raňajky

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Post Reply
hena
Posts: 15
Joined: 04 May 2017, 12:44
Location: Skalica

raňajky

Post by hena » 04 May 2017, 15:14

Ahoj, môj priateľ má celkom problém s tým že ráno nemôže raňajkovať. Proste nie je schopný ráno do seba nič dať. Prvé jedlo má niekedy o 12-obed a potom večeru o 6 a drží zásadu že po 6 už nič nezje. Je mi jasné že je to nezdravé hlavne keď vidím čo je, ale problém je aj v tom že večer už nikdy nemá energiu na žiadny šport a preto má postavu takú akú má. Nie je vyložene tučný, ale je veľmi neforemný a to mu veľmi vadí. Neviete poradiť ako do neho niečo ráno natlačiť aby mal viac energie ?
Nič nechutí rovnako dobre ako sa cítiť fit. :)

amanda.k.
Posts: 4479
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: raňajky

Post by amanda.k. » 04 May 2017, 15:48

hm..veľa pohybu ? bude hladný.... :-)))

hena
Posts: 15
Joined: 04 May 2017, 12:44
Location: Skalica

Re: raňajky

Post by hena » 05 May 2017, 10:23

no to je taký začarovaný kruh lebo nešportuje pretože nemá energiu, a keďže nič nerobí tak nie je hladný :/ myslela som skôr nejaký nenásilný spôsob ako spôsobiť to aby bol ráno hladný
Nič nechutí rovnako dobre ako sa cítiť fit. :)

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: raňajky

Post by daka » 05 May 2017, 11:57

Heni, ja som roky neranajkovala, myslim ze je to len o zvyku. To sa skratka treba len naucit a urobit si z toho zvyk.
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

hena
Posts: 15
Joined: 04 May 2017, 12:44
Location: Skalica

Re: raňajky

Post by hena » 05 May 2017, 15:27

no tak ho asi budem musieť nejako donútiť aby raňajkoval, čo by bolo dobré tak na začiatok ? niečo ľahké nech sa na mňa príliš nehnevá
Nič nechutí rovnako dobre ako sa cítiť fit. :)

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: raňajky

Post by daka » 05 May 2017, 16:39

Asi by som skusila nieco co ma rad.. vajicka, sunka, syr, tuniak, losos, jogurt..
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

amanda.k.
Posts: 4479
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: raňajky

Post by amanda.k. » 06 May 2017, 05:12

najlepší spôsob byť ráno hladný menej večerať ? ale či by ti na to pristal ? a nejakým argumentom zdravotným prístupný nie je ? a také že trocha vyšportovaný že by sa ti lepšie páčil mu naznačiť ? prípadne trocha športovať spolu ? ono s chlapmi ťažko môj muž už koľko rokov vraví že "mal by som cvičiť" -kvôli chrbtu- ale ešte nezačal...na turistiku chodí kedysi bicykloval plával ...už pár rokov nie..človek si ľahko zvykne byť lenivý.../aj ja xbicikxna mňa /

Ytak
Posts: 5326
Joined: 19 Aug 2008, 21:49

Re: raňajky

Post by Ytak » 07 May 2017, 23:00

ak nebude chciet on tak s tym nic neurobis a nieje to vylozene iba zvyk, ja mam rovnaku tendenciu rano nejest a moj syn ma iba 4 roky a tiez tomu rano moc neda :roll: ja osobne vlocky s jogurtom, alebo aspon acidko s rohlikom vypijem, ak to je tekutejsie ide mi to lahsie dole krkom, alebo teda ranajkujem mimoriadne dlho a synovi aspon kakao davam
_________________
Cemeteries have fences because everyone's dying to get in.

hena
Posts: 15
Joined: 04 May 2017, 12:44
Location: Skalica

Re: raňajky

Post by hena » 08 May 2017, 11:40

no zdravotné argumenty to sa s ním ani nedá baviť, argument na všetky zdravotné problémi je že predsa ani to čo jeme nie je zdravé a je to prepchané éčkami :( ale moźno to acidko aspoň by mohol skúsiť predsa ako vravíš je to tekuté tak by to mohlo ísť lepšie dole krkom, a to mu dá nejakú energiu, a s tým spoločným športom by som to mohla skúsiť ho aspoň trošku vyhecovať že mám lepšiu postavu ako on a že by sa mal hanbiť :D
Nič nechutí rovnako dobre ako sa cítiť fit. :)

Post Reply