JA TO DOKÁŽEM!

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
Lenka6

Re: JA TO DOKÁŽEM!

Post by Lenka6 » 25 Jan 2022, 21:36

Ahoj gulinka,

Tvoje slová vždy zahrejú a povzbudia, ďakujem. A chválim aj ja Tvoje cvičenie. Drž sa :)
38 rokov, 166cm

Image

1.1.2022 - 105 kg
1.7.2022 - 109,2 kg

dodoriven3

Post by dodoriven3 » 26 Jan 2022, 15:45

Ani, Lenka,

Ani, viem už dávnejšie, že si vegánka, spomínal som vtedy, že aj moja drahá polovička je tiež vegánka.

Za tie roky som si ale všimol, že je oveľa ťažšie (v priemere) variť pestré, vegánske, chutné a nutrične vyvážené a zároveň aj v (priemere) kaloricky menej zaťažujúce jedlá.
A vôbec tu nejde len o dopĺňanie patričných zložiek tabletkovou formou (B12...). ale o to, že človek, ktorý začína s vegánstvom (a nie je skúsený kuchár-dietológ, tak má tendenciu najmä vo vegánskej (čiastočne aj vegetariánskej) strave používať viacej sacharidov a tukov.

Takže nie, že by sa vegánskou stravou nedalo schudnúť, ale keď sa človek roky trápi s tučnotou, mal by si vyberať také prostriedky, ktoré ho dovedú k cieľu a rovnako sa vyhýbať všetkému, čo ho od neho odvádza.
Jednoducho treba priznať, že jednak každý človek je iný, špecificky jedinečný a za druhé, že ideálne fyzické aktivity a strava zdravého človeka, nie sú na 100 % zhodné s ideálnymi fyzickými aktivitami a stravou tučného človeka.
No a podľa popisov tu na fóre sa mi zdá, že Lenka nejde práve tou najoptimálnejšou cestou. (Napr. šport a iné aktivity, že večer doslova padáš na hubu sú pre chudnutie viac kontraproduktívne ako prospešné a je tam toho ešte viac).

Lenka, že neinklinuješ úplne k mäsu je v poriadku. Treba si ale vyberať nielen mäso ale aj jeho náhradu a úpravu, tak aby to prospievalo Tvojmu telu. Uvedom si, že pri chudnutí má strava zhruba 80%-ný podiel na chudnutí.
Držím palce Lenka, majte sa obe pekne.
Last edited by dodoriven3 on 28 Jan 2022, 06:25, edited 1 time in total.

Ani

Post by Ani » 26 Jan 2022, 19:50

Dodo vieš ja som vegánka z presvedčenia, že nechcem ubližovať zvieratám. Takže áno snažím sa jesť vyvážene za tie roky mi to ide celkom automaticky, ale tým, že to nerobím pre zdravie je pre mňa dôležitejšie nejesť nič živočíšne ako jesť vyvážene. Trocha zmätočne píšem, ale viem že tomu rozumieš... toothsmile
Ja keby som nebola vegánka z etických dôvodov tak tlačím mäso každý deň. Ešte aj teraz mi nosom krúti keď začuchám grilované kura.... -rofl- -ajustnie- -rofl-
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 49, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ 6: 69 kg (do 30.06.2022)

dodoriven3

Post by dodoriven3 » 27 Jan 2022, 15:31

Ja Ťa Ani chápem úplne presne. A práve preto, že Lenka nie je ortodoxná vegánka, ba ani vegetariánka, môže si vyberať.
V prvom rade, ale treba zlepšiť motiváciu a potom skvalitňovať svoj životný štýl kúsok po kúsku. No a kvalitné jedlo je základ.

Lenka6

Post by Lenka6 » 30 Jan 2022, 07:47

Ahojte, tak ja by som zhrnula moj druhy tyzden.
Bol u mna:
1x beh 3 km
1x orbitrack 40 min.
kazdy den mi to vyslo 60 min chodze

Nejedla som uplne zdravo, ale pravidelne. Teraz sa snazim hlavne neprejedat. A citila som sa lepsie, aj ked vahove ubytky nie su rapidne. Ale z pasa mi zislo 5 cm.

