Med +škorica na chudnutie

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.

Pravda?

Ano
4
10%
Ano
4
10%
Nie
16
40%
Nie
16
40%

Celkom hlasov: 40

azuritko6

Med +škorica na chudnutie

Poslať od azuritko6 » 18 Feb 2009, 06:49

Každé ráno 30 minút pred raňajkami ešte na hladný žalúdok vypite šálku medu so škoricou (2 PL medu 1 ČL škorice rozpustite v šálke horúcej vody). Ak budete tento nápoj piť pravidelne, dokážete nielen schudnúť, ale svoju váhu si aj udržať, pretože med zabraňuje usadzovaniu tukov.

je na tom niečo? či len čistý blud?

Obrázok užívateľa
tini

Re: Med +škorica na chudnutie

Poslať od tini » 18 Feb 2009, 07:15

podla mna cisty blud. med je cukor, len v krajsej podobe (su tam kdejake enzymy a podobne). nevidim zmysel v piti cukrovej vody na rano.. skorica ma sice nejake ucinky vraj na chudnutie, mozno prebudza posobenie nejakych enzymov, ale je lepsie je podla mna pridavat ju skor do tvarohu a podobne. Podla mna je uplne bludne vyhlasenie, ze med zabranuje usadzaniu tukov. By ma zaujimal zdroj a vysvetlenie nejake biochemicke.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

HaLuZaQ

Poslať od HaLuZaQ » 18 Feb 2009, 10:37

Kód: Vybrať všetko

Pre ľudí, ktorí sa chcú zbaviť nadbytočných kilogramov a majú problém s obezitou sa odporúča piť medovo škoricový nápoj a to jednu šálku nápoja vypiť v dopoludňajších hodinách (na lačno). Pravidelné užívanie znižuje hmotnosť aj u nadmerne obéznych ľudí. Pravidelné pitie nápoja zabraňuje usádzaniu tuku a jeho hromadenie v tele a to aj napriek tomu, že môžeme jesť aj vysoko kalorické potraviny.
Zdroj:TS-FitServer (nech mi ukazu nejake studia, az potom uverim)
------------------------------
taaaakzae => med je sladkost - cukor, akurat obsahuje viac vitaminov,mineralov a antioxidantov na rozdiel od cukru, ma viac priaznivych ucinkov ako samotny cukor, ale na chudnutie to urcite nie je. Raz za cas si dat caj alebo kavu s medom nezaskodi, ber to ale ako keby si si dala nutricne cisty cukor.
No a s horeuvedenym vyrokom nemozem ani ja suhlasit. Este by som bral do uvahy, keby skorica bola podavana s nejakym kyslim ovocim - grep, kiwi (kde je vit. C) - to ale nejde chutovo dokopy.
A ano, skorica (nie skoricovy cukor) ma v skutocnosti priaznive ucinky na organizmus, ale toho sa netreba az tak drzat.

Este taka zaujimavost : Ano, pisu ze by mal med zabranovaniu ukladania tukov (podklady??), ale nie je pisane, ze odburava tuk ;)

Vzdy bude platit : prijem < vydaj = chudnutie
Vek : 24
Výška : 178
Váha : 78 (8.3.2009)
Cieľ: ~ 70kg

Život je založen hlavně na víře a trpělivosti. Kdo má tyto dvě ctnosti, dosáhne obdivuhodné cíle.l

Obrázok užívateľa
michallaj
Kontakt:

Poslať od michallaj » 18 Feb 2009, 15:27

TO BY BOLO PRIJEMNE CHUDNUTIE ?? co poviete =o)
Nadzgavat sa medom rano =o))

sice by sme do hodiny zjedli aj celu chladnicku s mraznickou no - vahu by sme si mali udrzat :lol:
ObrázokObrázok

azuritko6

Poslať od azuritko6 » 18 Feb 2009, 18:40

no jo myslel som si ale tak mozno...kazdopadne tato kombinacia ma vela inych este ucinkov a med je proste zdravy...(rozumne nozstvo) oka..tak dakujem;)

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 18 Feb 2009, 19:03

Ale na tej škorici niečo musí byť. Dnes som bola v lekárni a kým som čakala, obzerala som sa čo majú vo "výklade". Bol tam prípravok pre diabetikov, v ktorom jednou z hlavných zložiek bola škorica. A dosť vysoký podiel. Už viackrát som o tom počula. Takže určite to má niečo spoločné s glykémiou alebo nejakými tráviacimi pochodmi v organizme.
vek: 48, výška 164 cm, najmenej 57 kg/, cieľ 60 kg /dátum? - hlavne nastálo
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.
Ide to veľmi ťažko, ale nádej zomiera posledná. A ja chcem zvíťaziť sama nad sebou.

