Daka - moja cesta

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
mamina1
Posts: 1292
Joined: 08 Aug 2012, 11:15

Re: Daka - moja cesta

Post by mamina1 » 06 Jul 2018, 21:11

Ahojte damy spolubojovnicky. To je zaujimave co pisete. Inak mne nechutia sacharidy nejak prirodzene, ale jem vela a naozaj vela bielkovin a niekedy aj viac tukov, nez by som mala. Tak to je mozne ze su to nejak spojene nadoby tie sacharidy a tie bielkoviny.
39r, 173 cm
Prve chudnutie: 25kg dole. 10 mes do juna 2013.
v lete 2016 85kg po druhom dietati. :dietatko:
Odvtedy som tazsia o cca 10kg.. Teraz znova a matematicky :)
Image

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 20 Jul 2018, 18:34

Caute kocky
Mam stale tesne pod 70 uplne tesne..
Ale zopsula som sa u mna nezvycajnym stylom.. jem malo.. za vcera..
Rano kava a odstaveny ananas
Obed salat s balkanskym syrom a pestom
Vecera nic a celkovo nic..
Mala som taky den ze nebol cas ale nie je ani chut.
Dnes som doma spala som cez obed 3 hodky telo si vyziadalo..
A dnes rano jeden celozrnny toust
Obed 2 vajicka a zelene lusky..
Vecera neviem..
Viem ze to nie je dobre ale nebere mi..
Mavate to aj vy tak?
Ked si to hodim do KT je to mizerne malo..
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

amanda.k.
Posts: 4479
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Daka - moja cesta

Post by amanda.k. » 21 Jul 2018, 07:04

aj by som sa mala hanbiť napísať čo ja "požerem" dnešné raňajky 2 varené vajcia a dooosť veľa tuniaka lebo je otvorený od asi utorka večera ??/ten xxl z lidla/a megaštipľavá paprika...obed bude pečené morčie stehno studené a nejaká zelenina -ideme do ružomberka /fanatic toothsmile /teda na likavu hrad ešte nejaké jablká v priebehu dňa a večera asi nejaký syr buď kozí alebo mozzarella di buffala a možno sa pritrafí aj nejaké xchlastx keď sme boli odcestovaní dávala som si v reštaurácii vždy stejk toothsmile a raz gyros ale tie gyrosy alebo kebaby sú smrrrrť..lebo asi to obsahuje veľa soli si myslím..normálne by som skôr raňajkovala jogurt s tvarohom ale keď treba dojesť a ešte aj ideme na túru..aj včera som mala také raňajky..mne chutí jesť vždy -rofl- xmurx
Last edited by amanda.k. on 24 Jul 2018, 06:46, edited 1 time in total.

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 22 Jul 2018, 09:38

Amandi, skus si par dni vsetko vazit a zapisovat a sama uvidus ake ti vyjdu cisla. Mozno to ani nie je tak vela.
Vcera som sa uz polepsila a pekne som jedla.
Dnes mam este volny den, tak to by nemal byt problem. Uvidim co zajtra ked budem v praci. Budem sa snazit.
Tu sa schladilo a poprsalo, nemusim polievat.
:brechmajster:
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

amanda.k.
Posts: 4479
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Daka - moja cesta

Post by amanda.k. » 24 Jul 2018, 06:46

daka to sa mi nechce a konieckoncov to ani tak presne matematicky nefunguje teraz som dala skôr anglické raňajky lebo už o 10:30 idem do roboty so sebou nejaký syr/mám tam v chladničke slivky odvčera/ a chcem sa naučiť 1) jesť až keď pocítim hlad prípadne škvrkanie v bruchu lebo ináč by som vedela jesť vždy keď vidím niečo chutné a 2) večer sa trocha krotiť že máme ísť spať trocha hladní..som vyčítala u bukovského

