Co mam urobit - Mary

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Napíšte v tejto téme
amanda.k.

Re: Co mam urobit - Mary

Poslať od amanda.k. » 16 Apr 2018, 15:09

ojoooj čo všetko ja tak plánujem že mohla by som to a ono viac strukovín napr./mám najradšej cícer/ alebo vidím nejaký recept čo by sa dal prispôsobiť aj pre mňa aj pre muža..časom poriešime..

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 16 Apr 2018, 15:14

mary, páči sa mi Tvoje odhodlanie. Aj keď sa k už existujúcim obmedzeniam (latkóza) pridali ďalšie, tak sa mi páči, že ideš do toho znova a znova. Toto máme asi spoločné. Neviem, či si pamätáš, ale ja som tu pred 9-timi rokmi schudla parádnych 16 kíl a bola som na čísle 70,5. Potom začali moje hypoglykémie (na ktoré vločky s jogurtom nefungovali, takže všetky kilečká išli postupne naspäť) návštevy dietológa, pobyt a 3-dňová hladovka v Ľubochni. Na nič neprišli a mne nič neprešlo :-))) . Potom som o nejaký čas ešte skúsila súkromnú kliniku ProCare, kde mi porobili aj nejaké testy na potr. alergie. Boli nejaké výsledky, ktoré sa ale za ten čas mohli aj zmeniť. Ale vždy som hľadala tú cestu, nemienila som sa s daným stavom zmieriť. Strukoviny sú pre mňa neakceptovateľné - hlavne spoločensky, ak mi rozumieš :-))) a BKM by som nemala kvôli tým testom (nedodržujem to striktne). A zrazu to po dlhej dobe zasa celkom ide. Takže verím, že keď sa teraz pohráš s tým jedálničkom, tak zasa budeš dvojciferná, držím Ti päste thumb2
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 67kg
cieľ = cesta: dosiahnuť a udržať 60kg
Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 16 Apr 2018, 15:41

Amandi, ja musim, ci sa mi chce, ci nie.

Strawberry, dakujeeem, este nie som uplne nastartovana... Ale spominam si na pocit po porode, ze tento lepenak sadla mi je cudzi(asi 12kil) a dam ho prec, ze to nechcem. Sice som k nemu riadne prihodila, ale povodna myslienka zbavit sa ho, ma drzi stale, aj ked je to vlastne polovica mojho zivota. :roll:
No a este by som mala nizkotukovu, pecenovu, na pankreas... ale maslu si viazat nebudem. Snad sa ten liek bude dat po case vymenit za nieco mierumilovnejsie. Mne pri laktoze prislo nafukovanie zo strukovin ako slaby odvar... Vikend sa suchol raz dva, tak som vela neurobila (ale inak som prala, vysavala, upratovala - dva tyzdne bez prelozenia slamky v domacnosti je proste vidno) - to dobehnem. Dnes idem skusit novy bike, tak drzte paste. bike1!
51r/167cm
"Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. Jan Werich "
cieľ 70kg

https://tickers.TickerFactory.com/ezt/t ... weight.png

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 17 Apr 2018, 16:25

Mary, spýtaj sa dr., kt. Ti predpísal ten Warfarin, či by si mohla užívať mleté semeno pestreca mariánskeho. Ak áno, hľadaj také, ktoré sa melie na keramických mlynčekoch, nie kovových. Pohľadaj skúsenosti ľudí, táto forma je na očistu pečene najlepšia. Zaliatie byliny ničí účinnú látku.
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 67kg
Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 25 Apr 2018, 09:54

Ahoj strawberry, na pecen beriem lagosu.
Som zo seba smutna, nedari sa mi. Nevladzem, neviem si upratat v hlave, neviem si najst spravnu cestu. Uz sa mi vratili skoro vsetky schudnute kila z minuleho roka. Ani bike nezvladam, vlastne zacinam, akoby som minuly rok ani nedala cez 1000km. Som demotivovana, ale ze absolutne. Chcelo by to dovolenku.
51r/167cm
"Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. Jan Werich "
cieľ 70kg

Palino

Poslať od Palino » 27 Apr 2018, 03:58

Dobrý ja by som sa chcel spýtať že si má niekto skúsenosť so spaľovačom tukol L-Carnitine 150 000 GEL od Best Nutrition.pred mesiacom som začal redukovať stravu a behávať tak tak sa mi podarilo ísť zo 113kg na 107kg chcel by som len vedieť či to pomôže alebo nie.nemám s tým žiadnu skúsenosť.za každú radu vopred ďakujem

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 27 Apr 2018, 07:08

Palino mne sa s karnitínom zvyčajne cvičilo fajn, ale nepozoroval som nejaké väčšie rozdiely. Tých 500 až 1000 miligramov pred tréningom je asi primeraná dávka. Tu a tam sa mihne info o tom že možno nie je zdravý, inokedy zas že je celkom bezpečný.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 16 Máj 2018, 12:01

Ahoj mary, už nezapisuješ do tabuliek? Nemusíš sa jedálničkom "chváliť" na fóre, ale je dobré sa približne držať tých hodnôt, aj keď sa občas vyskytne niečo nevhodné. Nechcem navádzať na jedenie hlúpostí, ale viem, že často si potom človek povie, že aj tak je to už jedno...
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 67kg

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 17 Máj 2018, 14:43

Ahoj strawberry,
nie, nezapisujem. Ale bola som s kamoskou, ktora ma motivovala, tak od pondelka uz zas hej. Stale neviem co robit. Srdiecko ma trapi - skace si kedykolvek - akokolvek a som z neho hotova. Potom neriesim stravu a som v depke. Vraj, ked si riedim krv, tak moze. Ale je to neprijemne a vtedy som rada, ze dycham a neriesim nic ine. Ale raz to dam.
51r/167cm
cieľ 70kg

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 16 Jún 2018, 08:11

Nemam nic nove, snad len to, ze busenie bud ustalo same alebo mi ho sposobovali tbl so sojovymi izoflavonoidmy... V dosledku toho ma poposielali na kadejake vysetrenia, tak dockam vysledky a hura na chudnutie.
51r/167cm
cieľ 70kg

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 31 Dec 2018, 21:56

Ahojte, no co povedat na zaver, ako bilanciu roka: to chudnutie vodou, s ktorym som rok predtym dala dole asi 6kg, asi nebolo uplne prave orechove... Tento rok som mala poblaznene hormony, aj srdiecko blblo, naslo by sa toho viac... A moje plany? Idem papat podla planu a uz aj cvicit som zacala, na co to odkladat akurat na prveho v dalsom roku...ja som sa rozbehla uz teraz. toothsmile
Krasny rok 2019.
51r/167cm
cieľ 70kg

Napíšte v tejto téme