Otvárame fórum o ručných prácach

Spraviť si radosť je možné rôznymi spôsobmi. Nemusí to byť práve jedenie sladkostí. Jeden zo spôsobov je aj sebarealizácia. V tejto sekcii môžeme debatovať o tom, ako sa nám darí, čo kto vieme.
Post Reply
User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Otvárame fórum o ručných prácach

Post by Miro Veselý » 06 Nov 2012, 19:16

Ahojte, Tini prišla s nápadom, že možno by sa tu dalo debatovať o ručných prácach. Mne sa ten nápad páči. Tak tomu skúsime vytvoriť špeciálny chlievik :-)

Predsa len, chudnutie je spojené s obmedzeniami a disciplínou. Ako si ale spraviť radosť? Koníčky sú na to ako stvorené. A tak sa tu dá debatovať práve o tom. Môžete ukázať výsledky svojich prác, vymeniť si skúsenosti.

Ak by sa ukázalo, že je o to záujem, môžeme tomu venovať aj viac priestoru. Ako príklad môže slúžiť lakovanie nechtov - ak to niekoho z vás baví, môžete posielať fotky aj na web https://trendynechty.sk/ (podrobnosti v kontakte) a môže tak vzniknúť miesto na inšpiráciu pre ostatných.

Tak uvidíme, ako sa to rozbehne :-)
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

User avatar
lilkasam
Posts: 1100
Joined: 21 Mar 2012, 14:32

Re: Otvárame fórum o ručných prácach

Post by lilkasam » 07 Nov 2012, 12:18

Ahojte - podľa mňa super nápad, možno by niektorí namietli že prečo do chudnutia montovať ručné práce... ale sú to koníčky a pomáhajú pri zvládaní "boja" s chudnutím a najmä v dňoch, keĎ je človek doma zavretý /napr. na PN ako ja teraz/ a zrazu nevieš, čo s časom a jeden deň som hladovala, druhý deň som zožrala /sorry za výraz neviem to inak nazvať/ všetko čo mi prišlo pod ruku... a tretí deň som si povedala dosť! a začala som sa venovať servítkovaniu a pleteniu a aktívnemu písaniu znova do fora a jednoducho strrava je tip-top :D , pitný režim tiež a hlava "čistá" nevymýšľa blbosti. Takže fakt super nápad podľa mňa, pretože s chudnutím a čistou hlavou majú koníčky veeeeľmi veľa spoločného... thumb1
37 r, 164 cm, cieľ: 57 kg
začiatok chudnutia - marec 2012: 60,5 kg
14.05.2012: 59,2 kg
18.06.2012: 58,9 kg
21.1.2013: 59,1 kg

"Nemôžete určiť, ako zomriete. Alebo kedy. Môžete sa iba rozhodnúť, ako budete žiť. Práve teraz." Joan Baez

Jolana
Posts: 2020
Joined: 14 Jun 2010, 20:19

Re: Otvárame fórum o ručných prácach

Post by Jolana » 07 Nov 2012, 15:54

xclapx xclapx xclapx toto je moja šálka kávy xclapx
aspoň niečim sa pochválim, keď už nechudnem 8) ... (ale tortami by som tu asi veľmi "mávať" nemusela, však? toothsmile :twisted:) pofotím radšej nejaké háčkovanie ;)
40 r., 161 cm, max:95 (2008), min: 68 (1996)
6.7.2011 .......... 74,3
marec 2013 ...... 90,3
22.8.2013 ......... 85,6

User avatar
alfinka
Posts: 2146
Joined: 31 Jul 2009, 23:04

Re: Otvárame fórum o ručných prácach

Post by alfinka » 07 Nov 2012, 16:13

lilkasam : mam na to podobny nazor aj ja. Je vzdy lepsie sa niecomu venovat, co ta naplna ako doma sediet necinne a cakat na novy den ;). Servitkovu techniku mam rada aj ja, zahrialo ma pri srdiecku, ked sme teraz boli na Sk a vsetky moje darovane vytvory su stale tam thumb1. Mam vsetky veci aj tu, mozno sa do toho opat pustim.

