Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Post Reply
pavla
Posts: 2
Joined: 18 Sep 2012, 11:17

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by pavla » 18 Sep 2012, 11:37

Dnes môžem potvvrdiť Mirkove slová, že chudnutie začína v hlave... V máji som sa rozhodla, že chudnutie zvládnem, hoci mám 51 rokov, výšku 174 a mala som hrozných 87 kg. Dnes mám o 17 kg menej. Je za tým 3 x do týždňa cvičenie s trénerom, prispôsobený jedálny lístok, odriekanie, pevná vôľa. Cvičeniu som sa kedysi bránila, ale dnes viem, že moja postava by nebola bez cvičenia taká aká je teraz, takže nestačí len nejesť. Doporučujem cvičenie s trénerom, teším sa z každého úspechu, dalo mi to veľa sebavedomia, energie, som veľmi spokojná.

User avatar
kajka45
Posts: 8603
Joined: 16 Jan 2008, 22:18

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by kajka45 » 18 Sep 2012, 17:33

pavla : gratulujem xclapx xclapx xclapx xclapx xclapx thumb2

pavla
Posts: 2
Joined: 18 Sep 2012, 11:17

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by pavla » 20 Sep 2012, 09:52

kajka45 wrote:pavla : gratulujem xclapx xclapx xclapx xclapx xclapx thumb2
Aj tento úspech je úžasný!! Teším sa, keď sa to niekomu podarí a hlavne už nepriberať.

soni
Posts: 1
Joined: 18 Nov 2012, 20:42

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by soni » 18 Nov 2012, 20:52

Ahoj Mirko! Rada citam tvoju stranku a vsetky rady funguju. Len si naozaj treba davat pri chudnuti pozor na celu rodinku a priatelov lebo boli na vas velmi zvyknuti hlavne psychicky. a my si teraz dovolime byt stastnejsi clovek ale aj krajsi a mudrejsi. Tuk asi fakt zabranuje mozgu jasne a cisto mysliet. Ale clovek chudne hlavne pre seba ale aj pre buducnost aj svojej rodiny. dakujem za vsetky rady a tie videa su genialne. Mam 44 rokov 16 rocnu dceru a 3 rocneho synceka. Vela zdaru v dalsej praci.

Denca
Posts: 1
Joined: 29 Dec 2012, 21:17

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by Denca » 29 Dec 2012, 21:29

Ahojte som tu nová ;) Chcela by som poradiť, potrebovala by som do leta schudnúť 10 kilogramov, už som držala toľko diet a niektoré aj zabrali,ale len na chvíľu a potom som pribrala to čo som schudla alebo aj viac. Už ma to nebaví stále dietovať. Chyba je aj v tom že sa nepravideľne stravujem, cez deň jem menej a večer jem veľa čo je asi tá chyba. Teraz cez sviatky som znova pribrala a už som naozaj s toho zúfala, lebo viem že ked začnem znova dietovať tak to je len na chvílu. Tak som Vás chcela poprosiť čí by ste mi neporadili niečo účinné a hlavne trvalé. Ďakujem a pozdravujem xpapax

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by tini » 30 Dec 2012, 08:33

ahojki denca, ano, mame pre Teba nieco ucinne a trvale. Precitaj si clanky tu na stranke, pripadne aj mirovu knihu, je tu online. Dozvies sa vsetko o zmene zivotneho stylu, ktora Ti pomoze schudnut a nepribrat, aj ked to vyzaduje menit bezne zvyklosti. Narocne je to vsak najma zo zaciatku, ked si svoj system zabehas a budes vidiet, ze funguje, pojde to same. Mozes si aj vlastnu temu zalozit na fore, a pisat si tam svoje vysledky a postup, pripadne aj otazky a podobne..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Deena
Posts: 22
Joined: 03 Jan 2013, 16:03

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by Deena » 03 Jan 2013, 17:26

fuu ako vidim je tu kazdí takí silni asi treba aj mna nakopnut aby som sa nevzdavala hned xbeex

tarbea
Posts: 1
Joined: 02 Jan 2013, 16:29

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by tarbea » 04 Jan 2013, 08:46

Deena wrote:fuu ako vidim je tu kazdí takí silni asi treba aj mna nakopnut aby som sa nevzdavala hned xbeex
Ahoj Deena, aj ja to tu okukávam a obdivujem úspechy... Skúsime sa teda nejako nakopnúť navzájom?? xhamx

lula
Posts: 1
Joined: 27 Jan 2013, 22:27

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by lula » 27 Jan 2013, 22:35

ahojte, ja som tu nova a potrebovala by som ozaj poradit, prave od vas Mirko....mam 166cm a 85kg, cize mam nadvahu, hadam aj obezitu...zajtra zacinam cvicit aerobik, sama doma, tiahla som ti to z netu...ja by som len strasne potrebovala poradit jedalny listok....velmi vam dakujem... xbeex

User avatar
darka
Posts: 1549
Joined: 27 Dec 2012, 00:53

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by darka » 27 Jan 2013, 23:32

Ahoj Lula,prvý vzorový jedálniček od Mira nájdeš tu na stránke,aj sa som s ním začínala,kým som sama študovaním tejto stránky a fóra prišla na to,čo mám vlastne jesť,všetky informácie,tabuľky s energetickou hodnotou potravín získaš tu na stránke,len to treba celé preštudovať skrz na skrz.Naozaj sa dá schudnúť správnym stravovaním,ale tu si každý jedálniček zostavuje sám individuálne.Držím palce,a daj vedieť,ako sa darí thumb1
výška 169 cm
dňa 27.12.2012 váha91,5kg
dňa 2.7.2013 váha 75,5kg prsia 103,pas 83,boky103
dňa 1.10.2016 váha 88 kg

