Bojujem a znova vstávam do boja II.

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
gulinka

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 16 Mar 2021, 00:00

Žabka

-800 kj myslíš že ti toľko chýbalo do príjmu alebo si to o toľko príjem prešvihla? Obe možnosti nie sú tak tragické. Veď to ešte len ladíme :-)

Držím palce, nech utorok budeš mať veselý a zelený :-)

gulinka

Post by gulinka » 16 Mar 2021, 00:18

:cica: :cica: :cica:

Slivka.m

Trochu som blúdila v starých vodách a ak si sa od 2010 neptesťahovala, mala by si bývať v rovnakom meste ako ja :-)

žabka

Post by žabka » 16 Mar 2021, 01:48

Chybalo do prijmu. xudivx

mary

Post by mary » 16 Mar 2021, 09:31

Gulinka,
dakujem. Ale nie je co zavidiet. Ved je vidno, ze som mierne nad prijem a hlavne tie tuky - su moja smrt... Ked sa budes tomu chvilu venovat, tak to zvladnes aj Ty. Uvidis, pojde to. Ani ja to nemam kazdy den takto. A je to len odhad(obed urcite). Mam presne taky isty problem ako Ty, jeden den dole 500g, na druhy su spat. Vlastne pomalicky sa splham hore.
To dame, verim tomu. Mozno po kvapkach, ale zlomime to. Drz sa.
54r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

slivka.m

Post by slivka.m » 16 Mar 2021, 11:48

Mary super 4zelené xclapx už len tuky znížiť
Last edited by slivka.m on 16 Mar 2021, 11:55, edited 1 time in total.

slivka.m

Post by slivka.m » 16 Mar 2021, 11:54

bike1! Gulinka si pozerala staré témy-áno stále sme v rovnakom meste, len sídliska sme pomenili.

A na tabulke sa stále pracuje, ale príjem Kj mávam skoro vždy nižší. Keď by som chcela aj navýšiť, tak ma sacharidy, tuky moc nepustia. Ale tie KJ mi stačia a nemám dojem,že by som jedla nejak málo.

mary

Post by mary » 16 Mar 2021, 15:57

slivka.m, dakujem, ale nie je to 100 percentne. Dnes som pozerala vypocet podla Mira a to ma zas uplne ine hodnoty, to bude cervene more. Je to nejake zapeklite, ale asi by som sa na 100 % na to nespoliehala. Budem nejako jest v ramci KJ, ked sa vaha nezmeni, tak musim zmenit nieco v jedeni. A tak sa k spravnemu jedlu dopracovat.
54r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

gulinka

Post by gulinka » 16 Mar 2021, 17:39

Ahojte,

aby sme to mali pekne pokope a prehľadnejšie, ako sa komu darilo s papaním, tu je témička pre nás:

viewtopic.php?f=12&t=62358

gulinka

Post by gulinka » 17 Mar 2021, 21:19

Dodoriven3

čo je s tebou? Kde si? čo tvoja podpora? tu sa seriózne rozbíjajú klietky a teba niet?

dodoriven3

Post by dodoriven3 » 18 Mar 2021, 09:14

Gulinka,
ide Vám to perfektne. Cítim tam určité nadšenie a to je doré. Verím, že každej z Vás sa bude dariť, k čomu Vám držím palce.

No a ja sa stále nemám čím chváliť. Vyše týždňa som strávil v karanténe, v malej miestnosti s wc kreslom, s podozrením na covid, ktorý sa nakoniec nepotvrdil, no termín na ortopedické vyšetrenie, na ktoré už dosť dlho čakám, som prešvihol. Dostal som nový termín, nové čakanie, no bolesti sa nezmenšujú, ba práve naopak, a tak po pravde sa mi písať ani nechce.

Písala si, že Ti stále robí problém sa ustrážiť, že jednoducho veľa ješ. Tam môže byť problémov viac:

1, Zdravotný problém (št.žľ., met.s.)
Riešenie: Vyšetrenie u doktora (najpravdepodobnejšie stačí na začiatok zmerať cukor na lačno a tlak).

2, Emočné jedenie pomedzi jedlá sladkého a nezdravo-mastného.
Riešenie. Nestavať len na zákazoch, ale hlavne na radosti z ,,vylepšovania", a uvedomovať si keď chceš ísť niečo navyše jesť, že Ty si pánom svojho konania, a že len od Teba to záleží, ako to dopadne.

3, Chýbajúce bielkoviny, ktoré zasýtia a chýbajúci (zdravý) tuk a vláknina, ktoré predĺžia pocit nasýtenia.
Riešenie: S,B,T sa snažiť mať v každom jedle a pohrať sa s množstvom jedál za deň. Drvivá väčšina chudnúcich, čo takto mali problém, ho prekonala, keď začli jesť 5 x za deň. No a posledná rada v tomto je, pomalšie jesť, viacej vychutnávať a viacej žuvať.

Nech sa Vám darí, ozvem sa o cca týždeň.

gulinka

Post by gulinka » 21 Mar 2021, 00:28

Dodoriven

to áno, nadšenia máme teraz všetky habadej thumb2 thumb2 thumb2

Je mi ľúto, že si kvôli karanténe zmeškal ten termín, aj že máš bolesti. Ale nech ti to neberie chuť písať, práve naopak, aspoň zabudneš trochu na bolesť, keď budeš písmenkovať.

Nepríjemná je táto doba veľmi xudivx

To vieš, že je to u mňa to emočné jedenie. Ale veľmi mi pomáha, že Slivka.m aj Mary pridávajú tiež svoje obrázky a vidím, že nie som sama, kto každý deň musí bojovať sám so sebou S Mary mám spoločné, že vie, aké to je ťažké dostať príjem za deň do menších čísel.
Je fajn keď človek na to nie je sám.

A sú tu aj Lenka6, žabka, ktoré sa tiež veľmi snažia a pekne napredujú. Lenku6 obdivujem za to, že sa dala na vegánstvo spolu s priateľom, aj že tak dokáže fungovať a variť.

Či si to priznáme, alebo nie, je to vážna choroba, s ktorou musíme bojovať celý život . A v podstate nikdy to nie je víťazstvo, lebo aj keď niekto schudne, nie je koniec, stále tam striehnú tie kilečká na čo najmenšie zaváhanie, aby začali skákať pekne späť.
Práve tu vidno, ako nemôžu dlhodobo fungovať tie dočasné diéty, keďže ich človek nemôže dodržiavať celý život.

xdancex xdancex snáď ti urobí radosť, že sa mi podarilo otvoriť klietku s príjmom a udržať ho v nižších číslach toothsmile
A sladké som tiež posledné dni okrem sacharidov v strave nemala.
Kávu žiaľ áno, ale už som ju poschovávala, aby som ju nemala poruke. Zelený čajík to musí zvládnuť thumb2

Dodo, dúfam, že budeš v poriadku a že budeš môcť aj ty riešiť svoje klietky a cítiť sa stále viac a viac slobodný thumb1

Post Reply