zmena zivotneho stylu, zaciatok chudnutia. drzte palceky

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Napíšte v tejto téme
amanda.k.

Re: zmena zivotneho stylu, zaciatok chudnutia. drzte palceky

Poslať od amanda.k. » 16 Mar 2016, 21:19

mne sa vidí že tie príspevky boli dva a reagovala som do poslednej témy kde sa to objavilo...si myslím

Obrázok užívateľa
dika

Poslať od dika » 17 Mar 2016, 07:54

cabinko, tak-tak suhlasim s digi, nie su kalorie ako kalorie. to ti cely cas sa snazim vysvetlit, ze ked tvoj jedalnicek vyskladas z kvalitnych bielkovin, komplexnych sacharidov a zo zdravych tukov, tak ten prijem mozes mat vyssi a tvoje telo sa ti este odvdaci a to tak, ze zacnes stracat tuk, bez toho aby ti ubudali svaly lebo bude fungovat na kvalitnom "palive" ak to budes zliepat z vynimiek ako su hamburgery, kremese, polotovary, sladke vody tak prides o kvalitne ziviny a tvoje telo zblbnes.
usit jedalnicek na mieru je hotova veda. ine pravidla platia pri cviceni, ine pri chudnuti a ine pri udrziavani.
Naposledy upravil používateľ dika dňa 18 Mar 2016, 19:01, celkovo upravené 1 krát.

Ytak

Poslať od Ytak » 17 Mar 2016, 21:34

cabinko, v prvom rade napisem ze dnes som mala na obed royal z mekaca, aby bolo jasne ze niesom extremista toothsmile a v druhej vete sa pridam k digi a dike ;)
na vysvetlenie, s muzom uz dlhsie obmedzujeme nezdrave veci a neberieme to extremnym sposobom, ale v mekaci sme boli naposledy tak pred mesiacom a posledneho pol roka sme z mekaca jedli vylucne ranajkove syrove/sunkove toasty, ja som vylucila sladke vody uplne muz tak 1-2 pohare denne, ked mame chut na hambac tak ho urobim doma z mleteho hovadzieho a poviem ti je ovela ovela lepsi, co vedie k uvahe, co vsetko asi tak je pomlete v tom druhom :roll: radsej ani nevediet, podobne ako radsej nevediet co je v rozmych pastikach :roll: aby som to zakoncila, efekt nasej snahy je taky ze muzovi znizili lieky na cholesterol na polovicku, takze strava je velmi dolezita a hlavne jej kvalita
ja chapem ze ides s kamosmi si sadnut, len si myslim ze lepsie by si urobil kedy si si zajedol hranol tvrdeho syra ako ten cheesburger a prijem bielkovin by bol thumb2 a ked si oprazis doma kare na panvici tak za 15min mas super veceru, len okrem kukurice si k tomu daj aj nejaky celozrnny chlieb alebo zemlu
aby sa ten rozdiel este viacej zvyraznil tak si postav vedla seba kremes a jeho kalorie a plnohodnotnu porciu grilovaneho steaku s varenymi zemiakmi a zeleninou, urcite uznas ze aj ked by mali kalorie rovnake tak urcite ten steak bude mat "zdravsie" kalorie, budes z neho dlhsie syty, telo si z takeho jedla dokaze nacerpat okrem energie aj vitaminy, mineraly a stopove prvky, ktore nutne potrebuje. Prave kvoli takymto "drobnostiam" je zlozit si jedalnicek komplikovana veda, treba nam totiz zelezo, draslik, cela abeceda vitaminov, nenasytene tuky a kopec inych veci. Co do seba clovek vlozi dnes, za 20rokov akoby nasiel toothsmile

Obrázok užívateľa
Cabinko
Kontakt:

