Ovsene vlocky

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Vitta

Re: Ovsene vlocky

Poslať od Vitta » 14 Jún 2011, 09:38

tini píše:no inak vidis, veru tiez ma minule napadlo, ze strukoviny jem dako malo casto, musim ich zaradit castejsie veru, a mysliet na to!! NO, mne az 85ka cokoska moc nechuti, este tych 70-75% moze byt. Ale z takej silnejsej sa ozaj cloveku ani viac nechce;), takze napad to neni zly, ked z toho zje clovek kocku dve a nie celuuuu.. mozno vyskusam kupit do zasoby taku daku;) A z toho zeleza co si brala si nemala nejake vedlajsie ucinky? vraj to nerobi dobre na travenie, teda neviem ci toto konkretne, preto sa aj pytam ake mas skusenosti, lebo mozno aj mne budu daco chciet predpisat. Vraj je z toho zapcha zvacsa. A cviklu Ti nekazali jest???
vsak toto...konecne nenatlacim do seba celu milku! :D presne tak, mam tu lindtku do zasoby a to je asi prvykrat, co mi sladkost doma vydrzi aj dva tyzdne! no proste parada :D Cviklu som jedla tiez ano.. vela.. potom som presla na take stavy cvikla spolu s jablkom..to mi vtedy neuveritelne aj chutilo...teraz ako sa mi ta hladina vylepsila, vobec nepocitujem chut tej stavy za taku genialnu.. telo si asi nakoniec samo vypyta, co potrebuje.. len my ho tvrdohlavo odmietame :) no hlavne som bola na zaciatku brania toho zeleza strasne unavena..ako som tam prvykrat prisla, tak mi dali zelezo do krvi..ale to som ani nedokazala prijat cele..potila som sa, tyzden som len lezala doma v posteli unavena nenormalne a nemohla som poriadne dychat.. potom sme presli na tie tabletky... zo zaciatku som mala trosku zapchu, alebo druhy extrem..ale vacsinou sa to po dvoch dnoch dalo zasa do normalu.. a aj z tych tapletiek som byvala veeelice unavena...ako nikdy pred tym.. som si niekam sadla a hned som zaspala :D ..to bolo asi tym deficitom.. esteze to vsetko vyslo na august.. inak si to neviem moc predstavit ako by som to riesila :D

Obrázok užívateľa
jaro

Poslať od jaro » 18 Júl 2011, 00:08

poradite mi, akym sposobom by sa dala upravit moja vlockozmes (vlocky, orechy, semiacka) na chrumkavo? Ci sa pred prazenim zmiesa zmes s medom, cukrom, ci cim.. ?
41r/177 cm; max 106 kg v 2013..

Obrázok užívateľa
Priska

Poslať od Priska » 18 Júl 2011, 19:12

Jaro, nieco z kucharky od I.Bukovskeho...

Rychla granola

4 salky ovs.vlociek
3 lyzice slnec.semienok
5-7 lyziciek struhaneho kokosu
1/2 salky javoroveho sirupu
2 vacsie banany
1 a pol hrste hrozienok
1/2 salky psen. otrub
2 lyzice sekanych vlas.orechov
3 lyzice sojoveho oleja

Vo vacsom hrnci nasucho a za casteho miesania opecieme vlocky, semiacka, kokos, javorovy sirup a na kusky pokrajany banan, az kym vsetko vonia a vlocky trocha zhnednu. Odstavime z prikonu tepla a do zmesi pridame hrozienka, otruby, orechy a olej. Dokladne premiesame.

Cela davka obsahuje 12.071 Kj B66/S469/T100 vlaknina 44g
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

"Nas zivot je taky, akym ho robia nase myslienky..."
"Disciplina je mostom, medzi cielmi a vysledkami."

Obrázok užívateľa
Vilma

Poslať od Vilma » 18 Júl 2011, 21:40

Chrumkavé musli
250 g ovsených vločiek
300 g mandlí
125 g nelúpaných sezamových semiačok
125 g slnečnicových zrniek
250 g medu
1 lyžica slnečnicového oleja lisovaného za studena/môže byť aj olivový panenský/
250 g hrozienok

Mandle posekáme nahrubo. Sezamové semiačka opražíme na panvici nasucho a necháme vychladnúť.
Všetko zmiešame spolu so slnečnicovými zrnkami a medom na tuhú hmotu. Rúru predhrejeme na 160 st.C. Do hmoty zapracujeme olej a 1 dcl vody a rozotrieme na jemne vymastený plech. Zmes pečieme 1-1,5 hod., pričom ju viackrát dôkladne premiešame. Do upečenej zmesi primiešame hrozienka. V uzatvorenej nádobe vydrží aj niekoľko týždňov.
50 g musli má cca 815 kJ
Možno by sa dalo experimentovať s medom - nahradiť ho niečím iným, prípadne dať ho menej. Takisto aj s množstvom hrozienok. Ale to nemám odskúšané. Tento recept je prudko jedlý,ja si miešam na desiatu 20 g čistých ovsených vločiek + 20 g musli + biely jogurt + ovocie.
Vilma ... vek 54
zapamätaj si, že tento deň je prvým dňom zvyšku tvojho života. uži ho a múdro s ním zachádzaj.

