Zeler

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Napíšte v tejto téme
kimovič

Zeler

Poslať od kimovič » 15 Máj 2014, 16:43

Keď som sa pustil do chudnutia mal som veľké problémy s konzumáciou zeleniny. Nikdy predtým som zeleninu poriadne nejedol a zrazu som ju jesť začal a ešte v takých množstvách. Bolo mi z nej doslova zle! Neskôr sa to zlepšilo, človek si zvykne na kadečo. S niektorou zeleninou som sa neskamarátil do dnes, s inou sme naopak veľký kamaráti, možno to bude znieť na neuverenie ,ale ja mám veľmi rád surový zeler. Do práce si vezmem spravidla celý a aj ho celý zjem. Pochrumkávam pomaličky po kúskoch, kolegyňa len neveriacky krúti hlavou.
Prečo to tu ale píšem a čo sa chcem opýtať.
Poslednú dobu už ani nejak nešpekulujem, keď som na nákupe, zoberiem si proste zeler, to je to čo poznám, osvedčené, vyhnem sa rozpakom čo kúpiť. Rozmýšlam nad tým či nadmerná konzumácia mi nemôže nejak uškodiť. Pamätám ako som bol prekvapený keď som čítal o kvasenej kapuste aká je zdravá a hneď za tým bolo napísané aké nepríjemné komplikácie môže spôsobiť nadmerné jedenie tejto zeleniny. O zelery som nič negatívne nenašiel. Možno som len zle hľadal. Viete niečo negatívne o zelery??? Hlavne keď ho človek jedáva trochu viac ako je normálne :-) Ak viete tak napíšte. Ďakujem.

Obrázok užívateľa
misela

Re: Zeler

Poslať od misela » 15 Máj 2014, 21:43

kimovic...kvasena kapusta kôli soli...zeler cisti pecen a myslim, ze nehrozi dostat do tela tak vysoke davky, aby si sa previtaminoval...to sa da iba tabletkami...tak si kludne daj, na kolko mas chut...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg
6/19 84kg
8/19 83kg
9/19 81kg

kimovič

Poslať od kimovič » 16 Máj 2014, 13:41

Pri tej kvasenej či kyslej kapuste nejde len o tú soľ, na mysli som mal toto:

"Prípadný nadmerný konzum má i svoje veľmi negatívne stránky - dochádza k zvýšenému vyplavovaniu vápnika z organizmu a k výrazne vyššiemu ohrozeniu osteoporózou..."

Tak to už je celkom slušná nepríjemnosť také vyplavovanie vápnika. A o to sa mi hlavne jedná či aj ten zeler čosi nevyplavuje :D . Inak pri zelery ma prekvapil jeho účinok na kĺby!!! Väčšinou sa všade píše o účinku na erekciu, ale o účinku na kĺby vie len málokto.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 16 Máj 2014, 13:57

kimovic, mne sa to zda blbost s tym vyplavovanim vapnika, ake to ma pozadie? Preco sa vapnik vyplavuje?? Podla mna kvoli kapuste samotnej sa nemoze, tak co to sposobuje - kvasinky??

zeler akurat viem, ze patri aj k dost silnym alergenom. Ak nie si nan alergicky, asi to je OK, ale asi by som mnozstvo konzumacie zvazila.. Okrem ineho je to afrodiazkum toothsmile , ale to asi nemusime povazovat za negativum toothsmile Inak mne pripada zdravy, ja mam tiez zelerove hody obcas, jedavam to na veceru, nakrajane na hranolky a nasucho opecene.. MNAM
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

katti

Poslať od katti » 24 Máj 2014, 23:36

Ja tiez milujem zeler. pridavam ho do vsetkeho aj ked decka frflu ale zistujem, ze menej a menej xstrechx .

Napíšte v tejto téme