Poslať od Cabinko » 19 Mar 2016, 10:52

no v prvom rade dakujem vsetkym co ste sa pripojili do tejto temy thumb2 . aby som to ujasnil kremes som jedol len koli oslave a ked uz bol plny stol toho tak som im s tym trosku pomohol toothsmile a dalsi som si dal pred turou taky mali a dalsi az niekolko dni po rannom treningu lebo by bola skoda ak by sa pokazil...tak ci onak ziadne kolace nejadavam max. si dam nejaky jeden, dva po obede na oslave za beznych okolnosti. mimo toto ani nepamatam kedy som ich jedol. a co sa mc tyka tak tam som zacal chodit nedavno castejsie a nemal som sice dojem ze by to nejak extra vadilo lebo v chudnuti to nebranilo kym som strazil kalorie, ale teraz som uz presiel na novy rezim a mc uz nepripada v uvahu, aspon nie najblizsi mesiac a pol... potom uvidim ci sa novy rezim osvedcil thumb1 ... co sa tyka nadvahy bojujem dalej s xpapax ..momentalne som sa dostal na 93,9kg takze zas to o trosilinku kleslo, viem ze niektorim to vela nepovie ale ja som sa konecne dostal pod 95kg ale hlavne som klesom pod 30 BMI cize uz po novom niesom obezny, ale len s nadvahou :D momentalne BMI 29,9.
do zaciatku maja som si dal ze sa chcem dostat na 85-87kg, tak uvidime ci sa mi to podari. potom ma caka ta 35km tura co som isto spominal :)
ps: na najblizsie dni mam nakupenu zase zeleninku, urobil som si vyvar so zeleninou (ktory zboznujem) a krupicove halusky, kedze cestovin v polievke som mal v poslednej dobe dost :D a najblizsie dni (cca tyzden) mam v plane jest len orestovane kuracie maso so sladkou chilli omackou a kukuricou :)
25 rokov, 177cm MT

jan 100,8kg
feb 97,4kg
mar 93,3kg
apr 87,6kg
maj 82,1kg
jún 78,6kg

júl 79,0kg

Začiatok 25.1.16 103,9kg
1. do 15.4. 90kg thumb1
2. do 7.5. mať 87kg thumb1
3. do 23.6. mať 80kg thumb1

4. do 30.7. mať 75kg
5. udržať to

Obrázok

Obrázok užívateľa
Cabinko
Kontakt:

Poslať od Cabinko » 20 Mar 2016, 12:16

no, keďže sa mi zatiaľ celkom darí a včera mi váha ukázala že som už schudol 10kg za necelé dva mesiace, prepracoval som si trošku pôvodne ciele:
1. cieľ do leta - 90 kg a menej
2. cieľ dotiahnuť to na cca 80 kg
3. dlhodobo si udržať váhu na požadovanej úrovni thumb2

na momentálne niečo takéto thumb1
1. cieľ do 15.4.2016 (za mesiac) mať pod 90kg
2. do 35km túry tj. 7.5.2016 mať cca 85-87kg
3. do leta mať 75-80 kg (na presnom čísle mi nezáleží, ale tak aby to dobre vyzeralo čiže ani nie pribrato ani vychudnuto a vyhrať stávku s kamarátkou že kto bude mať v lete lepšie tehličky toothsmile thumb2 )

plány sú to síce odvážne a možno niekomu prídu až absurdné, hlavne teda ten druhý cieľ, ale ak som bol schopný za necelé dva mesiace stiahnuť 10kg, za ďalšie dva tj. 8 týždňov by ďalších 8-10kg mohlo ísť tak uvidíme, som na trošku inom režime po cvičení a taktiež som začal byť striktnejší čo sa stravy týka a to obzvlášť večer, tak uvidíme. Keď bude teplo a bude to možné mám v pláne začať aj s bicyklovaním a častejšími a dlhšími prechádzkami, možno aj občasným plávaním
Naposledy upravil používateľ Cabinko dňa 20 Mar 2016, 14:15, celkovo upravené 1 krát.
25 rokov, 177cm MT

jan 100,8kg
feb 97,4kg
mar 93,3kg
apr 87,6kg
maj 82,1kg
jún 78,6kg

júl 79,0kg

Začiatok 25.1.16 103,9kg
1. do 15.4. 90kg thumb1

4. do 30.7. mať 75kg
5. udržať to

Obrázok

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 20 Mar 2016, 13:33

dobre čítam 10 kg za necelé dva týždne ?

