Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Post Reply
User avatar
katuš
Posts: 6832
Joined: 30 May 2009, 20:06

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by katuš » 06 Jun 2016, 08:32

Katka kym sa dockas odpovede od Mirka odpoviem ti ja


Prejdy na prvy prispevok v tvojej teme daj editovat taka ceruzka a tam ti vypluje cely text aj nazov ten upravis a aj tex a odosles dufam ze som to dobre vysvetlila drzim palce pa : D
1.4. ????
Každá cesta začína prvým krokom, nech je akokoľvek dlhá....

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by Miro Veselý » 06 Jun 2016, 09:14

Katuš to vybavila za mňa, ďakujem. Názov témy sa ale môže potom objavovať na už hotových príspevkoch a to zmeniť môže niekedy byť problém. Teoreticky by sa to asi dalo spraviť cez databázu pri úplne vypnutom fóre, ručne poprepisovať všetky názvy ale tomu by som sa radšej vyhol :-)
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

Katka_50
Posts: 200
Joined: 20 Jan 2016, 08:19

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by Katka_50 » 06 Jun 2016, 09:15

Jejda! Ďakujem obom.
Idem to skúsiť. thumb2
Vek:22 rokov, Výška: 164cm,
Bielkoviny 120g- 2040 kJ
Tuky 70g- 2660 kJ
Sacharidy 180g- 3060 kJ
Spolu energia: 7760 kJ
do 30.8.: 58kg

Vali.m.7
Posts: 4
Joined: 06 Jun 2016, 19:04

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by Vali.m.7 » 06 Jun 2016, 19:52

Ahojte prosím vás nepozná niekto nejakú lacnú fitnnes trenerku v Topolčanoch... Mám pohybový problém mám akútnu leukemiu a po kóme a umelej pľúcnej ventilácie a ďalších ťažkých zákrokoch mi diagnostikovali ešte aj polyneuropatiu a lieky zaberajú pomaly a chcem čím najskôr podstúpiť transplantáciu kostnej drene a z chorobou mi ju nemôžu transplantovat.. A preto hľadám niekoho kto by mi z tým vedel pomôcť. Verím že pomocou nejakej dobrej trénerky sa môj stav po schudnutí určite zlepší a určite budem môcť podstúpiť transplantáciu.. moje cvičenia doma niesu efektívne -pomooccc- moja váha mi to zhoršuje a nikoho som nenašla takého co by mi pomohol cvičiť a zároveň byt pri mne a pomohol mi... :roll: xcinkax -pomooccc-

User avatar
katuš
Posts: 6832
Joined: 30 May 2009, 20:06

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by katuš » 06 Jun 2016, 20:19

Ja neviem nesom s t ani netusim kto by mohol byt... Mas toho vela myslim diagnoz..mozno by trebalo k obezitologovi a oni by ti pomohli rychlo schudnut skus sa poradit s doktormi....neviem co ti este potadit
1.4. ????
Každá cesta začína prvým krokom, nech je akokoľvek dlhá....

sýkorka
Posts: 1
Joined: 07 Jan 2017, 08:49

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by sýkorka » 15 Jan 2017, 12:20

Ahojte,chcela by som sa sem k Vam pridat a poprosit Vas o pomoc pri chudnuti.Moj pribeh ako som pribrala je trochu komplikovanejsi.Moja minulost je spata s uzivanim pervitinu,tri roky dozadu som sa dala dokopy s jednym chorym psychopatom a navyse fetakom,myslela som si,ze mu moja laska pomoze a zmeni sa a dopadlo to tak,ze in stiahol mna a posledne dva roky s nim volo peklo.V juni min.roku som sa rozhodla aj vdaka svojej rodine,ze sa pojdem dat liecit tak som absolvovala 10 tyzdnovu liecbu na psychiatri a od vtedy som cista,dnes je to presne 7 mesiacov za co som na seba aj hrda.No a prave odo dna ako som prestala fetovat zacal moj boj s kilami.Pribrala som asi 10 kil a nejako sa neviem s tym zmierit tak som sa rozhodla,ze aspon tych 8 musim dat dole.Mam 163cm a vahu 61 predtym to bolo okolo 50 niekedy aj menej.Zacalo som sa zdravo stravovat,ale niekedy mam problem s tou svojou minulostou a tym vsetkym a proste to porusim a zjem co pride a tohto by som sa potrebovala zbavit,uz som vysadila aj antidepresiva,ktore mi nerobili moc dobre a rozhodla som sa,ze to skusim bez nich.Napr.tyzden sa drzim,jem zdravo,citim sa fajn a potom pride nejaka ta slaba chvila a zjem co vidim,no a potom pride samozrejme este vacsia depka lebo som zase zlyhala.S tymto by som chcela strasne pomoct.Dakujem

