Zdrave papkanie pre časovo vyťažených

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Locked
Dasik44

Re: Zdrave papkanie pre časovo vyťažených

Poslať od Dasik44 » 05 Máj 2009, 15:21

vlocky, biely jogurt a ovocie (bud jablko, kiwi a pod.) jedavam na ranajky, toto som si chcela len potvrdit, ze nie vsetko, co sa zda zdrave, nie je az tak zdrave. Jedia to moje kolegyne v praci aj pol vrecka za den (vrecko je 250 g)
vek 44, váha 16.3.2009 - 85,4 kg
11.5.2009 - 82,7 kg
18.5.2009 - 81,5 kg
cieľ: k číslu 7....kg

Obrázok užívateľa
fajnorka

Poslať od fajnorka » 18 Jún 2009, 08:16

Ahoj Ivazka, pozdravujem Ťa a chcela by som sa spýtať na tú zeleninku čo píšeš, že si očistíš a prichistáš do chladničky do dozy, že či na to máš nejaký trik, lebo mne zostáva síce tá zelenina požívateľná ale už nie tak celkom svieža ... isto vieš čo myslím. A to si ju čistím vždy večer, aby som ju mala akože na druhý deň.

Ď. Ivana
Obrázok

Obrázok užívateľa
ivaza

Poslať od ivaza » 18 Jún 2009, 17:35

fajnorka: ja mám misky Tuperware a tam je to také, ako keby som to očistila pred chvíľkou. V iných je to zvädnuté, súhlasím s Tebou.
44 rokov, 160 cm, počiatočná váha (6.1.07) - 110,9, cieľová (26.5.08) - 63,5 - cieľ udržať

Obrázok užívateľa
fajnorka

Poslať od fajnorka » 19 Jún 2009, 16:42

hmm, a ja som tomu nikdy nebola ochotná veriť, že sú tie výrobky v niečom predsa len odlišné od tých bežných... Ivazka ja nechcem aby to tu skĺzlo do nejakej reklamy alebo čo, ale napíšeš mi prosím aspoň orientačne cenu tej misky a jej presný názov - na nete je toho veľa a ja fakt nie som typ na tieto domáce prezentácie....

Ď.
Obrázok

Obrázok užívateľa
mima1311

Poslať od mima1311 » 19 Jún 2009, 17:00

ani ja neviem aka je to miska,nemas obrazocek ?
11.1 ZACIATOK
21.1 - 4,1
28.1 - 1,8
04.2 - 1,5
11.2 - 0,6
18.2 - 1,8
25.2 + 0,9
04.3 - 1,2
11.3 - 1
18.3 - 0,7
25.3 - 0,3
01.4 - 0,1

Obrázok

Janette72

Poslať od Janette72 » 19 Jún 2009, 20:16

žienky nechcem tu aj ja veľmi robiť reklamu ale prezentujem tieto výrobky a robíme aj ukážky, ak by ste mali záujem ozvite sa pošlem katalog a aktuálny akciový leták. Používam ich na skladovanie a zamrazovanie, vrelo doporučujem. :D

Redbat

Poslať od Redbat » 21 Jún 2009, 20:09

mam kontakt na jednu pani ktora to predava... aj som videla zopar vyrobkov (misku rychlokysku. take male skladovacie krabicky, chlebnik ci co to bolo)... len som tiez trosku skepticka... mne napriklad vadi, ze ked si dam vecer do sacku alebo nadoby (nie tejto znacky) mrkvu tak na druhy den je taka... sice jedla ale ten povrch je taky trosku suchy, svetlejsiej farby... naozaj bude ta mrkda ako prave ocistena? misky nestoja prave malo preto sa obavam ci nepojde o zbytocnu investiciu s prehnanymi ocakavaniami a ziadnym vysledkom...

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 21 Jún 2009, 21:05

redbat, ja mam tiez take misky ako ivazka, jasne, su drahsie, som kupovala najma kvoli tomu, ze sa z toho nevyleje. zeleninku tam extra neskladujem, lebo mam len take male, ale kamoska mi tiez tvrdila, ze aj po tyzdni tam je paprika napr. ok, co vyskusali, ked boli na dovolenke. Pointa je v tom, ze dobre tesnia, takze tam neprudi vzduch, a tym sa konzervuju - to je cely zazrak. Podla mna sa investovat oplati, lebo Ti vydrzia dlho. ja som napr. mala problem, ze muz si nosil do roboty jedlo, a z hoccoho mu vytekalo, z tohto nie, a vtedy boli jedine, co som poznala ze mohli aj do mikrovlnky. Nad tymi vacsimi na zeleninku som tiez uvazovala, no na druhej strane si myslim, ze cerstvo nacistena je predsalen lepsia, ale mozno len zanedbatelne;)), vlastne mi to nikdy dako nebolo treba aj zeleninku dopredu chystat, takze to neriesim. Ale salatiky robim dakedy aj vo vacsom, co tiez neni idealne, a na to by sa to napr. zislo;)) Mozno este tiez mrknem daco. Len tie ceny fakt nie su nizke;))
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Obrázok užívateľa
fajnorka

Poslať od fajnorka » 22 Jún 2009, 07:07

no mňa najviac v tejto súvislosti zaujímajú názory a skúsenosti ľudí, ktorí to iba používajú (nechcem sa týmto dotknúť dievčat, kt. to prezentujú), ak teda fakt s tým máte dobré skúsenosti, budem o nákupe dózy na skladovanie zeleninky uvažovať možno si to vypýtam ako darček pri nejakej príležitosti :D
Obrázok