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by tini » 28 Jan 2013, 05:53

lula, vitaj medzi nami.. neboj s jedalnym listkom Ti pomozeme. Poprecituj clanky, ako zostavit stravu, a skus si cosi vymysliet, podla seba, podla chuti, vo vykse ako by si mala mat podla BMI. MOzeme Ti to pomoct upravit. Vzory mozes omrkat, ale ono je velmi dolezite strave rozumiet a vediet, co mozes a co nie a preco, aby si sa vedela vynajst aj ked nebudes mat nejake idelne veci podla jedalnicka, toto nie je dieta, ale styl stravovania navzdy, preto je dolezite zostavit si jedalnicek sam..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

klementina
Posts: 1
Joined: 06 Feb 2013, 17:29

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by klementina » 06 Feb 2013, 17:31

S tabletami raspberry keton forte sa mi nepodarilo schudnut ani gram, skor naopak este som 1kg pribrala..

Danculka20
Posts: 1
Joined: 07 Mar 2013, 19:17

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by Danculka20 » 07 Mar 2013, 19:29

Dobry den,
chcela by som sa opytat p. Veseleho, ze ak mi vysli v IBM kalkulacke taketo vysledky: normálne, keby ste nechudli, tak by ste mali denne mali zjesť:

9440 kJ, zložených z
52 gramov bielkovín,
405 gramov sacharidov a
64 gramov tukov.

Ak budete jesť 5 jedál za deň, v jednej porcii by ste mali zjesť:

1888 kJ, zložených z
10 gramov bielkovín,
81 gramov sacharidov a
13 gramov tukov,

ake hodnoty by som mala dodrziavat v pripade, ked 5krat do tyzdna cvicim 50min. na stepperi plus posilnovanie brucha a ruk. Dodrziavam, aspon sa snazim cvicit v tepovej zone do 135 t. co mi vasa kalkulacka odporucila. Moja vyska je 170, vaha 72 a vek 27. pracovna aktivita je nizka, kedze som student. Cvicim uz mesiac, no vaha vobec nejde dole. Drzala som sa detoxikacnej kury p. Macingovej, no ked som si zacala citat info. na vasej stranke mi doslo, ze mam zle zlozenie stravy, kedze z mrkvy, luskov a cvikly nemozem mat ziadnu energiu, kt. pri cviceni potrebujem. Budem velmi rada ak mi cim skor poradite, uz zacinam byt trosku zufala. Velmi pekne vam dakujem :-)

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by Miro Veselý » 08 Mar 2013, 06:15

Danculka20 kalkulačka vás "núti" jesť normálne množstvo jedla. K tomu máte dobrý telesný pohyb. Vážite si jedlo? Prepočítavate si porcie na kJ a to aj na živiny? Najčastejšou chybou je že sa rátajú len kalórie a živiny sú chybné. Dodržiavate glykemický index? Pred každou porciou jedla je zelenina? Sú jedlá každé 3 hodiny? Spíte 8 hodín denne? Nemáte sedavé zamestnanie bez možnosti pohybu? To všetko sú faktory, ktoré môžu značne ovplyvniť veci. No a najmä: vôbec vás nemá prečo zaujímať váha. Čo robí opasok? Ak denne cvičíte, rastú vám svaly a možno chudnete tuk. To sa nemusí na váhe prejaviť vôbec. Len šaty sú menšie. V takom prípade je všetko celkom ideálne.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

User avatar
renataj
Posts: 41
Joined: 02 Apr 2013, 19:06

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete číta

Post by renataj » 05 Apr 2013, 11:14

Prajem pekný deň všetkým.
Som tu nová a asi 4 deň si všetko čítam a prišla som na jednu vec,ktorá tu chýba alebo som to tu prehliadla.
Preštudovala som si ako tak články,predrala sa cez fórum.Ale ako som čítala hlavne recepty a "čo jesť" zakaždým som došla na to,že mi chýbajú určité potraviny.Kto jedol nezdravo,určite nemá doma ovsené vločky a pod suroviny ktoré bude potrebovať.Každý deň,samozrejme keď som už bola doma z nákupu a znovu som zasadla pred PC a pokračovala v čítaní tohto fóra,vždy som natrafila na potraviny,ktoré ešte nemám.Aj dnes napr.-nakúpila som,čo som ešte nemala v špajzke a potom som našla recept na Ivov chlebík.Tak a je to tu znova,chýbajú mi suroviny,ktoré sa tam píšu a zajtra zas do obchodu.Nie že by som pohyb nepotrebovala,práve naopak. toothsmile Preto som rozmýšlala,či by sa sem nemohla dať téma napr. "Prvý nákup" alebo niečo podobné a nováčikovia ako aj já,by to mali jednoduchšie.Keď sa mýlim,opravte ma.
Já si na to netrúfam,sama nemám ešte prehlad,čo všetko ešte potrebujem.
Inak suprová stránka thumb1 veľmi mi pomáha.Ďakujem všetkým
Ja to zas dám 😂🤣
30.9.2018...91,2 kg
31.10.2018...89.8 kg
31.12.2018...88,5 kg
1.7.2019...ciel..78 kg !! 🤣

Post Reply