dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Príspevky na uvedené témy
mixo
Posts: 19
Joined: 04 Jan 2013, 02:03

dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by mixo » 04 Jan 2013, 02:12

pred necelým pol rokom (august 2012 som vážil okolo 90-91kg, teraz 70kg pri výške 181cm. Prečítal som všetky príspevky tu od Mira, ale jedine co mi ostalo a stale stoji v hlave je, ze vsetko zacina od hlavy, proste clovek si musi uvedomit ,ze co a ako sa stravuje, a vdaka tomu som zhodil tych 21kg rychlo.

schudol som kedže všetky potraviny som si starostlivo meral zapisoval kalorie, kolko som toho zjedol, taktiez kolko som toho vysportoval..
vtedy som mal denný príjem cca 2500kal, teraz 500-700kal, niekedy si dám iba 1 mandarinku za celý den, a zaujímave je, že ma úplne nasýti.
moj stravovací den začíta tak, že prvé jedlo sa snažím mať až na večeru, a večerou končím. Jedlo.. hm.. pol krajca suchého chleba s troškou kečupu na jazyk. Aj toto sú moje denné dávky jedla. Vodu pijem prakticky nonstop, sem tam dam colu light alebo ananasovy juice.

proste nič mi nechutí jesť, keď sa najem do sýta, som celý deň zničený, nevládzem sa ani hýbať. Keď som s prázdnym žalúdkom, práve a iba vtedy sa cítim plný energie, to je nepopísateľný pocit.

Doma mám cca 25 kúskov riflí ktoré sú mi obrovské už ani nemám čo nosiť. Ale sranda je, ze ked sa pozriem do zrkadla vzdy sa vidim proste tucny obezny az hroza. xpapax

Je to normálne toto čo sa deje? alebo sa nemám čoho obávať?
Image

User avatar
darka
Posts: 1549
Joined: 27 Dec 2012, 00:53

Re: dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by darka » 04 Jan 2013, 09:48

Mixo,to snáď nemyslíš vážne??? :roll: :roll: :roll: tvoj jedálničekje typickým príkladom anorexie,za celý deň jednu mandarinku?????Tvrdíš,že si prečítal všetky príspevky od Mira.Miro však neurčil príjem,ktorý máš ty,pre muža denný prijem cca 2800 KJ????veď Miro určuje uplne iné prvidlá stravovania ako máš ty.Pri tvojej výške máš 70kg,čo má môj muž,ktorý je o 7cm nižší a je štíhly,ako sa ty môžeš cítiť obézny?Tým určite nie si.Tvoje stravovacie návyky sú veľmi nebezpečné,nemáš absolútne príjem potrebný pre zdravý chod organizmu.Zamysli sa prosím,zmeň svoje stravovacie návyky,zvýš určite príjem,a riadne a rozdeľ ho na 5x denne,tvoje návyky nevedú k ničomu dobrému. :( :( :(
výška 169 cm
dňa 27.12.2012 váha91,5kg
dňa 2.7.2013 váha 75,5kg prsia 103,pas 83,boky103
dňa 1.10.2016 váha 88 kg

vavča2506
Posts: 8
Joined: 04 Jan 2013, 09:29

Re: dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by vavča2506 » 04 Jan 2013, 09:59

Darka ok nenapísal 2800KJ ale 2500 kcal čo je myslím 10500 KJ.
Image

User avatar
darka
Posts: 1549
Joined: 27 Dec 2012, 00:53

Re: dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by darka » 04 Jan 2013, 10:16

vavča 2506,ale Mixo píše ,že kedysi mal príjem 2500kcal teraz má príjem 500-700kcal za celý deň !!!!
výška 169 cm
dňa 27.12.2012 váha91,5kg
dňa 2.7.2013 váha 75,5kg prsia 103,pas 83,boky103
dňa 1.10.2016 váha 88 kg

vavča2506
Posts: 8
Joined: 04 Jan 2013, 09:29

Re: dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by vavča2506 » 04 Jan 2013, 10:26

Aha tak ked si to myslela tak,tak prepáč ;)
To je fakt žalostne málo xudivx
Image

