Prenosne rakvicky - jedlo prvej pomoci

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Napíšte v tejto téme
Kapsch

Re: Prenosne rakvicky - jedlo prvej pomoci

Poslať od Kapsch » 04 Jan 2009, 12:17

tini: :lol:
Obrázok
24r
164cm
max68kg(jan´07)
min52kg(leto´04)
ciele:
1.=júl´08: 58kg-splnený
2.=okt.´08: 56kg-splnený
3.=máj´09: 54kg-splnený
SEN-pevna vypracovana stihla postavicka,vaha cca 52kg
+udržať nafurt

Obrázok užívateľa
jahoda

Poslať od jahoda » 04 Jan 2009, 18:24

tini píše:
Takze priamo k receptom. Privitam komentare a vylepsenia. A ak dakto pride na to, ako tam napchat este viac bielkovin, budem len rada. Ale nie z tych bielkovinovych praskov, tym som sa chcela vyhnut.
Ahoj Tini,

napadlo mi, ci by sa tam nedal k tomu pridat tvaroh. Taky ten bezny hrudkovity s 2.5% tuku, pretoze ma celkom vela bielkovin, malo tuku a hlavne to nie je ziadna umelina. Sice to skrati zivotnost vyrobku resp. dobu uskladnenia, ale mohlo by to mat onakvejsiu chut ;)

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 04 Jan 2009, 21:06

jahoda, super napad!!! vyskusam, akurat sa ich chystam robit. zivotnosti to neposkodi, ja ic hned mrazim a po vybrati papam.. :wink:
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 05 Jan 2009, 20:57

vyskusala som ich s tvarohom. Vyzivovo to pomohlo, ale chutovo podla mna trocha stratili, resp. chutia inak. dala som 10g hrozienka, 50g vlocky, 5g orechy, 50g tvaroh, 1 vajce, 10g susene mlieko. Hodnoty vysli tejto davky 1781 kj, 23 B, 43 S 16t. To uz je take dost riadne medzijedlo skor na udrziavacku. na chudnutie zjest len 2 tretiny davky. to potom ale vyjde menej tych bielkovin. Asi este trocha budem experimentovat so zlozenim. Je tam aj moc toho vajca, stacilo by mozno aj menej. No, pre udrziavacku OK, do terenu super jedlo na zasytenie, na ture podla mna ideal, aj ked ma uz dost S, ale ako vravim, pre udrziavacku to zlozenie nie je zle. Na chudnutie by bolo idealnejsie mat menej S. Ale zas ked to clovek bere ako plnohodnotne jedlo.. Proteinova Tycinka 100g bude mat asi lepsie hodnoty B, ak je kvalitna, a asi menej tuku, aj sacharidov.

br00klyn

Poslať od br00klyn » 05 Jan 2009, 21:14

ahojte:)tie rakvicky vyzeraju veelmi dobre.Ja chudnut nechcem,skor kilecko pribrat by mi neuskodilo ale stale bastim ovsene vlocky plus vsetko moznee(jogurt,tvaroh,semiacka,orechy a vela ovocia)...ta ich chut je proste uzastna.napadlo ma mozno male vylepsenie:)
co poviete keby sa do toho pridalo struhane jablcko alebo este lepsie -struhana mrkva:)ja tu kombinaciu zboznujem;)a ta ma malu energeticku hodnotu,takze clovek moze viac spapat,no nie?:)

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 05 Jan 2009, 21:52

brooklyn, no k tomu sa moze prikusnut hocco, radsej surove, ak sa to vpraskne dnu, tak sa zbytocne znicia vitaminy a podobne.. ja som k tomu v terene prikusla napriklad papriku..

Obrázok užívateľa
jahoda

Poslať od jahoda » 05 Jan 2009, 21:54

Vcera som prvykrat (verim, ze nie posledny) piekla rakvicky podla bezorechoveho receptu, varianta cislo dva. Chut ma mierne prekvapila, ale nevadi, aspon mi to az tak nechuti a je to vzdy lepsie ako akakolvek kupovana musli tycinka. Musim uznat, ze ma to zasytilo a to je podstatne.

Inak nepouzila som ziaden olej, lebo som to robila v silikonovej forme na muffiny a to je taka plastova sranda, ktora sice nevyzera lakavo a doveryhodne, ale nakoniec ovsokeksy boli v pohode. ma vyhodu, ze je ohybna ani mlada gymnastka, takze "cesto" sa supne dnu a potom veelmi lahko vyklopi von.