Obrázok užívateľa
Cabinko
Kontakt:

Poslať od Cabinko » 20 Mar 2016, 13:37

zle čítaš toothsmile thumb2 za necelé dva mesiace, nie týždne :)
25 rokov, 177cm MT

jan 100,8kg
feb 97,4kg
mar 93,3kg
apr 87,6kg
maj 82,1kg
jún 78,6kg

júl 79,0kg

Začiatok 25.1.16 103,9kg
1. do 15.4. 90kg thumb1

4. do 30.7. mať 75kg
5. udržať to

Obrázok

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 20 Mar 2016, 14:07

si prečítaj prvú vetu predchádzajúceho príspevku

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 20 Mar 2016, 14:10

aj keď v pokračovaní už je to zrejme o.k.

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 20 Mar 2016, 14:11

tak či tak...mne 10 kg trvá 10 rokov xexekutionx

Obrázok užívateľa
Cabinko
Kontakt:

Poslať od Cabinko » 20 Mar 2016, 14:19

ano mas pravdu, to som si nevsimol, uz je to opravene, malo by to byt v poriadku thumb1
ale samozrejme bolo myslene 2 mesiace nie tyzdne, to bol len preklep....tak ono ja som zhodil predtym aj 12kg za dva mesiace, staci praca kde sa clovek nezastavy, fitko a malo penazi na hocijake jedlo a malo casu na jeho jedenie toothsmile , ale tak teraz sa na to snazim ist s rozumom a zdravo....ak by mi to nekomplikovala praca kedze tu 12h sedim....a zase doma som nemal problemy s dodrziavanim pitneho rezimu, isto by to slo aj lepsie ;) no nieje to ziaden zazrak, verim ze kebyze kazdy ma takyto rezim a chodi aj do fitka je to realne pre kazdeho, len sa treba namotivovat...ak ti to trva tak dlho niekde robis chybu
25 rokov, 177cm MT

jan 100,8kg
feb 97,4kg
mar 93,3kg
apr 87,6kg
maj 82,1kg
jún 78,6kg

júl 79,0kg

Začiatok 25.1.16 103,9kg
1. do 15.4. 90kg thumb1

4. do 30.7. mať 75kg
5. udržať to

Obrázok

Ytak

Poslať od Ytak » 20 Mar 2016, 14:46

Cabinko, ono zase nie kazdy je 25 rocny chalan, bezdetny, zdravy a s furou casu ;) zeny a muzi chudnu inak rychlo uz len kvoli hormonom, vek zohrava taktiez velku vahu, tiez uroven stresu, mne trvalo celu vecnost len dosiahnut aby som spala 7 hodin denne, no a to nehovorim o zdravotnych faktoroch, ked ma niekto spomaleny metabolizmus, alebo len posahanu stitnu zlazu tak sa niekedy moze na hlavu postavit a nechudne, dalsia vec je kolko toho chudnes, ak potrebujes schudnut 30kil tak tie prve idu kozmickou rychlostou oproti tym poslednym toothsmile

Obrázok užívateľa
Cabinko
Kontakt:

