Daka - moja cesta

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Daka - moja cesta

Post by misela » 06 Oct 2018, 09:13

daka, skoré uzdravenie...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
Janiina
Posts: 1894
Joined: 31 Jan 2008, 14:37

Re: Daka - moja cesta

Post by Janiina » 08 Oct 2018, 16:00

Ahoj daka.
Zastavila som sa tu po dlhej predlhej dobe, tak pozerám, že sa Ti darí dobre, aj ked teraz choro.
Držím palce, nech sa dáš rýchlo dokopy. Aj s prácou si spokojná aj so stravovaním, to je prima. Len tak ďalej. Písala som u seba, že ja tak v priemere rovnako, ale bez snahy akejkoľvek a chcelo by to už sa zasa zmestiť do kože čo sa týka jedenia.
Zdravím Ťa a držím palčeky, nech máš radosť zo života. thumb1
39 r, 164cm
7.1.2008: 67kg
7.9.2008: 53,7kg
11.1.2015: reštart 74 kg!
Image

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 12 Oct 2018, 18:04

Ahojteee
Dakujem za zelania, som tu..
Nie som este uplne Ok, dnes rano som mala tesne pod 70..
Pila som na litre caj s medom a v poslednych dnoch ked uz som caj nemohla ani vidiet som pila 100% dzusy tiez na litre.. tak sa mi sacharidy vypomstili.. a aby som bola uprimna mala som aj sladke makove rezance.
No nic.. dam sa do poriadku a idem opat zabojovat.
Aj sa mi zmenil jedalnuicek oproti letu.. jem denne polievku.. a celkovo viac vareneho jedla a menej salatov.
Hned ako budem ok zacinam s cvicenim a zapisivanim jedla do KT.
Ciel este premyslim.. neviem ho definovat.. kilogramy to asi nevystihnu

Janinka, super ze si sa ozvala. Ako sa inak mas? Jes vsetko? Lepok?
Ozvi sa niekedy.
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

User avatar
Dora
Posts: 4828
Joined: 13 Apr 2009, 13:10

Re: Daka - moja cesta

Post by Dora » 12 Oct 2018, 18:54

Ahoj Daka, veru, džúsiky sú riadni podrazáci. Ja už som ich prestala piť celkom. Nahradila ich citrónová šťava. Ale väčšinou pijem len čaj a vpdu. A pre pohodu občas červené víno :roll:
Dôležité je, že si sa neprehupla cez 70kg. Ja som si nateraz nastavila 60tku ako hranicu, ceu ktorú sa už nechcem nikdy vrátiť späť. Verím, že ju časom posuniem na 55 kg a potom už budem len opatrná xstrechx
Nech sa Ti darí Daka xstrechx
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 17 Oct 2018, 19:11

Ahojte
Ja sa mocem v bludnom kruhu nachladenia.. ked vas sledujem ako sa otuzujete som niekde uplne inde..
Sedim tu so salkou zazvoroveho caju k tomu paralen a trosku vas citam. Nie som odvazena ale pas isiel ocividne hore.
Neviem sa z celeho tohto vymanit. Zmenila som stravu, jem polievku, niekedy aj dve. No musim sa z toho dostat a zabojovat poriadne.
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

amanda.k.
Posts: 4485
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Daka - moja cesta

Post by amanda.k. » 17 Oct 2018, 21:06

ja sa neotužujem a aj môj pás má tendenciu ísť nad 80..a tento rok vôbec som pribratá...tak ale vlani som síce cvičila pravidelne aj som mala pred vianocami pekné číslo na váhe ale psychika...no mám teraz akýsi oddychový rok toothsmile

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Daka - moja cesta

Post by misela » 18 Oct 2018, 13:20

daka, poslednú chorobu som potiahla prvý krát bez paralenu a mám pocit, že priebeh bol rýchlejší a aj trošku náročnejší, na teplotu nie som zvyknutá, nemávam ju vdaka preventívnemu braniu paralenu pri prvom zaškriabaní v hrdle...to mam za to, že pozerám kraviny - podla p. dr. paralen len vypína príznaky choroby - teplotu, ktorú produkuje imunitný systém a telo bez zvýšenej teploty nie je schopné zabiť vírusy a baktérie...mozog si myslí, že je vdaka paralenu zdravé...

treba posilniť imunitu - cesnak, zazvor, citron, echinacea, reishi

pomohli mi po 3 dnoch opať prechádzky na čerstvom vzduchu, zázvor nastrúhaný v mede 3 čl denne, 2 citrony v echinacea alebo harmančekovom čaji opať s medom, slepačí vývar s cesnakom, infrasauna - simuluje teplotu...ked som si počítala kalorický príjem v čaji s medom - cca 1600kj - zhrozila som sa, no ak by som pila rovnaké množstvo koly, bola by som na príjme 3800kj denne navyše a bez zdravotného bonusu...na druhej strane, normálne jest mi nechutilo a med má svoje bonusy pri chorobe...

tak skoré doliečenie sa prajem...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 23 Oct 2018, 18:35

