To už fakt nebudem ináááá ????

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Post Reply
baletka

To už fakt nebudem ináááá ????

Post by baletka » 21 Jan 2008, 14:13

Ozvať sa? Neozvať sa???......Ozvať sa !

A o5 je tu začiatok ďalšieho roka.A o5 tie isté predsavzatia.A o5 tá istá váha,možno aj o polo kila vyššia:-( Aj minulý rok som mala ten istý nutkavý pocit,že tentokrát už je to naozaj,že tentokrát už to dokážem,že teraz je TEN čas.Poznáte to?Celé som to tu naštudovala,zaregistrovala sa a dokonca sem tam aj niečo napísala.Zo začiatku sa mi moc nedarilo.,Čítala som týždenné hlasenia a tíško závidela.Moj metabolizmus ,tak ťažko skúšaný neustálymi -OD PONDELKA sa rozbiehal veeeľmi pomaly.Čo iní chudli za týždeň,ja mesiac.Váha sa pohla,bola som pravidelnou zákazníčkou u nás v lekárni.Prvý krát ,ked tam ten stojan začal nahlas na celú miestnosť hovoriť - meria sa vaša váha _ skoro som zinfarktovala!!!Zdesene som čakala,že aj čísla to začne bliakať nahlas,uf.Ale bol diskrétny:-)
Uau,aké jednoduché! Super,prečo som na to nedošla skor?Mám to pod palcom!Úžasné,dokonca rifle sú mi volné aj po vypraní!V auguste bolo dolu 9 kíl,a spále to išlo dolu.Ako to ,že je to tak jednoduché?Ako to ,že je to tak jednoduché aj keď zhreším!?No, čo dám si aj dnes,šak odzajtra už nabehnem na "moj" režim.Veď viem ako na to!Veď viem,že sa to dá!Óóó,celý týždeň bez disciplíny!? Nevadííííí,nevadí veď OD PONDELKA !....Od pondelka???...ale to už tu predsa bolo....
Prečo nikoho úspech motivuje k ešte vačšej snahe? Mňa moj úspech "motivoval" k zhrešeniu....Vedela som,že už ale naozaj dosť,no neurobila som to....
Asi je to trápne,ale som tu znova.A dúfam,že na budúci nový rok sa nad týmto príspevkom len pousmejem,aspon spolovice tak úspešná ako ivaza,tini a dalšií "spolubojovníci".
Booože,ale som sa rozpísala a zdaleko to nieje všetko čo som chcela...pekný deň všetkým :-)

PS: nie je dnes náhodou pondelok?? :-)))
„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“
Jan Werich

Anculka

Re: To už fakt nebudem ináááá ????

Post by Anculka » 21 Jan 2008, 14:27

baletka: napísala si to presne tak, ako to prežívam aj ja. Schudnúť to je môj najväčší cieľ momentálne. Veľmi po tom túžim a už toľko krát som sa rozbiehala. Stále nič. Skolili ma úspechy i neúspechy. To večné odkladanie .... dnes si ešte dám, lebo som mala ťažký deň ale však od zajtra už začnem. Od zajtra, od pondelka, od 1. v mesiaci, zapisovanie do denníka, meranie, váženie, úspech, zlyhanie...kolotoč, ktorý nemá konca.

wawa

Post by wawa » 21 Jan 2008, 14:41

baletka: môžeš byť iná...záleži čo si ochotná preto urobiť...skús ísť podľa vzoru Simonečky...LEN TENTO DEŇ...viacerým sa to osvedčilo

lubicka

Post by lubicka » 21 Jan 2008, 14:49

Baletka: super, že si sa znova ozvala, vôbec to nie je trápne, prehrešky sú ľudské, niekoho motivuje to, niekoho niečo iné, treba si správne zvoliť, vieš ako na to, tak prečo chceš čakať na nejaké pondelky alebo do zajtra?
43 rokov, 168 cm, poč. váha 85kg -marec 2007, cieľová 60 kg, teraz 75 kg