Poslať od Cabinko » 20 Mar 2016, 15:21

no ano to mas samozrejme pravdu ze vek, spanok, stres zohravaju svoju rolu, co sa tyka toho pohlavia a hormonov tak to neviem, to mi pride skor ze je podstatnejsie pri naberani svalov ako pri chudnuti tuku. co sa casu tyka tak ano mam viac casu jak niekto kto uz ma rodinu, to nepopieram, ale zase keci typu ze sa to neda, nieje cas neberiem, tym som krmil sam seba roky, naposledy posledne tri roky a pravda je taka ze vsetko sa da ked sa chce...ja robim kazdy druhy den 12h v praci a ked nestiham fitko cez volne dni tak si dam proste fitko rano o 6:00 a tak idem do prace, takze to je vacsinou skor o tom dokopat sa ku tomu, nie o tom ze sa to neda....ina vec je ako si pisala zdravotne problemy, tie obcas nejdu len tak zmenit, ale moj kamarat ma zdravotne problemy, je starsi cca 35, ma zenu a dieta, robotu, a dalsie aktivity ako chikung ktoremu sa venuje aj 2-3 hodiny denne, takze ked to aj on zvlada a vie somnou ist 4x tyzdenne do fitka, obcas na celodennu turu, na prechadzky a pod. nech mi tu prosim nikto nekeca veci typu neda sa...ak je nejakym zdravotnym problemom sposobene pomalsie chudnutie, alebo to sposobuje problemy koli typu stravy kto co moze jest ja to beriem, ale proste ked sa chce 1-2kg mesacne zhodit sa da u kazdeho a ked je dost aktivity tak aj viac, no tak ako aj mirko hovoril, uplne staci spravna strava a pitny rezim a niekolko hodin tyzdenne ist na hodinovu prechadzku a pod.... ja nehovorim ze kazdy by mal chudnut 10kg za dva mesiace, kazdy ma svoje tempo ako mu je prijemne a organizmus dovoli, to je jasne, no da sa vsetko co si clovek zaumieni a ide si za tym. a taktiez som si samozrejme vedomi ze cim vyssia nadvaha, tym rychlejsie to ubuda a postupne sa to bude spomalovat, viem o tom samozrejme, prave preto som aj teraz viac sprisnil rezim a aj potreningovy skusam lepsi koli paleniu tukov a tiez mam v plane ked bude teplo zacat bicyklovat a prechadzky a pod. prave koli tomu aby som zvysil energeticky vydaj a nespomalovalo sa to chudnutie. posledne tri mesiace som si prechadzal vsetky mozne weby vratane tohoto samozrejme a vsetkeho co sa tyka chudnutia, stravy, cvicenia atd. takze mam to uz v celku ujasnene co a ako,postupne budem menit niektore veci, sprisnovat ine a pod. a uvidime ako mi to pojde, v kazdom pripade som odhodlany ist si za tym, samozrejme je mozne ze to nevide kedze som si dal dost spartanske ciele, ale verim tomu ze to zvladnem ked sa na to budem dalej zameriavat a dodrziavat veci.... mam aj celkovy ciel aj male ciele s ktorymi sa budem posuvat do predu a kedze som sutazivy typ a aj dost tvrdohlavy, su to veci ktore ma zenu do predu a nutia aby som postupoval...nebudem nikomu kecat ze to je uplne lahke, ale zase nieje to ani nic katastrofalne, prve dva tyzdne som mal trochu so stravou problemy, nechcel som sa velmi vzdat donasky jedla, ale teraz uz mi to vobec nechyba, chut na voloviny nemam obzvlast ked viem ake su a kde ma dostali a viem ze kde som sa usilim dostal po dvoch mesiacoch....takze nemyslel som to urazlivo voci vam ani nikomu inemu, ale proste keci ze sa to neda, nieje na to cas, peniaze a dalsie dristy to su len same keci...rychlost progresu moze byt rozna, ale ak sa raz zacne a ide sa za tym tak sa ten ciel vzdy da dosiahnut a urcite nie 10kg za 10 rokov, mozno za 6-12mesiacov, ale nie rokov...
tak ci ona kazdy kto tuna chodi na forum a ma prestudovane mirkov web tak dostal do hlavy vsetky podstatne dolezite informacie co sa tyka chudnutia ako takeho a teda ked si vieme zistit aky mame bazalny metabolizmus tak vieme aky mame pasivny prijem, jedlo si vieme lahko odsledova a teda vieme aj ci prijimame viac kalorii alebo menej ako mame spotrebu, ak je to akurat je to fasa, ale ked chceme chudnut musime to znizit takze bud priskrtime jedlo, alebo je este lepsia vec predsa viac pohybu a na to staci aj par minut denne, max. hodinka, dve... ak nestihate tak treba zacat robit nieco ako je tabata napr. tato https://www.youtube.com/watch?v=1W8LsvHonRo ktora je velmi efektivna na palenie tuku ale aj na rast svalov a stacia 4-8min denne 3-4 krat do tyzdna...len treba zacat a nebudem klamat je to narocne cvicenie hlavne zo zaciatku je to vrazda, ale tu za 4min. clovek spali to co za hodinu na beziacom pase cize aj takto sa to da, ja mam v plane do mesiaca zacat prave aj takymito cviceniami aby som si zvysil spalovanie a zaroven viac vycvicil svaly na bruchu a odporucam to vrelo vsetkym :)
25 rokov, 177cm MT

