Spolok ľudí dobrej vôle.

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Post Reply
User avatar
Dora
Posts: 4828
Joined: 13 Apr 2009, 13:10

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Dora » 02 Dec 2018, 18:28

Ahoj Dodo, cviky v bazéne (vo vode) sú super. Ja plávanie a pohyb vo vode milujem. Na kĺby isto super.
A čo strava? Držíš sa?
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 02 Dec 2018, 19:42

Dorka, ja zas vodu moc rád nemám (nemyslím, že by som ju nepil, alebo sa neumýval toothsmile ), no nedalo sa inak.

Čo sa týka stravy, tak tam je to také trocha problematické. Po tých mesiacoch nič nerobenia, neustále viac a viac posilujem a narastá mi množstvo svalstva (aspoň tak sa utešujem toothsmile , lebo pás neustále pomáličky klesá a skoro nebadane aj ostatné obvody), no hmotnosť mi vystúpila o viac ako 2 kg - ja však nechcem nejako zväčšovať svalstvo, takže s tým mám trocha problémy. Zatiaľ len počas sacharidového okna po výkone nedopĺňam energiu a hlavne bielkoviny (ako predtým) a nechávam rozrásť svalový kanibalizmus, no ako to pôjde ďalej neviem. Niekedy telo si samo povie, takže uvidím, (no do jara som moc svalstva naberať nechcel).

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 03 Dec 2018, 17:41

Dorka, Dorka !!!!
Už som ten svoj problém vyriešil:

Objavil som vynikajúcu tekutú dietu:
Keď si ráno dám 4 veľké poháre portského, potom mi je úplne jedno, či nejaké svalstvo naberám, alebo nie. toothsmile
Nuž čo - už som videl aj kulturistov behať, tak jeden plnotučný, polokulturista môže tiež. toothsmile

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 03 Dec 2018, 17:47

Ahoj Škovránok,
už si vyzdravela?
Chcel som sa opýtať, či máš nejaké nabehané a nachodené km do tabuľky zo začiatku týždňa, alebo si bola už aj vtedy nachladnutá?
Nech sa darí. Behám preto, lebo behám pomaly. (Úplne sa s tým stotožňujem. Ešte sa mi páčilo: Klub priateľov behu ležérneho).
Ahoj

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 03 Dec 2018, 17:49

Amanda u nás je pol metra snehu. :bigradost:

.....žiaľ ale na hektár (a ešte aj ten sa topí). xbeex

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by škovránok » 03 Dec 2018, 22:40

Ahoj Dodo, poprosím zapísať 4/20km, walkovanie aj s chorobou toothsmile , ďakujem motivátor môj toothsmile

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 04 Dec 2018, 12:58

Škovránok, viem že som teraz otravný ako vred na zadku, ale si zabudla ešte na vlastné hodnotenie. toothsmile Ďakujem.

....len ako radu, zdravie je prednejšie ako šport, no za odhodlanie dostávaš pochvalu, takže píšem do komína čiernou kriedou malé, bezvýznamné plus. toothsmile toothsmile toothsmile

...a poriadne sa dolieč.
Ahoj

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 04 Dec 2018, 17:09

Amanda,
keby písací stroj a neskôr PC s jeho klávesnicou vymysleli Slováci, určite by bola väčšia, aby sa tam zmestili všetky písmenká a Američania by tam teraz mali pár prázdnych kláves. toothsmile

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 05 Dec 2018, 05:18

Amanda ja zas píšem na stroji ako blesk ...sem tam aj trafím. toothsmile

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by škovránok » 06 Dec 2018, 20:08

Ahoj, milý Dodko, však 4 to je vlastné hodnotenie, splnené všetky 4 body toothsmile ďakujem pááá aj za plus, pre má veľmi užitočné, páááá

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 06 Dec 2018, 20:42

thumb1

Inak objavil som naozaj fantastickú, perfektne fungujúcu "zemiakovú" diétu na schudnutie. (Škoda len, že je to iba sezónna záležitosť).


Že ako funguje?

Platí tam jedno, jediné pravidlo: Od rána do večera sa zemiaky nesmú jesť, ale sa musia okopávať. toothsmile
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

amanda.k.
Posts: 4479
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by amanda.k. » 07 Dec 2018, 06:02

keď som aj mala posadené zemiaky..veru som ich neokopávala..posadili sa do takých vyvýšených riadkov a iba ak sa polievali..aj uvažujem posadiť budúci rok kvôli skypreniu zeme len neviem nakoľko sa bojím že svine zaňuchajú..naposledy svine všetky zožrali aj strom dolámali čo sa načahovali za jablkami..plot mám spevnený len zospodu pozemku a kúsok boku zvyšok len nízky plôtik...ani jahody nejako neokopávam toothsmile naposledy čo som väčší pohyb zeminy robila bolo rýľovanie...a minule som namiesto zemiakov predložila mužovi topinambury a zjedol.../mala som na ne chuť/už len ho nakriatnuť na bataty.... toothsmile

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 07 Dec 2018, 15:57

Amanda, diviaky sú svine! toothsmile

Keď bol starý (slabý) plot, tak sa ani neunúvali otvárať si vrátka a išli priamo za cieľom (pretrhli ho). Keď sa postavil plot nový a oveľa silnejší, podrili ho svine jedny.
Nakoniec sa spevňoval v spodnej časti druhým pletivom (tiež drát 3mm) tak, že z vonkajšej strany sa menšia časť pletiva pripevnila o plot a tá väčšia časť sa ohla a zakopala pod zem. Takže keď prišiel diviak a chcel sa podriť, tak narazil na pletivo a nevedel to vytrhnúť, pretože on sám stál na tom pletive. Zatial to odolalo, no ak budú viac hladné tak neviem, neviem.

Pri tom manželovi postupuj opatrne, aby si nedopadla ako Dežko, ktorý chcel odnaučiť koňa jesť. Prvý deň mu nedal nič iné žrať, len 15 stebiel trávy, druhý deň 14, potom 13, 12 ....až v 15. deň mu dal jedno steblo, no kôň mu pritom zdochol. Dežko sa dal do náreku: "Joj, aké to obrovské nešťastie, aká galiba, keby si ešte deň vydržal, potom by si sa to naučil a žrať viacej nemusel." toothsmile
xdancex

amanda.k.
Posts: 4479
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by amanda.k. » 07 Dec 2018, 18:47

no my máme spevnený karisieťami plot zdola od takého sadu čo tade chodia..a keď nenadvihnú idú cez suseda...ktorý by si mohol materiál doviezť na aute..my si musíme nejakého s terénnym autom ukecať...no a muž..keď tak si niečo sám uvarí alebo si dá chleba ako prílohu toothsmile

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 07 Dec 2018, 20:04

No ak majú ľahšiu cestu cez suseda, tak prečo by to nevyužili, že? My sme kari rohože skúšali ešte na starý plot, no buď to podrili, alebo vytrhli aj s tým starým plotom. No nemali inú ľahšiu cestu.
Prajem Ti pekný víkend.
Ahoj

Post Reply