Rok č. 2 - cieľ - 58 kg, hravo si ich udržať..

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by dodoriven » 02 Oct 2019, 10:01

Mišelka,
ak Ti pády nepôjdu ani o mesiac, tak sa môžeš prísť učiť od majstra (to akože odo mňa 😁) - 3 pády, 3 x zlomená chrbtica, no nie som dobrý??? 😁😂😁

Doslova sa teším, že sa Ti podarilo ísť opäť na aikido.

Nech sa darí aj naďalej.
Želám pekný deň.

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by misela » 03 Oct 2019, 10:16

dodo,

ani zakašľať neviem, aby ma nebolelo brucho a to som do dneška bola v tom, že aspoň brucho prežilo tréning bez ujmy...

streda:

nakoniec som sa rozhodla, že pilates vynechám...dám telu priestor na regeneráciu...tak aspoň masáž pred pilatesom dám, aj keď z masáži sa postupne behom posledného pol roka stal skor brutálny streč, no tak uvolnená ako od tial chodím...chalanisko otvoril, že musí ísť domov vyležať chrípku, vraj volal...klasika, súkromný mobil hodený doma, v kabelke nosím len služobný...ok...tak volám drahému, že idem k mamine a cestou nech ma vyzdvihne...začalo pršať, ked som prechádzala okolo podchodu k rodinnému domu, nikdy doteraz som si ho za tie roky nevšimla...schovala som sa a počkala na drahého...prechádzka síce nevyšla, zato všetko krásne zapadlo do seba...

krásny slnečný štvrtok prajem...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by dodoriven » 03 Oct 2019, 16:58

Mišelka,
viem o čom hovoríš. Po veľmi dlhej dobe som mohol cvičiť rehabilitačnú zostavu. Začal som z polovičnými opakovaniami, dostal som sa len do polovice zostavy, no bolesť pri tom nebola štvrtinová, ale štvornásobná. Včera som nevedel vstať z postele a smrteľne vážne hovorím, (teda píšem toothsmile ), no boleli ma ešte aj niektoré mimické svaly.

Drž sa.

P.S.: Ja aspoň nemám problém s obrúčkou, pre mňa je to závit nakrátko, a tak ju pre istotu nenosím, aj keď sa do elektriky nerýpem. toothsmile toothsmile toothsmile

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by misela » 04 Oct 2019, 09:30

dodo, tak ked ti bude najhoršie, pomysli na mňa, cítim sa, ako keby ma prešiel kamion,...a hneď sa budeš cítiť ľahšie...aj keď hovoriť o obyčajnej svalovke, sa ani neoplatí...trošku to pobolí a bude lepšie, chce to len čas...

štvrtok:

aikido 2 hod - dala som si špeciálne záležať na rozcvičke, strečingu...kondične som ho dala...prekvapilo ma že, tak ako prvý trening bol prekvapivo ťažký, tento bol prekvapivo v pohode...takže zas sa mi potvrdilo, že sa neoplatí čokoľvek očakávať, realita je niekde uplne inde...dve dlhé techniky, ani neviem ako a bez predchádzajúcich inštrukcií som dala ukážkovo, cítila som sa v nich skvelo...tiež som už začala vystrkovať rožky...takže sa mi tie roky krásne vracajú, telo si pohyb pamata, aj ked s názvami to bude horšie...

prajem krásny slnečný víkend...mňa čaká predlžený
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by dodoriven » 04 Oct 2019, 10:16

To vieš, že telo si pamätá. Aj to moje. Horšie je, keď rozum nie. No a najhoršia kombinácia je Alzheimer s hnačkou. Zrazu Ťa to chytí a bežíš...po chvíli však prídeš na to, že nevieš kam a vlastne ani prečo bežíš . toothsmile toothsmile toothsmile

Prajem pekný deň.