jolanka : daj torticky, nech sa inspirujeme. Ved ide v prvom rade o to, co dokazu tvoje sikovne rucicky. A na stretku som mala tu cest vidiet, ze ich sikovne mas thumb1.
vek :43, vyska :168
1.1.2018-73,4
31.1.2018-72,6

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Otvárame fórum o ručných prácach

Post by tini » 07 Nov 2012, 16:29

babenky, nechcem sa nikohoo dotknut (Jolanka ;) ), ale tie torticky ozaj sa mi nezda vhodne prave tu prezentovat.. Predsalen to je torta, aj ked umelecky vytvor... Nezda sa mi to byt dobry napad. Jolanka, ved Ty si mala aj krasne hackovane veci, to sa mi zda lepsie sem prihodit toothsmile
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Jolana
Posts: 2020
Joined: 14 Jun 2010, 20:19

Re: Otvárame fórum o ručných prácach

Post by Jolana » 07 Nov 2012, 20:45

Tini, to bol len žart ;) , jasné že sem nedám sladkosti xnieniex toothsmile .
Ale háčkované a šité drobnosti, to áno thumb1. A s radosťou toothsmile . (Len musím najprv pofotiť.)

Alfinka, ďakujem :D , hodím nejaké obrázky do svojej témy ;)
40 r., 161 cm, max:95 (2008), min: 68 (1996)
6.7.2011 .......... 74,3
marec 2013 ...... 90,3
22.8.2013 ......... 85,6

čoko
Posts: 64
Joined: 06 May 2010, 14:26

Re: Otvárame fórum o ručných prácach

Post by čoko » 08 Nov 2012, 12:17

To je skvely napad, ja som tiez zacala na materskej so sitim, a zistila som, ze ked som zabrata do tvorenia, tak si aj par dni na sladkosti ani nespomeniem, takze mi tento konicek dost pomaha.
Vytvory mam zatial nie velmi prezentovatelne toothsmile ale casom sa snad vypracujem. Naposledy som robila flisove teplaciky, zasteru a podbradniky.

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Otvárame fórum o ručných prácach

Post by tini » 09 Nov 2012, 05:33

coko, ved pofot, co si urobilaaaa thumb1
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
lilkasam
Posts: 1100
Joined: 21 Mar 2012, 14:32

Re: Otvárame fórum o ručných prácach

Post by lilkasam » 09 Nov 2012, 08:52

čoko - veru veru pofoť a šup sem fotočky, ono si myslím, že túto tému by sme nemali brať ako super "luxusné" výrobky alebo tak, vôbec nie, tie moje tiež nie sú také, je tam mnoho chýb ktoré by si tie skúsenejšie "servítočkárky" určite všimli, ale ja to beriem tak, že začínam, učím sa, budú lepšie, a aj keĎ nie, nejdem to tu prezentovať že na predaj a jej kuknite čo mám super, ale že som si to urobila ja sama a mám z toho radosť. Takže neber to čoko tak, že keĎ to nie je vydarené tak to nedám, prečo, podľa teba je to vydarené, zvládla si to a je to super thumb1
37 r, 164 cm, cieľ: 57 kg
začiatok chudnutia - marec 2012: 60,5 kg
14.05.2012: 59,2 kg
18.06.2012: 58,9 kg
21.1.2013: 59,1 kg

"Nemôžete určiť, ako zomriete. Alebo kedy. Môžete sa iba rozhodnúť, ako budete žiť. Práve teraz." Joan Baez