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 26 Jul 2018, 13:41

Ahojte
Amandi chapem aj tak by ma zaujimalo kolko cca jes..
Resp vy baby po 50tke .. 55tke..
Ja jem stale pomenej ale mam uz pod 69.. dufam ze z toho nebude jedno velke jojo.
Ak by mi to stale takto islo dole, krasne by bolo 65
A upleze top by bol 62..
Len uvidim co na to tvar.. aby mi moc nevyskocili vrasky zo straty hmotnosti. Chcem najst taky optimalny pomer. Teraz ked mam kila navyse mam plet na svoj vek celkom ok. Ale aj sa staram.. v ramci moznosti. Sera, masky, kremy..
Inak Jem 3x denne a vyhovuje mi to. Desista a olovrant je kava s rastlinnym mliekom. Teraz ficim na ryzovom. A ist spat s hladnym bruchom je mi prijemne.. toothsmile
Nemam skoro ziadne chutky, som z toho milo prekvapena.
Stale davam vacsi doraz na proteiny, okrem ranajok.
Dnes bude na obed pecene kura, ale neskor lebo este som nezacala varit. A este jedna zmena v poslednych dnoch, vzdy ked mam volno spavam cez obed.
Sport nic, rychla chodza nic, cinky nic.. fuj hanba mi
Nech sa dari
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

amanda.k.
Posts: 4479
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Daka - moja cesta

Post by amanda.k. » 26 Jul 2018, 18:58

ja čakám s cvičením až keď sa deti vyprázdninujú prípadne po konci augusta že snáď zíde čosi aj bez toho akože povzbudenie...tak či tak pravidelnosť očakávam až keď nebudem robiť keď mám ranné od 4:15 do 14:15 tak ..mno...dnes som jedla papriku a biele mäso z kuraťa až po 10.00 pričom už o 6:.00 som bola na záhradke zbierať slivky černice a mirabelky a polievať a potom v robote trocha sliviek a večer teraz muž kúpil bublinky..tak čo už ? dnes teda taký menší príjem...

User avatar
Helka
Posts: 1603
Joined: 01 Jun 2012, 20:10

Re: Daka - moja cesta

Post by Helka » 26 Jul 2018, 19:37

Ahoj, Daka
Ja som začala počítať prijem na KT niekedy koncom júna, a pohybujem sa niekde medzi 6500 - 7500 Kj, v závislosti na pohybovych aktivitách,(tak ale mám o 10r. viac ako ty). Ale viac sa zameriavam na pomery BST.
No určite by som nešla pod 6000, aj kvôli joju, ale aj kvôli tomu aby prednostne odbudalo z tuku a nie zo svalov. Ale ak ti ide dole aj pás, tak by to malo byť OK.
Tak nech sa darí. thumb2
68 rokov, 163cm
01.2014 - Váha:66kg, Pás:70cm
07.2021 - Váha:77kg, Pás:71cm

"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

amanda.k.
Posts: 4479
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Daka - moja cesta

Post by amanda.k. » 26 Jul 2018, 19:56

ja jem ako kedy toothsmile ale keď jem viac tak priberiem xbeex xmurx výnimočne dnes som jedla menej

User avatar
Helka
Posts: 1603
Joined: 01 Jun 2012, 20:10

Re: Daka - moja cesta

Post by Helka » 26 Jul 2018, 20:02

Amanda, podľa mňa ješ málo a práve preto priberas, potom stačí niečo navyše a váha aj pas ide hore.
68 rokov, 163cm
01.2014 - Váha:66kg, Pás:70cm
07.2021 - Váha:77kg, Pás:71cm

"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

amanda.k.
Posts: 4479
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Daka - moja cesta

Post by amanda.k. » 27 Jul 2018, 04:52

helka keď jem cca v tvojich číslach tak stojím alebo priberám /no možno niekedy jem ešte viac/ ..myslím že každý kto raz schudol a nedajbože 3-4 krát keď jedáva viac ako potrebuje tak priberá

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 03 Aug 2018, 09:43

Ahojte
Helka aj ja s tvojimi cislami priberam.. lebo nemam ziaden pohyb.
Amandi aj ja si o tebe myslim ze jes malo a v zlom pomere, to co tu spominas tak myslim ze mas viac tukov v strave a prevazne zivocisnych.. ale to je len moj odhad. Mozzarela di buffala je mozzarela s najvyssim obsahom tukov napr.
Amandi ked roky jes cca rovnako a stale je vaha cca rovnaka mozno by bolo dobre nastartovat metabolizmus nejakou zmenou.