Magdi

Post by Magdi » 21 Jan 2008, 14:55

baletka - ak si dala dole 9 kg , to vôbec nie je málo , skús prečítať príbehy ostatných a skús zistiť , prečo sa im darí a tebe nie . Potrebuješ si nájsť svoj vlastný štýl - a bohužiaľ , na celý život. Takých je nás tu viac , čo sme večne len začínali , ale sme predsa dospelí ľudia , a načaté veci treba aj dokončiť .
A tešiť sa na to , že raz sa presunieme do udržiavačky , ako sa to podarilo už niektorým kočkám . Keď sa to podarilo ostatným , podarí sa to aj nám . Sama musíš vedieť , prečo si neodolala - nie 1 kúsku , ale ďalším a ďalším . Niekto chudne aj s malými prehreškami , ale ak si ako ja , že keď porušíš pravidlá , ťažko nájdeš cestu naspäť , tak ich neporušuj . Nie nikdy - iba dnes . Zajtra je zajtra - aj ja som písala dátumy , do kedy schudnem na tú vysnívanú váhu a vždy to bolo od zajtra ... Začni dnes a hotovo . Odlož nezjedené veci na zajtra - veď Ťa počkajú . Aj na mňa čakajú mamine zákusky doma a ke´d vydržím dnešný deň , zmrazím ich . Nevyhodím , sú vynikajúce , ale dám si ich keď dosiahnem svoj plán . Musíš si vymyslieť , ako na seba , našťaste tie vhodné ťahy tu už vymysleli kočky pred nami , stačí ich len skopírovať a opakovať ich - čím častejšie , tým lepšie . A dúfať , že raz aj aj ostanem pri 1 kúsku a nezjem celý plech ....
Veľa zdaru a zajtra sem pekne napíš , aký si mala dnes deň .
58 r/162 cm
1/1/2021 62,5 kg
1/2/2021 61,0 kg
Cieľ č. 1 do 12/2021: 52,0 kg
Cieľ č. 2 : udržať

Misiatko 29

Post by Misiatko 29 » 21 Jan 2008, 14:57

Wawa, presne tak,aj ja to tak praktizujem ako tu napisala Simonecka. "Len tento den!" A uz mam 2 tyzdne za sebou. :-)
Baletka uvidis,ze to dokazes. Ja som mala 93 pred rokom a teraz mam uz pod 68. Ide to! A mne pomaha velmi,ked mam take slabe chvilky ist do obchodu a nieco pekne si vyskusat! A hned mam motivaciu,ked chcem vyzerat lepsie. V lete ideme do Grecka a dovtedy chcem mat pod 60 kilov. Hlavne si nedavaj vysoke ciele. Drzim palce!
Vek 32,vyska 168 cm, vaha max 88 kg(pred porodom),po porode 84kg, zaciatok chudnutia 84 kg,1.ciel 70kg do konca oktobra, 2 ciel 65kg , 3.ciel 60kg do maja 2012.Aktualna vaha 76 kg

sussane

Post by sussane » 21 Jan 2008, 15:09

BALETKA to ako keby si o mne písala, bohužiaľ som sa v tvojom článku veľmi videla...ja sa snažím od cca 28.12. byť poslušná, tak skús sa zbadať teraz ty v mojich príspevkoch... zatiaľ so mňa moc neodbudlo, ale verím tomu, že sa to priblíži k môjmu cieľu...

Mimochodom akú máš výšku, váhu, cieľ?
moje maximum.......... 72 kg 02/2007
dokázala som znížiť na 62 kg 04/2008
a momentálny stav....... 68 kg 12/
2009
čo však pominulo a dnes 8/2013 je moja váha 79 kg

cieľ: cítiť sa dobre vo vlastnej koži

Angelina

Post by Angelina » 21 Jan 2008, 16:07

Ahoj baletka. Aj ja som minulý rok schudla málo, ale teším sa aspoň z toho čo išlo dolu a už sa nevrátilo. Tento rok budem bojovať ďalej. Držím palce. Teóriu, že len dnes moc neuznávam, pretože chudnutie nemá byť "trpením", dnes to musím vytrpieť a tak, je to prechod na zdravú stravu, čo musí byť celoživotným cieľom.

lu.anna

Post by lu.anna » 21 Jan 2008, 17:52

baletka: ahoj a vitaj:):):)
Vek: 50, výška 170...11/06-102,6kg, 7/07-87,4kg, 02/11-100,6kg, 11/11-93,6kg,1/12-91,8kg cieľ: chudnúť, schudnúť a udržať...

ivaza

Post by ivaza » 21 Jan 2008, 17:53

baletka: často som na Teba myslela. Mám od Teba sľúbené Labutie jazero :-) a stále naň čakám!!!

Budeš iná, len musíš naozaj chcieť. Ja úplne rozumiem tomu, že keď si dáš jeden kúsok niečoho, tak Ťa to láka dať si ešte niečo, veď čo už... Tak si nedaj ani ten jeden. Ja to tiež ešte neviem. To čo u mňa iní považujú za pevnú vôľu a sebadisciplínu - je len obyčajný strach, že by som sa neovládla a mohla sa vrátiť späť, preto radšej jem len to, čo som si naplánovala. Jedine tak to viem zvládnuť. Nedať si je oveľa, oveľa jednoduchšie ako dať si niečoho len primerane.

Skús nájsť svoj dôvod a pôjde to. Verím, že raz to Labutie jazero uvidím. :) Už sa naň veľmi teším. !lala!

