothfinder » 19 Sep 2007, 03:28

tini: Stévia sa v EU kvôli doslova až neuveriteľným obštrukciám zo strany cukrovarníckych firiem a výrobcov umelých sladidiel stále ešte ako sladidlo bežne nepredáva (v Japonsku a ďalších krajinách sa k plnej spokojnosti používa už cca 40 rokov a je dokonca natoľko kvalitným sladidlom, že sa používa i v regionálnych výrobniach Coca Coly!!!).
Ľudia toto sladidlo získavajú buď vysušením a jemným rozomletím listov z rovnomennej rastlinky (Stevia rebaudiana bertoni), ktorú bežne dostať v každom lepšom subtropickom kvetinárstve, alebo si to niektorí vozia vo forme výluhu (kvapiek) z USA, resp. hotového prášku (dá sa zohnať i v ČR). V SR sa to dá zohnať v tachyonizovanej forme ako liecive energoinformačne kvapky, no nakoľko to kvôli zvýšeniu účinnosti obsahuje aj grapefruitové jadierka, na sladenie sa to moc nehodí (horká chuť).
V niektorých predajniach zdravej výživy sa ale dá kúpiť sladidlo z jakkonu, ktoré je rovnako dobré, kvalitné a vhodné i pre diabetikov...

Obrázok užívateľa
Ayleen

Poslať od Ayleen » 19 Sep 2007, 06:40

Ja som videla stievie sladidlo v Košiciach.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 19 Sep 2007, 07:04

A veruze som daco citala, ze z akehosi divneho dovodu sa teda ani do nemecka dovazat nesmie, kvoli konkurencii klasickemu cukru. V kazdom pripade, aspon je volne predajny javorovy sirup ci nerafinovany cukor z cukrovej trstiny:-== Jakkon kuknem, to mi uz tiez okolo usi preletelo.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 19 Sep 2007, 16:59

Uz som to tu objavila v jednom racionalnom obchode. Je to teda dost drahe. Do coho to pouzivas? Videla som to v kvapkach, prasku aj v tabletkych, aj v listoch. Zatial som nekupila nic;-)))) Ale maju to;-)

morisa

Poslať od morisa » 14 Okt 2007, 18:17

Ja zalejem vlocky horucou vodou, nastruham do toho jablcko a posypem skoricou
chuti to velmi dobre
Obrázok
vo svojich 27 rokoch zacinam novy zivot :-)
bandaz 1. 6. 2010 Kramare, MUDr. Vician

Obrázok užívateľa
Ayleen

Poslať od Ayleen » 24 Okt 2007, 15:43

Komu nechutia klasické vločky, odporúčam skúsiť tieto: https://www.zdravyzivot.com/e-shop/selec ... lo&rozsah=
Sú chrumkavé, ale nie s pridaním tuku, len proces výroby majú iný. Mne veľmi chutili. V porovnaní s klasickými ovsovlokmi sú menej "múčne".
Dnes som ich prvýkrát videla aj v hypermarkete.

Avra

Poslať od Avra » 25 Feb 2008, 14:52

ja si robim vlocky tak, ze nastruham jablko, pridam semiacka (lanove, sezamove, tekvicove, slnecnicove), pridam vlocky a zalejem mliekom ale mlieka opatrne aby to zas neplavalo.....a je to skvele neviem sa toho dojest....
alebo druha moznost, nastruham jablko (niekedy aj mrkvu), pridam semiacka (alebo mak, kokos), vlocky a citronovu stavu mnam....a moze sa to okorenit skoricou alebo kari korenim:D

Napíšte v tejto téme