Müsli koláčiky - jedlo do terénu

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Post Reply
henrietta
Posts: 9
Joined: 23 Apr 2010, 17:21

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by henrietta » 15 Jun 2011, 10:06

Dakujem za receptík, vyskúšam:)

hanka1111
Posts: 122
Joined: 21 Apr 2011, 17:58

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by hanka1111 » 07 Jul 2011, 13:10

pecem kolaciky a vonaju ako tvarohova strudla :D:D:D:D
62kg 6.2.2012
58,7kg 26.8.212

User avatar
bakina
Posts: 74
Joined: 21 Jul 2011, 22:57
Location: KE

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by bakina » 24 Jul 2011, 00:00

tak som tu Tini a pozerám recpety, máš pravdu, asi niečo takéto by sa mi hodilo do práce, keď tam naozaj nestíham nič iné zjesť, ale úprimne, keď si dám jeden takýto maličky "koláčik" miesto olovrantu napríklad, nevyburcuje ma to k hladu, že mi to len "podráždi" žalúdok a inak by som nebola hladná, viem, musím to vyskúšať, ale ja tak sa pýtam. ďakujem
Image

moj naj ciel prioritne je zmena myslenia a upratanie si to v hlavicke, ze sa to da aj inak ako doteraz....cesta je ciel...

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by tini » 24 Jul 2011, 06:40

bakinka, to si nemyslim, lebo nie je malicky, a neni to ani kolacik. Aj sladky je len mierne od toho ovocka, ked dodrzis vahy. Posobi to skor ako jedlo, je tam tvaroh, cize bielkoviny, ma sytivu schopnost.. Budes prekvapena, ze ta to zasyti. SA mozes k tomu prikusnut papriku, alebo hocaku inu zeleninu, tym samozrejme celu situaciu len zlepsiiiis.. Ono necitit hlad aj tak neni nic dobre!!!
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
bakina
Posts: 74
Joined: 21 Jul 2011, 22:57
Location: KE

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by bakina » 24 Jul 2011, 19:44

mam zoznam co si kupit a v stredu planujeeem piect, pripadne štvrtok, cez víkend už ideme na tú dovolenku (týždeň tu nebudem) tak si ich plánujem upiecť, síce často (teda skoro vôbec) nepečiem ale snáď to zvládnem uff xcinkax
Image

moj naj ciel prioritne je zmena myslenia a upratanie si to v hlavicke, ze sa to da aj inak ako doteraz....cesta je ciel...

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by tini » 24 Jul 2011, 21:38

bakina, toto je fakt jednoduche, zmiesas, ucapkas a je.. a pecies podla oka.. ;)
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

kubkovka
Posts: 302
Joined: 11 Jul 2011, 11:45

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by kubkovka » 25 Jul 2011, 21:50

tini, tak upečené, zrátané, pokrájané, povážené.........výborné, už sa teším.....
Image

User avatar
bakina
Posts: 74
Joined: 21 Jul 2011, 22:57
Location: KE

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by bakina » 28 Jul 2011, 21:56

podarilo saaaa

Image´

thumb3 thumb3 thumb3
Image

moj naj ciel prioritne je zmena myslenia a upratanie si to v hlavicke, ze sa to da aj inak ako doteraz....cesta je ciel...

kubkovka
Posts: 302
Joined: 11 Jul 2011, 11:45

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by kubkovka » 29 Jul 2011, 07:05

bakina super, aj môj tak vyzeral........ thumb1 thumb1 thumb1
Image

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by tini » 29 Jul 2011, 07:41

babenky, to som rada, ze sa vam vydaril, ja teraz peciem tu verziu, ze na vrch posypem orieskami, tie tam zatlacim (aby nevypadavali), nosime to aj na turistiku, super prakticke, lebo je to dost skladne a zasyti.. aj deti mi to jedia, vcera syn vyhlasil, ze ved to je ako kolacik;) OOno ozaj sladkost to ma zo suseneho ovocka (mam teraz datlove alebo s brusnicami), a este tie opecene oriesky na vrchu, tie tomu dodavaju fantasticku aromu. Skutocne ako kolacik, a pritom je to pekne vyvazene jedlo. K tomu si davame este daku zeleninku. A co je super, clovek to moze variovat podla chuti, co sa tyka ovocka, ale aj napriklad vlocky sa daju obmienat (pridat aj spaldove atd), a tak to neni furt to iste (jeden cas som robila rovnake a liezlo mi to na nervy uz, tak stacilo nieco zmenit v recepte a opat je to fajn).