Obrázok užívateľa
ivaza

Poslať od ivaza » 22 Jún 2009, 08:15

fajnorka: doma odfotím a pridám obrázok. Ja som ich dostala od maminy. Aj viacej ostatných výrokov Tuperware, ale ostatné, čo mám, sú podľa mojich skúseností nič moc (mám taký akože šľahač, že vraj stačí dať bielok 3-4 krát zatriasť a je to - tak to absolútne nefunguje, ani raz sa mi nepodarilo nič vyšľahať. Možno sa dá šľahačka, ale to nerobím :-))) ) ešte mám takú misku na varenie a pečenie do mikrovlnky, ale to sa mi zdá tiež nič moc a ešte misku na cestoviny, vraj sa len cestoviny zalejú horúcou vodou a za pár minút sú. Robila som to niekoľkokrát, ale cestoviny vždy skončili v koši ako absolútne nejedlé a to nie som vyberavá... Ale má to výhodu v tom, že je tam sitko, takže keď robím 2-3 krát do roka vyprážaný karfiol, tak to používam naň - drahá sranda) Ale tie misky na zeleninu sú fakt dobré. Nie sú do mikrovlnky, sú len do chladničky. S tými som spokojná. Neviem, či sú aj hranaté, ak by boli, tak na Tvojom mieste by som uprednostnila také, bolo by to lepšie na skladovanie.

Odfotím, pridám.

Ešte miska-kyska je dobrá, ale tú som už zničila. :oops:
44 rokov, 160 cm, počiatočná váha (6.1.07) - 110,9, cieľová (26.5.08) - 63,5 - cieľ udržať

Obrázok užívateľa
ivaza

Poslať od ivaza » 22 Jún 2009, 19:25

fajnorka, pridávam sľúbenú fotku, je to súbor troch misiek v rôznych veľkostiach
Prílohy vo fóre sa zobrazujú len pre prihlásených používateľov.

Obrázok užívateľa
Vanilka

Poslať od Vanilka » 22 Jún 2009, 20:38

Ahojky,
o niečom takom ako sú tieto misky som sa dozvedela až tu na fóre. Ale keď píšeš, že uchovajú potraviny, hlavne zeleninu, ako čerstvo očistenú, tak potom super...
ja uchovávam zeleninu v obyčajných dózach z Ikea, ktorých som si nakúpila kvantum a keďže zeleninu čistím a krájam ráno pred odchodom do práce, a maximálne do poludnia ju celú zjem, tak som zatiaľ problém so stratou jej čerstvosti neriešila...
Ale uznávam, že napríklad zdravú zeleninovú polievku by som do tej ikeáckej dózy určite nenaliala, lebo zasa tak dobre netesní...a ja polievky ľúbim, len ten transport do práce je pomerne sťažený, lebo ich musím prenášať v zaváracích pohároch a tie vydávajú komické zvuky...vyzerám, akoby som si do práce niesla fľašu piva... xnieniex
A ešte otázočka: Koľko približne tie misky stoja? Píšeš, že sú drahé, ale ja nemám absolútne žiadnu predstavu...
Chudnúť som začala s počiatočnou váhou 59,7 kg, schudla som na vysnívaných 55 kg, počas tehotenstva som pribrala 12 kg, momentálne vážim 57 kg a túžim ručičku na váhe posunúť nazad smerom nadol k číslu 55.

Obrázok užívateľa
ivaza

Poslať od ivaza » 23 Jún 2009, 08:07

vanilka: fakt neviem, dostala som to od maminy a nemohla som sa pýtať na cenu, ale viem že čo som videla raz dávno katalóg, tam boli ceny, že ja by som si nič z toho nekúpila. Ale tieto misky, čo mám ja, nie sú do mikrovlnky, ale určite robia aj také. Skús si dať do googla Tuperware a určite Ti nájde aj tovar aj ceny. Alebo sa možno ozvú tie dievčatá, ktoré to predávajú. Ja som len používateľ. :D

Tieto tesnia skvelo. Ani keď som naliala tekutinu a obrátené to nechala celú noc, tak nevytiekla ani kvapka.

Obrázok užívateľa
Ani

Poslať od Ani » 23 Jún 2009, 08:31

Kočky, presne ako píše Ivazka, na uskladnenie a prepravovanie čohokoľvek sú misky Tuperware absolútne geniálne. Ja do ních dávam aj šunku, syr svoj obed do práce a nosím ho v kabelke, zastrčený bokom nikdy sa nič nevyleje a všetko vydrží veľmi dlho. xclapx
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 47, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ: 75 kg (do 31.03.2020)

Obrázok užívateľa
fajnorka

Poslať od fajnorka » 23 Jún 2009, 20:22

ivazka aj ostatné kočky, veľmi pekne ďakujem za praktické postrehy aj fotku - ja mám doma vlastne tiež taku misku-rýchlokisku /dostala som/ akože ju aj vela používam, len som sa nejak nesústredila na to že tam to cesto nejak super rýchlo kysne

sa mi zdá, že na tých tvojich miskách je tuším rovnaký okraj ako na tej mojej "rýchlokiske", takže by tam mohla ta zeleninka dlhšie vydržať svieža lenže má to dosť nepraktickú veľkosť na to aby som si v tom nosila zeleninu do práce každý deň - takže si asi kúpim niečo z tých vecí, ale menšie ....

Pá.
Obrázok

Locked