Prejedam sa

Príspevky na uvedené témy
User avatar
Fanatic
Posts: 7770
Joined: 10 May 2009, 22:44
Location: Rovinka work,Ružomberok home

Re: Prejedam sa

Post by Fanatic » 20 Oct 2018, 21:40

renatka.drzim palceky thumb2

Image

47-177 1.1.09-110 1.10.09-94 6.5.10-90 2011-97 2012-90 2013-100 2014-102 2015-102 29.10.16-86 2017-81 2018-83 2019-81,5

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Prejedam sa

Post by Miro Veselý » 21 Oct 2018, 06:54

dodoriven hypoglykémia sa nemusí prejaviť u lekára, ale trebárs po dlhšom tréningu ak bol navyše aj nalačno. Jej prejavy sú rôzne a niekedy je to práve vlčí hlad. Nemusí ísť o cukrovku. Často baby čo chcú chudnúť idú nadoraz vo fitku a potom sa neovládajú a musia jesť.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Prejedam sa

Post by dodoriven » 21 Oct 2018, 07:28

Podľa mojich skúseností (bývalí ligový športovec a medzi diabetikmi 6 rokov) sa takéto stavy v drvivej väčšine stávajú iba v prvých dvoch nesplnených bodoch, to znamená, diabetik, alebo dlhodobo nedostatočná strava (vrátane zlého rozloženia). Pri extrémnom (dlhotrvajúcom) výkone nalačno (napr. ultramaratón) je to zas nedostatočne rozložená (telu dodávaná) strava a to platí aj po nedoplnení živín po extrémnom výkone.

Zdravé mladé dievčatá, ak dodržali stravovanie by sa nemali dostávať za žiadnych okolností do hypoglykémie. Čo viem, tak ešte ľudia s ochorením pečene sa do hypoglykémie dostávať môžu, (tam sa väčšinou spojitosti s cukrom robia tzv hladové testy - podobné ako GTT), no to zas je len chorý človek jednoznačne patriaci do rúk lekárov.

Renuska
Posts: 12
Joined: 05 Oct 2018, 16:59

Re: Prejedam sa

Post by Renuska » 21 Oct 2018, 07:33

Ja jedavam pravidelne a treningy na lacno.nemam ....pocas treningu pijem aj bcaa....takze je to len zvyk ...ale cezden nie ...hlavne vecer....pred ms tak tyzden aj viac savto stava casto.....ake koli tomu nemozem schudnut....

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Prejedam sa

Post by dodoriven » 21 Oct 2018, 07:48

Renuška keď máš stravu perfektne dodržanú a nemáš zdravotné problémy, potom mi vychádza za najpravdepodobnejšiu príčinu Tvojich neúspechov hormonálna porucha - hormonálne výkyvy. O tom nemám ani potuchy, no začal by som u príslušnej ženskej lekárky.

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Prejedam sa

Post by dodoriven » 21 Oct 2018, 08:30

Renuška ešte ma napadlo, že dnes sa dajú kúpiť glokomere vcelku lacno cca 20 - 30e (aj s dokúpenými testovacími prúžkami, lancetu môžeš použiť na viackrát), no a merať si cukor pravidelne počas dňa (pred jedlom, po jedle, ďalšiu hodinu po jedle, pred športovým výkonom a po športovom výkone atď) a potom takýto test ešte jeden celý deň zopakovať tesne pred menštruačnom období. No celé by som to riešil najlepšie až po konzultácii s lekárkou.

Aj napriek tomu, že hovoríš, že máš stravu v poriadku, prekontroluj si ju ešte raz, (poraď sa s Mirom, je naozaj dobrý odborník v tomto - dlhodobo sa tomu venuje) , pretože ľudia (najmä) ženy, ktoré dostávajú večer tzv vlčí hlad (bez zdravotných porúch), majú značne znížený cukor práve z nedostastatočnej a zle rozloženej stravy. Treba tu dokonca veľakrát brať v úvahu aj psychické stresy v práci (počas dňa), ktoré sú tak isto veľkým odbúrateľom energie (a ako som si všimol Teba Tvoj problém nadmerne trápi, dostávaš sa do pernamentného stresu, z toho sa rozhádžu stresové hormóny a tento stav pôsobí proti Tvojmu chudnutiu).

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Prejedam sa

Post by Miro Veselý » 21 Oct 2018, 08:50

Renuska bcaa alebo HMB je dobrý nápad pre ochranu svalov aj na regeneráciu (pozor ak tam je glukóza ako v niektorých chutných preparátoch tak zastavuješ chudnutie - ak je to bcaa bez všetkého tak to má príšernú horkú pachuť) no a čo sa týka hypoglykémie tak najjednoduchší test: pár málo dní jesť trebárs podľa môjho jedálnička plus mínus toľko koľko odporúčam. na webe je rozpis na týždeň. necvičiť, len prechádzky. ak sa vlčí hlad / záchvaty túžby jesť prestane objavovať tak je jasné, že chyba bola v životospráve. podľa počtu trojbodiek v texte by som sa pýtal na to či nie je v hre nejaký iný vážny problém ako je porucha príjmu potravy, depresia,... a ak menzes nie je rok, tak to je PPP a v takom prípade je nutné kontaktovať lekára. poruchy príjmu potravy sú extrémne náročné na zvládnutie a bez odbornej pomoci sa málokedy podarí niečo zmeniť.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

