slabost

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Napíšte v tejto téme
DeafTwain

slabost

Poslať od DeafTwain » 25 Júl 2018, 05:55

Ahoj lidičky,
rozhodl jsem se, že změním životní styl a snažím se stravovat podle rad na tomto skvělém webu. Je mi 35 let, měřím 182 a před týdnem jsem vážil 144 kg při obvodu pasu 131 cm. Pracuju fyzicky jako obráběč kovů. Můj problém je, že se začínám poslední dva dny cítit zasláblý,i když jím pravidelně po třech hodinách a poměrně velký objem - hodně zeleniny a snažím se o vyvážený poměr S/B/T. Občas mám hlad i po dvou hodinách po snědení 300 g zeleninového salátu a 6 knackebrotu nebo podobné porce
Maso jsem měl napsled v neděli. Nesolím, nesladím a piju kolem čtyř a půl litru vody denně. Mám obavu, že na to jdu moc zhurta a nerad bych se dostal do zpomaleného metabolismu. Poradíte mi někdo - Díky. Pavel
20.7.2018 145kg na 182cm, 35 let
20.8.2018 135kg

Start :-)

amanda.k.

Re: slabost

Poslať od amanda.k. » 25 Júl 2018, 06:11

ja "musím" mať poriadny flák mäsa každý deň....a to som oproti tebe tintítko a dáma v stredných /neskoro stredných/ rokoch..šalát a knäcke je u mňa príloha a teda skôr zjem mäso bez prílohy ako samotnú prílohu ??? neviem čo ty máš rád ale jedlo ti musí chutiť ináč sa po nejakej dobe "zvrhneš" toothsmile ..ináč prečítaj si u mira ..každé jedlo by malo obsahovať bielkoviny tuky aj sacharidy a sacháče by som pri chudnutí znížila..máš tu jedálničky vzorové tabuľky všakovaké...momentálne som si dala 4 šúlky kukurice varenej a som hladná ako pes ..čakám kým sa upečie kurča toothsmile dávam si teraz "anglické" raňajky a radšej potom do roboty ovocie a syr so sebou a večer niečo doma..3x denne jesť..

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 25 Júl 2018, 06:56

DeafTwain pri fyzicky náročnej práci je nutné v prvom rade jesť energetiky primerané množstvo stravy. 6 knackebrotov je dobré možno ak sedíme pri počítači. Nepoznám povahu tej práce, ale ak je to práca vo vyššej teplote tak aj pitný režim je nutný. Únava je vždy signálom, že niečo nie je v poriadku. Odporúčam na pár dní navýšiť príjem sacharidov, či únava pominie. Teda viac chleba, alebo knackebrotu, príloh. Mäso nemusí byť, ale zdroj bielkovín určite.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

DeafTwain

Poslať od DeafTwain » 25 Júl 2018, 07:23

Miro: Asi jsem to vážně trochu podcenil - v tabulkách se teprve rozkoukávám. Zkusím víc experimentovat. Za čtrnáct dnů jsem objednaný k obezitologovi, tak jsem zvědavý, co mi řekne - tady mě kalkulačka BMi moc nepotěšila, ale pořád doufám, že mám poměrně dost svalové hmoty a s tukem se v následujících letech porvu.
Pokud jde o bílkoviny: ráno snidam ovesné vločky a zpravidla pár ořechů plus jablko. Zapijim dvěma deci nízkotučného kefíru. Mám přidat ještě jogurt - třeba Skyr?
20.7.2018 145kg na 182cm, 35 let
20.8.2018 135kg

Start :-)

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 25 Júl 2018, 07:28

DeafTwain jasné, na začiatku to je zvyčajne neprehľadné. Koľko zjesť na raňajky to takto neporadím. Mliečnym výrobkom pri chudnutí sa snažím trocha vyhýbať, ale technicky kefír by mal stačiť. V mojej kalkulačke BMI je výpočet koľko zhruba zjesť v jednom jedle. Tým sa dá orientačne riadiť. No a pri manuálnej práci a vyššej obezite sa dá jesť zvyčajne toľko ako normálne, teda nie nejako obmedzene ako na chudnutie. V kalkulačke potravín si potom vieš vyrátať približne koľko živín dá to množstvo vločiek, orechov a kefíru. Ak to približne súhlasí, tak uvidíš, ako sa ti bude robiť.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 25 Júl 2018, 08:41

a prípadne pozri do témy gringa ..väčšia nadváha alebo mobiusa ..podobná práca ?

Napíšte v tejto téme