Prenosne rakvicky - jedlo prvej pomoci

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
tini

Re: Prenosne rakvicky - jedlo prvej pomoci

Poslať od tini » 26 Jan 2009, 21:00

rikap, ved ja prave vajce povazujem aj za velmi dobru a vyzivnu potravinu, a prave aj zltko, ved teda to aj je logicke, ked to ma byt vyziva pre kuriatko, ze tam je top super nabite vitaminimkmi a zivinami.. a vlastne aj to treba prave na taketo jedlo, aby bolo plnohodnotne.. tak asi budem experimentovat skor s tym slahanim, som zvedava, ako to vyjde, totiz ked to neslaham, dakedy mi strasne take ubite vyjdu tie rakvicky. a vynecham skor tie orechy.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Obrázok užívateľa
Rikap

Poslať od Rikap » 26 Jan 2009, 21:08

tini: orechy nemusíš vynechávať, možno by pomohlo dať polovičné množstvo orechov a polovičné množstvo kokosu strúhaného. Ja sa priznám, že včera som to robila len od oka, nič som nevážila a vyšlo to aj s tými brusnicami výborne. Trochu vyššiu vrstvu som nechala a potom som pokrájala na tyčinky. Bielkov som mala dosť, tak mi vyšlo na jeden menší plech.
Takže, keď dáš aspoň štyri vajíčka, tiež by to mohlo celkom dobre výjsť. Ale žĺtky vymiešaj zvlášť a potom ich postupne s inými ingredienciami pridaj do vyšľahaného snehu. Papier som pre istotu trochu namazala, aby išlo lepšie dole.
68 rokov, 163 cm, 12.5.2008 - 95 kg, 11.1.2012 - 72 kg
Podarilo sa mi schudnúť 23 kg, zlepšiť podstatne zdravotný stav a skvalitniť si svoj každodenný život
Udržiavaciu fázu som nezvládla - začínam 1.1.2020 na 86,8 kg

Kapsch

Poslať od Kapsch » 26 Jan 2009, 21:37

ja si tiez myslim, ze vajicka vo vhodnej kadencii ( :lol: ) su zdrave aj cele. ved predsa keby sme troska nejedli aj ten zly cholesterol, moc by sa ten dobry cholesterol z olivoveho oleja a orieskov v nasich cievach nenarobil. ved on ma vybijat odtial ten zly cholesterol. a co bude potom v tych cievach ten dobry robit? len tak sa flakat? :lol: :lol: :lol:
Obrázok
24r
164cm
max68kg(jan´07)
min52kg(leto´04)
ciele:
1.=júl´08: 58kg-splnený
2.=okt.´08: 56kg-splnený
3.=máj´09: 54kg-splnený
SEN-pevna vypracovana stihla postavicka,vaha cca 52kg
+udržať nafurt

HaLuZaQ

Poslať od HaLuZaQ » 28 Jan 2009, 10:15

viete mi poradit kde ste kupili spominane rakvicky alebo teda tie formicky ? A taktiez este jedna otazocka. Rozmyliet v nejakom klasickom mlynceku ci je dobre mat doma aj nejaky elektricky.

Pytam sa to preto, lebo som chlap :) a chcem si porobit tieto rakvicky a je to podla mna uplne dobry napad ;)

Diky :D

PS. Ja uz iba 8kg dat dole a budem tam kde chcem :) Akt. percento tuku 15 % :lol:
Vek : 24
Výška : 178
Váha : 78 (8.3.2009)
Cieľ: ~ 70kg

Život je založen hlavně na víře a trpělivosti. Kdo má tyto dvě ctnosti, dosáhne obdivuhodné cíle.l

Kapsch

Poslať od Kapsch » 28 Jan 2009, 11:36

haluzaq: no ja tie rakvicky neviem zohnat uz odpredvianoc ani v trnave ani v ba. takze ked na ne v nejakych domacich potrebach nadabis, tak daj tip, zhaname to viacere. :mrgreen:
ale nemusis to piect v nich, zda sa, ze ovela jednoduchsie je to piect na papieri na pecenie. vyliat zmes tam, trochu narezat (naznacit rezy) a potom uz len upiect a na rezoch rozlamat. a usetris olej na potieranie. :wink:
ja to meliem v elektrickom drvici, ci jak sa to vola. bolo to v baleni ponorneho mixera ako pridavna vec. da sa v tom drvit aj lad (vies, ma to take noze). je to malinke (musim to pomliet na niekolkokrat) - asi 200ml miska, ale v pohode. :mrgreen:
a gratulujem, coskoro budes mat tych par kil z krku... :wink:
Obrázok
24r
164cm
max68kg(jan´07)
min52kg(leto´04)
ciele:
+udržať nafurt

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 28 Jan 2009, 12:56

haluza, rakvicky Ti netreba, ja som uz od toho upustila, lebo to treba umyvat 8dost blbo sa to umyva) a mazat olejom. Ja si urobim rovno 5 davok naraz na maly plech, potom to nakrajam na stvorceky (jedna patina je jedna davka), zamrazim, vytahujem, konzumujem.. Hotovo. Je to ovela pohodlnejsie a rychlejsie.A tusim to nabuduce spravim este vo vacsom, na normalny plech ten hlboky, a to z 10 vajec, usetrim prud aj robotu:)

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 28 Jan 2009, 13:01

ja idem dnes vyskusat takuto upravenu verziu
50g ovsaky
10g datle
10g mlieko susene
1 vajce
hodnoty davky KJ1384 B17 T11 S41- myslim vcelku fajn.