A teraz co sa tyka mna.. jem omnoho menej ako su spravne cisla, stale jem viac proteinov a menej sacharidov ako by malo byt a vyhovuje mi to. Necitim hlad a ani nemam chutky. Mam celkovo lepsiu naladu a pozitivnejsie myslenie. Citim sa dobre. Ide mi to pomalicky stale dole.
A kazdy kto dokaze v tomto teple sportovat ma moj obdiv. Teda okrem plavania to mi k horucave a letu pasuje toothsmile sorry peto
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Daka - moja cesta

Post by misela » 03 Aug 2018, 20:40

dakus, podstatné je, že sa cítiš dobre...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 13 Aug 2018, 16:02

Ahojte kocanky
U mna nic nove, vaha sa akosi zastavila..
Pri kontrole stravy mi napadlo ze som si do kavy zacala davat to male mliecko.. a to ma tusim 10% tuku.. a mozno nie kvoli tomu ale zastavilo sa mi to.
Amandi asi nemam rada slnko.. teda mam.. milujem slnecny zasnezeny den ked sa leskne sneh ako drahokam a sneh vrzga pod nohami toothsmile
Tieto horucavy nic pre mna. Nebola som ani raz za cele leto pri vode. Hanba mi.. a pohyb uplne nic, stale mi to nejde do hlavy ako sa mozete vonku na slnku hybat, ja ledva znasam presun do prace.
Fakt mate moj obdiv.
Stale sa snazim jest menej sacharidov a viac proteinov. Tie chute na sladke mi takmer vymizli. Raz za cas si dam pidi raw tycinku alebo proteinku. Mozno by som mala pridat kj Urobim si plan ako sa k tomu postavim. Aj ked uprimne, som rada, ze je to pod 70 a citim sa fajn. Na pocit fajn, ale zrkadlo a fotky mi hivoria nieco ine.. takze este chcem ist dole s vahou.
Nech sa dari
thumb2
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

amanda.k.
Posts: 4479
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Daka - moja cesta

Post by amanda.k. » 13 Aug 2018, 20:47

ja si vravím že začnem cvičiť keď sa pominú tieto teplá už kvôli udržaniu svalov a akej takej ohybnosti a ak pri tom pôjde nejaké kilko dole dobre hlavne aby pupok trocha zišiel nech sa do sukne dám a gatí všakovakých..ale vcelku aj takto sa necítim zle iba keď vidím fotky pneumatička je tam...ja mám rada teplo ale vo vode som si len nohy močila minule v takom mini zoo a nebolo to zle možno sa časom strčím do vody keď mne by trebalo také prázdne kúpalisko nie hlava na hlave...sneh mám rada asi skôr ako pohľad z okna no ešte keď svieti slnko nejaký krátky výstup ale ináč zimu nemusím..dali nám každej len dva týždne dovolenky tak bohvie kedy tú väčšiu polovicu vyčerpeme momentálne si akosi len ak užívam života vrátane xhamx a xchlastx vlani som sa síce držala o pár kg a cm menej ale psychicky som nebola veľmi o.k. a dnes som sa dočítala v pravde že kvôli srdcu udržiavať sa 2 kg pod ideálnou váhou to by som mala mať 50 kg...
Last edited by amanda.k. on 14 Aug 2018, 20:59, edited 1 time in total.

Post Reply