HaLuZaQ

Poslať od HaLuZaQ » 18 Feb 2009, 19:13

samotná škorica má pozitívne účinky na organizmus, ale nie med pre chudnúceho v spomínanej kombinácií za rána.

Život je založen hlavně na víře a trpělivosti. Kdo má tyto dvě ctnosti, dosáhne obdivuhodné cíle.l

Obrázok užívateľa
wera024

Poslať od wera024 » 23 Feb 2009, 20:36

čau...
ja som dostala radu, že mám piť škoricu s trochou vody, že vraj pomáha zrychlovať metabolizmus alebo niečo také....... nebolo to zrovna chutné a skúšala som to len raz, tak neviem....... je možné, že je to len nejaký blud, čo sa rozšíril medzi ľuďmi a tí to už prijali ako fakt. Ťažko povedať, ale určite to nie zázračná medicína, inak by sme tu neboli, všetci by boli štíhli a popíjali škoricu :D
Obrázok

Prvý cieľ: 105 kg

HaLuZaQ

Poslať od HaLuZaQ » 23 Feb 2009, 20:44

to by potom bola skorica ako spalovac :) urcite to nie je pravda.

Obrázok užívateľa
wera024

Poslať od wera024 » 23 Feb 2009, 20:51

HaLuZaQ:
To by som potom asi bola pyromanka a všetky kilá navyše by som spálila :lol:
Obrázok

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 23 Feb 2009, 20:54

wera, ja som pocula, ze skorica zaliata horucou vodou - teda skoricovy caj - sa pouziva na zahriatie organizmu... hlavne v zime
51r/167cm
"Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. Jan Werich "
cieľ 70kg

https://tickers.TickerFactory.com/ezt/t ... weight.png

Obrázok užívateľa
Selinka

Poslať od Selinka » 23 Feb 2009, 20:57

panebodeee 2PL medu? :lol: tie aj v kombinacii s cesnakom sposobia do par minut taku hypoglykemiu, ze ako pise Miska, vyrabujeme chladnicku aj susedom do polhodiny-hodiny a aj keby na tom bolo aspon 1% pravdy (a aj to 1% sa tyka len skorice isto :lol: ) tak my vdaka ucinkom tohto zazracneho napoja prijmeme aj trojnasobok odporucaneho denneho prijmu a myslim, ze to sa veeeeeeeeeelmi tazko udrziava :lol: (btw. a vacsina tu chceme chudnut :mrgreen: )

ale treba nejaku novu rozpravocku detom pred spanim, no nie? :wink: ak by na tom bolo viac pravdy, davno su o tom studie, suhlasim..
zial, je smutne, ze obezny clovek, ktory fakt nechce nic vo svojom zivote menit by uveril comukolvek podobnemu, miesto aby mu doslo, ze kym nezmeni-neodstrani pricinu obezity, ziadny zazrak mu nepomoze....
Historicke minimum...2001 - 38kg -2009 vdaka tejto stranke a Mirovej knihe 54kg - 2013 historicke maximum 73,4

Obrázok

Obrázok užívateľa
wera024

Poslať od wera024 » 23 Feb 2009, 21:03

mary:
Môže byť...nemám veľa info o škorici.. bolo by treba naštudovať.
Obrázok

anemo

Poslať od anemo » 09 Mar 2010, 11:33

tu najdete aj vedecky podlozene informacie o skorici / aj odkazy na vedecke studie.

https://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceuti ... orice.aspx

z textu vyberam>

Zníženie nárastu hladiny glukózy spomalením vyprázdňovania žalúdka

Pridávaním škorice do jedál s vysokým obsahom škrobov a cukrov možno predísť prudkému zvýšeniu hladiny cukru v krvi. Škorica spomaľuje rýchlosť vyprázdňonania žalúdka po jedle a tým prispieva k zníženiu rýchleho nárastu hladiny glukózy v krvi.
Skupina švédskych výskumníkov zisťovala rýchlosť vyprázdnenia žalúdka u 14 zdravých dobrovoľníkov po konzumácii 300g pudingu samotného alebo s prídavkom 6g škorice. Prídavok škorice znížil řýchlosť vyprázdňovania žalúdka v rozsahu 34 až 37%. Zároveň významne znížil nárast hladiny cukru spôsobený konzumáciou jedla.
Zdroj: Am J Clin Nutr.2007 Jun;85(6):1552-6.

