novy zaciatok (nove desatrocie)

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
tini

Re: novy zaciatok (nove desatrocie)

Post by tini » 15 Jan 2013, 06:15

matka, nerob si z toho depky, take casy sa mozu vratit, ved si sa rozhodla cosik s vahou robit, takze neboj, pojde to dole. Ako si si nastavila jedalnicek? Pisem to preto, aby si ho nahodou prilis neskrtila, najma pri dlhsom chudnuti by to bol krok spat. Ak si doteraz jedavala viac, tak to ani neni treba. A zahlasila sa tu jedna jarmilka, ta mala tiez tak vela kil a potom su tu aj chlabi taki tazkotonaznejsi, tusim peto nhl. Takze neboj, sama tu nie si. Drz sa. Ako sa Ti vlastne dari v posledne dni s chudnutim?
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

danak

Post by danak » 15 Jan 2013, 10:21

Ahoj Matka, pripajam sa k Tini a drzim palce.
Urcite to dokazes, len sa netreba bat zdraveho jedla a dopriat si ho, neskrtit, nech Ta somarinky nelakaju...
Vies aj sama pomenovat, co je hlavnou pricinou Tvojej nadvahy?
Ja sa napr. dlhodobo stravujem zdravo, ale nedostatok pohybu + lieky na tlak a potravinova intolerancia + obcas sladke = 40kg nadvaha.
Pijem aj papam pravidelne, uz sa aj vyhybam jedlam, co mi skodia, z tbl. nic nenarobim, tak len si najst cas na celozivotny pohyb.
Drzim velmo palce a budem k Tebe chodit nakukat! xstrechx
Image

vyska: 170 cm
vek: 35
vaha 22.12.2010 105 kg
zaciatok chudnutia 3.1.2011 104 kg
30.6.2011 89,2 kg
17.6.2012 96,7 kg
12.7.2012 94,8 kg
18.7.2012 94,3 kg
30.7.2012 93,3 kg
10.8.2012 92,5 kg

mata26

Post by mata26 » 15 Jan 2013, 20:09

ako sa mi dari...
snazim sa, hlavne bojujem s pitnym rezimom. to je asi najvacsi problem u mna. nejak sa mi nedari pit kazdu hodinu, budem si asi musiet dat budik na kazdu hodinu. to skor do seba vylejem pol litrovy pohar raz za par hodin, pijem len vodu a zelene nesladene caje.
strava mi vysla, ze mam mat prijem asi 6900 kJ aby som chudla, tak sa snazim usposobit porcie aby mi to vyslo. jem vela surovej zeleniny, sem tam aj nejaku varenu, paradoxne nemam problem so zdravou stravou, ja mam rada zeleninu aj vela zdravych veci co inym mozno nechutia, len to zadelit do spravne vyvazenych porcii a jest pravidelne. myslim ze sa mi celkom dari. dnes som absolvovala dlhu prechadzku so sankami do skolky, krize dostali zabrat. a zajtra zacinam s plavanim, a aby som sa nevyhovarala tak ako kontrola idu so mnou 3 susedy. okrem stravy chcem zacat hned aj s pohybom, lebo som momentalne nezamestnana takze mam na to cas. okrem toho som zacala experimentovat s pekarnou na chlieb, zatial som kupila len razno-psenicnu a spaldovu muku a skusila som z toho spravit chlieb, vysledok je dobry, ale uz mam napisane aj tie recepty co su tu na stranke a musim ist pozhanat ingrediencie na vami odskusane chlebiky.

tini

Post by tini » 16 Jan 2013, 05:37

mata cafki. No cojaviem, ja bys osm sla s tym jedalnickom vyssie, na takeho velkeho cloveka je to podla mna dost nizky prijem. Nebyvas hladna? Ako si jedavala predtym? Ten pitny rezim, to si mozno skus ozaj nejak dat do mobilu alebo co, ak ti nevyhovuje kazdu hodinu pit, tak si tam daj kazdu 1,6-2hodky a adekvatne k tomu aj pitia. To plavanie thumb1 , kukam, ze tam mas riadnu podporu.. a ako sa vlastne maju detusky? teda to jedno je uz aj dost velke, ak si dobre pamatam. ;)

Petraa

Post by Petraa » 16 Jan 2013, 07:48

Matka, ja sa pripajam k Tinke ... urcite si daj prijem vyssi.
Ja mam teraz prijem okolo 8500 a chudnem aj tak. Ty podla mna budes chudnut aj pri takomto a moznoze este aj pri vyssom prijme.
Ja verim, ze to zvladnes thumb1 a rozhodnes sa spravne.
42, 177, max. 08/11, zač. 04/12, - 12 16/5/12, - 20 24/8/13, 3. cieľ: - 9