Obrázok užívateľa
jaro

Poslať od jaro » 19 Júl 2011, 01:58

priska/ vilma, dakujem za odpovede. Istotne sa budem inspirovat. Ja som si nedavno (v akcii :P ) kupil fajne orechove chrumkave vlocko-musli, vraj s medom. A malymi pismenkami napisane, ze 1% medu. Zbytok nejaky cukrovy maglajz. Ale ozaj boli prudko jedle :) ..
41r/177 cm; max 106 kg v 2013..

Obrázok užívateľa
Lukáš

Poslať od Lukáš » 25 Júl 2011, 17:30

Čaute :) Prosím vás. Po tom čo som obmedzil sladkosti, no dobre, úplne vynechal toothsmile mi zrazu chutia obyčajné ovsené vločky z mliekom... Ak si dám dajme tomu každý deň bud do jogurtu alebo do mlieka, pričom moja strava spočíva v tom, že si dám nejaký rožok na raňajky k tomu zelenina, samozrejme nejaká šunka... potom medzi tým obed... okolo 15:00 melón alebo čerstvá šťava s pomaranča... a večer tie vločky z jogurtom alebo mliekom nepriberiem ešte? :D Človek v týchto dňoch, ked iba prší a šport nieje žiadny nechce pribrať... Inak to všetko vybehám, takže mi jedno koľko zjem pretože to stačí na to, že chudnem thumb2
Výška 172 cm
Leto 2009 - 99 kíl, Leto 2012 - 70 kíl, jar 2013 - 75 kíl :(
6.4. 2013 - 75 kíl, cieľ 1: do začiatku júna pod 70 kíl, cieľ 2: 65-67 kíl!
Moja téma: Moja téma

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 27 Júl 2011, 07:07

Ahojki lukas, podla toho co pises, mne sa zda, ze dost malo jes.. preco nemas aj desiatu=`?Preco mas na olovrant iba ovocie?? TO je velmi malo.. Na veceru mozes vlocky s jogurtom, ale teda zalezi na tom kolko, a ovela lepsie by bolo dat si ich na desiatu alebo olovrant.. Strasne malicko jes, takto si len spomalis metabolizmus podla mna.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Obrázok užívateľa
Lukáš

Poslať od Lukáš » 27 Júl 2011, 14:15

Ja mám ten jedálniček trošku posunutý... Ako ja jem tak aby mi to stačilo + šport, ktorý ku tomu dám... V týchto dňoch však ten dážd viac než zlostí a tak si dávam takú menšiu očistu... Ja len preto aby nenarobil ešte väčšiu šarapatu... Na druhej strane je to dosť frustrujúce, že robíš niečo pre seba a váha sa nehýbe, takže ked už nič nerobím celý deň, tak ani toľko toho nejem... :)

Proste inač povedané, ja ked nešportujem, mne ani nechutí jesť... nabehol som na ten systém a ťažko ho meniť... Hody budem mať až na Bardejovskom Jarmoku na konci augusta :D
Výška 172 cm
Leto 2009 - 99 kíl, Leto 2012 - 70 kíl, jar 2013 - 75 kíl :(
6.4. 2013 - 75 kíl, cieľ 1: do začiatku júna pod 70 kíl, cieľ 2: 65-67 kíl!
Moja téma: Moja téma

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 28 Júl 2011, 07:14

lukas, podla mna to ale nerobis dobre. Orientujes sa iba podla nejakych pocitov, akoze hladu, kolko ti AKOZE staci. Skus si ale pragmaticky vyratat, aky by si mal mat prijem. Lebo slabym jedalnickom a sportovanim si vyrabas akurat tak zaklad na jojo efekt, a na spomalenie metabolizmu. Si mlady chalan, potrebujes vyzivu, potrebuje Tvoje telo latky na budovanie, rast, potrebujes dostatok potravy. A urcite chcces byt stihly aj za 5 rokov aj za 10. Lenze takymto stylom si svoju snahu kazis. Treba Ti jest normalne, dostatocne, to podla mna nie je to, ako jedavas Ty. Ty ten jedalnicek nemas mozno ani na svoj bazalny metabolizmus, ato je taky, ze lezis, dychas, a nic nerobis. Je to energia, ktoru vynalozi len telo na svoju prevadzku.. A keds i doma, vstanes, chodis po byte, aj ked nesportujes, aj tak mas spotrebu este viac ako je tento bazal.. Skus nad tym premyslat, precitaj si nieco, nech z dobrej snahy byt stihly nie si nakoniec tucny..

mishelka15
Kontakt:

Poslať od mishelka15 » 13 Nov 2012, 23:21

moj najoblubenejsi recept na ovsene vlocky su so struhanymi jablkami...sladke osviezujuce zdrave-super thumb1 s mliekom a hrozienkami su taktiez fajn, ale mlieko uz z istych pricin nepijem

urugly

Poslať od urugly » 30 Júl 2013, 11:11

Ja som si dosť obľúbil koláčik z ovsených vločiek, výborný na raňajky! Jeho príprava zaberie max 5 minút a zvládne ho každý, naozaj každý...