User avatar
Stanka
Posts: 1622
Joined: 01 Jan 2013, 11:16
Location: Banská Bystrica

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by Stanka » 18 Jan 2017, 21:33

Ahoj Sýkorka. Myslím si, že si veľmi silná osobnosť, keď si toho vydržala naozaj veľa. Ja si myslím, že by si nemala mať výčitky, keď občas porušíš a potom zas pokračuješ v lepšom stravovaní. A keď väčšiu polovicu stravovania máš zdravšiu, tak to bude pozitívne fungovať. Nie je to až tak zlé, hlavne bud v pohode a pridaj pohyb vonku. Uvidíš, že sa budeš lepšie cítiť a nebudeš sa depkovať. thumb1
Ak by si sem chcela častejšie písať, bolo by lepšie, keby si si skúsila založiť svoju tému s nejakým pekným názvom a my ťa budeme navštevovať a podporovať ťa. thumb1
40.r./ 170cm
15.8 2016 110,7 kg Zadok 131cm /15.10.2017 127 cm / 26.6.2018 116cm
Pupok 6.10. 2017 105cm / 26.6. 2018 96 cm
1.1. 2018 102 kg / 4.11.2018 90,5 kg
Kto chce,hľadá spôsoby, kto je lenivý,hľadá dôvody...

MelanieA
Posts: 2
Joined: 23 Jan 2017, 12:55

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by MelanieA » 23 Jan 2017, 13:03

Oki, ja som nenašla odpoveď na svoju otázku, a nechcem nové vlákno otvárať tak sem. Nie je chyba v tom " Kalkulačka: Vyrátajte si BMI, koľko jesť, piť a cvičiť" mojej kamarátke ktorá má 62 kg a 155 cm vychádza, že aby schudla má jesť
8540 kJ (2041 kcal), zložených z
87 gramov bielkovín,
263 gramov sacharidov a
69 gramov tukov.

a mne pri výške 168 cm a 85 kg vychádza
​8507 kJ (2033 kcal), zložených z
87 gramov bielkovín,
262 gramov sacharidov a
69 gramov tukov.
Nie je to nejaká hluposť? aby som o 25 kg ťažšia jedla menej alebo resp. rovnako ako ona? akože pre mňa tých 8500 je v pohode, len pre ňu je to asi veľa.

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by Miro Veselý » 23 Jan 2017, 13:15

MelanieA kalkulačka vychádza viac z veku, záťaže a optimálnej váhy nie zo skutočnej váhy, to by sme u obézneho človeka vyrátali že ho treba kŕmiť aj s tukovými bunkami. Každopádne prepočty v kalkulačke práve prepracovávame, za pár dní bude trocha iný výsledok a bude ich viac na výber :-) podľa toho ako programátor bude stíhať. Ale nebude tam zas nejaký dramatický rozdiel.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

MelanieA
Posts: 2
Joined: 23 Jan 2017, 12:55

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by MelanieA » 23 Jan 2017, 13:37

Miro Veselý wrote:MelanieA kalkulačka vychádza viac z veku, záťaže a optimálnej váhy nie zo skutočnej váhy, to by sme u obézneho človeka vyrátali že ho treba kŕmiť aj s tukovými bunkami. Každopádne prepočty v kalkulačke práve prepracovávame, za pár dní bude trocha iný výsledok a bude ich viac na výber :-) podľa toho ako programátor bude stíhať. Ale nebude tam zas nejaký dramatický rozdiel.
Sme rovnako staré (33), aj fyzicky aktívne. Obe chceme schudnúť, ona teda potrebuje menej ako ja. Aktivitu by sme pridali asi rovnakú, kedže sme v kancelárii, ale to jedlo nám nesedelo. že ako to rátať, keďže ona má bazalny metabolizmus 7072 KJ a ja 8097 KJ.
Veľmi pekne ďakujem, za odpoveď. Budem sledovať stránku naďalej.

lenka halgasova
Posts: 2
Joined: 05 Jan 2020, 23:01

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by lenka halgasova » 05 Jan 2020, 23:08

