Spolok ľudí dobrej vôle.

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Post Reply
škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by škovránok » 09 Jan 2019, 15:58

Ahoj Dodo, ale nie, píšem u seba brxe . držím palce, máš môj obdiv za behanie thumb1 pááá

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 16 Mar 2019, 19:41

Ahoj Janica,

je to veľmi obsiahli komplex opatrení (a ako hlavný liek je zmes rôznych prvkov :aminokyseliny, vitamíny atp) a tiež to je celkovo značne drahé, no je to dôležité hlavne pre ľudí ako ja, u ktorých sú tam komplikácie, a hlavne nepomáhajú žiadne bežné metódy a rady. Ako znížiť stres, hmotnosť, soľ, alkohol, nefajčiť, zdravá pestrá strava a zvýšiť telesnú aktivitu.

Z tých bylinných lacných prostriedkov , okrem hore uvedených rád je zakúpenie sypaných čajov hlohu obyčajného (znižuje tlak) a imela bieleho (stabilizuje tlak -môže sa teda používať ako na vysoký, tak aj na nízky tlak).

Ahoj

User avatar
janica
Posts: 627
Joined: 01 Oct 2008, 22:16
Location: zohor

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by janica » 18 Mar 2019, 09:04

ahoj dodo, dakujem za odpisanie.
tie caje si skusim zohnat. o.i.beriem aj lieky na TK.
mne by celkovo cena nevadila, ale beriem drahsie bylinkove preparaty na chronicke ochorenie pluc (zatial mi zaberaju az tak,ze nemusim brat kortikoidy).
Skusim ten hloh a imelo zohnat. A samozrejme znizit vahu a upravit stravu.

pekny den thumb1
44 rokov
166 cm / 82 kg
-------------------------------------------------------------------------

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 18 Mar 2019, 16:18

Janica, viem o čom hovoríš, bral som prírodné preparáty na pľúca, najlacnejší z nich bol 150 eur /mesiac, takže som si všetky nemohol ani dovoliť.

S pľúcami nie sú žarty: alergie potom astma a nakoniec CHOCHP a iné pridružené choroby pľúc. Treba nastoliť nielen stabilizáciu, ale akokoľvek pomalé zlepšovanie stavu, (pretože pri samotnej stabilizácii, nikdy nevieš kedy sa stav začne zhoršovať).

Ja som si pľúca zlepšil presťahovaním sa z mesta do lesa (žiaľ teraz som sa musel vrátiť) ,detoxom, následným doplnením všetkých potrebných živín a hlavne iným spôsobom telesnej aktivity (jemnučké cvičenie počas celého dňa a nie jeden extrémny tréning denne ako predtým a potom gaučing) a hlavne behom. Teda nebol to beh, dokonca ani poklus nie. Ja som to nazval poklus tehotných žien. Klušeš veľmi pomáličky (bežne ponímaný jogging je proti tomu doslova šprint). Ideš pomalšie ako si schopná ísť normálnou chôdzou, no je to namáhavejšie ako chôdza. Dýchaš výlučne nosom a veľmi presne sa koncentruješ na dýchanie. Takto som sa za niekoľko mesiacov zlepšil funkčnosť pľúc o 13% a dostal sa tak o stupeň vyššie do mierne až ťažko abnormálneho stupňa. Spočiatku som nosil dva kortikoidné uvoľňovacie spreje so sebou, no teraz už ani neviem kde ich mám.

K tomu vysokému tlaku chcem ešte povedať dve dôležité veci:
1, Treba jemne obmedziť bielkoviny , ktoré sú tak obľúbené pri chudnutí, a to preto, že tlak je priamo spojený s činnosťou obličiek. Takže potrebujeme ľadvinám trošička odľahšiť, (môžu sa použiť obličkové čaje) a znížiť zaťaženie spôsobené vylučovaním bielkovinových metabolitov.

2, Obyčajnú soľ vymeniť za kvalitnejšiu (ja používam ružovú, alebo čiernu Himalájsku soľ) a hlavne dávať si pozor na skrytú soľ v požívatinách. Napríklad toľko pri chudnutí využívaný cottage cheese (téglik 200 gr) presahuje celodennú dávku soli (sodíka). Neznamená to, že treba vylúčiť zo stravy (stačí obmedziť), len tým chcem poukázať na to, že ako ľahko sa soľ naberá. Vylúčiť treba rôzne slané arašídy, údené šunky, lupienky, soletky atď, atď.

Drž sa a nech sa Ti darí.
Last edited by dodoriven on 18 Mar 2019, 16:53, edited 1 time in total.