Na jeho prípravu potrebujeme -
- 4 PL ovsených vločiek,
- 2 alebo 3 PL polotučného mlieka alebo nízkotučného bieleho jogurtu (s jogurtom je koláčik ešte lepší!),
- 1/2 ČL kypriaceho prášku,
- 1 vajíčko (ja používam len bielok),
- 1 alebo 2 PL škorice (niekto má rád viacej, niekto menej),
- dosladiť môžete medom (2 alebo 3 ČL) alebo iným sladidlom (vanilkový/škoricový cukor, trstinový cukor - ja používam len med),
- podľa chuti môžete pridať rôzne oriešky, sušené ovocie... je to len na vás,
- malá štipka soli.

Všetky ingrediencie dôkladne zmiešame v hrnčeku (bežný hrnček na kávu, čaj) a dáme piecť do mikrovlnky na 2 - 3 minútky. Všetko závisí od výkonu mikrovlnky, ja pečiem na 700 W približne 2 minútky a 30 sekúnd, je to ale individuálne a treba si to odsledovať. HOTOVO, koláčik môžete jesť priamo z hrnčeka alebo si ho vyklopte na tanier, kde si ho môžete dozdobiť a dochutiť napríklad medom, javorovým sirupom, ovocím... skvelé je, že recept si môžete prispôsobiť podľa seba a každé ráno môžete mať inú sladkú dobrotu ;p

Po vyklopení na tanier by to malo vyzerať takto - https://26.media.tumblr.com/tumblr_lo6kv ... o1_500.png - mňam!

Obrázok užívateľa
lucina78

Poslať od lucina78 » 01 Aug 2013, 07:30

super fajny nenarocny receptik,vcera som ho vyskusala a dnes vyskusam opat ,len pridam oriesky:) thumb1
Obrázok

zaciatok 15.07.2013.
1ciel...-20kg

Obrázok užívateľa
Drachma

Poslať od Drachma » 16 Aug 2013, 16:42

Vilma píše:Chrumkavé musli
250 g ovsených vločiek
300 g mandlí
125 g nelúpaných sezamových semiačok
125 g slnečnicových zrniek
250 g medu
1 lyžica slnečnicového oleja lisovaného za studena/môže byť aj olivový panenský/
250 g hrozienok

Mandle posekáme nahrubo. Sezamové semiačka opražíme na panvici nasucho a necháme vychladnúť.
Všetko zmiešame spolu so slnečnicovými zrnkami a medom na tuhú hmotu. Rúru predhrejeme na 160 st.C. Do hmoty zapracujeme olej a 1 dcl vody a rozotrieme na jemne vymastený plech. Zmes pečieme 1-1,5 hod., pričom ju viackrát dôkladne premiešame. Do upečenej zmesi primiešame hrozienka. V uzatvorenej nádobe vydrží aj niekoľko týždňov.
50 g musli má cca 815 kJ
Možno by sa dalo experimentovať s medom - nahradiť ho niečím iným, prípadne dať ho menej. Takisto aj s množstvom hrozienok. Ale to nemám odskúšané. Tento recept je prudko jedlý,ja si miešam na desiatu 20 g čistých ovsených vločiek + 20 g musli + biely jogurt + ovocie.
Čaute!
Prepáč VIlma, nemáš v tom recepte náhodou chybu?
len 250 g ovsákov
spolu 550 g tukových semien
a 250 g medu?
Nemalo by byť tých ovsákov k toľkým ochutinám viac?

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 17 Aug 2013, 06:13

podla mna je tam sialene vela medu. malo tych ovsakov. a hrozienok tiez privela na to mnozstvo, takyto recept by som urcite nedoporucila nikomu chudnucemu, ci sa snaziacemu stravovat zdravo.. ale ked ide dakto rubat drevo, preco nie.. ;)

Obrázok užívateľa
Drachma

Poslať od Drachma » 06 Jan 2014, 19:52

Tini, mne by to asi pripadalo prisladké aj na chuť.
Jedine, že by bolo ovsákov napr. desaťkrát viac. Skrátka preklep. Inak to nevidím. ;)

Napíšte v tejto téme