čoko
Posts: 64
Joined: 06 May 2010, 14:26

Re: Otvárame fórum o ručných prácach

Post by čoko » 09 Nov 2012, 15:18

Vy ste zlate, tak musim popytat manzela, ci by mi vedel dostat fotky z mobilu do PC, ja taketo nezvladam. Mam uz vslijake vytvory, najprv som zacinala s postelnymi oblieckami - dostali sme pre deti periny, co mali nestandardny rozmer a bezne obliecky na to nesedeli, tak som ich usila. To bolo fajn, iba to najjednoduchsie rovne sitie, takze na zaciatok idealne, sice som sprvoti sila trochu nakrivo, ale uz treti kus siel podstatne lepsie nez prvy, a teraz uz zvladam aj trosku komplikovanejsie veci. Jedna mila osobka mi poradila, ako spravit teplaky z rukavov zo starej mikiny, vyborny napad, hned som zlikvidovala dve mikiny a mozem sa vykaslat na predrazene teplaky z obchodu, este aj usetrim peniazky. Sice tie veci nie su dokonale, ale mam z nich urcite vacsiu radost, ako z kupovanych. Teraz potrebujem pre syna spodky, tak uz zistujem, ako si upravit strih, lebo prvy pokus dopadol zle-nedobre, ale nastastie na to padlo len stare tricko, ktoreho nie je skoda (uz mi bolo prilis sirokeeeee thumb2 )

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Otvárame fórum o ručných prácach

Post by tini » 10 Nov 2012, 06:38

coko, ako sa robia tie teplaciky? teda aj ma to napadlo;), asi ako by to bolo mozne. Ja uz mam sice deti z toho veku prec, ale napad je to super! Ja tiez inak aj sijem, obliecky uplne bezne, Aj teraz sa chystam usit detom, mozno aj sebe, take kratke stucne ale zo sustaku (proti vode). pre deti sa aj tak nedaju kupit. Som si specialne na to kupila taku veeeeelku vetrovku nepremokavu v sekaci, asi za 2e;) Len sa do toho pustit. Ja som si inak kedysi sila fakt vselico - rifle;) (to este kedysi sa kupit nedalo moc), sako, kabat (depesacky), sukne, bluzky, viac menej cokolvek. Aj teraz myslim, ze by som zvladla, ale nemam moc na to akosik cas, resp. neviem si ho najst, resp. stalo by to za to, keby som si nasla daky strih pekny a latku.. No neda sa robit vsetko;) Mozno sa k tomu este dakedy vratim;)
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

čoko
Posts: 64
Joined: 06 May 2010, 14:26

Re: Otvárame fórum o ručných prácach

Post by čoko » 14 Nov 2012, 22:50

tini, v podstate z kazdeho rukavu bude jedna nohavica, staci vrch odstrihnut priblizne do takeho tvaru, ako ma sed teplakov. Ja si tam nakreslim tu krivku podla inych teplakov a nejako od oka to odstrihnem (druhy rukav uz podla prveho, nech to je symetricke). Original teplaky maju zadnu cast sedu dlhsiu ako prednu, ale pri elastickych latkach a takychto malych velkostiach to az tak nevadi - ja spravim cely sed o kusok dlhsi, nez maju teplaky (+ treba pridat dalsie asi 2cm na tunel na gumu), a to staci. Potom uz len ten jeden stredny sev treba zosit, a hore zalozit, navliect gumu a hotovo. Z mikiny XL vyjdu teplaky cca 92, ale ak ti nevadi zosivanie z viacerych kusov, tak sa da spravit z rukavu iba cast (napr. nad koleno) a zvysok z tela mikiny, potom vyjdu aj o dost vacsie.

User avatar
gemma
Posts: 1018
Joined: 27 Feb 2010, 23:58
Location: Bratislava

Re: Otvárame fórum o ručných prácach

Post by gemma » 31 Dec 2012, 18:51

az teraz som si vsimla tuto temu...je to skvely napad:)
chudnem uz dlho, ale vzdy som padla nazad. zacnem mensimi cielmi:)
novy zaciatok 7.1. 2016
vek: 31
vaha:102,2
ciel c.1.: 99

User avatar
renatka.zem
Posts: 180
Joined: 03 Jan 2013, 13:44
Location: TN

Re: Otvárame fórum o ručných prácach

Post by renatka.zem » 23 Sep 2016, 12:27

Ahojte, som rada, že vznikla téma môjmu srdcu veľmi blízka. Tak žienky, šup sem z vašimi prácičkami... ja pridávam moje najnovšie dielko....obal na vreckovky... viď príloha. Po pohybových aktivitách bike2! sú ručné práce skvelý relax. :D
Krásny deň všetkým
Renáta
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Neříkám vám, že to bude snadné. Říkám vám, že to bude stát za to. — Art Williams

Post Reply