Príď na niektoré stretnutie (Štrba, Blava), pozitívne Ťa to naladí a pôjde to ľahšie. :)
44 rokov, 160 cm, počiatočná váha (6.1.07) - 110,9, cieľová (26.5.08) - 63,5 - cieľ udržať

baletka

Post by baletka » 21 Jan 2008, 20:06

Čaute ľudkovia!!Vaše reakcie sú úúúplne super! Je fajn vedieť,že je takýchto "neporiadnikov"ako ja je viac.No je úplne úžasné čítať,že niekto po roku z 93 schudol na 68 !!!Misiatko29 -skveléééé!!!...Ja budem mať tiež asi tak nejak okolo tej 93ky(zajtra sa idem vážiť)ale na 68čku som sa neodvážila ani pomyslieť.Ale taraz ma to normálka začalo pokúšať,prečo nie?A v septembri by som mala ísť do USA,na návštevu.....Uau,to by bolo úžasné ísť tam trocha "znormalizovaná" No moje rozhodnutie padlo skôr,ako som sa dozvedela,že tam pôjdem,takže to nebola tá hlavná motivácia.Mohol by to byť len motivačný bonus naviac :-)
Prvá méta je dostať tú nechutnú 9tku na začiatku dakde do čerta !A druhá méta bude zbaviť sa 8čky....ale to je ešte dlhá cesta.
Ivaza s tým neochutnaním ,to je úúúplne presné.....keď odolám,tak je to ok.....ale čo i len jedno sústo dám,neostane pri nom...S týmto skúsim vážne zabojovať.
Teraz som na nočnej a zobrala som si nejakú mrkvu a cottage a 3dl pohár čalamády...

Jedna praktická otázka: odkedy je nová podoba fóra ,som sem nepísala.Ako je lepšie odpovedať-na konkrétny príspevok ,konkrétnemu človeku,alebo takto v jednom príspevku to zahrnúť pre všetkých ?Aby som nejak veľmi nerušila prehľadnosť ...Ďakujem...do čítania čoskoro
„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“
Jan Werich

Anculka

Post by Anculka » 21 Jan 2008, 20:13

Baletka: nepridáš sa k nám do našej témy? Už sme tri, ktoré máme rovnakú váhu 93kg - ja, Tinika a Erdberka. A zhruba aj rovnakú výšku, takže podobné BMI. Čo sa týka fóra, je tu veľmi veľa tém a jednoducho sa nedá všetko čítať a všade prispievať. Preto je dobré bud sii vytvoriť svoju tému, alebo sa niekam pridať. Ja sledujem toto fórum už dlhšie ale povedala som si, že sa zapojím až ked naozaj nájdem odhodlanie chudnúť. A to rozhodnutie padlo včera ked som si uvedomila, ako môj priateľ veľmi túži po tom, aby som schudla, aby som sa mu viac páčila a aby som sa aj ja sebe viac páčila lebo ak sa mám o rok a pol vydávať s týmito kilami tak to je hrozná predstava. Môj cieľ je 70kg, možno sa podarí aj viac, ale nedávam si zatiaľ nereálne ciele.

blažena

Post by blažena » 21 Jan 2008, 20:32

Baletka vitaj! :) Presne rovnakú váhu 93 kg som mala 2.4. 2007. V septembri na dovolenke som mala pod 70, teraz mám 64. Nič iné netreba, len sa rozhodnúť! Prajme Ti veľa, veľa úspechov. Príď na niektoré stretko, ak by sa Ti dalo. :)

akoty

Post by akoty » 21 Jan 2008, 20:37

anculka prepac, no to skutocne chudnes len preto aby si sa pacila priatelovi a bola krasna nevesta o rok a pol?!?!?

baletka

Post by baletka » 21 Jan 2008, 20:39

Anculka,aj mne trvalo dlho,kým som sem napísala po prvý raz.No zaspala som na vavrínoch,ale čítať som neprestala...ale nejak nie a nie sa nakopnúť...Momentálne mám pocit,že že traz som tak nejak vnútorne dobre nakopnutá.Tak dúfam,že mi to vydrží tak nejak nastálo,kým to prijímem ako životnú cestu....Mne každý hovorí,že" ja si ťa ani ináč neviem predstaviť,to patrí k tebe .To už by si nebola ty !!!"....No díky,už ma to tak trocha štve.Ale nechcem dokazovať niečo iným,to už viem ,že - tudy cesta nevede ! Chcem dokázať sama sebe,že to dokážem.A niečo ti prezradím,ale nikomu to nehovor - bola som u nás v butiku so spodným prádlom(dostala som poukážku na vianoce) a bola som aj v skúšobnej kabíne....a mali tam"nechutné" zrkadlá - veľké a blízko a zo všetkých stán.....najradšej by som sa nevidela....normálna Lochneska ! :-))))
Jan Werich

Post Reply