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by misela » 08 Oct 2019, 09:11

dodo, vdaka tebe si tu nepíšem sama so sebou...dakujem za spatnú vazbu...

sobota:

aikido 2 hod - z plánovaných 3 tréningov, som dala len jeden a aj to po hodine, ma už odmietali nohy poslúchať...ale niečo som si uvedomila...ked toľko krát padnem a vstanem...má to vplyv aj mimo tatami ak neberiem do úvahy bolesť a modriny, nevzdávam sa a nenechám sa len tak ľahko zlomiť, nemám energiu na malicherné konflikty, som oveľa pokojnejšia...

stretla som kopu skvelých partakov z minulosti...

pršalo, takže poobede padol plán, že si vybehneme na kopce...bešenovú som zas zrušila, lebo som nemala chuť na ďalšú tlupu ľudí tlačiacu sa v bazéne...

nedeľa:

vyšlo slnko, aj ked bolo mrazivo (len v tričku a veste), dali sme si pauzu a prešli sme si donovali...

palice 2,88 km

pondelok:

pilates 1 hod

palice 3,07 km

krásny slnečný utorok prajem...aj ked som si neni istá, ako to dnes dám - chlapi zatepľujú takže od rána vrtačka a kladivo, tie vibrácie mi moc nerobia dobre...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by misela » 09 Oct 2019, 09:13

utorok:

- aikido 2 hod
- palice 3,43 km

majte krásnu slnečnú stredu...

niečo na zasmiatie:

11 týždňov z denníka dietárky

1.Týždeň - Žofia od nás z práce schudla za mesiac dvadsať kíl. Vyzerá výborne. Ja chcem tiež vyzerať takto výborne. Rozhodla som sa, že do toho pôjdem tiež .Nejde len o to, aby som sa páčila svojmu mužovi, ale aby som mala sebavedomie.

2.Týždeň - Minulý týždeň som sa k tomu nedostala, ale teraz už to fakt prepukne. Odteraz budem chudnúť ako o život. Pozerala som sa na internet a dnes je fakt veľa typov diét. Akú si len vybrať? Začnem zrejme mliečnu diétou. Mliečne výrobky, mlieko, zelenina, vajcia, chudé mäso. To znie dobré. To je presne diéta pre mňa.

3.Týždeň - Mliečna diéta je peklo. Nielen, že moja stolica je riedka a biela, takže si pripadám ako holub, ale taktiež mi začína na bruchu pučať malé vemienko. Ešte tak mesiac a bude zo mňa riadna dojnica. Na mliečnu diétu kašlem. Skúsim niečo iné. Krabičková diéta znie zaujímavo.

4.Týždeň - Krabičková diéta je nič moc. Drahé to je ako fras a porcie sú také malé, že som to musela žrať aj s tými plastovými krabičkami, aby som sa najedla. Tadiaľ cesta nevedie. Pôjdem na to intuitívne. Budem jesť málo, budem jesť zeleninu a občas si urobím na pare kuracie mäso. Lahôdka. Nebudem soliť.

5.Týždeň - Paráda. Vďaka svojej diéte som schudla za týždeň už pol kila. Cítim sa ľahká ako pierko. Večer som si plná sebavedomia obliekla sexi prádielko a snažila sa zviesť muža na svoju novú sexi postavu. Vyzývavo som sa v prádielku prechádzala pred televíziou a čakala jeho nekontrolovateľný, pudmi hnaný sexuálny útok. Nič !!!! Samozrejme, že som sa rozplakala a v depresii vyžrala celú chladničku.

6.Týždeň - Pribrala som tri kilá. Tak takto teda nie. Chce to pritvrdiť. Každý deň jednu mrkvu. To by bolo, aby nebolo.

7.Týždeň - Mrkvová diéta je v plnom prúde. Už týždeň som nebola na veľkej. Začína to vyzerať sľubne. Žofia z práce schudla ďalších päť kíl a vyzerá perfektne. To ma motivuje.

8.Týždeň - Už dva týždne som nebola na veľkej. Nie som si istá, či je to dobre. Manžel mi zavolal sanitku. Ja sa ale zlomiť nenechám. To by si prial. Mám pocit, že chudnem, ale váha ukazuje, že nie. Chce to novú váhu. Musím schudnúť. Ako by som potom vyzerala pred Žofiou z práce? Mám oranžové už aj dlane. Asi vysadím mrkvu.

