Daka - moja cesta

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Daka - moja cesta

Post by dodoriven » 24 Nov 2019, 06:38

Daka,
chcel by som zareagovať na Tvoj článok, lebo Ty si taký akčný typ (hneď ešte za čerstva, na jednej nohe pracovať, upratovať, cvičiť, vážiť...)
Ak Ti dajú do poriadku hormóny štítnej žľazy, tak sa o Tebe len po pol roku dozvieme, že makáš na nejaký horský ultramaratón
alebo podobnú aktivitu (čo Ti inak zo srdca prajem thumb2 ).

Takže pri každej rehabilitácii platia 2 základné pravidlá. Ide sa po bolesť, no táto hranica sa nikdy neprekračuje! A za druhé, aj pri pohybe naprázdno (bez záťaže) platí rovnako ako pri posilňovaní, že sval nerastie pri cvičení, ale až v regenerácii po cvičení (čiže pohybom tam dostaneš blahodárnu krv, no potom potrebuje telo nejaký čas oddychu na pôsobenie).

A inak neviem aké sladkosti si mala na mysli, no ak rôzne koláčiky, zákusky a keksíky, tak jogurty, aj keď sladké ovocné, sú skvelá náhrada. Navyše postupom času sa z nich ľahšie prechádza na čisté biele jogurty s dokrájaným ovocím a nakoniec na domáce jogurty. Takže thumb1

A že nie si odvážená, veď to vôbec nevadí. Veď ako sa cítiš, vieš aj bez tej váhy.
Ja napríklad som po týždni športovania sa postavil na váhu a neveril som vlastným očiam. Tak ma tá váha nahnevala, že som ju chytil a šmaril do kúta. A pokiaľ ma neodprosí tak zostane tam (a basta) toothsmile .

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 05 Jan 2020, 21:01

Ahojte spoluchudnuci

Prajem krásny a úspešný nový rok 2020
Nech sa nám darí

Takže už chodím bez palíc. Čapcem. Chce to čas. Stále to cítim
Momentálne doliecujem chrípku.
Mam nasadenu liečbu od endokrinologa.
Cítim sa lepšie.. Až na tu váhu. Pol roka bez pohybu🙊 a po Vianociach je to už hrozne.
Takže ide sa na to.

Mirkovi ďakujem za video.
Idem si urobiť diarik.
Budem sa snažiť aj tu ukazovať sa častejšie.

Držte sa
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

User avatar
Ľubka S
Posts: 14045
Joined: 04 Sep 2009, 14:22

Re: Daka - moja cesta

Post by Ľubka S » 06 Jan 2020, 12:39

Daka nech sa ti darí a nech ťa všetky patálie obchádzajú! toothsmile toothsmile
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 23 Jan 2020, 16:19

Ahojte

Častejšie písať sa mi nedarí. Skúsim sa polepšiť.
Noha tak o 1mm lepšie. Rotopedujem, čapcem, rehabilitujem.. Stále ju mam opuchnutu. Co mi maximálne leze na nervy a podla mňa aj bráni v pohybe.
Strava, tak 50 na 50.. Boli aj sladkosti, aj rezeň aj kačica.
Mam pocit ze lieky na štítnu pomohli na také celkové lepšie naladenie.
Vaha žiadna zmena. Čakala som menší úbytok ale akosi sa nedostavil. Asi tých výnimiek bolo priveľa a pohybu primálo. Pritvrdim.
Neviem to v hlave stále spracovať že nemôžem ísť venčiť, chodiť, prechádzať sa po vinohradoch, ísť do lesa.. Mam pocit ze tým úrazom som ostarla o 10 rokov.. Verím že to rozchodim a opäť omladnem a vydám sa na cestu.
Chodza po dome, asfaltke ako tak. Ale štrk, historická dlažba.. To nedávam.
Zvažujem aj plávanie, ale keď mam pravdu povedať som mesiac nachladena. Asi aj moja imunita dostala facku poza uši.
Toľko môj vylev, vazte si ze ste zdraví a môžete sa hýbať.
Majte sa krasne,
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Daka - moja cesta

Post by dodoriven » 23 Jan 2020, 16:35

Daka,
verím, že takéto niečo odoberie dobrú náladu a s depresívnou sa veľmi ťažko napreduje v hocičom.
Neviem ale, či práve netlačíš na tú nohu až príliš. Rozhodne ak to tímto spôsobom nejde, (a to nejde), tak treba spraviť nejakú zmenu.
Budem držať palce.
Maj sa.

