Heart rate

Športom k trvalej šíhlosti
Post Reply
Ado11
Posts: 2
Joined: 31 Aug 2013, 17:37

Heart rate

Post by Ado11 » 31 Aug 2013, 17:44

Čaute začal som asi pred týždnom cvičiť nanovo cvičil som ešte predtím ale viete prázdniny a človek si ich chce užiť čo najviac mám 18 Rokov a zdá sa mi že mam dosť vysoky heart rate zvyčajne sa pohybuje okolo 175 a snažím sa aby to neprekročilo ale dosť rýchlo sa do toho dostanem max. 5 min. a mám taký rate v čom to spočíva v kondící alebo mám problém so srdcom ? Alebo dokonca je to normalne a každý ma niaky iny heart rate ? Toto su otazky ktoré ma trápia neviem či cvičím zle alebo ja neviem moj trening trva asi niak 1 hodinu a 45 min. + niake prestavky teraz cvičím aby som schudol pretože dosť som toho nabral mam cez 79 kíl Tak prosím poradte aspon aby som bol kludny že je všetko v poriadku pretože v porovnaní s mojim kamošom mám možno o 10 vačší HR ale ten zas cvičí niak už 4 mesiace

Ado11
Posts: 2
Joined: 31 Aug 2013, 17:37

Re: Heart rate

Post by Ado11 » 31 Aug 2013, 17:46

+ moja výška je niečo cez 180 cm ožno už aj viac naposledy som sa meral možno pred pol rokom ...

User avatar
Priska
Posts: 4649
Joined: 11 Aug 2010, 19:33

Re: Heart rate

Post by Priska » 02 Sep 2013, 13:29

Ahoj Ado, tep je velmi individualna zalezitos... tiez ma vyplasilo, ked som si nasadila 1.x sporttester, ze do akych vysok idem a to som nebola sportovec zaciatocnik... bezne behavam na na priemerke za hodinu na 175 tepoch a maximalku mi ukazalo uz vela krat cez 220... bola som aj na kardio vysetreni vselijakom moznom, aj na zatazovom teste a kardiolog mi poradil ze mam ist pocitovo, ze som zdrava a mam sporttester off toothsmile Tak ak chces mat istotu, skus ist na zatazove testy ku sportovemu lekarovi, na spiroergonometriu a on ti urcite poradi... xbehx
38r.
163cm/57kg (01.01.2015)

"Nas zivot je taky, akym ho robia nase myslienky..."
"Disciplina je mostom, medzi cielmi a vysledkami."

User avatar
capko
Posts: 172
Joined: 18 Jan 2014, 10:37
Location: Blaava

Re: Heart rate

Post by capko » 20 Jan 2014, 18:15

Ahoj Ado,

ja mam velmi podobny hearth rate ked sa rozsupnem a to s takym viem behat aj dve hodiny. No kupil som si sporttester k telefonu (adidas micoach ale v podstate sa da aj ine free ako sports tracker, endomondo, nike+...) a tam su nadefinovane treningove plany ktore ti pomozu zlepsit kondiciu a znizit hearth rate. SIce je to na zaciatku dost nuda, v najnizsom pasme idem skoro krokom ale postupne sa to zlepsuje a aj pulz zacne klesat ak to robis aspon 3x tyzdenne min. 30 minut.

No na zaciatku je dobre ist za lekarom. Ja som z Blavy a siel som do Fakultnej Nemocnice kde robia spiroergometriu:

Ambulancia liečebno-preventívnej starostlivosti
Blok E, prízemie
Lekári: MUDr. Vladimír Kayser,
Ordinačné hodiny: pondelok – štvrtok: 7: 30 – 14: 00
piatok: 7: 30 - 12: 00
prestávka: od 12: 00 - 12: 30
Kontakt: 02/57 290 462, 02/57 290 462 (objednanie pacientov)
Odbery: denne do 9:00 hod, akútne kedykoľvek počas ordinačných hodín

Stoji to sice dost ale spravia ti kompletku (EKG, krv, moc, percento tuku, spiro) a povedia ti pulzy pri ktorych cvicit aby clovek schudol (hranica aerobneho pasma) a pri ktorych si zvysujes kondicku (anaerobny prah). Velmi zabavna teoria o tom je tu:

https://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm

Kazdopadne zaklad okrem pulzu su intervaly. Telo si rychlo zvyka ked stale behas rovnako takze treba striedat vysoku a nizku intenzitu a regeneracne dni...
Jistým bodem počínaje není již návratu. Toho bodu je třeba dosáhnout. (F. Kafka)

Image

gurt
Posts: 11
Joined: 16 Nov 2013, 19:38
Location: Ba

Re: Heart rate

Post by gurt » 08 Feb 2014, 13:24

ahoj capko a kolko stojí cca prosím to vyšetrenie ak to nie je tajné thumb2 thumb2 thumb2 thumb2

User avatar
capko
Posts: 172
Joined: 18 Jan 2014, 10:37
Location: Blaava

Re: Heart rate

Post by capko » 09 Feb 2014, 14:07

88EUR.

Da sa najst aj lacnejsie vo vselijakych centrach teraz ale oni ti neurobia kompletku. Tuna bezis na pase alebo bicyklujes(lepsie je bicyklovat) zaroven ti meraju EKG aj tlak a ked si porucis tak ti odoberu krv aj na laktat.

Toto mozes brat ako "rocnu servisnu prehliadku" miesto obvodneho lekvara. Treba im zavolat dopredu a objednat sa, detaily ti vysvetlia...
Jistým bodem počínaje není již návratu. Toho bodu je třeba dosáhnout. (F. Kafka)

Image

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Heart rate

Post by tini » 09 Feb 2014, 14:51

u nas je tiez take lekarske centrum, tam tusim maju rozne typy vysetrenia, aj za menej, ten laktat podla mna beznemu cloveku netreba, ale take aj s maxtepom vyslo 60e, a tiez tam je aj ekg a kdeco rozne.. Asi vsade robia nieco ine, treba sa spytat.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

gurt
Posts: 11
Joined: 16 Nov 2013, 19:38
Location: Ba

Re: Heart rate

Post by gurt » 13 Feb 2014, 19:57

dakujem za odpoved asi si to dám urobiť xcinkax xcinkax xdancex xdancex

peto1980
Posts: 6
Joined: 12 Jan 2017, 10:54

Re: Heart rate

Post by peto1980 » 12 Jan 2017, 11:36

Ahojte. Mam otazocku ohladom behania. Vsade som cital o vplyve tepovej frekvencie na ucinky behania. Ja si chcem len zlepsit kondiciu avsak problem je nasledovny: Vseda na forach sa pise a hovori ze max.tepova frenkvencia ma vzorec 220-vek. Mne to vychadza na 183. Od tohto cisla sa odvijaju potom nasledne tepove zony. Pri behu kde normalne vladzem a nie som velmi zadychany mam tep cca 185 co je uz 6 zona. Ak sa mam riadit udanymi tepovymi zonami tak na 2 a 3 ,co je aerobna a anaerobna zona, cize regeneracna a zvysujuca kondiciu,mi staci uplne sa len prechadzat trocha vo zvysenom tempe. Ma niekto podobnu skusenost?

Post Reply