Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Príspevky na uvedené témy
User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Post by Miro Veselý » 06 Jan 2017, 08:47

trochu už aj v detstve som mal problém. jasné ak je niekto v 20 štíhly tak sa mu to prepečie. ale tí tučnejší musia stravu strážiť aj zamlada
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

amanda.k.
Posts: 4479
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Post by amanda.k. » 06 Jan 2017, 09:00

no ja nie trochu..fest..v karte že obézna medzi 1.- 4. triedou zš...asi v 13.-tich už pri tejto výške asi 60 kg...

Kristín
Posts: 23
Joined: 24 Jul 2014, 18:38

Re: Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Post by Kristín » 07 Jan 2017, 12:03

Ďakujem za radu, nikdy si nedávam veľa medu, ale asi máte pravdu, že radšej riešiť metabolizmus. Ja som začala v 16tich, učila som sa od vás ale príjem 5500 mi spadol na 4000 lebo som si oblubila brokolicovu polievku a jedla som ju dva mesiace namiesto obedov, bolo to rýchle nestihala som variť, jedlo si kupujem sama od toho veku, strukoviny som v tej dobe vôbec nemala rada a tak celkovo som to pokazila. PO tých dietach mi robilo problém jesť viac, môžem povedať, že moja disciplína ohľadom jedla bola taká tvrdá, že som nezjedla a ani nehrešila, teraz to tiež nerobím nepijem sladké napoje, vysmážané nejem vôbec a nezjem ani babkine jedlá (dáva maslo do halušiek, maslo do zemiakov, maslo do vajíčok xmurx ) Asi sa budem držať prijmu okolo 9500 kj samozrejme vážiť... ale seba už nevážim, asi sa budem iba merať lebo po cvičení mi zvykne stupnuť váha a to nechcem vidieť, považim sa asi každé tri mesiace a prepáč(te) zato vykanie. Nejako mi to ostáva z práce a zo školy. :D Veľmi si vážim vaše rady. :) thumb2 thumb2

Kristín
Posts: 23
Joined: 24 Jul 2014, 18:38

Re: Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Post by Kristín » 06 Apr 2017, 08:14

Hlásim sa po nejakom čase, ako to so mnou vlastne dopadlo. Našla som si trenérku, keďže som tu neistotu nezvladla. Cvičím 5krát do tyždna z toho tri dni posilujem a medzitým chodím na nizkointezivne cardio, trenerka povedala žeby som sa mohla isť prejsť alebo niečo ale, ja chcem mať istotu že to budem dodržiavať tak chodím do posilovne na orbitrek. Beh povedala, že nie je dobrý nápad, keďže mam nadvahu tak 20 kíl čiže aby som si neničila klby. Ešte mi zistila že mam krivý chrbát a hyperlordozu, čiže so mnou napravuje aj to. :) Už mám dole nejaké tri kilá. Stravu mi povedala že mám dobru , znižila mi prijem z 6500 čo som si nakoniec dala, na 5500 kj, keďže som nízka nie som ani hladná alebo niečo. Chudnem približne pol kila až kilo za týžden. :) Aj tak ďakujem Mirovi, zato že tu bol keď som dospievala. V 18stke som nemala ani tušenia, ktore su zdravé potraviny, čoho mám viac jesť. Teda každý to hovoril že zelenina, zelenina a celozrnné, ale nikto to nevysvetlil. Prečo to je lepšie, prečo je toto prospešnejšie a kvôli čomu sa to má jesť. Ten dôvod, o ktorom písal Miro stále na stránke, mi to nejako vtisol do hlavy a zato som rada. :) Budem sa vam preventivne hlasiť ak si spomeniem. :) xcinkax xcinkax xmrkvax thumb2

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Post by Miro Veselý » 06 Apr 2017, 10:12

Kristín gratulujem a držím palce :bigradost:
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

Kristín
Posts: 23
Joined: 24 Jul 2014, 18:38

Re: Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Post by Kristín » 12 Jun 2017, 14:28