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by tini » 04 Jan 2013, 10:27

mixo, nechcem ta nejak vydesit, ale podla mna mas dost vazny problem. Nie som lekar, ale ozaj mi to pripada take anorekticke zmyslanie, v tom zmysle, ze nejedavas, resp. jedavas primalo, 500kcal je totiz okolo 2100kj. Pritom ani pri prisnej diete pod dohladom lekara pod 5500 by sa ist nemalo. Muz cca 75 kg ma len bazalny metabolizmus okolo 7500kj!!!! Cize bez pohybu, v lahu. Mam pocit, ze mas s jedlom skor mentalny problem, s tym moze suvisiet aj to nechutenstvo aj blby pocit, ked sa najes normalne. A aj to, ze sa stale vidis sam sebe tucny (ostatne, kolko mas rokov?). 70kg pre muza Tvojej vysky urcite nemoze byt vela, objektivne tucny isto nie si. Cital si sice mira, aj si to dobre pochopil, ze je to vsetko o hlave.. ale asi si jeho clanky ci knihu nedocital do konca.. on totiz dost baziruje prave na dostatocnej vyzive, vyvazenosti stravy, prijme.. A nie podvyzive ci diete, to co robis Ty je hladovka, asi aj preto si schudol dost rychlo. Skus si mirovu knihu precitat opat, a skus zacat opat jest. Skus jest pravidelne, 5x denne. To nie je prejedanie sa. Bolo by fajn, keby si si v bmi kalkulke vyratal, ze kolko ti treba jest a k tomu sa snazit priblizit k tomu normalnemu prijmu. Nie zo dna na den, ale zvysuj jedlo postupne. Len by si si to mohol skusit nejak v hlave upratat, ze jedlo je vec dobra a prospesna. Mozno Ti je pocit hladu prijemny, ale v tomto zmysle, ako pises, vedie iba ak k podvyzive, ktorej nasledky casom budes pocitovat. Nevraviac o tom, ze metabolizmus sa spomali a z tohto kruhu bude narocne vyjst von. Drz sa a ozvi sa thumb1
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

mixo
Posts: 19
Joined: 04 Jan 2013, 02:03

Re: dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by mixo » 04 Jan 2013, 14:30

normalne som sa zlakol ked som si precital Vase prispevky..
no u mna ta motivacia chudnut zacala asi tak, ze nemam dievca, a teda som si zafixoval do hlavy ze to bude vyzorom, pekni ludia su iba stihli ludia, a teda musim byt stihly.
Mirovu knihu nemam, cital som iba prispevky tuna a tie clanky, ako podla bmi kalkulacky vychadzali velmi vysoke cisla tolko jedla jest a 5x denne mi prislo ako zly napad, kedze chcem chudnut.

Dal som vsak na Vase rady a teraz o 14:00 som sa dnes prvykrat najedol, trosku ryze a trosku tofu, ale taku mini porciu na par hltov no neviem.. dviha sa mi z toho zaludok asi som nemal jest ked niesom hladny.
Ja som kedysi jedol velmi vela. Nechapem ako sa to do mna mohlo vojst. V pohode som zjedol 2 velke pizze za sebou a zapil 2litrami coly, rozne mastne jedla, hnus proste. Nohavice velkost 36/32 mi boli uz v pase male. Teraz nosim 32-31/32 a aj tie mi zacinaju padat;) ale aspon je z coho vyberat v obchodoch oblecenie a tricka velkost S su mi akurat.

Tiez som si vsimol, ze ak idem v piatok niekede do baru sadnut na pivo tak na dalsie dni potom mam neskutocnu chut na jedlo a preto uz ani na to pivo vonku nechodim, teda vyhybam sa alkoholu uplne a tak isto som na silvestra nic nepil. Na vianoce som sa vsak prejedol z kapustnice a potom v noci sa mi dvihol zaludok cize vsetko to slo zo mna von.

Ked mam fakt velmi velky hlad nejak to necitim v hlave teraz, uz ani zaludok mi nejak extra neskvrka, cize jem iba z donutenia xpapax .
Aj by som tu dal fotku ked som mal velke brucho ale vsetko som prednedavnom vymazal vsetky fotky aj tie tlacene skoncili v kosi cize nemam ani ako porovnat ze kolko som schudol ci je to uz OK alebo ci este v tom pokracovat.

