Alergie a neduhy...

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Napíšte v tejto téme
matko.klingac

Alergie a neduhy...

Poslať od matko.klingac » 14 Apr 2014, 22:42

Ahojte... Moja otazka je jednoducha, no pretym Vam problizim preco sa ju vsade pytam...
Okrem astmy, diabetu (a roznym komplikaciam) mam aj skrizenu potravinovu alergiu, co v praxi znamena, ze akonahle vlozim do ust cerstvu zeleninu, ovocie, oriesky....zacnem opuchat, dusim sa a zvraciam. Zeleninu mozem jest iba tepelne upravenu, co nie je velka vyhra. Otazka ktora nasleduje - co mam jest, ked chcem jest zdravo a chudnut..??? (vyska 183, vaha 110)... Pytal som sa aj svojej lekarky a nedostal som priamu odpoved. Ako dalsi krok mam dietologa, ale ani tam som velmi nepochodil.

Obrázok užívateľa
tini

Re: Alergie a neduhy...

Poslať od tini » 15 Apr 2014, 05:49

matko ahoj. Podla mna nemal by byt problem chudnut ani pre Teba. Dolezite je, aby si jedol 5x denne, cize pravidelne, mensie porcie (kolko dokopy by si mal mat prijem a ake zlozenie, pozri si tu v kalkulacke BMI hore, akurat Ty asi budes musiet vzhladom na diabetes upravit zlozenie - znizit sacharidy podla toho, ako Ti to vychadza kvoli diabetu, ale na to konto navysit tuky zdrave, pripadne mierne bielkoviny). Co sa tyka zeleniny, neni to zas az taka prekazka. Moj muz chudol ako som Ti tu pisala (pravidelna strava, zeleninu vobec nie ku kazdemu jedlu a ak , tak nejaku varenu k veceri, cez den vlastne ziadnu takmer), a schudol peknych 20kil za rok (on zas ma celiakiu a alergiu na mlieko a tiez rozne potravinove). Zeleninu jedavaj teda ozaj len varenu (myslim, ze aj o orechoch toto asi plati, ze ked su tepelne upravene, je to ok pre alergika). Rob si ju napriklad na pare, co mozes vyuzit na vecer, ale ak urobis viac, mozes si z nej prilozit aj k inym jedlam. Tuky skus cerpat z roznych semienok, a z orechov, na ktore alergicky nie si, pripadne panenske rastlinne oleje. Mliecne vyrobky zda sa mozes, maso tiez, tak neboj, urcite sa bude dat nejak vyskladat jedalnicek, aj ked to bude zlozitejsie, ako ked clovek nema ziadne obmedzenia..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Napíšte v tejto téme