Dnes som letela rano s malym k dr, tak som len tak vzala z mraznicky davku, v klude som ich spapala u lekarky, a boli aj ranajky:) A rozmrzlo to asi za 20min. Velice prakticke.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 28 Jan 2009, 13:04

haluza, neviem inak co povazujes za klasicky mlyncek, ja to meliem v takej tej nadobe co su dole noze, ako mixer. ale uz som raz zabudla, ze to treba, a spravila som to z normalnych ovsakov celych, a vyslo to tiez, akurat mali inu konzistenciu :mrgreen: , ale chutovo a tak v pohodke.

HaLuZaQ

Poslať od HaLuZaQ » 28 Jan 2009, 13:27

jaaaj, ja viem co vy myslite. Ja mam doma kuchynsky robot a v tom sa to da rozmixovat, orechy a tak, cize tam by to slo. Musim sa do toho pustit, ked bude cas (vikend).
Vdaka

Život je založen hlavně na víře a trpělivosti. Kdo má tyto dvě ctnosti, dosáhne obdivuhodné cíle.l

jankag

Poslať od jankag » 28 Jan 2009, 15:46

tini: ja mam datle takisto velmi rada, takze som zvedava na tvoje hlasenie, ako ti vyjdu tieto rakvicky. ja som uz skusala s figami, podla tabuliek maju menej kJ ako hrozienka a chut bola rovnako prijemna ako pri hrozienkach, dokonca lepsia.

oplatilo by sa mozno vyskusat aj so susenymi marhulami, to moze byt tiez super kombinacia, tusim kupim dnes po praci, ak stihnem obchod, a nejake cez vikend vyskusam. zatial som robila len tie s bielkami a velmi mi chutili (to preto, ze zltko mam problem stravit). ked sa ma niekto opyta, co robim a poviem, ze robim rakvicky, tak vratane manzela, ludia vacsinou reaguju negativne, tak som ich premenovala na domace musli tycinky. nedam ja ludom ohrnat nos nad takou fajnou papou :wink:
vek 30, vyska 162cm, dnes 82kg, ciel: 56kg

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 28 Jan 2009, 16:19

jankag, no tie rakvicky asi zneje fakt hrozne, mne to pripadalo vtipne.. no asi nie je;)) ja som to tiez robila s figami, bolo to super. podla mna aj s datlami to bude OK, uz to idem robit za chvilu akurat;)) ja asi moc so susenym ovockom experimentovat nebudem, lebo kupujem len chemicky neosetrene, a to ak nenatrafim na akciu, tak je dost drahe. Takze kupujem len druhy, co su v akcii, bez chemie a cukru. S marhulami neviem ci to nebude moc nevyrazne, ze sa ta chut strati, ale treba vyskusat.. no, este rozmyslam, ze ako by sa tie rakvicky dali premenovat;))

haluza presne, v tom na orechy to aj ja robim.

Kapsch

Poslať od Kapsch » 28 Jan 2009, 17:41

tini: ja som teraz kupila super bio nestriekane nesirene marhule v bille. sacok stal okolo eura, co sa mi zdalo super, lebo v bio obchode som minule za ne vysolila 99,-sk a mama ich sezrala na posedenie... a narozdiel od tych drahych, tieto nie su uplne na kost vysusene, ale su take "ohybnejsie" a maju straaasne vela chuti. mam problem sa udrzat, lebo by som si najradsej vzala jednu zakazdym, ked idem okolo... :oops: musim ich niekam premiestnit do krabicky... :wink:
Obrázok
24r
164cm
max68kg(jan´07)
min52kg(leto´04)
ciele:
+udržať nafurt

HaLuZaQ

Poslať od HaLuZaQ » 28 Jan 2009, 18:32

bah, bio veci su predrazene :) za to mozem usetrit na masko :D

Ytak

Poslať od Ytak » 28 Jan 2009, 18:39

Kapsch: ja teda neviem ake rakvicky presne to maju byt ale bola si v tpd-cku? tam na poschodi su super zasobene domace potreby, nasla som tam veci co som myslela ze uz nevyrabaju

Kapsch

Poslať od Kapsch » 28 Jan 2009, 19:06

ytak: vazne? tak tam skocim nabuduce cestou do relaxxu. dik za tip... i ked priatel tam pred vianocami bol, a vraj nemali. ale chlap - no, mozno sa zle pytal... pojdem to omrknut... :wink:
Obrázok
24r
164cm
max68kg(jan´07)
min52kg(leto´04)
ciele:
+udržať nafurt

Napíšte v tejto téme