Co sa tyka anorexie preto som zacal vlastnu temu totiz jeden kamos mi vravel ze som uz len kost a koza ci niesom anorektik;) tak som ho vysmial ale nedalo mi preto sa chcem poradit, a tato stranka je plna skvelych ludi cize som nevahal ani sekundu. Ale ked tak vezmem, vsak mam 70kil a to je este stale vela. Nevyznacuju sa anorektici tym, ze maju cojaviem bmi 15 a menej?
Image

Ytak
Posts: 5326
Joined: 19 Aug 2008, 21:49

Re: dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by Ytak » 04 Jan 2013, 15:52

Drahy Mixo, v prvom rade, to ze je niekto stihly neznamena automaticky ze bude mat hned dievca, poznam kopec silnych muzov ktori su mili otvoreni vtipni a dievcata maju...dalsia vec, ako zena, poviem ti ze lezat na kostiach a odierat si telo o hrany rozhodne nieje velmi prijemne

a teraz k tej anorexii, nepoviem ti ci ju mas alebo nie, to asi nik tu na fore si netrufa stanovovat nejaku diagnozu z par slov, na to su ludia lekari co to studovali, ale vela ludi sa tu zaujima o vyzivu a zdravy zivotny styl a jest tak ako popisujes ty to rozhodne zdrave nieje,

pocit hladu nieje vzdy jednoznacny ukazovatel ci jes dobre alebo nie, ak by bol neboli by ziadni vychudnuti a ani obezni ludia, dalej pri dlhodobom nizkom prijme a hladovke telo zacne spomalovat svoj metabolizmus a setrit kde sa da, ak mu nedodas dostatok vyzivy ktoru nevyhnutne potrebuje na svoj chod zacne stravovat same seba, inymi slovami si zacne odoberat ziviny z tela, nie tuk aby si mi dobre rozumel ale stavebne latky z ktorych sa skladas a to vapnik z kosti, zubov, bielkoviny zo svalov...
ak to dovedieme to extremu,casom stratis vsetky svaly co mas, zacnu ti padat vlasy, zrednu ti kosti ako starcekovi a budu sa ti lamat pri kazdom zafuknuti vetra, budes priserne unaveny, nebudes behat ale belhat sa lebo nebudes mat svaly na pohyb, stratis schopnost mat deti a nakoniec umries z podvyzivy...je to trochu kruto vykreslene ale pevne verim ze do takeho extremu to hnat nechces, kazdopadne je to realny scenar ak budes pokracovat ako doteraz a jest jednu mandarinku denne
_________________
Cemeteries have fences because everyone's dying to get in.

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by tini » 04 Jan 2013, 16:32

mixo, no najma ta mentalna anorexia to je najma stav mysle, jasne, ze ma suvis aj s BMI, ale nie vzdy clovek s tymto problemom musi mat ultra nizke bmi. Ono uz pod BMI 19 je podvaha, neviem, kolko to vyjde Tebe. Ale ak ta uz kamarat upozornil, ze si moc kostnaty, daco na tom zrejme bude. Mozno tym hladovkovym chudnutim si stratil nielen tuk, ale aj svaly. Sportujes nejak?? NO, ja si skor myslim, ze je skoda, ze si tie mirove dobre rady nedocital do konca, ono vela z nas si myslelo, ze sa chudne najlepsie tym, ze clovek je co najmenej. To je prave vsak ta chyba. Je to nazor z kdejakych bulvarnych platkov, tv, je to vsade vo vzduchu a pritom je velmi nebezpecny a mylny. Ano, prave tie cisla, co sa ti zdali strasne velke pre Teba by boli ovela lepsie. Mozno by si si ozaj na tuto temu mohol nieco precitat a prehodnotit niekore svoje nazory.
Stihli ludia su fajn, mne sa napriklad stihli muzi pacia, avsak to co je u muza dolezite neni tvar postavy, aspon pre mna to nie je rozhodujuce, a asi pre vacsinu zien. Aj ked zas mne sa na vzhlad tucnota nepaci na nikom (avsak caro osobnosti robi vela) thumb1 . Vies, ja som si tiez myslela, ze si schudnutim pomozem vo vztahu ale nebolo to tak.