Renuska
Posts: 12
Joined: 05 Oct 2018, 16:59

Re: Prejedam sa

Post by Renuska » 21 Oct 2018, 10:17

Ja uz menzes mam vratil sa.mi ked som prestala extremne dietovat....a stres mam v praci a koli praci mam svoje kadernictvo...aj rodicia ma stvu su uz starsi dochodci ...je toho viac to cvicenie ma nakopne a vdaka nemu nemám 120kil -rofl- ja sa snazim.jest dostatocne cez den ...to sa este da len niekedy neviem.odolat jedlu musim sa to naucit a trenovat volu pretoze kolko krat jem neskoro vecer kraviny a to ani niesom.hladna....a kolkp.krat sa to zvrhne na extremne prejedanie ...vsetko by bolo ok keby sa mi toto nestavalo....buduci rok mam svadbu budem.byvat s manželom on o tomto probleme vie a bude ma mat kto usmernit pretoze on vie ako ma to trapi

Renuska
Posts: 12
Joined: 05 Oct 2018, 16:59

Re: Prejedam sa

Post by Renuska » 21 Oct 2018, 10:29

A bcaa nam od realphaem ochutene ...a je tam sukraloza takze to neje zle ci?

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Prejedam sa

Post by misela » 21 Oct 2018, 11:07

renátka, medzi fitness a kulturistami je velké percento s poruchou príjmu - prejedanie a nasledné vracanie...môže za to nie moc pestrá, hlavne bielkovinová strava - kuracie prsia, brokolica, bataty, ryza, ovsené vločky, protein...potom niekolko mesacné diety do súťaži, tvrdé aj 2 fázové tréningy, doplnky, potreba vyzerať dokonale, cheat days...

nikto ti nevidí do stravy, len ty sama a možno ti chýba odstup...skús si ju dať nejakému odborníkovi posúdiť, nie fitness trénerovi...

dr. cajthamlova povedala, že pokial máš večer hlad, jedz viac cez den...málo sacharidov v strave ta zas tlací do sladkostí...a hlad riadia hormony, t. j. volou sa nezvládnes ovládať...

ja už síce nedvíham váhy, možno časom sa k nim vrátim, ak sa mi dá do poriadku nerv, no mám odsledované, že pokial nemám min. 3 jedlá denne v poriadku, chodím do sladkostí...tiež do ních chodím, pokial viem, že sú doma...

a este jedna skúsenosť, po 2 hod aikido tréningu, som bola tak vyčerpaná, že vačšinou som jesť nezvládla, len sprcha a potel...potom som to dohánala druhý den...

renátka, nech sa darí...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Prejedam sa

Post by dodoriven » 21 Oct 2018, 11:12

Renuška,
sukralóza (E955), je viac ako 500 x sladšia než sacharóza, takže jej tam veľa nebude. Navyše ako každý "prázdny" cukor neobsahuje žiadne ďalšie živiny a tie tréningom tak isto skôr či neskôr dôjdu. Navyše umelé sladidlá sú obrovsky náročný problém a to celkovo ako aj na štúdium. Predstav si to tak, že mozog potrebuje energiu a zavelí podriadeným aby mu ju dodali a oni mu spätne hlásia, že mu ho už dodali. Lenže oni boli oklamaný umelými sladidlami (napr. chuťové poháriky atď) a dodali ich ako cukor. Mozog energiu nedostal, a tak kričí hlasnejšie, že chce energiu a oni mu znova pošlú sladidlo. Stav sa stane vážnym a na rad prídu hormóny, ktoré chcú podať prvú pomoc .... a celé je to už v hormonálnej nerovnováhe.

Sukralóza napríklad pri dlhodobejšom užívaní zvyšuje hladinu inzulínu v tele !!!!!!!).

Takto sa to vôbec (dokonca ani cez súkromný email vybaviť nedá) a táto korešpodencia (z mojej strany) stráca význam. Jednoducho všetky živiny musíš mať v rovnováhe a kvalitne vzhľadom na tréning rozdelené. Ešte raz pripomínam, daj si skontrolovať stravu, no nie v posilovni kde chodíš.

Neviem, či ti niekto bude vedieť poradiť a poradí ti, ale ja to nedokážam.

Držím palce.

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Prejedam sa

Post by dodoriven » 21 Oct 2018, 12:15

Renuška
predsa sa len ozývam, pretože medzi tým, čo som písal odpoveď pre Teba (a bol som pri nej viackrát vyrušený pracovnými povinnosťami) som si nevšimol, že si nielen odpovedala, ale hlavne dostala dve výborné odpovede. Drž sa ich, pretože si myslím, že lepšie odpovede nedostaneš. (Žiadne komplikované merania cukru ako som navrhoval ja, žiadne zložitosti. Jednoducho si to aspoň na týždeň vyskúšaj a sama uvidíš).
Ešte raz držím palce.

Renuska
Posts: 12
Joined: 05 Oct 2018, 16:59

Re: Prejedam sa

Post by Renuska » 21 Oct 2018, 13:46

Dakujem vam vsetkym za podporu:)moze to byt problem v tej strave musim.jest kvalitnejsie a nebat sa toho a ono to pojde a vecer sa niecim.zamestnat :bigradost:

Post Reply