User avatar
Fanatic
Posts: 7770
Joined: 10 May 2009, 22:44
Location: Rovinka work,Ružomberok home

Re: Daka - moja cesta

Post by Fanatic » 23 Jan 2020, 16:52

Ahoj daka,všetko má svoj čas,len treba byť trpezlivý.Držíme Ti všetci palce thumb2 thumb2

Image

47-177 1.1.09-110 1.10.09-94 6.5.10-90 2011-97 2012-90 2013-100 2014-102 2015-102 29.10.16-86 2017-81 2018-83 2019-81,5

User avatar
Ľubka S
Posts: 14045
Joined: 04 Sep 2009, 14:22

Re: Daka - moja cesta

Post by Ľubka S » 23 Jan 2020, 20:26

Daka držím palce,aby sa ti nôžka už vyliečila:Drž sa! toothsmile
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

User avatar
Janiina
Posts: 1894
Joined: 31 Jan 2008, 14:37

Re: Daka - moja cesta

Post by Janiina » 31 Jan 2020, 11:30

Ahoj daka.
Konečne po dlhej dobe si čítam fórum, opäť prišiel na psa mráz... toothsmile
Vidím, že rehabilituješ po zlomenine.. čo ma mrzí. Ale vyzerá, že je to už na dobrej ceste.
Ja sa spamätávam a nakopávam znovu sa k Vám pripojiť. Možno mi to v tej makovici opäť precvakne na tú správnu vlnu.
Dlho som spala na vavrínoch a držala sa na viac menej rovnakej váhe.
Ale už asi pol roka som bez váhy, baterka skončila a akékoľvek moje snahy tiež. Včera ma nedobrovolne odvážili u obvodnej a musela som pozrieť realite do očí. 74 kilo.
Čiže som tam, kde som začínala v roku 2014 či 2015 po materskej. Už ani neviem, strácam sama prehľad. Takpovediac, je to jedno, som proste vyčunená, opäť. A už sa mi to nedarí nijak maskovať, zle sa cítim.
Ale nikdy mi ešte neprišlo tak zaťažko niečo zmeniť a začať.Zlé návyky, zlá strava, málo zeleniny, veľa pečiva, veľa sladkého a nulový pohyb. Je toho veľa, čo musím zmeniť, najmä po zdravotnej stránke mi to nerobí dobre.
Viem a veľmi dobre si pamätám, aká si bojovníčka, kolko máš v sebe elánu a ako si ma vždy inšpirovala, aj podporovala.
Dúfam, že sa opäť vrátime, aspoň do takej miery, ako je to možné, do starých koľají.
Držím Ti palce, aby si s nohou dokázala sa dostať do bezbolestného stavu čo najskôr.
Mne sa začiatkom roka podarilo natiahnuť si (odrážaním sa rozkročmo s malým na sánkach v čerstvom snehu) nejakú šlachu alebo úpon v bedrovom klbe, že sa mi to zapálilo, ani postaviť sa nedalo.. našťastie po 2 dňoch sa to pomocou liekov dalo dokopy, ale treba si vážiť, keď človek môže normálne fungovať, nie je to taká samozrejmosť a tie zaťaté zuby pri každom pohybe veru človeku riadne komplikujú život.
Takže, ďakujem že si stále tu a bojuješ aj napriek bolesti.
Posielam Ti energiu a teším sa na správy od Teba.
39 r, 164cm
7.1.2008: 67kg
7.9.2008: 53,7kg
11.1.2015: reštart 74 kg!
Image

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 11 Feb 2020, 16:58

Ahojteee
Dakujem za povzbudenia
Jani vitaj🤗
U mňa stále rovnako.
Rehabilitačná mi povedala ze už mi nemá čo ponúknuť. Cvičím doma, cviky, rotoped, chôdza.
Nie som spokojná ani so stravou, nejak veľa výnimiek. Brucho mi to dava vedieť.
Musím za zmobilizovať, lebo jar už klope na dvere..
Nech sa vám dari
🌸
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 16 Feb 2020, 18:36

Ahojte
Ako som písala u guliknky..
Neviem začať rozhýbať sa, s tou nohou sa toho moc nedá vymyslieť.. Mohla by som aspoň tu stravu vypilovat ale mam tendenciu neustále sa odmeňovať..
Nemám premyslené stratégiu, vždy mi to na niečom zlyhá.. Hlavne by som mala začať.
Vonku bolo krásne boli sme pri vode, trosku som sa prešla a hafanka sa vykupala.
Čaká ma dlhý týždeň, cieľ je prežiť 🤣
Nech sa vám lepšie dari🌸