Ahojte
Amandi a misel, dakujem.
Uz som akoze zdrava, obcas kasel.
Pohyb som nepridala. Mame hekticke obdobie v praci, zajtra by sa to malo skoncit.. tak uz len vydrzat.
Urobila som si poriadok v strave.
Rano kava a ovsenna kasa s orechmi a ovocim, alebo tousty sunka syr.
Obed komplet obed v restike v praci - vegetarianska polievka + druhe jedlo maso polovicna porcia prilohy a velky salat
Po obede kava ak mam aj proteinovu tycinku, alebo orieskovu.
Vecer polievka najcastejsie z cinskeho bistra, to jedavam v praci.
A pridam rotoped, len zas vyhovorka storocia.. boli ma bedrovy klb..
No skusim nan vysadnut este dnes, mam volno..
Nech sa dari
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 28 Oct 2018, 11:45

Ahojte
Hlasim sa opat. V praci uz akoze normal. Tesi ma ze byduci tyzden o jeden den volna navyse.
Upratala som skrine, zbavila som sa veci navyse a kupila som si kvalitne kosele pulovre svetre velkos s. Su motivacne, mozem ich sice uz nosit takto, ale ak dam dole 5- 8kg budu skvele.
Dnes idem na rodinnu oslavu. Uz byvame s muzom sami, ucim sa varit pre dvoch, teda jeden a pol cloveka lebo ja jedavam v praci v restike.
No a pohyb, premiestnila som rotoped do volnej izby po dcere, je tam aj telka, takze je to tiez motivacne. Ale o nejakej pravidelbosti este nemoze byt rec. Ale som vo vnutri namotivovana a to je u mna velky krok.
Nech sa dari
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

User avatar
maldi
Posts: 1360
Joined: 09 Apr 2013, 17:35

Re: Daka - moja cesta

Post by maldi » 31 Oct 2018, 08:30

Daka, super ze si si pokupila eska, o to vacsia motivacia, ak su kvalitne a krasne, clovek sa hned citi lepsie a hlavne ked nie su male, takze motivacia perfektna. Ale ty si disciplinovana, nebojim sa o teba. Ozvi sa co mas nove. toothsmile
Image

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 20 Nov 2018, 17:19

Ahojte
Dlho som sa neozvala, velmi cas leti.
Stale sa motam 68 az 69kg, ale na pocit nic moc.
Casto som unavena, mam take unavne obdobie..
Dnes snezilo, ziadna radost.
Chodim s hafankou von, ale na kratko. Na rotopede velmi nepravidelne. Slaby pitny rezim. Jedlo az na par vynimiek celkom ok.
Nic o chudnuti nesledujem, tak ako moja vaha, tak celkovo stagnujem.
Nejaka motivacia by sa hodila..
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

User avatar
Dora
Posts: 4828
Joined: 13 Apr 2009, 13:10

Re: Daka - moja cesta

Post by Dora » 23 Nov 2018, 18:02

Ahoj Daka, a čo tie nové šaty? Nie je to dostatočná motivácia? Škoda, že spoň nechodíš na dlhšie prechádzky so psom. Možno by si s ním mohla začať aj behať. Tak trocha... psy sú fajn spoločníci na pohyb.
Držím palce, aby sa dostavila tá správna chuť na pohyb a na pokrok xstrechx
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 24 Nov 2018, 15:46

Dorka ahoj, viem ze si to musim dat sama v sebe dokopy..
Som rok na novom mieste, v hlave mam stale ten pocit, ze to bolo minuly rok pred vianocami tam strasne..
A z toho celkoveho nastavenia si to este stazujem.
Oblecenie fajn, normalne to nosim.. obcucnute kosele a pulovriky.. v pohode..
Horsie je to s nohami.. uz som pozerala ze existuje aj odstranenie tuku z kolien.. mam ich velmi hrube..
Aj celkovo mam v hlave taky bordel.. tesite sa na vianoce?
Vacsinou som sa o takomto case tesila.. ved he to o mesiac a tento rok niiiic.. zatial.
Tak sa drzkajte
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Daka - moja cesta

Post by škovránok » 24 Nov 2018, 18:13

Ahoj daka, únava? neješ málo? ja som sa rozhodla toho roku iba zdravé mikulášske balíčky pripraviť, vždy vymýšľam niečo nové, tak ma to drží nad vodou. S tými kolenami neblázni, walkovanie zoštíhluje nohy celkove, pozri cvičenia na to...na takú mäsiarčinu sa nedaj brxe , a ako žiješ, čo robievaš, však popíš viac. Ja si pripadám ako nestíhačka, vždy niečo plánujem, riešim, teším sa z toho, teraz očakávame 2ojičky vnúčatká po 10 rokoch liečenia sa. Zisťujem, že odkedy si robím čo chcem a čo ma napĺňa, idem na pravdu, tak ma to nabíja novým elánom a energiou, a chudnem. Som sa rozkecala u teba toothsmile ... pááá a ozvi sa

amanda.k.
Posts: 4485
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Daka - moja cesta

Post by amanda.k. » 25 Nov 2018, 06:40

daka aj ja som mala niektoré roky tak napr. vlani že som sa netešila na vianoce no dúfam že sú už tie depky preč paradoxne som ale neprestala vtedy cvičiť a chudla som teraz nedepkujem ale som pribratá...žijem v takom akomsi -anielik- že šak zas schudnem toothsmile ...čo je lepšie..mne sa zdá že tešiť sa zo života je lepšie..vlani od leta až do vianoc depky xbeex

Post Reply