bakina, no vidis, jak sa Ti to pekne upieklo!
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

kubkovka
Posts: 302
Joined: 11 Jul 2011, 11:45

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by kubkovka » 29 Jul 2011, 09:01

aké oriešky navrch?
Image

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by tini » 29 Jul 2011, 13:29

kubkovka, tie oriesky co su v recepte, ze sa mozu dat dnu alebo prijest , cize asi 90g, ja som to proste nasekala a nasypala na vrch este suroveho kolacika, a este tam tak pozatlacala poharikom (akoby valkanim), aby neopadavali. Ono ked sa to potom upecie, ma to uzasnu chut aj aromu. A este jedno vylepsenie som vymyslela kvoli detom, co vsak v tejto miere neuskodi ani chudnucim myslim, ze na povrch este suroveho kolacika som porozosypovala cca 10g vanilkoveho cukru. To tomu prepozicia skvelu vonu. A kaloricky je to nic, je to asi 1,1g na porciu;) cukur, co je zanedbatelne si myslim. ;)
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

kubkovka
Posts: 302
Joined: 11 Jul 2011, 11:45

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by kubkovka » 29 Jul 2011, 16:31

no vyskúšam veru, a dám aj brusnice a hrozienka.....ja som robila s tym kokosom a makom a je to dobre, iba nesladke, ale dam 8g dzemu navrch a je........ale to fakt obcas, mozno by som mohla sem tam dat navrch med.....otec je včelár, tak nám dal výborný, ale to bude dosť cukru......no výnimočne skúsim, ale vacsinou to beriem do terenu a jem to iba take a s tymi orechami a van. cukrom to bude lepsie.........a máš už vyskúšaný aj nejaký iný koláč, čo by som mohla aj keď chudnem?
Image

User avatar
bakina
Posts: 74
Joined: 21 Jul 2011, 22:57
Location: KE

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by bakina » 29 Jul 2011, 20:38

Tinka a také s makom robíš ako? Ja milujem mak na čomkoľvek a v akejkoľvek forme, už od mala, úplne sa mi slinky zbiehajú, že si do toho dám mak :)
Inak mne sa to zdalo práveže sladké, ako koláčik, a to som tam dala len tie hrozienka podľa receptu, a 10g vanilinoveho cukru do cesta (bála som sa, že to bude bez chuti) ale vôbec ho tam netreba, tie hrozienka su sakramensky sladké, ja mám rada sladké všelijakého druhu, ale hrozienka som nikdy nemala rada, práve pretože sú ako koncentrovaný cukor hehe, ale tu sú ako záchrana, dávajú tomu tú pravú mussli chuť thumb3

No a ešte mám otázku ako dlho to vydrží bez chladničky? Lebo v chladničke asi týždeň som čítala, ale ja si chcem zobrať na dovolenku a tam chladničku na izbe mať nebudeme a co včil? :?: :?:
Image

moj naj ciel prioritne je zmena myslenia a upratanie si to v hlavicke, ze sa to da aj inak ako doteraz....cesta je ciel...

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Tvarohové müsli koláčiky - jedlo do terénu

Post by tini » 29 Jul 2011, 21:01

ahojki bakina, normalne som cely mak dala do toho cesta, tak davku ako orechov, cize asi 90g tusim.. mozno aj zomlety by bol lepsi, ale sa mi nechce nikdy mlet. Je to fakt mnamka. Ja si robim dakedy aj taku strudlu nepecenu ako jedlo, je to fantasticke a zdraveeee.. haha, ze len zmiesam jablka struhane s makom;), k tomu hodim dake ovsaky, a ako bielkovinu pridam potom aj tvaroh na zaver (alebo predtym, to je jedno). Je ti to super mnamka;) a bez vycitiek;), lebo to je zdravucka mnamka;)

kolko vydrzi bez chladnicky, neviiim, vyskusaj, ja to balim do mikrotenovych sackov po jednom a davam do tych umelych krabiciek. 3 dni urcite som to mala so sebou bez chladnicky. A ci viac - ono sa to moze pokazit len tym stylom, ze to splesnivie, aspon taku mam skusenost (ale to sa mi stalo, ked som to mala brutalne dlho v chladnicke), a to na povrchu, takze to vidno. Inak sa to nema moc ako pokazit. A mam este pocit, ze je to trvanlivejsie, ked to je viac prepecene, take ozaj upecene aj na povrchu, cize aj celkove suchsie /odparene viac vody. Vyskusaj, das vediet, kolko vydrzalo;) Este by bolo riesenim podla mna to balit do takeho toho vakuovaneho balenia - sackov, lenze to nemam. Ale aj nad tym uvazujem to kupit dakedy. To by teda mohlo podla mna super vydrzat a aj by to bolo super zabalene. Ked to kupim, otestujem, dam sem echo urcite. Ale budem kukat, ci to nebudu mat dakedy v lidli, mna vzdy cena odradila od kupy, a ze ci to ozaj clovek vyuzije..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Post Reply