Recepty mlsnej Dory

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Dora

Re: Recepty mlsnej Dory

Post by Dora » 30 Jul 2009, 08:19

Zapekaná pohánka s brokolicou

Pre tri osoby potrebujeme pol vrecka uvarenej pohánky.
V mierne osolenej vode zľahka uvaríme brokolicu rozobranú na hlavičky /zľahka znamená, že nestratí svoju jasno-zelenú farbu. Priveľmi dlho varená brokolica stmavne/.

V miske rozmešame biely jogurt /ja používam na všetko bielu activiu - nie LIGHT!!!/, so žĺtkom, trochou soli, šafránu, roztlačených dvoch strúčikov cesnaku a na čo najmenšie pokrájanej paradajky. Nakoniec zľahka primiešame sneh z dvoch bielkov.

Do olivovým olejom vymastenej misy na zapekanie nasypeme pohánku zmiešanú s uvarenou brokolicou a na vrch rovnomerne vylejeme pripravenú jogurtovo-vajíčkovú hmotu. Dáme do vopred vyhriatej trúby. Keď sa už pohánka rozvoniava a poleva začína mať miestami zlatistú farbu, posypeme vrch cca 200 g na hrubšie nastrúhaného ovčieho syra a necháme ešte chvíľu zapiecť.

Podávam s rôznymi druhmi šalátov. Alebo len tak dozdobím taniere nakrájanou pradajkou a listami zeleného šalátu, pokropených troškou olivového oleja a pár kvapkami citrónu.

Dobrú chuť xhamx
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

katuš

Post by katuš » 30 Jul 2009, 15:03

Ahoj Dorka ten recept výza byť dobrý ale mýslim že veľa pohánky však 250 g má približné3700Kj deleno 3 je 1200 a čo to ostatné to bude asi pre nás chudnuce na viac časti nie?
Ešte má napadlo či nemáš menšie balenie ja pol kg tak neviem
1.4. ????
Každá cesta začína prvým krokom, nech je akokoľvek dlhá....

Dora

Post by Dora » 31 Jul 2009, 19:25

Ahoj Katuš, máš pravdu. Ja keď niečo rátam pre tri osoby tak to varím pre dvoch synov a mňa :-) Takže sú to dve väčšie porcie a jedna menšia /a aj tú dosť často rozdelím na dva krát/.

Včera som tu mala priateľku a zapekala som zeleninu so syrom. Taká málo-kalorická mňamka do horúceho počasia. To čo by sme so synmi zjedli na obed sme my dve mali ešte na večeru, dnes na obed a ešte som dve porcie dala do mrazáku na niekedy, keď nebudem mať časť variť.
Takže treba tie moje recepty brať tak - dvaja chlapi /18 a 24/ a jedna chudnúca žienka xstrechx
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.

katuš

Post by katuš » 01 Aug 2009, 07:37

Však jasné Dorka je som si to prerátal tak na moje chudnutie ale to pre tých ktorým sa nechce rátať by si tie recepty mala uvadzáť na porcie že koľko pre jednu dávku. No a u mňa mrázak ani krabičky moc nefungujú. Z mrázaka mi to nechuti radšej čerstve a teplé. A krabičky sa mi tiež neosvedčili lebo potom mam pocit že má to obmedzuje a tak moc neplanujem.
Jeden deň som si na planovala a nedodržala zrazu som mala chuť na iné a tak sa riadim pocitom čo by som si dala nemôžem mať každý deň to isté. No to všetko je asi aj tým že som doma keby som bola v robote tak by tie krabičky boli O:K

Inak kde sú recepty chcem xpapax Ja viem že času nieje na zvýš. Pekný vikend
1.4. ????

Dora

Post by Dora » 01 Aug 2009, 10:26

Tofu s ryžovými rezancami

Najskôr by som rada upozornila, že ryžové rezance jedávam nie len preto, že sa k jedlám z tofu mimoriadne chuťovo hodia, ale že sú aj energeticky priaznivejšie /100 g celozrnných cestovín 1680 kj, 100 g ryžových cestovín 1102 kj/. Nakoľko mám toto jednoduché jedlo veľmi rada, asi by som energetický príjem pri celozrnných cestovinách prekročila.

Porcia pre tri osoby

300 g ryžových cestovín uvaríme v mierne osolenej vode
cca 250 g tofu - poriadne omyjeme a nakrájame na malé kocky /skutočne malé/
5-6 strúčkov cesnaku nakrájame tiež na čo najmenšie kúsky /pri tomto recepte cesnak nepasírujeme/

Do hlbokej panvice dáme 3 lyžice olivového oleja, mierne na ňom osmahneme cesnak /nesmie sa nám ani troška pripáliť, pretože zhorkne a museli by sme začínať nanovo/, pridáme tofu a za stále miešania osmahneme /cca 5 minút/. Do zmesi vysypeme uvarené cestoviny, premiešame a odstavíme. Na takto pripravené cestoviny nalejeme asi 50 ml sójovej omáčky a ešte raz premiešame.

A môže sa podávať. My jedlo jedávame z misiek paličkami :-)
Kto má rád, si môže cestoviny v miske prichutiť ešte pár kvapkam sójovej omáčky navyše.

Zeleninový šalát pri takomto obede /večeri/ podávam ako predjedlo.

Dobrú chuť xhamx

katuš

Post by katuš » 30 Aug 2009, 21:04

Dorka zabudla si na temičku ...viem neni čas písať recepty ale v zime to pôjde nie??? :D xmnamx
1.4. ????

Dora

Post by Dora » 31 Aug 2009, 07:18

Jasne Katuš, budem sa snažiť pravidelnejšie, len som toho mala posledné týždne akosi viac. A keď sa sem naučím vkladať fotografie, bude to úplne fajn xhamx /aspoň dúfam/

Lenka6

Post by Lenka6 » 22 Feb 2021, 16:08

Ahoj Dorka, našla som túto Tvoju zabudnutú tému. Síce aj Ty si tu dávnejšie nebola. Prvý recept na pohánku s hubami ma zaujal. Vyskúšala som ho a veľmi nám s priateľom chutil. Pridávam aj fotku. Škoda, že si nepridala viacej receptov :-) Ale skúsim aj inde nejaké pohľadať.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
37 rokov, 166cm

Image

1.1.2019 - 112,4 kg
1.1.2020 - 107,2 kg (2020: 185 km behu)
1.1.2021 - 97,6 kg (2021: 196 km behu)
1.1.2022 - 105 kg

Post Reply