Dnes aj zajtra si dam tiez orbitrack aj prechadzky.

Viem, ze nerobim vsetko 100% spravne, ale robim nejake zmeny. Robim, co je pre mna prirodzene a to ze vecer som uz unavena nie je iba zo sportovych aktivit. Praveze pri chodzi si oddychnem a lepsie sa po nejakom vykone citim. To bola reakcia na doda. A bola by som rada Dodo, kebyze aj ty k sebe nieco napises. Ako sa Ti dari, co robis pre seba a ci mas aj nejake vysledky. Diky a vsetkym pekny den.
38 rokov, 166cm

Image

1.1.2022 - 105 kg
1.7.2022 - 109,2 kg

dodoriven3

Post by dodoriven3 » 30 Jan 2022, 15:19

Ahoj Lenka,
teraz podrobne rozoberiem celý Tvoj posledný príspevok (a odpoviem Ti na Tvoju otázku), lebo neviem, kedy sa tu zas (na dlhšie) zastavím:

1, ,,Nejedla som uplne zdravo, ale pravidelne".
- Málo problémovo chudnúcich ľudí dokáže zmeniť jedálniček za úplne zdravý zo dňa na deň. Nezvládli by to nielen po mentálnej stránke, ale ani po fyzickej (črevná mikroflóra... atp). Preto sa tým netráp. Dôležité je, aby si to nekonštatovala celý rok, ale aby si sa pomáličky neustále zlepšovala.
Za ,,pravidelosť" Ťa veľmi chválim. Zdravý, chudý človek najlepšie spraví, ak je, keď je hladný. V našom prípade to tak ale nie je. Pravidelnosť je dôležitá, aby telo vedelo, že opäť dostane svoje jedlo a nechcelo si vytvárať tukové zásoby pre prípad, že jedlo nedostane.

2, Teraz sa snazim hlavne neprejedat. - thumb1 thumb1 thumb1

3, ,,A citila som sa lepsie", aj ked vahove ubytky nie su rapidne - Na tom príjemnom stave stavaj. (Je to jedna z najlepších metód).

4, ,,Ale z pasa mi zislo 5 cm". - Žial toto bolo špatné meranie, alebo pri prvom meraní si mala riadne nafúknuté črevá, inak ten úbytok čisto z tuku (ba dokonca ani z vody, bez hmotnostného úbytku), nie je možný, (ani za 2 týždňe).

5, - ,,Dnes aj zajtra si dam tiez orbitrack aj prechadzky". - thumb1

6, ,,Viem, ze nerobim vsetko 100% spravne " - To sa ani nedá.

7, -,, ale robim nejake zmeny". - thumb2 thumb1 thumb2

8, -,,Robim, co je pre mna prirodzene" a to ze vecer som uz unavena nie je iba zo sportovych aktivit".
-To mi je jasné, že z trojkilometrového behu a 5O minút chôdze to nemôže byť. Žiaľ chudnutiu je úplne jedno, či sme mu ublížili nadmerným športom, alebo odhadzovaním snehu (proste nejakou fyzickou aktivitou).

9, - ,,Praveze pri chodzi si oddychnem a lepsie sa po nejakom vykone citim". - To aj ja, je to úplne prirodzené (tzv. aktívny oddych toothsmile ).

10, - ,,A bola by som rada Dodo, kebyze aj ty k sebe nieco napises. Ako sa Ti dari, co robis pre seba a ci mas aj nejake vysledky".
- Žiaľ od jesene sa mi nedarí (nič nové u mňa toothsmile ). Navyše po nútených hladovkách som ešte aj nejaké to kilo pribral. Snažím sa ale, ako sa len dá. Ja mám ale momentálne oveľa ,,primitívnejšie" ciele a v nich sa mi darí.

Dúfam, že si nájdeš svoju vlastnú cestu, ktorá Ti bude vyhovovať. Nech sa Ti darí, držím Ti palce.

Post Reply