9.Týždeň - Týždeň pijem len koktaily. Je mi neskutočne zle, točí sa mi hlava a v bruchu mi neustále škvŕka. Normálne by som povedala, že to bude žalúdok, ale mám pocit, že ten zo mňa pred pár dňami vyšiel prirodzenou cestou, takže fakt neviem, čo to tam môže škvŕkať. Žofia v práci schudla ďalšie tri kilá. Je to krava. Nech už ide do riti.

10.Týždeň - Mám za sebou desať týždňov diét. Schudla som štvrť kila, utratila všetky peniaze, čo sme mali s mužom na dovolenku za koktaily a podobné kravíny a mám totálne zničený tráviaci trakt. Páli ma záha, bolí ma brucho, vypadali mi nechty a padajú mi vlasy. Hlavne, že tá krava Žofia zase schudla. Som nešťastná.

11.Týždeň - Kašlem na diéty. V práci sa Žofia chválila, že zase schudla, tak som jej rozbila hubu a prepichla jej pneumatiky na aute. Konečne som spokojná a šťastná. Našla som svoje stratené sebavedomie.
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by misela » 10 Oct 2019, 07:40

streda,

- palice 2,78 km - počasie sa nie a nie rozhodnúť, či bude pršať, alebo nie...takže pršalo cca každých 5 minút...napriek daždu, vetru a tme som stretla plno ľudí bud na bicykli, bud so psom, bud s palicami...takže čulý ruch...

krásny slnečný štvrtok
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by misela » 11 Oct 2019, 08:05

stvrtok:

- tradične aikido 2hod...začínam sa na tatami cítiť ako doma...

krásny slnečný víkend prajem...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by dodoriven » 12 Oct 2019, 09:30

Mišelka,
že Ty si najmä "praktik" (praktička toothsmile) je jednoznačne vidieť z Tvojho popisovania a z Tvojich skutkov.

Ľudia s prázdnymi siláckymi rečami, asi nebudú extra obľúbení u nikoho (kto takú povahu nemá). No ako máme iné telá, tak naše mysle sú ale totálne iné, svojrázne. (Ja sa napríklad bláhovo snažím oživiť toto fórum, lebo existencia tohto samostatného fóra (nemyslím vytvorenej skupiny na Fb atp) sa mi javí ako dobrá vec).

Zároveň, medzi iným neviem pochopiť (a je mi z toho, naozaj smutno), keď sa stretnú štyria ľudia pri stole, niekde na terase nejakej kaviarničky a oni po pár zdvorilostných frázach začnú čumieť do svojich mobilov a bavia s inými známimi, hoci drvivú väčšinu z nich poznajú, len pod ich nickom.
A to, čo bolo spočiatku len vtip: " Ak nie si na sociálnych sieťach, ako keby si nebol" sa stáva pre väčšinu realitou a životným heslom.

Vyslovene nemám rád agresívnych ľudí, ktorí akokoľvek ubližujú slabším.
No dosť bolo týchto pesimistických rečí, tento raz o smrteľnosti chrústa. Je nádherný deň a treba to využiť (inak každý je nádherný, len my sme špatne mentálne oblečení).

Uži si víkend.

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by misela » 14 Oct 2019, 08:19

dodo, napr. každý deň si už vyše roka hovorím, že sa vykašlem na anonymné diskusie pod článkami...no žiaľ ma denne zláka zvedavosť a potom som len sklamaná a nahnevaná, denne bez náznaku zmeny k lepšiemu - toľko agresivity, čo sa tam kumuluje pod ilúziou bezpečnosti - veď píšem anonymne, tak vynadať a ohovoriť každého je v pohode...napriek tomu, že viem, že sú to tí frustrovaní, životom ubití, takmer bez príjmu, večne nespokojní, ....ľudia...no to im nedáva právo sa takto chovať k hocikomu a miesto toho, aby sa sústredili na svoj život a snažili sa čokoľvek s čím nie sú spokojní zmeniť a vylepšiť, zabíjajú hodiny a hodiny nadávaním a šírením zla...ono na čo zameriavaš pozornosť, to sa ti deje,... čo zaseješ, to ti vyrastie,... alebo sa to možno dá jednoducho nazvať karmou... toto, ešte musím zo svojho života vyhodiť, naučiť sa to ignorovať, nenechať sa do toho zatiahnuť a nenechať ich ovplyvňovať môj život...