Chcela by som sa opýtať či môžem užívať pesterec mariánky pri týchto jedlach čo sa tu spomínajú. Ďakujem

lenka halgasova
Posts: 2
Joined: 05 Jan 2020, 23:01

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by lenka halgasova » 05 Jan 2020, 23:13

lenka halgasova wrote:
05 Jan 2020, 23:08
Chcela by som sa opýtať či môžem užívať pesterec mariánky pri týchto jedlach čo sa tu spomínajú. Ďakujem

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by dodoriven » 08 Jan 2020, 09:56

Lenka ahoj,
neviem aké jedlá si mala na mysli čo sa spomínajú tu na fóre, lebo tých je tu kvantum. Pestrec mariánsky je prírodná bodliakovitá rastlina, a teda nemá nejaké extrémne kontraindikácie, no všetko treba s mierou. (Ak si mala na mysli ale mariánku, čiže marihuanu, tak to Ti neporadím toothsmile ).
Oficiálne príbalové letáky neodporúčajú jesť dané prípravky len ak je človek alergický na samotný silymarin, ako účinnú látku, okrem toho pre nedostatok štúdií odporúčajú poradiť sa s lekárom pri tehotnosti.

Pri hlbšom hľadaní z rôznych zdrojov sme našli popísané nasledujúce informácie:

Pozor si musia dávať najmä ľudia s vysokým tlakom a ženy berúce hormonálnu antikoncepciu, rovnako ako aj ľudia, ktorí užívajú akúkoľvek hormonálnu liečbu.
(Antikoncepčné tabletky alebo hormonálnej substitučnej terapie Fenytoín (Dilantin) – záchvaty Halotan – lieky používané pri celkovej anestézii Antipsychotiká – zahŕňa butyrofenóny (napríklad haloperidol) a fenotiazíny (napr. chlórpromazín, flufenazín, a prometazín), dogmatil atď. (Antipsychotiká sú látky, ktoré majú pri dlhodobom podávaní schopnosť potláčať psychotické symptómy u schizofrénie, schizoafektívnych psychóz a manickej fázy manicko-depresívnej psychózy). Spomínaní boli aj ľudia trvalo trpiaci na nedostatok železa a vápnika.
Nepriaznivé zvýšenie účinku môže nastať aj pri:
Antiagregačné a antikoagulačné lieky (lieky na riedenie krvi) – vrátane klopidogrel (Plavix) a warfarín (Coumadin) Antianxiečné lieky – vrátane alprazolamu (Xanax), diazepam (Valium) a lorazepam (Ativan) Lieky na vysoký cholesterol – vrátane statínov, ako je lovastatín (Altocor, Mevacor) Lieky na alergie – napríklad fexofenadínu (Allegra) Niektoré lieky na rakovinu.

Ostropestrec by sa mal najlepšie užívať na lačno, no keď sa už z nejakých príčin užíva s jedlom, nemal by byť zapíjaný alkoholom, no ani mliekom.


Takže pri uvedenom je pre istotu lepšie poradiť sa s lekárom. Navyše žiadna liečivá bylina by sa nemala užívať trvale vo väčších dávkach, ani oveľa bežnejšie rastlinky ako napríklad žihľava, či lipový kvet nie. Na druhej strane je zas otázka, ako veľmi potrebuješ užívať ostropestrec. Mne blízka osoba ho užívala v rôznych formách roky v dávkach násobne vyšších ako sú odporúčané množstvá s tým, že jednoducho ho užívať potrebovala a žiadne vedľajšie problémy z toho sa nevyskytli.

Nech Ti jeho užívanie pomôže.

Daras
Posts: 1
Joined: 18 Nov 2020, 17:29

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by Daras » 18 Nov 2020, 17:31

Ahojte ešte to tu funguje? -beee-

User avatar
Houmi
Posts: 440
Joined: 19 Aug 2010, 14:14
Location: Brátyslava, nééé?

Re: Novým návštevníkom tohto fóra: predtým, než začnete čítať

Post by Houmi » 19 Nov 2020, 13:53

Daras, jasne.... :-) pozri iné témy.... :-)
Ale poslabšie, je nás tu pár, čo sa snažíme rozhýbať komunikáciu :-)
50 rokov, 181cm, aktuálne 157,0kg (max. váha 180,1kg 26.12.2017),
27.7.2020 - 171,2kg * 26.10.2020 - 158,4kg * 21.12.2020 - 157,0kg

Už som schudol 23,1kg.
Cieľ: Nebáť sa sadnúť si na plastovú stoličku. :-)

Post Reply