večera mimo domu

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Napíšte v tejto téme
velly

večera mimo domu

Poslať od velly » 31 Júl 2013, 23:27

Dobrý večer:) toto fórum už navštevujem nejakú tú dobu, či už ako užívateľ, alebo len ako okoloidúci. Mám však jednu otázku vrámci stravovania, s ktorou si neviem dať rady. Všetko je teoreticky tak krásne ohľadom bielkovinovej večere. Lenže táto časť dňa je obvykle zrovna tá, ktorú trávim mimo domov a nie vždy si viem niečo pripraviť skôr. Obvykle to končí teda nejakým kusom pečiva, ktoré zasýti na určitú dobu, ale ako poznáme, je to ukážkový sacharid.
Čítam tu aj o cottage cheesoch či tvarohu, ale neviem ako by som to dokázala mimo domov v supermarkete skombinovať. V hlave mám veľa nápadov, ako obložiť si žemľu cottage cheesom a rajčinami s inou zeleninou, ale stále tam je tá "sacharidová podstava".
Potrebovala by som len nejaké inšpirácie, čo také zdravé sa dá tak vrámci posedenia na lavičke cez večernú prestávku v obchode skonzumovať:)

Petraa

Re: večera mimo domu

Poslať od Petraa » 01 Aug 2013, 07:22

velly
ja si dávam na večeru aj chlieb, samozrejme menej ako na desiatu a keď to dáš s tvrdým syrom a nejakou uhorkou tak je to celkom dobrá večera.
Prečo chceš mať čisto bielkovinovú večeru?
42, 177, max. 08/11, zač. 04/12, - 12 16/5/12, - 20 24/8/13, 3. cieľ: - 9

Iba hlupák robí tú istú vec znova a znova a pri tom očakáva iné výsledky. A. Einstein

velly

Re: večera mimo domu

Poslať od velly » 04 Aug 2013, 01:36

nemyslela som čisto bielkovinovú, ale všade sa píše, že je lepšie si dať radšej bielkovinovejšiu večeru ako sacharidy, keďže tie nám dokážu s GI spraviť divy:)

Napíšte v tejto téme