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by škovránok » 18 Mar 2019, 16:51

ahojte, myslíte, že obezita má súvis a astmou?poznám jeden príbeh...hm dík

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 18 Mar 2019, 16:56

Najviac astmatikov má sedavé zamestnanie a hlavne obmedzený pohyb. Rovnako obmedzený pohyb majú aj objemovo nadrozmerní ľudia.

Ten obmedzený pohyb nieje dôvod pri astme, ale extrémne účinný urýchľovač.

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 18 Mar 2019, 17:03

Rovnako ako pri vysokom tlaku tam treba zvýšiť pohybovú aktivitu počas celého dňa. Znížiť stres a naučiť sa opätovne uvolniť telo a zhlboka v čistom prostredí dýchať.

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 18 Mar 2019, 17:08

Škovránok blížia sa teplé dni. Za nejaké dva mesiace by sme mohli si aj spoločne niekde vybehnúť. Čo Ty na to?

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by škovránok » 18 Mar 2019, 17:34

pokušiteľ toothsmile , aké máš časy? obúvam tenisky a idem trénovať xbehx

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 18 Mar 2019, 20:34

Ešte stále nebehám. Už ani neviem ako sa to robí. Na prelome rokov som behal naposledy, síce pomáličky (viem to podľa toho, že sem tam ma nejaký naštvaný slimák predbehol, no na moju obhajobu, boli to tie rýchle slimáky bez ulity toothsmile ), ale tých 8 až 10 km som už dal, tak verím, že za 2 až 3 týždne sa na tú úroveň dostanem.
Dnes ale už pomaly, ale isto, dostávam ponorkovú nemoc -pomooccc-

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by misela » 19 Mar 2019, 07:57

k vysokému tlaku, dám len moju skúsenosť...lieky som vyhodila a dvihla pitný režim - aktuálne fixujem 4tú flašu čo je 2520 ml...mamina mi každú nedeľu, pondelok, stredu a piatok posledné dva týždne, od kedy som sa jej priznala, že lieky sú v koši, chce dokázať, že bez liekov tlak neznížim (aj s nimi som ho mala vysoký, okrem slabosti cca 3 hod po zobratí tabletky, plus chémia v nich, plus príbalový leták a hrozba poškodenia ľadvín)...okrem prvého merania, všetky dalšie boli ukážkové - včera 119/79, tep 68...kedže tlak má čo do činenia s ľadvinami, riedka krv sa im filtruje dobre...taktiež, som čítala, že chlad im sťažuje prácu, chladná krv sa zle filtruje...len zdravie prajem
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 19 Mar 2019, 09:35

Som rád, že Teba chýbal len ten jeden podnet (voda -tekutiny) a že tlak je v poriadu. Verím, že to tak už aj zostane. thumb1

U väčšiny ľudí to ale také jednoduché nebýva, pretože väčšinou nenápadne prekračujeme niekoľko položiek (z tých čo som menoval) a potom výsledný efekt vysoký tlak musíme riešiť poopravením všetkých tých prekračovaných položiek.

Neustále sa presviedčam, že človek ak naozaj chce, tak dokáže skoro nemožné. Musí si len ujasniť svoj hodnotový rebríček a zamerať sa na tie pre neho dôležité veci. Potom ak sa nedarí, dokáže si problém rozobrať na kúsky a riešiť to krôčik po krôčiku a neodradí ho hneď prvý neúspech, ale si to ešte viac rozoberie na drobné a opäť pokračuje krôčik po krôčiku tohto samostatného problému a takto kúsok po kúsku skladá mozaiku svojho víťazného efektu.

Ešte raz, nech Ti to takto pekne ako s tlakom vychádza aj v ostatných oblastiach.

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by škovránok » 19 Mar 2019, 16:27

Ahoj Dodo, teraz trénujem 10. týždeň, čaká ma ďalších 42. týždňov, ak vydržím, tak sa ozvem na ten beh. Ak dokončím 52. týždeň, tak budem pripravená absolvovať 10 km beh haha. To by malo byť 2.hý decembrový týždeň, hola hop -rofl- páááá

User avatar
Helka
Posts: 1603
Joined: 01 Jun 2012, 20:10

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by Helka » 19 Mar 2019, 17:04

Škovránok, super, za beh xclapx
A to beháš podľa nejakého plánu?
Tak nech sa darí. thumb2
68 rokov, 163cm
01.2014 - Váha:66kg, Pás:70cm
07.2021 - Váha:77kg, Pás:71cm

"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Post by dodoriven » 19 Mar 2019, 18:43

Škovránok,
nič proti Tvojmu postupu nenamietam, (držím palce a fandím Ti), len chcem si ujasniť, aby bolo jasné, ja som nemyslel zabehnúť kvalifikáciu na majstrovstvá európy (na tých 10 km).

Post Reply