Obrázok

Nabuduce skusim recept, kde by boli iba ovsene vlocky, susene mlieko, tvaroh, hrozienka a veeela stipiek skorice :) Vajcia moc nemusim, ak by sa to nechcelo zlepit, tak voda je vzdy poruke. Pripadne skusim bielkovu verziu, len neviem co potom s tymi zltkami. asi zltkovica pre nahodnych okoloiducich v kuchyni :-D

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 05 Jan 2009, 22:19

jahodka, ta chut je dost nevyrazna, taka jemne sladka z toho mlieka suseneho a hrozienok, mne to tak vyhovuje, prave preto, ze to je take prijemne jedielko, nie kolac sladky;) Ta skorica vobec neni zly napad, vyskusam. Vajce som tam strkala najma kvoli bielkovinam, ale tiez mam pocit, ze by ich mohlo byt menej. Mozno skusim daku verziu zajtra. Mne sa dost osvedcili aj na lyziach, je to dost male ale vydatne jedlo. Spolu so zeleninkou idealne zasytia. Aj bez;) Vynechat zltka je super, ale ja veru neviem, co s nimi. Mozno spravim detom daku pomazanku;)) Inak ja som raz mala tie silikonove formy, na babovku, ale som to nakoniec predala, lebo mi ten material stale bol cudny, ze v tom mam piect.. ale skusim asi tiez piect v normalnej muffinkovej forme v kosickoch papierovych. Teraz som to robila na plechu s papierom, nedavala som ziaden olej, ale som ich potom krajala na porcie, cojaviem, lepsie by sa mi pacilo, keby to bolo kompaktnejsie.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 06 Jan 2009, 14:10

Lidicky, upiekla som si rakvicky, tie s vajcom aj orechami, a viete, kto mi ich vyziera? Moje deticky;)) Som rada, volaju to ze "kolacik" ;))))) Upiekla som ich na plechu a nakrajala. Je to teda fakt pohodlnejsie, a bez tuku.

Obrázok užívateľa
Sue

Poslať od Sue » 06 Jan 2009, 15:48

Rakvicky som neskusala, urcite su fajn, ale prosím vas, ja by som chsela k teme CHLEBA.Ako poznám v obchode, ked je pecivo bez obalu, ktory je ten spravny? Sedemzrnny, viaczrnny... tmavý chlieb moze vraj byt zafarbeny karamelom...na prvy pohlad to asi nespoznam. Zvyknem jest kornspitz alebo graham. Poradi niekto?
Vek 34r.,Výška 158cm, Dec. 2008 70kg, Cieľ: Dec. 2009 53kgObrázok

Obrázok užívateľa
Estera

Poslať od Estera » 06 Jan 2009, 16:30

Sue: máš pravdu, s kúpenými chlabami je to ťažké :( . Asi preto si mnohí pečieme doma z vlastne namiešaných surovín.
Ale predsa jeden sa mi pozdáva :idea: :
v Lidli žitný celozrnný (rozumiem, že to je ražný). Je to balíček 10 tenkých čiernych krajčekov a podľa textu na obale by mal byť zdravý.

Obrázok užívateľa
Sue

Poslať od Sue » 06 Jan 2009, 17:40

A co si myslíte o Tescových žemliach, mám na mysli tie tmavé co sú posypané lanovými semienkami?
Vek 34r.,Výška 158cm, Dec. 2008 70kg, Cieľ: Dec. 2009 53kgObrázok

Obrázok užívateľa
dafe

Poslať od dafe » 07 Jan 2009, 11:47

Estera, Sue: viem, že toto nie je vhodná téme o chleboch, len chcem dodať, že ja si kupujem ten celozrný chlebík z Lidlu, a je mňam, zatiaľ nepečiem vlastný, ale myslím, že tento z Lidlu má dobré zloženie a je dosť ťažký, takže určite nie je farbený ale je tam poctivá žitná múka.
vek:36 rokov

Amyka

Poslať od Amyka » 11 Jan 2009, 01:23

Vdaka Tini za super receptik. Dnes som piekla rakvicky zo 400g vlociek-tie orechove. Rakvicky nemam tak iba tak na plechu. Dokonca na dvoch sucasne. Kedze tu zohnat rozne druhy vlociek tak som miesala ovsene, pohankove, proso a jacmen. Ovsenu kasu mavam na ranajky, tak som chcela roznorodost. Pridala som aj 500g cottage cheese s 0.2 tuku, 1 lyzicu medu a skoricu. S vajcami to nechcem prehanat tak som dala 4. Trochu som ubrala na susenom mlieku a asi ho nabuduce aj vynecham- nejako mi nesedi. Ale kedze masa bola dost sucha pri tomto mnozstve tak som pridala trochu mlieka. Tak vdaka tebe teraz mam zasobu v mraznicke ktoru pouzijem ked pojdem s dcerkou do playgroupu. vdaka.

Obrázok užívateľa
Rikap

Poslať od Rikap » 11 Jan 2009, 19:31

Rakvičky som vyskúšala už aj ja. Zvýšili sa mi z Vianoc figy, tak aby som ich nevyžierala pomlela som ich a upiekla tie orechové rakvičky. Ja som príšerná odokistka, tak som všetko len tak odo oka dávala dohromady, vajec som nechcela dať veľa (tuším som tam práskla iba jedno) a keďže to bolo pomerne suché vliala som tam čaj, urobila aukátnu konzistenciu, natrela na teflónový papier na plech a sú super. Ešte z nich zopár mám, aj keď aj vnúčatká ich konzumovali - že vraj koláčik. Tie figy tomu dali neuveriteľnú sladkosť a orechy výbornú chuť.
68 rokov, 163 cm, 12.5.2008 - 95 kg, 11.1.2012 - 72 kg
Podarilo sa mi schudnúť 23 kg, zlepšiť podstatne zdravotný stav a skvalitniť si svoj každodenný život
Udržiavaciu fázu som nezvládla - začínam 1.1.2020 na 86,8 kg

Napíšte v tejto téme