Iba hlupák robí tú istú vec znova a znova a pri tom očakáva iné výsledky. A. Einstein

tini

Post by tini » 16 Jan 2013, 08:31

ja by som sa nebala ani 9-10tisic mozno, isto by som to aspon skusila.

mata26

Post by mata26 » 16 Jan 2013, 12:14

predtym som jedla hrozne, hlavne vecer a v noci, cez den som ani moc nemusela, co sa tyka prijmu predtym, tak to si ani netrufam odhadovat, ale urcite aj 2x vacsi nez by som mala mat.
ten prijem teraz co mi vysiel, to je z kalkulacky na tejto stranke, ale ked hovorite tak skusim aj vyssi.
co sa tyka hladu tak hladna nebyvam, cez den mi jedlo staci a v noci to nikdy nebolo o hlade, ale skor som uz nevedela co zo sebou a obalovala nervy v com sa len dalo, lebo zrazu bol klud a mala som cas len pre seba.

tini
decka su obaja skolkari, starsi bude mat v aprily 5 a mladsi mal teraz 3, dost ma to stve ze nestacim na vsetko co by som ich chcela naucit, starsieho som uz minuly rok postavila na lyze, mladsieho skusam teraz, lenze je to o nicom ked ja som len dolu po svahom a povzbudzujem. mali by sme lyzovat spolu, aj korculovat aj chodit na tury do lesa. toto je sice velmi silna motivacia, ale v minulosti som akosi vzdy sklzla do tej svojej lenivosti, pohodlnosti a hovorila som si ze vsak zajtra uz zo sebou nieco urobim. uz sa to so mnou vlecie pridlho, uz skoro 10 rokov som obezna a poslednych 5 az morbidne obezna, ako sa tomu hovori a som z toho unavena. to mnozstvo negativnych pocitov a obmedzeni co so sebou takato vaha prinasa je prilis velke, to uz ked ma clovek problem si zaviazat snurky, ci vyliez z vane, alebo milion inych beznych veci tak je to hrozny pocit a hlavne ked si uvedomim ze si za to mozem len a len sama. ale dost sebalutosti, takze teraz dam obed, potom vencenie psa a hor sa plavat. thumb1

mamina1

Post by mamina1 » 16 Jan 2013, 14:49

Ahoj Matka,
vsimla som si, ze BMI kalkulacka je nastavena podla vysky, takze neberie do uvahy individualny bazalny metabolizmus (je to tam aj napisane) a ono kazde kilecko navyse nejake kalorie cez den pozerie, aj v kludnom stave takze tiez mi to dava logiku a zmysel zacat trochu vyssie nez BMI kalkulka - ono aj pohyb ked clovek este vazi viac, spali vlastne viac kalorii. Ved znizit mozes hocikedy a hlavne aby si nebola prislis hladna a nemala sa tendenciu niecim dojedat.
Drzim palceky nech su pre Teba kilecka navyse coskoro len historiou a nech vladzes s detmi - pre mna je to tiez velmi dolezite :)
39r, 173 cm
Prve chudnutie: 25kg dole. 10 mes do juna 2013.
v lete 2016 85kg po druhom dietati. :dietatko:
Odvtedy som tazsia o cca 10kg.. Teraz znova a matematicky :)
Image

tini

Post by tini » 19 Jan 2013, 07:30

mata, urcite je to velmi obmedzujuce a obtazujuce, ja som teda aj tych mojich "vela" kil mala menej a veru uz som tiez zacala pocitovat iste obmedzenia, ktore som pri normalnejsej vahe nemala.. V kazdom pripade rozhodla si sa to zmenit a ja verim, ze to aj zmenis, mas motivaciu aj mimo seba, a to Ta bude tiez drzat, oplati sa to skutocne aj kvoli detom.. Ako sa Ti dari posledne dni?