Je dobry napad jest 5x denne a normalne vyvazene jedlo. Aj na chudnutie, aj na to aby clovek stihly ostal..

Podla mna mas uz porvate daco v sebe, ked ta napina aj z trocha jedla. Moze to byt aj vec psychiky. Preto pisem, ze by si si mohol precitat mirovu knihu, precitat nieco o tom, ze jedlo je dore, Tvoj spojenec, zdroj energie, zdroj zivota. Hladovanie vedie k smrti, a to fakt ze doslovne. Ono je jasne, ze teraz nemoze hned zacat jest vela. Ale uvazuj nad tym, skus zmenit svoj nahlad na stravovanie, a skus zacat jest po troske. Aj ked nie si hladny. Ono je totiz uplne samozrejma vec, ze ked clovek dlhodobo hladuje, hlad prestane pocitovat. A to sa stalo aj Tebe, preto nie si hladny. Nie preto, ze by Tvoje telo nepotrebovalo potravu. Normalne fungovanie hladu si si nechtiac odrovnal hladovkou. Toto inak je aj problem anorektikov, ze hlad necitia, hoci obcas ich riadny hlad dostihne. A potom sa strasne prejedia.. a potom sa zas sa trestaju tym, ze nejedia.. a tak dokola.. avsak nasledky mozu byt, a bohuzial casto su, fatalne..

Mne to trocha pripada, ze si spadol z jedneho extremu do druheho - z prejedania sa do nejedenia. Velkost S pre muza Tvojej vysky svedci o tom, ze veru nie si tucny ani trocha. Moj muz ma 180, teraz sice viac kil, ale ked mal tak okolo 78, tak bol akuratny stihly muz. Pri 70 si myslim, ze by uz bol asi aj moc chudy. Ono zavisi aj od typu postavy, mnozstva svalstva atd.

Inak ak chces, priloz sem fotku, mozes mat reakciu od nas. Normalne bez hlavy;), nik Ta nespozna, ale mozes si precitat nazor cudzich ludi, ci sa im vidis tucny ci nie. Lebo sam to uz asi objektivne posudit nevies.

Nic sa nedes, vzdy je cesta spat. Mozno teraz je ta super chvila pre obrat. Stihly uz si (to si teda aspon myslim so 100 percentnou istotou), takze sa mas sancu naucit zdravo a vyvazene jest, tak, aby Ti ta stihlost ostala nastalo a aby si si ani zdravotne neublizil. Existuje cesta spat. Ja tiez chcem byt stihla, a to dlhodobo, a vlastne myslim, ze sa mi to aj celkom dari, odkedy som schudla. Ale nie stihla za cenu zdravotnych problemov, ci dokonca az smrti ;( (vyznieva to drsne, ale niekedy to ozaj je az v takejto rovine). A myslim, ze prave stylom zdravej pravidelnej stravy a sportu sa mi to dari. Hoci tiez obcas zjem viac sladkeho, ako treba, a cosi priberiem, tak to potom opat vytopim;) Ale su to hore dole 2-3kilka, co je normalne. Ono prave ten dlhodoby styl je dolezity.

Kolko mas rokov?
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

mixo
Posts: 19
Joined: 04 Jan 2013, 02:03

Re: dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by mixo » 04 Jan 2013, 16:39

hm..to je fakt katastrofalne takto dopadnut. Mojou snahou je mat cisto sportove telo s minimom tuku a jemne obrysovanymi svalmi. Take rambo styly, to nieje pre mna. Nepaci sa mi to, vyzerat ako nejaky napichany svalnac...

ja vsak skusim teda postupom casu prispievat, kolko toho vlastne za cele dni zjem,ak Vam to nebude vadit, v tomto velmi rad necham poradit. Predsa ste tu vsetci skuseni.

cize dnes zatial:
14:30 50g ryza biela 50g tofu, nesolene
16:00 1x mandarinka
cca 1liter vody
1x kava bez cukru
Image