Takže mám dole tak 5,6 kíl tuku, trenerka ma važi na takej špecialnej vahe čo váži aj tuk, myslim si že za tri mesiace som nevynechala ani jeden trening, max jedno, dve cardio cvičenia. stale mám jedlomám nastavené na 1200 kcal v prepočte nejakych 5200 kj asi... cvičenie ide fajn, začali ma baviť maximalky, takže sa tak povediac teším na trening v ktorom mam najťažšie vahy, počas troch mesiacov mi raz klesla sila, zistila som že to môže byť aj tym že som nebrala lieky na alergiu, (neliečená alergia môže spôsobovať unavu a vyčerpanie) takže som začala brat lieky na alergiu, Dečko a doplnam pre istotu aj železo. :) Sila sa vrátila xcinkax

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Post by škovránok » 12 Jun 2017, 16:22

Ahojte, mňa by zaujímalo prečo dopĺňať d vitamín a železo, je to potrebné? K tukovému úbytku xclapx , ahoj

Kristín
Posts: 23
Joined: 24 Jul 2014, 18:38

Re: Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Post by Kristín » 12 Jun 2017, 16:45

Nie doplnam ho preto lebo mi asi chýba, nebola som na krvné (aj keď planujem) skôr preto lebo Dečko ovplivnuje vykonnosť a ja sa neopalujem ani nechodim na slnko.. a železo preto lebo som žena a cvičim plus mám zniženy prijem tak aby mi nechybalo :) (nejem ani každy den mäso a strukoviny tak pre istotu doplnam aj železo)

Kristín
Posts: 23
Joined: 24 Jul 2014, 18:38

Re: Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Post by Kristín » 12 Jun 2017, 16:50

Poradila mi to vlastne trenerka kvôli tomu že som žena že menštruujem a cvičím plus sa vyhybam konzumacii mäsa, takže si to musim viac stražiť, neviem ktora z tychto troch prvkov či železo, dečko alebo lieky na alergiu mi pomohlo keďže som po troch mesiacoch cvičenia stratila silu asi tak na tri treningy to som nedvihla ani 40 kil na drep čo som predtym šla normalne ale už sa mi sila vratila odkedy doplnam. :)

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Post by Miro Veselý » 12 Jun 2017, 19:58

Vitamín D si treba dať zmerať a ak je ho málo, tak to treba doplniť. Pomáha nielen pri chudnutí. No a veľmi často ho máme málo na spodnej hranici normy
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

Kristín
Posts: 23
Joined: 24 Jul 2014, 18:38

Re: Chudnutie, chudnutie a žiaden koniec

Post by Kristín » 10 Oct 2017, 11:11

Menšia aktualizácia. Takže za polroka od Marca do Septembra je dole 13 kíl :) Poctivo cvičím 3krát do tyždna medzitým mam cardio hodinovky ak sa dá a strava sa stále drží na 1100/1150 kcal. V Júli som sa uchadzala o brigádu vo fitku a hádajte thumb2 thumb2 . (Prijali ma samozrejme) Moja trenérka je už mojou kamoškou dlhší čas a aj keď už nespolupracujeme tak úzko ako predtým stále mi dozerá na chrbát a nato aby som správne zapájala svaly, je to super pocit obzrieť sa za seba za tie hladovania a za tie depresie. Teraz iba dochudnúť zvyšných 10 za další polrok a budem spokojná. PS: Aj keď mám dietu rozhodli sme sa s trenérkou skúsiť maximálne váhy na mŕtvy ťah a drep pri váhe 64 kíl/155cm som si dala jedno opakovanie 95 kg na mrtvy a 80kg na drep pod parallel je to obdivuhodne že aj počas diety ma človek taku silu. :beh: (Samozrejme pokiaľ to robí správne a má pestru stravu) Zasa si čítam nejaké články o proaktivite u Mirka :bigradost: a velmi ocenujem že som sa naučila o makroživinach u neho v článkoch a o mineraloch a vitaminoch (Pomohlo mi to v diete asi najviac trenerka to tym padom mala lahšie kedže so mnou nikdy stravu riešiť nemusela iba mi nastavila kaloricky prijem) velmi rada čitavam rôzne informacie ohladom vyživy Miro na mňa stále vytiahne nejaké užasne fakty a nazory ktore ma dostanu do ešte väčšieho zaujimu a tak ma napália pokračovať lebo zdrave jedlo a cvičenie má už pre mna konečne iba pozitívny zmysel. :)

Post Reply