piatok:

nakoľko drahý mal poobedné, sparing mi robila dcéra, sama sa ponúkla, za čo som nesmierne vďačná...cca hodina rozhovorov denne bez rušenia ďalších dvoch detí, takže som sa dozvedela kopu zaujímavostí...

mesiac bol uplynulé 3 noci obrovský a všade plno svetla...

palice 4,41 km

sobota:

3,96 km

nedeľa:

2,88 km

majte krásny slnečný pondelok....
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by dodoriven » 14 Oct 2019, 15:47

Mišelka máš pravdu, že je medzi ľuďmi veľa násilia a zloby. Ľudská povaha sa za posledné tisícročia pomerovo k technickému pokroku nezlepšila ani o promile. Lenže pokrok sa za posledných 250 rokov zvýšil niekoľkonásobne, a tak o tom zle jednak lepšie vieme, ale hlavne zlo sa vie spájať a je oveľa nebezpečnejšie.

Čo sa týka toho, naučiť sa "to" ignorovať, tak to je asi najlepšie riešenie, aj keď neskôr by bolo ešte lepším riešením sa o to jednoducho nestarať a nechať to tak ako to je (mentálne je v tom podstatný rozdiel).

Ešte zaujímavejšie je, pozrieť sa niekedy na to, prečo sa na niektorých veciach vôbec rozčuľujeme. Nakoniec prídeš na to, že ..................nechcem prezrázať, ak by si nad tým niekedy uvažovala toothsmile .

Je nádherný deň (babie leto je moje najobľúbenejšie obdobie roka), uži si ho.

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by misela » 15 Oct 2019, 08:19

dodo, omnoho radšej by som sa mýlila a bola milo prekvapená...

myslel si vytvoriť si odstup a nebrať nič osobne? lebo prax mi až tak nejde...

pondelok:

palice 3,62 km

vždy po chudnutí, čo bolo 2x som si povedala, že všetky tie veľké veci si buď postupne poupravujem, alebo sa mi možno ešte zídu - a zišli sa mi...prvykrát som ich bez milosti teraz v sobotu povyhadzovala, čo bolo cca polovica skrine (všetko velkosti 52-46)...žeby som už podvedome vedela, že ich nebudem potrebovať a prišiel čas sa s nimi rozlúčiť?

majte krásny slnečný utorok...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by dodoriven » 15 Oct 2019, 09:17

To asi každý z nás by bol radšej milo prekvapený. To je úplne normálne. toothsmile

Áno, odstup tam je, ale je to len jeden z prvých predpokladov, aby si sa začala vôbec vnárať do prakticko-teoretického štúdia daného problému.

Oveľa viac laicky povedané je to, že najviac nás akokeby naštve to, čo sami máme dlhšie v mysli a to preto, lebo to podvedome porovnávame so sebou a to zas robíme preto, lebo to nemáme ešte úplne v sebe doriešené (vrátane tej závisti a zloby). No a v kombinácii so silným egom je potom hneď oheň na streche. Akoby ten konkrétny skutok nad ktorým sa rozčúlime len otvoril dvierka v nás, vedúce k nášmu vlastnému problému (aj keď tá závisť a zloba bude v nás 1000 x slabšia ako ten skutok ktorý nás nabudil, navyše tá naša závisť a zloba môže byť inak "zaobalená" ako v tom skutku nad ktorým sme sa rozčúlili (ale aj závideli, hnevali, ba dokonca aj sklamali ...atp).

Nikto učený z neba nespadol a všetkému sa treba učiť, tak isto aj tomuto. Mne dosť pomohol životopis a hlavne diela, jedného z najslávnejších japonských samurajov Mijamota Musašiho.

Prajem pekný deň.

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Post by misela » 16 Oct 2019, 08:07

dodo, ďakujem za udržiavanie života ako u mňa v téme, tak vo fóre...

každú noc pred spaním si púšťam video (životný štýl, strava, psychika, veda, zdravie, lekárstvo, príroda,...), síce to počúvam/pozerám na kúsky aj 3 dni, podľa toho, ako skoro zaspím...ku knihám sa aktuálne nie a nie dostať...

utorok:

aikido 2 hod

majte krásny, opäť slnečný deň...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

Post Reply