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by tini » 04 Jan 2013, 17:39

ahojkimixo, jasne, pis co jes, urcite Ti to mozeme okomentovat. A teda si to nevycitaj, ze si to vlastne zle pochopil, umysel si mal dobry. Ja som tiez na zaciatku chudnutia mala tendenciu jest primalo, prave tu som sa naucila stravu navysit. A teda s odstupom casu to veeeelmi ocenujem. Takto mam aj stihlost, aj energiu, a moznosti sportovat.. Ak chces mat stihle telo, tak to prave docielis ak budes sportovat, svaly sa Ti vypracuju do hlbky - pokial nebudes robit objemovy trening v posilke, a objemove jedlo k tomu, svaly Ti nemaju z coho rast, takze nemusis sa bat, ze bude z Teba svalnac. Ake mas rad sporty?
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

mixo
Posts: 19
Joined: 04 Jan 2013, 02:03

Re: dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by mixo » 04 Jan 2013, 19:36

ejha tak tu fotku sem pridam a beriem to ako vyzvu:) dam sa na brusaky a kliky nech to nejak vyzera :-)))


prikladam fotku svojho face rovno z facebooku, pomerne aktualna, cca pred mesiacom fotene, trochu pridana grafika aby ma nespoznali tak rychlo ludia :lol:

fotky brucha pridam neskor:)

edit/.
a na zaver,
dnesny jedalnicek:


14:30 50g ryza biela 50g tofu, nesolene
16:00 1x mandarinka
cca 1liter vody
1x kava bez cukru
19:30 1x tenky krajec chleba, trosku masla a 2 platky sunky
Last edited by mixo on 05 Jan 2013, 12:41, edited 1 time in total.
Image

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by tini » 05 Jan 2013, 08:09

mixo, no co sa tyka chudosti ci tucnoty a jej posudenia, zmysluplnejsie by bolo dat sem daku fotku normalnu celeho tela.. ono z tvare sa to neda vycitat;) V kazdom pripade ten jedalnicek je dost tragicky nizky. Skus mozno na zaciatok, aby si si privykol, zjest daco 3x denne -rano, naobed a vecer. To co zvladnes. A neskor pridas aj dalsie jedla. Postupne budes zvysovat mnozstva.
nepises, kolko mas rokov - zamerne?
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
rozalka
Posts: 4608
Joined: 09 Apr 2010, 10:50

Re: dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by rozalka » 05 Jan 2013, 09:53

Ahoj mixo, zahrávaš sa so zdravím, musíš začať poriadne jesť, pretože si privodíš zdravotné problémy.
Uvediem Ti konkrétny príklad. Mám 77 ročného otca, 27 rokov je vdovec. S príchodom vianoc sa nám tak rozhádzal, odmietol jesť, nechutilo mu, stratil záujem o všetko, dostal silné bolesti žalúdka, trvalo to dva týždne, celé noci nespal, trpel poriadne, bol u dr. tá ho poslala na gastrifibroskopiu, boli sme tam včera, mali dovolenku. Otcovi som nakúpila, nachystala jesť, pravidelne 5x, a ešte večer pred spaním jedno jedlo. Dala som mu 2 litrovú fľašu vody na stôl, aby to počas dňa vypil. Detko sa bál noci, čo bude, a dnes ráno dedko veselý, čulý, žiadne bolesti nemal, konečne sa po dlhom čase vyspal. Išiel na prechádzku, a na nákup...Tipujem to na začínajúci vred, alebo nejakú gastritídu. Takže si ho budem poriadne kontrolovať, hlavne stravu.
Takže sa pouč na chybách druhých a pekne jadz ako treba, držím palce. pá

mixo
Posts: 19
Joined: 04 Jan 2013, 02:03

Re: dal som sa na chudnutie. a teraz mi nechutí žiadne jedlo

Post by mixo » 05 Jan 2013, 12:44

Ahojte mile dàmy foto som dal prec celu postavu urobim dnes ale neviem kedy sa k tomu dostanem malujeme steny ..
Inak mam 27r, nizka aktivita, sport v lete bicykel, v zime nic.
Ahojte musim ist



*edit
dnesne jedlo:

13:00 1x kava bez cukru
13:30 - 2x rozok so sunkou a troskou syra
17:45 - 1x plnena paprika - mňamka
Image

Post Reply