Jarino, neviem akú máš tému, ale som rada ze si späť. Dobrí holuby sa vracajú 🤣
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

dodoriven2
Posts: 43
Joined: 14 Feb 2020, 02:49

Re: Daka - moja cesta

Post by dodoriven2 » 16 Feb 2020, 21:06

Ahoj Daka,
viem asi ako Ti je. Len naozaj v nedávnej minulosti som stál na Tvojom mieste. Najhoršie u mňa bolo okrem trvalého odchodu mne blízkych osôb sa zmieriť s tým, že jednoducho niektoré svoje aktivity už nikdy v tej ich klasickej podobe robiť jednoducho nebudem.
Radosť potom rýchlo odznieva, prichádza clivota častejšie ako by si chcela. Ty ale jednak stále máš nádej a jednak Ty si taký akčný typ a určite to nejako vyriešiš ku svojej spokojnosti.
Len to nenechávaj, nech Ťa to neprevalcuje. Budem Ti držať palce.

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 16 Feb 2020, 21:42

Bože chlape, ako ti ďakujem za tieto slová.
Chce to čas, skladám Bohu bobrika trpezlivosti..
Bude to lepšie
Dakujem ti😘
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

dodoriven2
Posts: 43
Joined: 14 Feb 2020, 02:49

Re: Daka - moja cesta

Post by dodoriven2 » 17 Feb 2020, 08:35

„Trpezlivosť prináša osvedčenú čnosť a osvedčená čnosť zasa nádej. A nádej nezahanbuje, lebo Božia láska je rozliata v našich srdciach skrze Ducha Svätého, ktorého sme dostali.“ (List Rimanom 5: 4-5)

Mesiace nútenej nečinnosti u mňa viedli k značnej premene; ukázali mi čo som zanedbával, pomáhali okresávať prebujnelú pýchu, a tak ako ma viedli v pokore, narastala aj moja schopnosť ťešiť sa z maličkostí. A teraz keď som dostal druhú šancu k návratu k niektorým fyzickým aktivítám, zrazu som zistil, že už ani zďaleka nie sú u mňa na prvom mieste tak, ako v minulosti.
Želám Ti nech Ťa vedomie, že Boh sprevádza všetky Tvoje kroky, spraví silnejšou a lepšou.

P.S.: Dosť mi pomohol aj môj obľúbený Antoine de Saint Exupéry: „Pokora srdca nežiada, aby si sa pokoril, ale aby si sa otvoril. Práve ona je kľúčom k zmene. Až potom môžeš dávať a prijímať.“

P.S.2: Nikdy nevieš, kedy a ako môže nastať zvrat. Mne napríklad veľmi pomohol email a následná odpoveď od osoby, ktorú som videl iba 2 x v živote. Počúvaj preto svoje srdce, (svoje vnútro), ono Ťa povedie.

User avatar
Helka
Posts: 1603
Joined: 01 Jun 2012, 20:10

Re: Daka - moja cesta

Post by Helka » 17 Feb 2020, 13:43

Daka, idem ťa trocha podporiť. toothsmile
Dobre chápem ako sa cítiš.
V máji to bude 6 rokov, čo som mala úraz na biku (polámaná panva a trieštivá zlomenina ramena). Nebolo to jednoduché, ale zhruba za pol roka som opäť začala s turistikou a neskôr aj s bikom, a asi pred 2 rokmi som dokonca začala behať (no je to skôr indiánsky beh, ale aj tak som spokojná).
Takže nezúfaj a ver, že sa časom vrátiš aj k svojim obľúbeným aktivitám. Chce to len (presne ako píšeš) veľkú dávku trpezlivosti.
Je fajn, že sa to snažíš rozcvičovať, možno by sa hodili aj nejaké masáže, cvičenie v bazéne (wellness), a samozrejme postupné zaťažovanie chôdzou v teréne, ktorý ti najviac vyhovuje. Ono členok je potvora a dlhšie trvá kým sa dá do poriadku, ale určite sa netreba vzdávať.
A tie železá tam budeš mať na stálo, alebo ti ich po čase vyberú?
Tak držím palce a nech sa darí. thumb2
68 rokov, 163cm
01.2014 - Váha:66kg, Pás:70cm
07.2021 - Váha:77kg, Pás:71cm

"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Daka - moja cesta

Post by daka » 25 Feb 2020, 16:17

Ahojte
Ďakujem helka a dodoriven, veľmi moc

Prosím neukamenujte ma, nasla som to náhodou, kupovala som si iné doplnky výživy.
Co si o tom myslite?
Dakujem

Dnes sme boli na jazere, muž vencil, ja dom sa kúsok prešla.
VI vzduchu už cítiť jar🤩

Nech sa vám darí
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

Post Reply