Cvicenie po operacii

Športom k trvalej šíhlosti
Post Reply
User avatar
MareKika
Posts: 3403
Joined: 29 Apr 2008, 11:12
Location: Bratislava
Contact:

Cvicenie po operacii

Post by MareKika » 05 Aug 2017, 13:03

Ahojte, mam po operacii clenka a teda vo velkom si uvedomujem, ze moje svalstvo bude teraz mat zaberak v negativnom zmysle, kedze styri tyzdne nesmiem na nohu stupat. Z nemocnice som hned dostala upozornenie, ze musim precvicovat tu choru nohu, aby mi neochablo svalstvo a hybat prstami. Tot vsio. Vtedy som si neuvedomila, ze to mozno nebude stacit, hlavne ma bolela operovana noha a chcela som byt skoro doma. Teraz, ked som v realite , tak riesim, ze aj brusne svallstvo to nebude mat jednoduche...a ani to, ako mam cvicit s tou nohou mi nie je celkom jasne...
Bezne necvicim, mam aktivnu pracu, skor riesim fyziocviky a strecing. Tieto cviky ale vo vacsine teraz neodcvicim.

Zaviedla som si prax, ze vzdy, ked sa prejdem po byte (citaj na wc, to je zatial jedina dobrovolna cesta), ked si lahnem, odcvicim 10 zdvihov a desat pokrceni druhou nohou (zatial takto, ku koncu uz boli operovany clenok)...

Takze, asi by som sa chcela zamerat na brucho a ruky, nech, kym budem moct viac posilovat s nohami, aspon nieco robim...ruky ma bolia z pouzivania bariel, tak na jednej strane riesim, ci ich este posilovat, alebo skor nejaky strecing...ale zas, ako mi zosilneju? Viete mi niekto poradit? Stretli ste sa s tym?

Dakujem za akukolvek radu, aj nazor xdancex
Image

Post Reply