mata26

Post by mata26 » 27 Jan 2013, 12:38

nedari sa na 100% akoby som si predstavovala, ale myslim, ze mi to pomaly ide s prestavbou celeho mojho stravovania, pohybu, pitneho rezimu a vobec myslenia ako takeho.
okrem pitneho rezimu mi dava zabrat aj ta pravidelnost jedenia, lebo raz dva sa stane ze som niekde mimo, mam nieco vybavit a podobne a uz nejem. musim si zacat robit jedlo do nadobiek a proste ho zobrat zo sebou ked nie som doma. ked som doma tak sa v pohode odsledujem.
okrem toho ma nastval manzel lebo mi vyhodil chlebik co som si upiekla, len nanho pozrel a zdal sa mu tvrdy tak ho supol do kosa. teraz som skusala miesat raznu a spaldovu a nejake tekvicove, slnecnicove a lanove semiacka a vysledok bol super, dokonca aj malym chlebik chutil. no nic, prave sa dopeka dalsi taky isty.
co sa tyka pohybu tak to sa mi darilo super, plavanie skoro kazdy den, len potom sa mi pokazilo auto a nebolo ako ist tak alternativa bola dlha prechadzka do skolky a zo skolky a vcerajsie lyzovanie, teda ja som behala za deckami aby sa neprizabili, ale buduci tyzden beriem lyze na tu somarsku lucku, tam si kolena neodpalim a lahsie ich dobehnem.
prajem pekny den vsetkym. ;)

tini

Post by tini » 28 Jan 2013, 06:28

mata, podla toho co pises, je to celkom fajn thumb1 Ono niekedy sa neda ist na 100pro. Aj ked da sa naucit urcite schemy spravania, napr. mat jedlo aj pre istotu aspon dake so sebou a podobne. Daj vediet, ako dopadla lyzovka. Drzkaj sa thumb2 Inak dlhe prechadzky su na chudnutie super xbehx

danak

Post by danak » 29 Jan 2013, 11:21

Ahoj Matka,
ked som si este myslela, ze mozem papat skoro vsetko (rozumej so zdravych potravin), tak som skoro vsade so sebou vliekla musli kolaciky - recept podla Tinky.
Aj zeleninku som si rano nakrajala do dozy, oriesky, aby bol aj zdravy tuk v prijme...
Aj kusok chlebika, sunka, syr sa daju sikovno zbalit do malej dozicky....
Fakt, najhorsie je zostat hladny. Ja ked sa pred odchodom z prace nenaolovrantujem a potom idem peso pre dcerku do druziny, odtial peso domov, tak prideme aj za hodinu a to som potom moc hladna a pojem vsetko mozne, lebo nemam sil uvarit si teplu veceru. I ked ta mi zvacsa zabera tak max. 15 - 20 min., ale som prilis hladna a vzdam to. :roll:
Neda sa ist kazdy den na 100%, ale zaklad je pravidelne xchlastx a pokial mozno aj xpapax , aby Ta nedobehol hlad. ;)
Ach jo, a ten pohyb....s tym mam najvacsi problem...pravidelne ho zaradit do zivota, lebo clovek si aj naplanuje a nie vzdy to vyjde....ved sama vies....
Ale najdolezitejsie je, ze Ty si toto vsetko uz uvedomujes, myslis na zdravu stravu a pohyb a stava sa to sucastou zivota....a to je super....casom si zvyknes a bude to samozrejme....
Ja si uz neviem predstavit nepit poriadne cely den, ci sa nenajest, alebo hodit do seba hocico a vobec sa nad tym nepozastavit....
Matka, drzim paluchy! thumb1
Pis sem, nakukaj stale a pojde to lahsie....ved vies. ;)
Image

vyska: 170 cm
vek: 35
vaha 22.12.2010 105 kg
zaciatok chudnutia 3.1.2011 104 kg
30.6.2011 89,2 kg
17.6.2012 96,7 kg
12.7.2012 94,8 kg
18.7.2012 94,3 kg
30.7.2012 93,3 kg
10.8.2012 92,5 kg

mata26

Post by mata26 » 29 Jan 2013, 18:00

dik za podporu,
dnes som "vyhodila von oknom" suroviny na dalsi chlebik, lebo som tam dala stare drozdie takze vsetko znehodnotene, nevadi idem navazit znova a tentokrat s cestvim drozdim.
co sa tyka lyzovania, ja v podstate len nahanam deti, aby sa nepozabijali, momentalne nezapnnem lyziarky, musim nejake zohnat, lebo na somarskej lucke si hadam kolena neodpalim a budem podstatne rychlejsia na lyziach ako som bez lyzi. chalanom sa lyzovanie strasne paci, ale este len zacinaju tak je narocne ich udrzat v bezpeci, hahahha.
uz mam konecne auto tak zajtra zaradim zasa plavanie, musim niekoho nahovorit aby isiel so mnou kvoli podpore. :)

tini

Post by tini » 30 Jan 2013, 06:19

mata, super, tesim sa, ze Ti to ide, aj ked chlebika skoda.. no ja pouzivam susene kvasnice, tie akosik nestarnu;) Drzkaj sa aj dnes, nech Ti to plavanie vyjde thumb1

tini

Post by tini » 06 Feb 2013, 05:10

mata ako lyzovanie a bojovanie so spravnou stravou???

Post Reply