jan 100,8kg
feb 97,4kg
mar 93,3kg
apr 87,6kg
maj 82,1kg
jún 78,6kg

júl 79,0kg

Začiatok 25.1.16 103,9kg
1. do 15.4. 90kg thumb1

4. do 30.7. mať 75kg
5. udržať to

Obrázok

Ytak

Poslať od Ytak » 20 Mar 2016, 15:54

ja som sa neurazila, ani trosku, ani sa ma to nedotlko, len som chcela upozornit ze nevies co za tym vyjadrenim je...teda ja to tiez nejako extra neviem, ale viem napriklad ze pred 8mi rokmi som ja osobne mala 84kg, teraz mam 77kg, takze som schudla iba 7 kil :-))) mohlo by sa zdat, nie ;)

ale ako vsetko v zivote to nieje take jednoduche, za rok a pol som vtedy schudla na 62kil, takze zhruba 20kil, potom sa mi nepodarilo uspesne prejst do urdziavacky, chudla som na dost nizkom prijme z dnesneho pohladu, prisli rozne zivotne udalosti a pred hruba 3 rokmi som si nasla na vahe 95kil :-))) neuveris ale vtedy som sa z tej celkom tesila :lol: potom to zase letelo dole raktovou rychlostou az na 69kg hlavne kvoli kojeniu, pred rokom som syna odstavila a zase nezvladla prechod xmurx

tak neviem, schudla som ze 8 rokov 7 kil alebo nie :lol: na druhej strane ja sa nejako extra neuspesne necitim

Obrázok užívateľa
Cabinko
Kontakt:

Poslať od Cabinko » 20 Mar 2016, 16:03

tak ako prepac ale to co pises je uplne ina situacia a robis chybu v tom prechode na udrziavacku to je jasne, ale chudnutie ti slo vpohode dobre, lenze ty si to napisala stylom ze za 10 rokov 10 kilo, teraz ked si to rozpisala to je samozrejme ina vec, co sa udrziavacky tyka tak tam neviem poradit kedze tam som sa este nedostal, ja si myslim ze s tym nebudem mat problem, no snad to tak aj bude, tak ci tak v tomto by uz skor poradil asi mirko a iny ktory si tym presli, toto ti budem moct poradit az ked si to vyskusam na vlastnej kozi samozrejme thumb1 ...ja si myslim ze najhorsie je to chudnutie co sa tyka sledovania stravy, ale tak mozno sa mylim, alebo u kazdeho je to inak, zatial usudzujem z toho ze strava mi nijak neprekaza ale musim sa obcas krotit a pod. a ked budem v udrziavacke tak strava bude rovnaka az na to ze budem mat povolenejsiu uzdu takze nevidim v tom problem, tak ci onak aj koli tomu cvicim, pretoze vedlajsi efekt toho ze sa vypracujem a budem vyzerat ako sa mi paci, tak cim vacsie svaly tym vyssie pasivne spalovanie, takze budem moct o to viac jest :)
25 rokov, 177cm MT

jan 100,8kg
feb 97,4kg
mar 93,3kg
apr 87,6kg
maj 82,1kg
jún 78,6kg

júl 79,0kg

Začiatok 25.1.16 103,9kg
1. do 15.4. 90kg thumb1