Moje recepty - Seitan

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Zarah

Re: Moje recepty - Seitan

Post by Zarah » 22 Feb 2006, 13:36

seitan: Nemám slov. Hned Tvá první věta je tak nehorázný výmysl a lež. že mi to bere chuť se s Tebou dál bavit. Pleteš si pojmy a dojmy. :(

Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Post by Miro Veselý » 22 Feb 2006, 17:19

seitan: to s tými aminokyselinami, hmm, to znie ako nejaká vegetariánska agitka. áno, dá sa ísť bez mäsa, ale treba DOSŤ veľa vedieť, ako kombinovať. inak hrozí pri dlhodobom blbnutí bez mäsa malnutrícia, takého neboráka potom poznajú v nemocniciach, má čudné príznaky a žiaden nález. porozprávaj sa s nejakým lekárom. (duševne zdravým lekárom, nie vegetariánom...) nedá sa porovnávať "celé národy" plošne na základe jedneho parametra typu mäso áno, alebo nie.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

Zarah

Post by Zarah » 22 Feb 2006, 18:26

Velká část vegetariánu využívá jako zdroj živočišných bílkovin (esenciálních aminokyselin) vejce, mléko a mléčné výrobky. U té vyšší formy veganství, která odmítá jakékoliv živočišné bílkoviny dochází ke kolapsu enzymatického a hormonálního systému. Člověk není zajíc. Proto, když někdo napíše, že je vědecky dokázané, že obsahem esenciálních aminokyselin jsou si rovny rostlinné a živočišné bílkoviny a že jsou národy, které dokáží existovat bez živočišných bílkovin, tím pádem bez esenciálních aminokyselin - Nemám slov.

Post Reply