Priame ovplyvnenie metabolizmu cukrov

Škorica môže tiež významne pomôcť ľuďom trpiacim diabetes typu 2 – nezávislým od inzulínu. Experimentálne a klinické štúdie dokázali schopnosť látok obsiahnutých v škorici:

1. zlepšovať inzulínovú odpoveď (znižovať inzulínovú rezistenciu)a tým normalizvať hladinu glukózy
2. inhibovať účinky enzýmov inaktivujúcich inzulínové receptory a tým zvyšovať schopnosť buniek metabolicky využiť glukózu.

Podľa klinickej štúdie Pakistanských výskumníkov z roku 2003 škorica môže znižovať hladiny glukózy a cholesterolu u ľudí trpiacich diabetickým ochorením typu 2 (typ nezávislý od inzulínu). Štúdia bola realizovaná na súbore 60 ľudí (30 mužov a 30 žien) s diabetes typu 2. Účastníkov rozdelili do 6 skupín, každá s počtom 10 ľudí. 3 skupinám podávali kapsuly s placebom (bez účinnej látky), ďaľšie 3 skupiny dostávali 1g, 3g alebo 6g škorice v kapsuliach denne. Účastníci nevedeli či dostávajú kapsuly so obsahujúce škoricu alebo bez účinnej látky. Kapsule užívali 3-krát denne po jedle, podávanie trvalo 40 dní. Hodnotili sa výsledky po skončení podávania a pretrvávanie účinku po 20 dňoch od skončenia podávania.
Výsledky: všetky 3 skupiny užívajúce rôzne dávky škorice dosiahli významné zníženie hladín glukózy (18–29%), dokonca aj po najnižšej dávke 1g denne. Popri znížení hladín glukózy došlo k zníženiu triglyceridov (23–30%), LDL cholesterolu (7–27%), a celkového cholesterolu (12–26%). Hladiny HDL cholesterolu neboli významne ovplyvnené. Žiadne zmeny neboli pozorované pri skupinách užívajúcich placebo (kapsle bez účinnej látky).
Zverejnenie výsledkov štúdie vyvolalo s USA diskusiu o druhu škorice použitom v štúdii. Podľa FDA sa bežne predávajú dva druhy: cinnamomum zeylanicum a cinnamomum cassia (L.). V pakistanskej štúdii bol použitý druh cinnamomum cassia.
Zdroj: Khan, MS, PHD, Alam, Safdar, MS, Mahpara, Ali Khan, MS, PHD, Mohammad Muzaffar, Khattak, MS, Khan Nawaz, and Anderson, PHD, Richard A.. "Cinnamon Improves Glucose and Lipids of People With Type 2 Diabetes." Diabetes Care 26(2003): 3215-3218.

In vitro testy (pokusy na izolovaných tkanivách a bunkách) Richarda Andersona a kolegov z amerického Výskumného centra ľudskej výživy zistili mechanizmy zodpovedné za zvýšenie účinnosti inzulínu. Škorica obsahuje taktvané inzulín-posiľňujúce komplexy, obsahujúce oligoméry katechínov a epikatechínov, ktoré zvyšujú metabolické účinky inzulínu približne 20-násobne. Niektorí vedci upozorňovali na potencoinálne toxické riziká pravidelnej konzumácie škorice. Tento výskum ukázal že potencionálne toxické látky nachádzajúce sa v kôre škorice majú vysokú afinitu k tukom (rozpustné len v tukoch) a preto sa vo vodných extraktoch nachádzajú vo veľmi nízkych koncentráciách. Vodné extrakty škorice obsahujú látky posiľňujúce aktivitu inzulínu.
Zdroj: https://www.whfoods.com/genpage.php?tnam ... ce&dbid=68

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 09 Mar 2010, 13:23

anemo, este raz, pomaly a po slovensky... toothsmile :-))) :lol: prepac...je to narocne na pochopenie...
51r/167cm
"Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. Jan Werich "
cieľ 70kg

https://tickers.TickerFactory.com/ezt/t ... weight.png

Napíšte v tejto téme